VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

19.12.2016

Nemocnice k výročí vydává knihu o své historii, v pondělí je autogramiáda

Příbram /JEŠTĚ STIHNETE/ – V předvánočním týdnu se dostane do prodeje nová kniha vztahující se k Příbrami. 

17.12.2016

V Rožmitále vystoupí Jaroslav Svěcený

Rožmitál - Město Rožmitál pod Třemšínem zve na vánoční koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného. Na klavír ho doprovodí přední český klavírista Václav Mácha.

16.12.2016

Tipy na víkend: na trh nebo na Štědrovečerní šichtu do podzemí

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.

14.12.2016

Při zpívání koled v Obecnici zavoněl jablečný závin

Příbramsko - Nejznámější české koledy na návsích, u kostelů a kapliček si ve středu společně zazpívaly stovky lidí z Příbramska.

14.12.2016

Zpívání koled v domově seniorů podpořil smíšený sbor Záboj

Sedlčany - Domov seniorů v Sedlčanech se již třetím rokem zapojil do akce Česko zpívá koledy. Letos seniory ve zpěvu vydatně podpořil sedlčanský smíšený pěvecký sbor Záboj se sbormistryní Vladimírou Severovou. V tomto adventním čase chodí Záboj i děti potěšit klienty pravidelně a tentokrát se podařilo jejich účinkování spojit s akcí Deníků Bohemia v jeden den.

14.12.2016

Kino přidalo promítání filmu Anděl páně 2

Příbram - Vzhledem ke zvýšenému zájmu diváků o filmy v nově zrekonstruovaném příbramském kině bude přidáno několik promítání filmu Anděl páně 2. V neděli 18. prosince od 18 hodin a v sobotu 31. prosince od 13.30 a 16 hodin. Na své si přijdou i milovníci 3D filmů, kteří už nemusejí za rozšířeným filmovým zážitkem jezdit až do Prahy. 259 nových a pohodlnějších sedadel se těší na vaši návštěvu!

14.12.2016

Tomáš Zouzal pomýšlí na druhý díl publikace Zabráno pro SS

Příbramsko - Obsáhlá kniha „Zabráno pro SS" má křest v Sedlčanech za sebou a její autor mladý historik Tomáš Zouzal (29) se nyní věnuje její distribuci, aby se dostala ke čtenářům na Sedlčansku i Benešovsku, ale zejména prostřednictvím internetového prodeje i k dalším zájemcům, ještě před Vánoci. Je zatím nejpodrobnější publikací, která o násilném vystěhování v době 2. světové války vypovídá.

13.12.2016

Konec roku příbramské divadlo zpestří dvěma komediemi

Příbram – Příbramské divadlo chystá na letošního Silvestra dvě komedie. Návštěvníci se mohou těšit na hru Goldoniáda z pera slovenského režiséra a scenáristy Martina Porubjaka a derniéru představení Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka.

12.12.2016

Zástupci Příbramska přebírali certifikáty ve svátečně vyšňořené Praze

Praha – Certifikáty o přiznání hned dvou českých rekordů uskutečněných v jeden den v Sedlčanech předával zástupcům z Příbramska ve svátečně vyšňořené Praze prezident pelhřimovské agentury Dobrý den Miroslav Marek.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

10.12.2016

Farní charita Příbram sbírá peníze na auto

Příbram - Značný ohlas měl první Benefiční koncert Farní charity Příbram, který se v listopadu konal v příbramském divadle.

9.12.2016

Tipy na víkend: na adventní trh nebo výstavu betlémů, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.

8.12.2016

Veronika Hejhalová do keramických kachlí zachytila vývoj zrození

Sedlčany – Poprvé společně vystavují autorky ze Sedlčanska Veronika Hejhalová, Blanka Veselá a Věra Dlouhá. Vstupní prostory sedlčanského muzea patří jejich nádherným výrobkům z keramiky, obrazům a vánočním aranžmá celý prosinec s přesahem do svátku Tří králů.

7.12.2016

Česko bude zpívat koledy, přidejte se

Příbram - Tradiční předvánoční akce „Česko zpívá koledy" se blíží a vy se již ve středu 14. prosince v 18 hodin na mnoha místech České republiky v jeden okamžik můžete přidat. Zpívat se budou ty nejznámější koledy – Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí.

6.12.2016

Fotografovi nebeských fotek vyšla první autorská kniha

Příbram – První autorská kniha s fotkami Jiřího Jirouška je na světě! Jmenuje se Nebeské pohledy na Středočeský kraj a ukazuje krásy tohoto kraje z leteckého pohledu.

5.12.2016

Historik Tomáš Zouzal připravoval knihu Zabráno pro SS dvanáct let

Sedlčany - Objemná kniha mladého historika Tomáše Zouzala s názvem „Zabráno pro SS" je dosud nejsouhrnnějším a nejpodrobnějším dílem o vystěhování Sedlčanska, které popisuje ve všech možných souvislostech. Autor k ní sbíral materiály v archivech v Čechách i v Německu a prováděl výzkum dlouhých dvanáct let.

4.12.2016

Ke zpívání koled se hlásí další obce, Chotilsko podpoří koncertní pěvec

Příbramsko - Ke zpívání koled s Příbramským deníkem 14. prosince se letos už přihlásil Vacíkov, Obecnice, Chotilsko a Hřiměždice.

2.12.2016

Tipy na víkend: na koncerty nebo do pekla, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik typů na víkendové akce.

1.12.2016

Nová kniha popisuje historii židovské komunity v Dobříši

Dobříš /KNIŽNÍ NOVINKA REGIONU/ – Židé v Dobříši. Tak se jmenuje kniha, která vyšla 6. listopadu 2016 v Dobříši.

30.11.2016

Premiéra komedie Spojovací dveře v příbramském divadle se blíží

Příbram - Z dílny jednoho z nejslavnějších současných anglických dramatiků Alana Ayckbourna se příznivci příbramského divlada tentokrát mohou těšit na situační komedii s detektivní zápletkou, která přináší originální příběh i postavy.

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

26.11.2016

Zfetovaný řidič měl i zákaz řízení

Dobříš /KRIMIMIX) - Dobříšští policisté zastavili ve čtvrtek navečer při silniční kontrole, kterou prováděli na Dukelském náměstí v Dobříši, osobní vozidlo. Jeho čtyřiatřicetiletý řidič měl pozitivní test na drogy, a to na cannabis a metamfetamin. Dokonce se ukázalo, že usedl za volant přes zákaz řízení, který je platný až do června příštího roku. Policejní hlídka u něj navíc našla sáček se sušenou rostlinou odpovídající marihuaně. Nyní se bude muž zpovídat z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a ze dvou přestupků.

25.11.2016

Tipy na víkend: na zahájení adventu nebo na koncert, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce a program je opravdu nabitý.

24.11.2016

Překonat rekord nebude snadné. S Ladovou knihou musí přijít nejméně 621 lidí

Sedlčany - Sedlčany se pokusí v sobotu 26. listopadu překonat český rekord z roku 2007 v kategorii Nejvíce lidí na jednom místě s knihou Josefa Lady. Nebude to snadné, protože v té době přišlo na sedlčanské náměstí 620 lidí. K tomu, aby prezident Agentury Dobrý den Miroslav Marek přiznal městu certifikát, musí letos projít v 16 hodin sčítací branou s Ladovou knížkou nejméně 621 lidí! Podpořit tuto aktivitu by mělo také dvanáct Francouzů ze spřáteleného města Taverny, kteří v té době budou na několikadenní návštěvě regionu.

24.11.2016

Sedlčanské muzeum již brzy zaplní řemesla a vánoční vůně

Sedlčany – Předváděcí dny řemesel spojené s vánočním prodejem chystá na pátek 25. a sobotu 26. listopadu Městské muzeum v Sedlčanech. Oba dny zaplní vystavovatelé budovu od vchodu až po střechu od 9 do 17 hodin.

20.11.2016

Karel Eliáš si nadělil dárek k svátku: hudební večer s kamarády

Žežice /FOTO, VIDEO/ - Přátelé pohodové muziky se v sobotu sešli na K-farmě v Žežicích při tradičním podzimním setkání.

18.11.2016

Tipy na víkend, na rybářský ples nebo Noc divadel, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.

11.11.2016

Tipy na víkend: na ochutnávku vína nebo skautskou veselici, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.

9.11.2016

Organizátoři vyprodali na koncert Olympicu halu

Příbram - V páteční podvečer se ve sportovní hale v Příbram konal koncert nestárnoucí skupiny Olympic. Tato rocková kapela v čele s Petrem Jandou zavítala do našeho města po třech letech. Už několik dní předem zbývalo pouze několik desítek lístků a v den koncertu se číslo dostalo k nule.

8.11.2016

Okolí kostela a muzea připomínalo období rakouského mocnářství

Sedlčany – „Zachovej nám Hospodine, císaře a naši zem, dej, ať z víry moc mu plyne, ať je moudrým vladařem…," nesl se zpěv císařské hymny kostelem sv. Martina v sobotu dopoledne na závěr bohoslužby. Bylo to neobvyklé a podobný chorál ve svatostánku bylo možné slyšet snad před sto lety. Kostel zaplnily desítky vojáků v uniformách – od těch nejnižších až po ty služebně nejvyšší šarže. K cestování časem a návratu do dob rakousko-uherského mocnářství, byl dobrý důvod.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies