VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

22.9.2016

Zábavný i naučný pořad propojí v Sedlčanech mluvené slovo s hudbou

Sedlčany – Kulturní dům Josefa Suka bude ve čtvrtek 22. září patřit botanikovi Václavu Větvičkovi, písničkářce Janě Rychterové a muzikantům z její kapely. Zábavný i lehce naučný pořad Moje dobrá jitra, propojující vyprávění a čtení populárního botanika s hudbou, začíná v 19.30 hodin.

21.9.2016

Michal Viewegh: Přibližně za tři týdny mi vyjde nový román

Sedlčany – S létem se rozloučili čtenáři – účastníci Čtenářské ligy – v sobotu 17. září fotbalovým utkáním. Tradičně proti nim nastoupil tým spisovatelů a ilustrátorů.

19.9.2016

Hornické muzeum Příbram je nejnavštěvovanějším muzeem regionu

Příbram - Ze statistických údajů mapujících návštěvnost turistických cílů v roce 2015, které zpracovala agentura CzechTourism a organizace NIPOS, vyplývá, že Hornické muzeum Příbram se v rámci Středočeského kraje v tabulce TOP 10 po krajích stalo sedmou nejnavštěvovanější lokalitou. V kategorii zahrnující pouze muzea a galerie ve středních Čechách zvítězilo a v rámci celé ČR figuruje na 13. místě.

17.9.2016

Do Sedlčan míří v neděli Jů, Hele a další populární loutky

Sedlčany – Na kouzelném paloučku je název dětské loutkové revue, kterou v neděli 18. září hostí sedlčanský Kulturní dům Josefa Suka. Od 15 hodin ji sehraje loutkoherecká skupina Loudadlo, které spolupracuje s Českou televizí. Vstupenky za 80 korun je možné si zakoupit v předprodeji na radnici, přes internet nebo před začátkem představení v místě konání.

16.9.2016

Tipy na víkend: na festival nebo za pohádkovými postavičkami, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.

16.9.2016

Osudy šlechticů v bouřlivém období českého národa zachycuje nová výstava

Dobříš – Weikhard (čti vikard) Colloredo-Mannsfeld, hrabě, který se narodil v roce 1914, vlastnil před druhou světovou válkou zámek a velkostatek v Dobříši.

15.9.2016

Jana Paulová si bude s Pavlem Zedníčkem povídat bez předsudků

Příbram – V jediném volném pokoji motelu musí neplánovaně přespat Diego s Fionou, dva letití přátelé. Společná noc jim nabídne možnost otevřeně si popovídat o věcech, na které se ženy jinak ostýchají ptát mužů a muži žen. To je výchozí situace hry Bez předsudků, kterou ve čtvrtek 15. září v 19 hodin přiveze pražské Divadlo Kalich do příbramského Divadla Antonína Dvořáka.

14.9.2016

V Příbrami bude bigbeatový festival k oslavám 800. výročí města

Příbram – Už tuto sobotu od 12 do 24 hodin se v příbramském Junior klubu uskuteční festival místních beatových a rockových kapel za podpory Města Příbram a sponzorů v rámci oslav Příbram 800 let. Jeho cílem je dostat do jednoho koncertu průřez místní minulou i současnou scénou, hosty z Dobříše, Sedlčan a Rožmitálu pod Třemšínem. Měst, jejichž beatové a rockové podhoubí se s místním historicky doplňuje a prolíná.

13.9.2016

Gymnazisté budou hostit australský dívčí bigband

Příbram /POZVÁNKA/ - Ojedinělý kulturní zážitek čeká Příbram ve čtvrtek v 18 hodin, kdy na náměstí T. G. Masaryka začne koncert, na němž se představí školní orchestr Gymnázia Příbram, Legionářů a také školní bigband z australského Sydney. Ten tvoří studentky tamější Presbyterian Ladies' College.

10.9.2016

Vlaková nádraží v sobotu pobaví divadlem, hudbou i exkurzemi

Příbram – V sobotu se koná Den železnice a připomínka výročí 140 let od zahájení provozu na železniční trati Zdice – Protivín. Příznivci vlaků mají opět šanci prožít zajímavý program.

10.9.2016

Zámecká slavnost nabídne kostýmované prohlídky i bohatý program v parku

Dobříš – Už pošestnácté vyvrcholí turistická sezona na zámku Dobříš tradiční Svatováclavskou slavností. Už pošestnácté je připraven program pro všechny generace na nádvoří zámku, v expozici i ve francouzském parku. Součástí komentovaných prohlídek zámku bude dobová výprava za Třemi mušketýry.

9.9.2016

Příbramská svatohorská šalmaj letos dvoudenní

Příbram /PROGRAM/ - Dějinný videomaping, historický průvod, hudba, tanec a zábava. To vše a mnohem více můžete zažít na slavnosti hudby, tance, divadla a lidových řemesel. Příbramská svatohorská šalmaj proběhne ve dnech 9. a 10. září 2016 na náměstí T. G. Masaryka a nádvoří Svaté Hory. V sobotu 10. září se uskuteční v rámci slavností Běh hasičů do Svatohorských schodů. Akci pořádá hudební skupina Ginevra v čele s Václavem Plecitým, město Příbram rozpočet akce podpořilo částkou 980 tisíc korun.

9.9.2016

Tipy na víkend: Na Šalmaj nebo Den železnice, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.

8.9.2016

Výstavu nožů obohatí i tábor lovců kožišin a dvě soutěže

Příbram – Začátek září v Příbrami již tradičně patří nožům a ani letos tomu není jinak. Mezinárodní prodejní výstava nožů a chladných zbraní Nože 2016 se koná v sobotu 10. a neděli 11. září. Součástí výstavy jsou zajímavé doprovodné programy. Více nám v rozhovoru prozradil za pořadatele Pavel Formánek, který je předsedou sdružení Nože-cz.

7.9.2016

Zázračné počasí, zaplněné nádvoří, nečekaný song. To byl koncert Lucie Bílé

Dobříš - Lucie Bílá zamířila v neděli v tomto roce již potřetí do našeho okresu. V nedělní podvečer vystoupila na nádvoří dobříšského zámku. Očekávaný zájem o koncert se naplnil. Jak se říká, byl plný dům. Zázrak se stal tak trošku v počasí, kdy už všichni počítali s nejhorším.

2.9.2016

Tipy na víkend: Na farmářské trhy nebo rockfest, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás znovu připravili několik tipů na víkendové akce.

31.8.2016

Slavnosti v Nalžovicích propojí světy postižených i zdravých lidí

Nalžovice /TIP NA VÝLET/ – Třetí zářijový den v Nalžovicích bude ve znamení zámeckých slavností. Ty jsou oslavou úspěchů a pokroků osob se zdravotním postižením na jejich cestě za lepším, důstojnějším a kvalitnějším životem.

31.8.2016

K letošním oslavám města se v Žežicích připojí tradiční festival Huntík

Žežice – Třetí zářijový den hodinu po poledni zazní 
z pódia K – farmy v Žežicích první tóny pohodové hudby při 41. ročníku tradičního festiválku Huntík Zdeňka Hejkrlíka.

26.8.2016

Tipy na víkend: Na Truck Tour nebo na obří skluzavku, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás opět připravili několik tipů na víkend.

26.8.2016

Farní charita Příbram pomáhá už čtvrt století

Příbram - Hudba, zpěv a dobré jídlo patří ke každé správné oslavě, zvlášť, když jde o 25. narozeniny. Tak dlouho už totiž v Příbrami funguje Farní charita.

24.8.2016

Kapela přestrojila kamion na pojízdné pódium, v pátek se zastaví v Příbrami

Příbram – Kapela CKB přestrojila klasický kamion na pojízdné pódium. S tímto truckem jezdí po republice a v rámci Proměny Života Truck Tour zastavuje v různých městech. V pátek zakotví v Příbrami na Flusárně, kde od 18 do 22 hodin vystoupí tři skupiny. Důležité je, že tento projekt dává šanci nejen zkušeným, ale i mladým a začínajícím kapelám.

20.8.2016

Freska by mohla o pouti přilákat víc návštěvníků

Sedlčany – Zrestaurovanou středověkou fresku Klanění Tří králů, která pochází ze 14. století, je možné mimořádně vidět v kostele sv. Martina v Sedlčanech ještě o sedlčanské pouti v sobotu 20. srpna a v sobotu 27. srpna.

19.8.2016

Kačeři lákají na pětadvacet kapel i našlapanou DJ stage

Horčápsko – Jedenáctý ročník festivalu Kačeři se blíží. Na louce v Horčápsku u Březnice se o víkendu 19. a 20. srpna představí 25 českých i zahraničních kapel, které si fanoušci užijí hned na dvou pódiích. Kdo se na InternetPB live stage a Alternativ stage předvede?

19.8.2016

Tipy na víkend: Na festival nebo za netopýry, vyberte si

Příbram - Připravili jsme pro vás několk tipů na víkendové akce.

18.8.2016

Skanzen Vysoký Chlumec představí dvě desítky řemesel

Vysoký Chlumec – Areál Skanzenu ve Vysokém Chlumci, který je pobočkou Hornického muzea Příbram, ožije tuto sobotu více než dvěma desítkami řemesel spjatých s venkovským hospodářstvím a lidovým stavitelstvím.

16.8.2016

Předprodej vstupenek na koncert Olympicu nezklamal

Příbram – Za necelé tři měsíce, konkrétně 4. listopadu, vystoupí v Příbrami skupina Olympic v čele s Petrem Jandou. Ta se do Příbrami vrací po třech letech. Naposledy vystupovala v letním kině, ale tentokrát bude koncert pod střechou sportovní haly vedle plaveckého areálu. Po slavnostním předprodeji vstupenek je již jasné, že to byl dobrý tah.

12.8.2016

Tipy na víkend: na festival nebo rockovou pouť, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkend: Nenašli jste v nabídce svoji akci? Neváhejte a napište na redakce.pribramsky@denik.cz. Nemůžeme vědět všechno.

11.8.2016

Po tříleté odmlce se do Podlesí 
vrací Tramtamtýdamtůdá fest

Nové Podlesí /ROZHOVOR/ – Tramtamtýdamtůdá fest byl svátkem pro všechny fanoušky neoposlouchané muziky a neokoukaných muzikantů. Před třemi lety však k jejich velkému smutku skončil. Nyní se vrací, v nádherném prostředí lesního divadla Skalka v Novém Podlesí u Příbrami se uskuteční v sobotu 13. srpna a návštěvníci se od 14.55 hodin mohou těšit na kapely Stroy, Biorchestr, Uninvited, Vrch, TeaJazzTrio a svérázného písničkáře Kittchena. Více již v rozhovoru s hlavním organizátorem Pavlem Křížem.

11.8.2016

Skanzen ve Vysokém Chlumci bude mít funkční starodávnou kovárnu

Vysoký Chlumec – Rada Středočeského kraje schválila poskytnutí peněz pro vybavení kovárny ve skanzenu ve Vysokém Chlumci.

10.8.2016

Předprodej vstupenek na Olympic začíná už ve čtvrtek

Příbram – Kultura v Příbrami stále roste. Od loňského koncertu Karla Gotta se hudební akce začaly pořádat dokonce ve sportovní volejbalové hale. A i letos na podzim se zde jedna chystá. Dorazí kapela Olympic v čele s Petrem Jandou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení