VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

10.12.2016

Farní charita Příbram sbírá peníze na auto

Příbram - Značný ohlas měl první Benefiční koncert Farní charity Příbram, který se v listopadu konal v příbramském divadle.

9.12.2016

Tipy na víkend: na adventní trh nebo výstavu betlémů, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.

8.12.2016

Veronika Hejhalová do keramických kachlí zachytila vývoj zrození

Sedlčany – Poprvé společně vystavují autorky ze Sedlčanska Veronika Hejhalová, Blanka Veselá a Věra Dlouhá. Vstupní prostory sedlčanského muzea patří jejich nádherným výrobkům z keramiky, obrazům a vánočním aranžmá celý prosinec s přesahem do svátku Tří králů.

7.12.2016

Česko bude zpívat koledy, přidejte se

Příbram - Tradiční předvánoční akce „Česko zpívá koledy" se blíží a vy se již ve středu 14. prosince v 18 hodin na mnoha místech České republiky v jeden okamžik můžete přidat. Zpívat se budou ty nejznámější koledy – Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí.

6.12.2016

Fotografovi nebeských fotek vyšla první autorská kniha

Příbram – První autorská kniha s fotkami Jiřího Jirouška je na světě! Jmenuje se Nebeské pohledy na Středočeský kraj a ukazuje krásy tohoto kraje z leteckého pohledu.

5.12.2016

Historik Tomáš Zouzal připravoval knihu Zabráno pro SS dvanáct let

Sedlčany - Objemná kniha mladého historika Tomáše Zouzala s názvem „Zabráno pro SS" je dosud nejsouhrnnějším a nejpodrobnějším dílem o vystěhování Sedlčanska, které popisuje ve všech možných souvislostech. Autor k ní sbíral materiály v archivech v Čechách i v Německu a prováděl výzkum dlouhých dvanáct let.

4.12.2016

Ke zpívání koled se hlásí další obce, Chotilsko podpoří koncertní pěvec

Příbramsko - Ke zpívání koled s Příbramským deníkem 14. prosince se letos už přihlásil Vacíkov, Obecnice, Chotilsko a Hřiměždice.

2.12.2016

Tipy na víkend: na koncerty nebo do pekla, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik typů na víkendové akce.

1.12.2016

Nová kniha popisuje historii židovské komunity v Dobříši

Dobříš /KNIŽNÍ NOVINKA REGIONU/ – Židé v Dobříši. Tak se jmenuje kniha, která vyšla 6. listopadu 2016 v Dobříši.

30.11.2016

Premiéra komedie Spojovací dveře v příbramském divadle se blíží

Příbram - Z dílny jednoho z nejslavnějších současných anglických dramatiků Alana Ayckbourna se příznivci příbramského divlada tentokrát mohou těšit na situační komedii s detektivní zápletkou, která přináší originální příběh i postavy.

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

26.11.2016

Zfetovaný řidič měl i zákaz řízení

Dobříš /KRIMIMIX) - Dobříšští policisté zastavili ve čtvrtek navečer při silniční kontrole, kterou prováděli na Dukelském náměstí v Dobříši, osobní vozidlo. Jeho čtyřiatřicetiletý řidič měl pozitivní test na drogy, a to na cannabis a metamfetamin. Dokonce se ukázalo, že usedl za volant přes zákaz řízení, který je platný až do června příštího roku. Policejní hlídka u něj navíc našla sáček se sušenou rostlinou odpovídající marihuaně. Nyní se bude muž zpovídat z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a ze dvou přestupků.

25.11.2016

Tipy na víkend: na zahájení adventu nebo na koncert, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce a program je opravdu nabitý.

24.11.2016

Překonat rekord nebude snadné. S Ladovou knihou musí přijít nejméně 621 lidí

Sedlčany - Sedlčany se pokusí v sobotu 26. listopadu překonat český rekord z roku 2007 v kategorii Nejvíce lidí na jednom místě s knihou Josefa Lady. Nebude to snadné, protože v té době přišlo na sedlčanské náměstí 620 lidí. K tomu, aby prezident Agentury Dobrý den Miroslav Marek přiznal městu certifikát, musí letos projít v 16 hodin sčítací branou s Ladovou knížkou nejméně 621 lidí! Podpořit tuto aktivitu by mělo také dvanáct Francouzů ze spřáteleného města Taverny, kteří v té době budou na několikadenní návštěvě regionu.

24.11.2016

Sedlčanské muzeum již brzy zaplní řemesla a vánoční vůně

Sedlčany – Předváděcí dny řemesel spojené s vánočním prodejem chystá na pátek 25. a sobotu 26. listopadu Městské muzeum v Sedlčanech. Oba dny zaplní vystavovatelé budovu od vchodu až po střechu od 9 do 17 hodin.

20.11.2016

Karel Eliáš si nadělil dárek k svátku: hudební večer s kamarády

Žežice /FOTO, VIDEO/ - Přátelé pohodové muziky se v sobotu sešli na K-farmě v Žežicích při tradičním podzimním setkání.

18.11.2016

Tipy na víkend, na rybářský ples nebo Noc divadel, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.

11.11.2016

Tipy na víkend: na ochutnávku vína nebo skautskou veselici, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.

9.11.2016

Organizátoři vyprodali na koncert Olympicu halu

Příbram - V páteční podvečer se ve sportovní hale v Příbram konal koncert nestárnoucí skupiny Olympic. Tato rocková kapela v čele s Petrem Jandou zavítala do našeho města po třech letech. Už několik dní předem zbývalo pouze několik desítek lístků a v den koncertu se číslo dostalo k nule.

8.11.2016

Okolí kostela a muzea připomínalo období rakouského mocnářství

Sedlčany – „Zachovej nám Hospodine, císaře a naši zem, dej, ať z víry moc mu plyne, ať je moudrým vladařem…," nesl se zpěv císařské hymny kostelem sv. Martina v sobotu dopoledne na závěr bohoslužby. Bylo to neobvyklé a podobný chorál ve svatostánku bylo možné slyšet snad před sto lety. Kostel zaplnily desítky vojáků v uniformách – od těch nejnižších až po ty služebně nejvyšší šarže. K cestování časem a návratu do dob rakousko-uherského mocnářství, byl dobrý důvod.

30.10.2016

Na koncert učitelů zavítaly čtyři stovky lidí

Sedlčany /ROZHOVOR/ – Desátý jubilejní ročník Koncertu učitelů Základní umělecké školy Sedlčany si přišlo do Kulturního domu Josefa Suka vychutnat 400 posluchačů. Nabídl pestrou směs vystoupení současných, ale i bývalých pedagogů školy. Ředitelka ZUŠ Sedlčany Vladimíra Severová v rozhovoru přiblížila jeho průběh a odpověděla i na další otázky.

27.10.2016

Titulky ani slovenština nejsou pro diváky filmového festivalu bariérou

Sedlčany - Třetí ročník přehlídky dětských filmů s názvem Sedlčanská filmová školka přinesl 
o víkendu pět snímků méně obvyklé produkce. Hlavní pořadatel Petr Sokol, který vede Filmový klub v Sedlčanech, se 
u pokladny kina setkal s tvářemi, které znal z předchozích ročníků. Věděl, že návštěvníci jsou místní nebo z Kňovic, Příbrami a zvlášť si pochvaloval filmové příznivce z Počepic.

21.10.2016

Filmová školka nabídne méně promítané filmy české i zahraniční produkce

Sedlčany – Sedlčanská filmová školka vstupuje do třetího ročníku. Malý filmový festival, na kterém mají dospělí i děti možnost shlédnout snímky, které jinak v kinech budou těžko vyhlížet, se uskuteční už v sobotu a v neděli v místním kině. Pořadatelem je Petr Sokol za Filmový klub Sedlčany za podpory Muzea Karla Zemana, Národního filmového archivu Praha a Asociace českých filmových klubů. Mediálním partnerem akce je již potřetí Příbramský deník. Více nám Petr Sokol řekl v rozhovoru.

15.10.2016

Sedlčanská knihovna je nejlepší v České republice

Sedlčany – Nejvyšším knihovnickým oceněním, kterého je možné v České republice dosáhnout, se může od čtvrtka 13. října pochlubit Městská knihovna v Sedlčanech. Na slavnostním vyhodnocení soutěže Knihovna roku 2016, které se uskutečnilo v Praze v zrcadlové kapli Klementina, čekalo zástupce Sedlčan milé překvapení.

12.10.2016

Příbramští a sedlčanští fotografové mají společnou výstavu

Sedlčany, Příbram - Příbramský fotoklub Uran a FotoFlegmatici Sedlčany za sebou mají další počin. Účastnili se již popáté soutěže, kterou vyhlásila Městská knihovna v Sedlčanech. Jejich úkolem bylo zachytit podle vlastní fantazie Rychlost ve fotografii.

12.10.2016

Jan Saudek: Prožil jsem na Příbramsku krásná léta

Sedlčany /ROZHOVOR/ - Zahájení výstavy Podoby krásy, v níž nejznámější současný český fotograf Jan Saudek (81) představuje téměř padesát snímků, bylo 6. října pro region význačnou kulturní událostí. Vernisáže v muzeu se osobně účastnil jejich autor Jan Saudek, kterého doprovázela manželka Pavlína.

7.10.2016

Tipy na víkend: za permoníky nebo na výstavu Saudkových fotografií, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkend.

6.10.2016

Kristýna Šormová vystavuje v Příbrami obrazy i velkoformátové kresby

Příbram – Přikrytá mlhou je název výstavy mladé výtvarnice Kristýny Šormové, kterou si návštěvníci příbramské Galerie Františka Drtikola na Zámečku-Ernestinu mohou prohlédnout do středy 19. října. Příležitost k tomu mají každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin.

30.9.2016

Tipy na víkend: na výročí "zemědělky", nebo myslivecko-rybářskou slavnost

Příbram - Připravili jsme pro vás několik tipů na víkendové akce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies