VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

2.9.2016

Tipy na víkend: Na farmářské trhy nebo rockfest, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás znovu připravili několik tipů na víkendové akce.

31.8.2016

Slavnosti v Nalžovicích propojí světy postižených i zdravých lidí

Nalžovice /TIP NA VÝLET/ – Třetí zářijový den v Nalžovicích bude ve znamení zámeckých slavností. Ty jsou oslavou úspěchů a pokroků osob se zdravotním postižením na jejich cestě za lepším, důstojnějším a kvalitnějším životem.

31.8.2016

K letošním oslavám města se v Žežicích připojí tradiční festival Huntík

Žežice – Třetí zářijový den hodinu po poledni zazní 
z pódia K – farmy v Žežicích první tóny pohodové hudby při 41. ročníku tradičního festiválku Huntík Zdeňka Hejkrlíka.

26.8.2016

Tipy na víkend: Na Truck Tour nebo na obří skluzavku, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás opět připravili několik tipů na víkend.

26.8.2016

Farní charita Příbram pomáhá už čtvrt století

Příbram - Hudba, zpěv a dobré jídlo patří ke každé správné oslavě, zvlášť, když jde o 25. narozeniny. Tak dlouho už totiž v Příbrami funguje Farní charita.

24.8.2016

Kapela přestrojila kamion na pojízdné pódium, v pátek se zastaví v Příbrami

Příbram – Kapela CKB přestrojila klasický kamion na pojízdné pódium. S tímto truckem jezdí po republice a v rámci Proměny Života Truck Tour zastavuje v různých městech. V pátek zakotví v Příbrami na Flusárně, kde od 18 do 22 hodin vystoupí tři skupiny. Důležité je, že tento projekt dává šanci nejen zkušeným, ale i mladým a začínajícím kapelám.

20.8.2016

Freska by mohla o pouti přilákat víc návštěvníků

Sedlčany – Zrestaurovanou středověkou fresku Klanění Tří králů, která pochází ze 14. století, je možné mimořádně vidět v kostele sv. Martina v Sedlčanech ještě o sedlčanské pouti v sobotu 20. srpna a v sobotu 27. srpna.

19.8.2016

Kačeři lákají na pětadvacet kapel i našlapanou DJ stage

Horčápsko – Jedenáctý ročník festivalu Kačeři se blíží. Na louce v Horčápsku u Březnice se o víkendu 19. a 20. srpna představí 25 českých i zahraničních kapel, které si fanoušci užijí hned na dvou pódiích. Kdo se na InternetPB live stage a Alternativ stage předvede?

19.8.2016

Tipy na víkend: Na festival nebo za netopýry, vyberte si

Příbram - Připravili jsme pro vás několk tipů na víkendové akce.

18.8.2016

Skanzen Vysoký Chlumec představí dvě desítky řemesel

Vysoký Chlumec – Areál Skanzenu ve Vysokém Chlumci, který je pobočkou Hornického muzea Příbram, ožije tuto sobotu více než dvěma desítkami řemesel spjatých s venkovským hospodářstvím a lidovým stavitelstvím.

16.8.2016

Předprodej vstupenek na koncert Olympicu nezklamal

Příbram – Za necelé tři měsíce, konkrétně 4. listopadu, vystoupí v Příbrami skupina Olympic v čele s Petrem Jandou. Ta se do Příbrami vrací po třech letech. Naposledy vystupovala v letním kině, ale tentokrát bude koncert pod střechou sportovní haly vedle plaveckého areálu. Po slavnostním předprodeji vstupenek je již jasné, že to byl dobrý tah.

12.8.2016

Tipy na víkend: na festival nebo rockovou pouť, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkend: Nenašli jste v nabídce svoji akci? Neváhejte a napište na redakce.pribramsky@denik.cz. Nemůžeme vědět všechno.

11.8.2016

Po tříleté odmlce se do Podlesí 
vrací Tramtamtýdamtůdá fest

Nové Podlesí /ROZHOVOR/ – Tramtamtýdamtůdá fest byl svátkem pro všechny fanoušky neoposlouchané muziky a neokoukaných muzikantů. Před třemi lety však k jejich velkému smutku skončil. Nyní se vrací, v nádherném prostředí lesního divadla Skalka v Novém Podlesí u Příbrami se uskuteční v sobotu 13. srpna a návštěvníci se od 14.55 hodin mohou těšit na kapely Stroy, Biorchestr, Uninvited, Vrch, TeaJazzTrio a svérázného písničkáře Kittchena. Více již v rozhovoru s hlavním organizátorem Pavlem Křížem.

11.8.2016

Skanzen ve Vysokém Chlumci bude mít funkční starodávnou kovárnu

Vysoký Chlumec – Rada Středočeského kraje schválila poskytnutí peněz pro vybavení kovárny ve skanzenu ve Vysokém Chlumci.

10.8.2016

Předprodej vstupenek na Olympic začíná už ve čtvrtek

Příbram – Kultura v Příbrami stále roste. Od loňského koncertu Karla Gotta se hudební akce začaly pořádat dokonce ve sportovní volejbalové hale. A i letos na podzim se zde jedna chystá. Dorazí kapela Olympic v čele s Petrem Jandou.

5.8.2016

Tipy na víkend: na festival do lesního divadla nebo na skoky do Hřiměždic

Příbram - Opět jsme pro vás připravili několik zajímavých tipů, jak strávit víkendový čas. Stačí si jen vybrat.

5.8.2016

Muzikál Postřižiny se o víkendu rozloučí na mníšeckém zámku

Mníšek pod Brdy /KAM ZA KULTUROU/ – Beznadějně vyprodaná hlediště. Takový ohlas má představení muzikálu Postřižiny plné divácky oblíbených scén. Letošní derniéra se koná v o víkendu v Mníšku.

2.8.2016

Petrovické řezbování přilákalo letos sedm účastníků

Petrovice – Sedm řezbářů přijalo o víkendu pozvánku na šestý ročník Petrovického řezbování. Během třech dnů tak vznikly pozoruhodné výrobky. „Z vykotlané lípy jsem vyrobil dřevěný propletenec, kterému jsem nedal ani jméno, to bude na vás," představil svoje dílo tradiční účastník akce Jan Holub. Domácí kumštýře zastupoval Filip Šíma, za kterého představil dřevěnou houbu starosta Petrovic Petr Štěpánek, protože autor na vernisáži v neděli chyběl.

1.8.2016

Řezbáři v Petrovicích posadili starostu Štěpánka na trůn

Petrovice - Sedm řezbářů v petrovickém zámeckém parku od pátku do neděle pracovalo s motorovou pilou, dlátem, bruskou, hoblíkem a dalším náčiním a vytvářelo podle vlastní fantazie dřevěné plastiky. Od díla je občas odehnal déšť, přesto svoji práci perfektně zvládli.

1.8.2016

Strnadovským mlýnem se nesl zpěv v sedmi jazycích

Strnadovský mlýn /VAŠE PŘÍSPĚVKY/ - Poslední týden v červenci se Strnadovským mlýnem (nedaleko města Sedlec-Prčice) nesl zpěv v sedmi jazycích. V rámci evropského projektu výměny mládeže Erasmus+ s názvem Songs We Sing (Písně, které zpíváme) se zde sešly týmy mladých lidí z Portugalska, Rumunska, Belgie, Makedonie, Slovenska, Polska a České republiky. Každý z nich přivezl svou oblíbenou píseň, kterou se pak pod vedením učitelky hudby z Rumunska učili zpívat ostatní. Na závěr bylo všech sedm písní s doprovodem hudebních nástrojů nahráno a umístěno na sociální sítě a na cloudové úložiště. Uskutečnily se i dva živé koncerty.

25.7.2016

Někteří bývalí studenti už udělali ve zpěvu v zahraničí kariéru

Sedlčany – Mladé talentované studenty a jejich lektory z České republiky, Slovenska, Polska a Německa hostí dvanáct dnů Petrovice u Sedlčan. Od 13. července se zde zdokonaluje více než dvacet účastníků v sólovém zpěvu a seznamuje se s technikami používanými v jiných státech. V Petrovicích v zámečku dostali k dispozici tři učebny, dvě v základní škole a režisér Státní opery v Praze Lubor Cukr nacvičoval v nově rekonstruovaném Obecním domě scénicky ztvárněné árie na závěrečné vystoupení.

25.7.2016

Divadelní festival v Březnici pobaví děti Kapsou plnou pohádek

Březnice – Kapsa plná pohádek je název divadelního festivalu, který od úterý 26. července do 4. srpna pořádá Divadlo Kapsa Andělská Hora na Zámku Březnice. Jeho součástí budou čtyři divadelní pohádky, Letní divadelní dílna a představení, které z této dílny vzejde.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

22.7.2016

Tipy na víkend: na Třemšínský hvozdík nebo oslavy Nového Knína, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkend.

18.7.2016

Na Sedlčany Fest dorazí sedm stylově pestrých kapel z celé republiky

Sedlčany – Na již tradičním místě v přírodním areálu u zahrádek nedaleko známé kotliny se v sobotu 23. července uskuteční již 15. ročník Sedlčany Festu. Dvanáctihodinový hudební maratón startuje v 15 hodin a předprodej vstupenek nabízí sedlčanský Farmářský obchod v obchodní zóně Pasáž 7.

17.7.2016

Filmovar připomene narozeniny starého kluziště

Březnice – Před padesáti lety začala v Březnici výstavba hokejového hřiště, které v létě sloužilo jako hřiště na košíkovou a odbíjenou. Výročí chce spolek K.G.B. s odborem kultury Města Březnice připomenout letním filmfestivalem s názvem Filmovar, který se na kluzišti bude konat od středy 20. do neděle 24. července. Nejen o něm jsme si povídali s jednou z organizátorek Dášou Nesvedovou.

15.7.2016

Tipy na víkend: na výstavu nebo farmářské trhy, vyberte si

Příbram - Připravili jsme pro vás několik tipů na víkend.

13.7.2016

Komentované prohlídky francouzského parku obohatí sokolnické ukázky

Dobříš – Letošní letní výstava na zámku Dobříš nese název Zbraně mušketýrů. Tematika se odvíjí od seriálu Tři mušketýři, který se na zámku minulý rok natáčel. Vedle interiérů využili britští filmaři i úchvatné prostory francouzského parku, kde se o prázdninách konají každou neděli komentované prohlídky.

12.7.2016

Lucie Bílá míří po příbramském vystoupení do zámku Dobříš

Dobříš – Zpěvačka Lucie Bílá byla v červnu hlavní hvězdou Nováku 800, kde zazpívala s kapelou své největší hity, a rozpohybovala publikum. Česká nejpopulárnější zpěvačka zamíří do našeho regionu tento rok ještě jednou. A to velkolepě na zámek Dobříš.

11.7.2016

Noční prohlídky na zámku Dobříš přenesou návštěvníky do období Tří mušketýrů

Dobříš – Na výpravu za třemi mušketýry, legendárními románovými postavami Alexandra Dumase staršího, se můžete v červenci a v srpnu vypravit každou středu večer na zámku Dobříš. Letošní prázdninové noční prohlídky přenesou návštěvníky do poloviny sedmnáctého století, období francouzského absolutismu, na pozadí nějž se příběh mušketýrů odehrává.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies