VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

30.10.2016

Na koncert učitelů zavítaly čtyři stovky lidí

Sedlčany /ROZHOVOR/ – Desátý jubilejní ročník Koncertu učitelů Základní umělecké školy Sedlčany si přišlo do Kulturního domu Josefa Suka vychutnat 400 posluchačů. Nabídl pestrou směs vystoupení současných, ale i bývalých pedagogů školy. Ředitelka ZUŠ Sedlčany Vladimíra Severová v rozhovoru přiblížila jeho průběh a odpověděla i na další otázky.

27.10.2016

Titulky ani slovenština nejsou pro diváky filmového festivalu bariérou

Sedlčany - Třetí ročník přehlídky dětských filmů s názvem Sedlčanská filmová školka přinesl 
o víkendu pět snímků méně obvyklé produkce. Hlavní pořadatel Petr Sokol, který vede Filmový klub v Sedlčanech, se 
u pokladny kina setkal s tvářemi, které znal z předchozích ročníků. Věděl, že návštěvníci jsou místní nebo z Kňovic, Příbrami a zvlášť si pochvaloval filmové příznivce z Počepic.

21.10.2016

Filmová školka nabídne méně promítané filmy české i zahraniční produkce

Sedlčany – Sedlčanská filmová školka vstupuje do třetího ročníku. Malý filmový festival, na kterém mají dospělí i děti možnost shlédnout snímky, které jinak v kinech budou těžko vyhlížet, se uskuteční už v sobotu a v neděli v místním kině. Pořadatelem je Petr Sokol za Filmový klub Sedlčany za podpory Muzea Karla Zemana, Národního filmového archivu Praha a Asociace českých filmových klubů. Mediálním partnerem akce je již potřetí Příbramský deník. Více nám Petr Sokol řekl v rozhovoru.

15.10.2016

Sedlčanská knihovna je nejlepší v České republice

Sedlčany – Nejvyšším knihovnickým oceněním, kterého je možné v České republice dosáhnout, se může od čtvrtka 13. října pochlubit Městská knihovna v Sedlčanech. Na slavnostním vyhodnocení soutěže Knihovna roku 2016, které se uskutečnilo v Praze v zrcadlové kapli Klementina, čekalo zástupce Sedlčan milé překvapení.

12.10.2016

Příbramští a sedlčanští fotografové mají společnou výstavu

Sedlčany, Příbram - Příbramský fotoklub Uran a FotoFlegmatici Sedlčany za sebou mají další počin. Účastnili se již popáté soutěže, kterou vyhlásila Městská knihovna v Sedlčanech. Jejich úkolem bylo zachytit podle vlastní fantazie Rychlost ve fotografii.

12.10.2016

Jan Saudek: Prožil jsem na Příbramsku krásná léta

Sedlčany /ROZHOVOR/ - Zahájení výstavy Podoby krásy, v níž nejznámější současný český fotograf Jan Saudek (81) představuje téměř padesát snímků, bylo 6. října pro region význačnou kulturní událostí. Vernisáže v muzeu se osobně účastnil jejich autor Jan Saudek, kterého doprovázela manželka Pavlína.

7.10.2016

Tipy na víkend: za permoníky nebo na výstavu Saudkových fotografií, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkend.

6.10.2016

Kristýna Šormová vystavuje v Příbrami obrazy i velkoformátové kresby

Příbram – Přikrytá mlhou je název výstavy mladé výtvarnice Kristýny Šormové, kterou si návštěvníci příbramské Galerie Františka Drtikola na Zámečku-Ernestinu mohou prohlédnout do středy 19. října. Příležitost k tomu mají každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin.

30.9.2016

Tipy na víkend: na výročí "zemědělky", nebo myslivecko-rybářskou slavnost

Příbram - Připravili jsme pro vás několik tipů na víkendové akce.

28.9.2016

Navštivte v Sedlici Svatováclavskou pouť

Sedlice - Ve středu, v den státního svátku, je v Sedlici od 15 hodin před obecním úřadem tradiční malá pouť se střelnicí a různými staročeskými hrami.

26.9.2016

Do českých kin přijde Anthropoid, natáčel se i v Brdech

Praha - Do českých kin ve středu, na svátek sv. Václava, vstoupí britsko-český film Anthropoid, který přibližuje atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. Na úterní slavnostní premiéru přijede vedle režiséra Seana Ellise také představitel Jozefa Gabčíka, herec Cillian Murphy. Promítání by se měli zúčastnit také Gabčíkovi příbuzní, stejně jako rodina druhého parašutisty, Jana Kubiše.

26.9.2016

Ve Svatém Poli soutěžili o nejlepší svatopolskobudíneckou buchtu

Svaté Pole – Jako tradičně každý rok v druhé polovině září se ve Svatém Poli u Dobříše koná pouťové posezení občanů. V loňském roce se konaly oslavy 115 let od založení SDH Svaté Pole a křtil se nový znak obce. „Letošní oslavy se nesly v duchu oslav 200 let od vybudování místní školy, v níž se nachází Mateřská škola Sovička. Návštěvníci mohli nahlédnout do míst, kde vyrůstají naši nejmenší a prohlédnout si dobové fotografie z cyklu Poznej svého kamaráda, spolužáka, souseda," sdělil Příbramskému deníku Petr Kozohorský, místostarosta obce.

25.9.2016

Podbrdský trh přilákal spousty lidí do Rožmitálu

Rožmitál /OBRAZEM/ - Podbrdský farmářský a řemeslný trh se uskutečnil v sobotu na nádvoří Podbrdského muzea a na náměstí v Rožmitále. Na program byla i prezentace úspěšných projektů Programu rozvoje venkova, Celostátní sítě pro venkov, Krajského informačního středisky Středočeského kraje, Zemědělského svazu a MAS Podbrdsko.

24.9.2016

V Sedlčanech se v sobotu na jednom pódiu setkají dvě legendární punkové kapely

Sedlčany – Znouzectnost a NVÚ. Dvě legendy na jednom pódiu. Atraktivní turné pro všechny milovníky punkové hudby se zastaví i v Sedlčanech, obě kapely ještě v doprovodu formace Nástroj snahy zahrají v sobotu od 21 hodin v sedlčanském klubu Pohoda. Před koncertem jsme vyzpovídali zpívajícího baskytaristu Znouzectnosti Goldu.

23.9.2016

Tipy na víkend: na farmářský trh nebo do Domu Natura, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás opět připravili několik zajímavých tipů na akce o víkendu.

22.9.2016

Zábavný i naučný pořad propojí v Sedlčanech mluvené slovo s hudbou

Sedlčany – Kulturní dům Josefa Suka bude ve čtvrtek 22. září patřit botanikovi Václavu Větvičkovi, písničkářce Janě Rychterové a muzikantům z její kapely. Zábavný i lehce naučný pořad Moje dobrá jitra, propojující vyprávění a čtení populárního botanika s hudbou, začíná v 19.30 hodin.

21.9.2016

Michal Viewegh: Přibližně za tři týdny mi vyjde nový román

Sedlčany – S létem se rozloučili čtenáři – účastníci Čtenářské ligy – v sobotu 17. září fotbalovým utkáním. Tradičně proti nim nastoupil tým spisovatelů a ilustrátorů.

19.9.2016

Hornické muzeum Příbram je nejnavštěvovanějším muzeem regionu

Příbram - Ze statistických údajů mapujících návštěvnost turistických cílů v roce 2015, které zpracovala agentura CzechTourism a organizace NIPOS, vyplývá, že Hornické muzeum Příbram se v rámci Středočeského kraje v tabulce TOP 10 po krajích stalo sedmou nejnavštěvovanější lokalitou. V kategorii zahrnující pouze muzea a galerie ve středních Čechách zvítězilo a v rámci celé ČR figuruje na 13. místě.

17.9.2016

Do Sedlčan míří v neděli Jů, Hele a další populární loutky

Sedlčany – Na kouzelném paloučku je název dětské loutkové revue, kterou v neděli 18. září hostí sedlčanský Kulturní dům Josefa Suka. Od 15 hodin ji sehraje loutkoherecká skupina Loudadlo, které spolupracuje s Českou televizí. Vstupenky za 80 korun je možné si zakoupit v předprodeji na radnici, přes internet nebo před začátkem představení v místě konání.

16.9.2016

Tipy na víkend: na festival nebo za pohádkovými postavičkami, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.

16.9.2016

Osudy šlechticů v bouřlivém období českého národa zachycuje nová výstava

Dobříš – Weikhard (čti vikard) Colloredo-Mannsfeld, hrabě, který se narodil v roce 1914, vlastnil před druhou světovou válkou zámek a velkostatek v Dobříši.

15.9.2016

Jana Paulová si bude s Pavlem Zedníčkem povídat bez předsudků

Příbram – V jediném volném pokoji motelu musí neplánovaně přespat Diego s Fionou, dva letití přátelé. Společná noc jim nabídne možnost otevřeně si popovídat o věcech, na které se ženy jinak ostýchají ptát mužů a muži žen. To je výchozí situace hry Bez předsudků, kterou ve čtvrtek 15. září v 19 hodin přiveze pražské Divadlo Kalich do příbramského Divadla Antonína Dvořáka.

14.9.2016

V Příbrami bude bigbeatový festival k oslavám 800. výročí města

Příbram – Už tuto sobotu od 12 do 24 hodin se v příbramském Junior klubu uskuteční festival místních beatových a rockových kapel za podpory Města Příbram a sponzorů v rámci oslav Příbram 800 let. Jeho cílem je dostat do jednoho koncertu průřez místní minulou i současnou scénou, hosty z Dobříše, Sedlčan a Rožmitálu pod Třemšínem. Měst, jejichž beatové a rockové podhoubí se s místním historicky doplňuje a prolíná.

13.9.2016

Gymnazisté budou hostit australský dívčí bigband

Příbram /POZVÁNKA/ - Ojedinělý kulturní zážitek čeká Příbram ve čtvrtek v 18 hodin, kdy na náměstí T. G. Masaryka začne koncert, na němž se představí školní orchestr Gymnázia Příbram, Legionářů a také školní bigband z australského Sydney. Ten tvoří studentky tamější Presbyterian Ladies' College.

10.9.2016

Vlaková nádraží v sobotu pobaví divadlem, hudbou i exkurzemi

Příbram – V sobotu se koná Den železnice a připomínka výročí 140 let od zahájení provozu na železniční trati Zdice – Protivín. Příznivci vlaků mají opět šanci prožít zajímavý program.

10.9.2016

Zámecká slavnost nabídne kostýmované prohlídky i bohatý program v parku

Dobříš – Už pošestnácté vyvrcholí turistická sezona na zámku Dobříš tradiční Svatováclavskou slavností. Už pošestnácté je připraven program pro všechny generace na nádvoří zámku, v expozici i ve francouzském parku. Součástí komentovaných prohlídek zámku bude dobová výprava za Třemi mušketýry.

9.9.2016

Příbramská svatohorská šalmaj letos dvoudenní

Příbram /PROGRAM/ - Dějinný videomaping, historický průvod, hudba, tanec a zábava. To vše a mnohem více můžete zažít na slavnosti hudby, tance, divadla a lidových řemesel. Příbramská svatohorská šalmaj proběhne ve dnech 9. a 10. září 2016 na náměstí T. G. Masaryka a nádvoří Svaté Hory. V sobotu 10. září se uskuteční v rámci slavností Běh hasičů do Svatohorských schodů. Akci pořádá hudební skupina Ginevra v čele s Václavem Plecitým, město Příbram rozpočet akce podpořilo částkou 980 tisíc korun.

9.9.2016

Tipy na víkend: Na Šalmaj nebo Den železnice, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.

8.9.2016

Výstavu nožů obohatí i tábor lovců kožišin a dvě soutěže

Příbram – Začátek září v Příbrami již tradičně patří nožům a ani letos tomu není jinak. Mezinárodní prodejní výstava nožů a chladných zbraní Nože 2016 se koná v sobotu 10. a neděli 11. září. Součástí výstavy jsou zajímavé doprovodné programy. Více nám v rozhovoru prozradil za pořadatele Pavel Formánek, který je předsedou sdružení Nože-cz.

7.9.2016

Zázračné počasí, zaplněné nádvoří, nečekaný song. To byl koncert Lucie Bílé

Dobříš - Lucie Bílá zamířila v neděli v tomto roce již potřetí do našeho okresu. V nedělní podvečer vystoupila na nádvoří dobříšského zámku. Očekávaný zájem o koncert se naplnil. Jak se říká, byl plný dům. Zázrak se stal tak trošku v počasí, kdy už všichni počítali s nejhorším.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies