Vedoucí Černošice musely v utkání s béčkem Mladé Boleslavi dohánět a výhru si zajistily až v samostatných nájezdech. Nejbližší pronásledovatelé z Velkých Popovic a Příbram si naopak připsali po třech bodech.

Popovičtí jako vůbec první v sezoně slavili výhru ve Slaném. Hosté v utkání, v němž rozhodčí udělil přes dvacet trestů, vedli už 3:0, domácí ale zabojovali. Na víc než snížení na rozdíl gólu to ale nestačilo. Vítěznou tak zůstala trefa Moravce, který ujel při dvojnásobném oslabení.

Příbram po třech kolech zabrala naplno a připravila čtvrtou porážku v řadě Vlašimi. Také v tomto utkání byly trestné lavice téměř neustále v permanenci. Domácí sice otočili dvoubrankovou ztrátu, nakonec ale odešli s prázdnou poté, co v poslední minutě neproměnili trestné střílení. Dusno bylo mezi soupeři ještě těsně po skončení utkání. Domácí trenér Slabý pak slovně napadl sudího Mrázka, takže práci bude mít i disciplinární komise.

Nejhůře z vedoucího kvarteta dopadl Mělník, který sice v Rakovníku ve třetí části dotáhl dvoubrankovou ztrátu, ale tři minuty před koncem přišel o všechny body. Domácí rozhodli o své čtvrté výhře v řadě proměněním trestného střílení.

Své příznivce konečně potěšily poslední Poděbrady, které zdolaly Králův Dvůr, udržely přitom dokonce i čisté konto. Velký obrat byl k vidění v duelu Jesenice a Benešova. Hosté vedli ještě jedenáct minut před koncem o tři branky, domácí přesto dokázali srovnat a navrch vyhráli samostatné nájezdy. O tom, že se Benešovští ani na šestý pokus nedočkají výhry za tři body, rozhodli především bratři Formánkové. Alespoň jeden z nich byl podepsaný pod všemi šesti góly Jesenice.

V krajské soutěži došlo na čele tabulky k dalšímu střídání stráží. Dosud vedoucí Kralupy měly volno, a tak se po kanonádě proti Sedlčanům posunuli na vrchol Sršni z Kutné Hory. Na dva body se k druhému místu přiblížily Žabonosy, které u posledních Hořovic vyhrály divokým výsledkem 8:6.

KRAJSKÁ LIGA – 12. KOLO

Černošice – Ml. Boleslav B 4:3 SN
Branky: 14. Sem, 16. Staněk, 53. Urbančík, nájezd: Šalamoun – 11. a 45. Kristek, 24. Trégl. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:1.

Rytíři Vlašim – HC Příbram 3:5
Branky: 20. Herwig,22­. Jaeger, 28. Matějka – 7. Šmejkal, 17. Polák, 36. Mikeska, 44. Beneš, 59. Pejsar. Vyloučení: 15:12, navíc Burda 10 min. OT. Využití: 3:2. Oslabení: 0:1. Třetiny: 1:2, 2:1, 0:2.

HC Rakovník – Junior Mělník 4:3
Branky: 22. a 28. Chvojka, 34. Krejčí, 57. Kounovský – 19. a 52. Chvátal, 40. Příhoda. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 3:1, 1:1.

HC Jesenice – Lev Benešov 6:5 SN
Branky: 5., 23. a 58. R. Formánek, 49. Němeček, 52. D. Formánek, nájezd R. Formánek – 4. a 34. Holeš, 12. a 13. Janák, 24. Hynek. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Třetiny: 1:3, 1:2, 3:0.

Lev Slaný – Sj. V. Popovice 2:4
Branky: 49. Pálka, 53. Průcha – 13. Paris, 39. Nejedlý, 45. Moravec, 58. Mocek. Vyloučení: 13:10. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Třetiny: 0:1, 0:1, 2:2.

HC Poděbrady – HK Kr. Dvůr 3:0
Branky: 22. Malinský, 32. Skokan, 33. Velechovský. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 3:0, 0:0.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

10. kolo: Neratovice – Žilina 2:0, Hořovice – Žabonosy 6:8, Sp. Příbram – Hvězda Kladno 5:3, Božetice – Zlonice 10:3, K. Hora – Sedlčany 11:3.

1. Kutná Hora 9 8 0 0 1 44:18 24
2. Kralupy  9 7 0 0 2 57:33 21
3. Žabonosy 9 5 2 0 2 39:22 19
4. Neratovice 9 6 0 0 3 49:27 18
5. Žilina 9 5 0 1 3 31:27 16
6. Božetice 9 4 1 0 4 44:34 14
7. Sedlčany  9 3 1 0 5 37:44 11
8. Sp. Příbram 9 3 0 2 4 31:50 11