VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

22.6.2016

Příbram vydala stříbrné pamětní medaile k 800. výročí města

Příbram - Vydání stříbrných pamětních medailí je dalším počinem města Příbrami k oslavám, kterými si v letošním roce připomínáme 800 let od první písemné zmínky.

22.6.2016

Při vernisáži se podávaly telecí řízky, které kdysi přivezl do Čech Radecký

Sedlčany – Původ, mládí, kariéru, osobní a dlouhý život c. k. Polního maršála Jana Josefa Václava Radeckého připomíná výstava, kterou připravilo Městské muzeum v Sedlčanech za přispění dalších patrnerů: Národního muzeua v Praze, Hornického muzea Příbram a Muzea v Milevsku.

21.6.2016

Ďábel, tma i štěstí aneb tipy na čtení na léto

Příbramsko - Nakladatelství Albatros Media přichází s další porcí čtení, které se může hodit právě před letní dovolenou jako tip na poklidné prázdninové chvíle.

19.6.2016

Na Rose se potkali dva nejslavnější čeští vojáci – Radecký a Josef Švejk

Sedlčany – Na slavnostech Rosa se na náměstí potkali v pátek při zahájení akce dva nejslavnější a nejznámější čeští vojáci- polní maršál Jan Josef Václav Radecký a prostý voják Josef Švejk. Oba sloužili Rakousku-Uhersku, ale každý v jiné době a jinému císaři pánu.

17.6.2016

Tipy na víkend: na zámeckou slavnost nebo na Rosu, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili tipy na víkend.

14.6.2016

Farmářské trhy v Sedlčanech přilákaly i Bohumila Klepla

Sedlčany – Farmářské trhy v Sedlčanech se uskutečnily letos podruhé a měly co nabídnout! Vypravil se na ně i známý herec Bohumil Klepl se svojí partnerkou, která pochází z Chramost a pokud to čas dovolí, jezdí sem společně na chalupu.

13.6.2016

Svatohorští gymnazisté připravili výstavu fotografií historických budov Příbrami

Příbram /VAŠE PŘÍSPĚVKY/ - Měsíc červen je v Příbrami ve znamení oslav 800 let města. Svou troškou do mlýna se připojuje i svatohorské gymnázium. Studenti Štěpán Jobek, Jan Chvalník a Eliška Hamplová za odborné pomoci PaedDr. Josefa Velfla připravili výstavu fotografií s názvem Významné budovy města Příbrami očima studentů Gymnázia pod Svatou Horou. Ta byla instalována ve vestibulu školy.

12.6.2016

Zbojníci a loupežníci zavítají do lesního divadla na Skalce

Příbram – Byl rebelem s přirozenou touhou po svobodě, vymykal se všem konvencím. Stal se zbojníkem z vlastní vůle, ale i z nutnosti. A kde jinde by měl loupežník Nikola Šuhaj být, než v lesích? Tam on patří. Tam je doma. A chcete ho potkat? Pokud ano, tak si v diáři zaškrtněte datum 14. července.

12.6.2016

Petra Cihelková ze Sedlčan je rytířkou Řádu krásného slova

Praha/Sedlčany - Příbramsko se může pochlubit rytířkou krásného slova. Byla na ni pasována ve středu 1. června v Konírně Nostického paláce v Praze jedenáctiletá Petra Cihelková ze Sedlčan. Podobné pocty se dotalo pouze dalším čtrnácti dětským čtenářům z celé České republiky.

11.6.2016

Na Novák můžete přijít i s kočárkem, do letního kina ne

Příbram - O nadcházejícím víkendu čekají Příbram a její návštěvníky velkolepé oslavy. Kromě hornické slávy proběhnou i městské oslavy v přírodním areálu Nový rybník a také v Letním kině. Při vstupu bude nutné dodržet určité bezpečnostní zásady. Vzhledem k častým dotazům jsme si pro návštěvníky slavností připravili odpovědi na nejčastější otázky.

10.6.2016

Tipy na víkend: na hornické setkání nebo oslavy města, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkend.

10.6.2016

Příbram při oslavách přivítá horníky a hutníky z mnoha zemí

Příbram /PROGRAM/ - Horníci a hornické ceremonie, spolky, průvody, koncerty či ohňostroj. To vše můžete zažít o tomto víkendu na příbramských hornických slavnostech.

9.6.2016

Knihovnice z Příbramska se shodly: Za celý okres vybraly za rytířku Petru Cihelkovou

Praha/Sedlčany - Příbramsko se může pochlubit rytířkou krásného slova. Byla na ni pasována ve středu 1. června v Konírně Nostického paláce v Praze jedenáctiletá Petra Cihelková ze Sedlčan. Podobné pocty se dotalo pouze dalším čtrnácti dětským čtenářům z celé České republiky.

9.6.2016

V pátek se koná Noc kostelů

Příbram - Již sedmým rokem se letos 10. června ve večerních hodinách v Příbrami rozezní zvony místních kostelů, aby tak otevřely své brány široké veřejnosti. Jak jistě tušíte, jedná se o tradiční NOC KOSTELŮ, která probíhá v celé České republice i v některých dalších evropských zemích.

8.6.2016

Při oslavách pomůžou tři stovky dobrovolníků

Příbram – Na příval návštěvníků je Příbram o tomto víkendu připravena. Po městě bude postaveno mnoho pivních stanů, které zajistí návštěvníkům úkryt před sluncem, ale případně i před nepřízní počasí. Stany budou na náměstí T. G. Masaryka, v areálu Nového rybníka a Letního kina a také na Březových Horách. Zajištěno je přes 2 200 míst k sezení.

8.6.2016

Osada Brod oslaví výročí města malým koncertem

Brod – Oslavy města v Příbrami jsou důležité i pro další části Příbrami, které si připravily vlastní program k oslavám 800 let. Například organizátoři v Brodě v sobotu pořádají krátký koncert.

8.6.2016

V sobotu budou autobusy zdarma, provoz některých linek bude omezen

Příbram - S víkendovými oslavami souvisí i určitá omezení provozu autobusů MHD a příměstské linkové dopravy při uzavírkách komunikací v Příbrami.

3.6.2016

Výstava obrazů Jitky Hrubé vybízí k návštěvě Skalky

Mníšek, Dobříš – Padesát důvodů proč navštívit Skalku je název prodejní výstavy obrazů Jitky Hrubé, výtvarnice a pedagožky z Dobříše. Vernisáž v klášteře v Barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy se uskuteční v neděli v 15 hodin. Na vernisáž bude vypraven autobus, který odjíždí ve 14:30 od Domova pro seniory Pod Skalkou a ve 14.35 hodin z náměstí F. X. Svobody. Zpět pojede v 16.50 hodin.

2.6.2016

Vstupenky na hudební festival Novák 800 můžete zakoupit na Zámečku

Příbram - Vzhledem k četným žádostem obyvatel Příbrami jsme se rozhodli stáhnout omezené množství vstupenek z Ticketstreamu, aby bylo možné si je zakoupit přímo v našem městě.

2.6.2016

V neděli startuje Příbramské kulturní léto 2016

Příbram - I v letošním roce oslav výročí našeho města přichází Kulturní, letopisecká a památková komise a Odbor školství, kultury a sportu s nabídkou nedělních koncertů v rámci Příbramského kulturního léta.

1.6.2016

Votvírák slaví 10. narozeniny. Návštěvníci se oblečou do žluté

Milovice - Festival Votvírák, který tradičně otevírá festivalovou sezónu, oslaví 10. narozeniny. Program s časy uvnitř.

1.6.2016

Na nás rodiče neměli čas, ale já jsem už se svými dětmi chodila na dětské oslavy

Rožmitál /ROZHOVOR/ - Jak vnímá Ludmila Panýrková (81 let) z Rožmitálu dětský svátek a na co vzpomíná, když měla děti malé? 

31.5.2016

Gospelový soubor ve čtvrtek zavítá do příbramské nemocnice

Příbram – Příznivci gospelů by měli vědět, že si je v živém podání mohou poslechnout přímo v Příbrami. Ve čtvrtek od 17 hodin pořádá Oblastní nemocnice Příbram v parkovém prostoru před vstupem do hlavní budovy nemocnice v hlavním areálu tradiční Jarní koncert v podání oblíbeného sboru Maranatha Gospel Choir, což je pěvecké uskupení hudebníků a zpěváků, v jejichž repertoáru jsou gospelové písně. Do Příbrami přijíždějí opakovaně.

30.5.2016

FOTO, VIDEO: Nad dětskou oslavou v Rožmitále se vznášely obří bubliny

Rožmitál - Mezinárodní den dětí je sice až ve středu, ale někde už lidé využili k oslavám uplynulý víkend uspořádáním různých akcí. Jedna taková se tradičně, již třetím rokem, konala v neděli v Rožmitále ve sportovně rekreačním areálu.

29.5.2016

Boty dolů, sednout na zem a nechat 
se houpat. I tak lze prožít Korzo Obora

Příbram /FOTO, VIDEO/ – Jestli jste své známé dlouho nepotkali, tak v sobotu na příbramském nábřeží zřejmě ano. Říká se, že Korzo Obora je bezva akce a kdo se přijde podívat, musí jen souhlasit. Když se počasí vydaří tak, jako tentokrát (tedy než malinko sprchlo a slunce zakryly mraky), můžete se klidně zout, sednout si na zem nebo do trávy a nechat se houpat hudbou a všeobecnou pohodou.

29.5.2016

Do tajů zámecké zahrady v Dobříši zavedou speciální prohlídky

Dobříš – Francouzský park u Zámku Dobříš navštěvují turisté od dubna do října. Pouze ve vybraných dnech v roce si ale malebnou zahradu právem přezdívanou „malé Versailles" mohou projít také s odborným výkladem průvodce. Jedním z těchto dnů bude i neděle 12. června, kdy se zámek Dobříš zapojí do celoevropského projektu Víkend otevřených zahrad.

27.5.2016

V Rožmitále na děti čeká Den na farmě, v Hrachově zvířátka

Příbram /AKCE PRO DĚTI/ – Mezinárodní den dětí je sice až ve středu, ale i nadcházející víkend se nabízí k pořádání různých akcí.

27.5.2016

Tipy na víkend: na Korzo Obora nebo na koncert, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili tipy na víkend.

25.5.2016

Památník Karla Čapka u Dobříše je muzeem roku

Praha - V pražském Obecním domě se ve středu 18. května konalo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže muzeí Gloria Musaealis 2015.

23.5.2016

V Příbrami vystoupí Bratři Ebenové

Příbram - Bratři Ebenové do žádného hudebního proudu nepatří. Spojení Markovy kytary, Kryštofova klavíru či flétny, Davidova klarinetu a sopránsaxofonu vytváří ojedinělý ebenovský sound, obohacený dalšími nástroji. Jejich skladby si můžete poslechnout tuto středu v příbramském divadle. Začátek je v 19 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies