Poděbrady - Souboj o první místo v Krajské soutěži hokejistůvyšel lépe příbramskému Spartaku, který zvítězil po samostatných nájezdech na ledě Poděbrad. Domácí sice dvakrát vedli, nakonec se museli smířit s bodem. Oba celky nyní mají stejně bodů.

7.12.2009
Fotogalerie
8 fotografií

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

Poděbrady – Sp. Příbram
2:3 sn (2:2, 0:0, 0:0)

Byl to souboj dvou nejlepších týmů krajské soutěže. Vedoucí Poděbrady přivítaly aktuálně druhý Spartak Příbram a bylo se na co dívat.

Obě mužstva chtěla hned od začátku hrát především hokej, a tak se diváci v ochozech poděbradského stadionu rozhodně nenudili. Poděbrady šly už ve 4. minutě zásluhou Skokana do vedení, ovšem hosté za necelé dvě minuty po střele Svobody vyrovnali. Po chvilce napřáhl od červené čáry Dedek, hostující brankář Šedivý jen vyrazil puk před sebe a Vašát jej pohodlně blafákem podruhé zasunul do sítě. Také na tuto branku však hosté pohotově odpověděli. V přesilovce vystřelil přesně k tyči Pokorný a vyrovnal. Brankové hody tímto skončily.

Ve druhé části hry nevyužili hosté minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Stejnou šanci nevyužili ani domácí, kteří hráli v pěti proti třem dokonce dvakrát, ovšem střely Hurta, Pittla a Skokana skončily jen na tyči.

V poslední části hry už u obou mužstev dominovala především obranná hra, a tak šancí ubylo. Ty největší spálili hostující Běžel a Veverka. Na druhé straně mohl půl minuty před koncem rozhodnout domácí Löffelmann, ovšem před odkrytou brankou trefil jen boční síť.

Rozhodnout tak musely nájezdy. V první sérii nedal domácí Skokan, příbramský Veverka se naopak nemýlil. Ve druhé sérii proměnil domácí Löffelmann i příbramský Pokorný. Ve třetí sérii nedal domácí Dedek a bylo rozhodnuto. Bod navíc za vítězství v nájezdech si připsal Spartak Příbram a bodově se tak dotáhl na Poděbrady.

Branky: 4. Skokan (Buldra), 9. Vašát (Dedek) – 6. Svoboda (Valta, Veverka), 13. Pokorný (Svoboda, Veverka), rozhodující samostatný nájezd Pokorný. Rozhodčí: Novák. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 150. Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

Autor: Vladimír Malinovský

7.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vítězná posádka z loňské Valašky, Jan Černý/Petr Černohorský - Škoda Fabia S2000, na kopřivnickém polygonu.

Začíná český šampionát v rally, favoritem bude i Jan Černý

Bourání starého mostu od pátku zcela uzavře dálnici

Film Masaryk v příbramském kině pohledem Věry Smolové

Příbram - Film o Janu Masarykovi režiséra Julia Ševčíka nedávno vyhrál 12 Českých lvů. Česká filmová a televizní akademie ho ocenila mimo jiné v kategoriích nejlepší film, režie, scénář a mužský herecký výkon v hlavní a vedlejší roli.  K filmu se vyjádřila ředitelka příbramského archivu Věra Smolová.