VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

8.7.2016

Také v létě lze strávit několik hodin nad dobrou knihou

Příbramsko - Letní prázdniny jsou v plném proudu. Slunné dny svádějí k tomu, abychom si lehli někam k vodě nebo do parku a strávili několik hodin nad dobrou knihou. Máme pro vás několik tipů od nakladatelství Albatros Media.

8.7.2016

Josef Hudeček: Zakládající herce nahradit nelze

Podlesí /ROZHOVOR/ – Ještě v pátek a v sobotu mohou příznivci přírodních divadel vyrazit do Nového Podlesí na hru Podskalák v podání Divadelního spolku Skalka v režii Josefa Hudečka. Lesní divadlo Na Skalce letos slaví sedmdesátku a my jsme si na toto téma s Josefem Hudečkem popovídali.

8.7.2016

Tipy na víkend: do muzea nebo do lesního divadla, vyberte si

Příbram /AKTUALIZACE/ - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkend.

6.7.2016

U Husova viklanu se uskutečnila vzpomínková akce

Petrovice - Památné místo, kde Mistr Jan Hus kázal a předával své myšlenky lidem bez rozdílu jejich postavení, ožilo ve středu 6. července slavnostním setkáním.

5.7.2016

VIDEO A FOTO: V lesním divadle u Podlesí můžete ještě vidět Podskaláka

Podlesí /KAM ZA KULTUROU/ - Ještě v úterý, ve středu a pak v pátek a v sobotu, vždy od 21 hodin, můžete s dekou a raději i deštníkem vyrazit do lesního divadélka Na Skalce v Novém Podlesí.

4.7.2016

Novák ožije hudbou, na Fialka Festu vystoupí i Prago Union

Příbram - Čtvrtý ročník Fialka Festu je za rohem, stále na stejném místě, stále poslední sobotu v červenci. Letos se mlžete těšit na kapely Prago Union, The Rocket Dogz, The Unholy Preachers, Black Burley, Zlomenou 14 a Chilliguns.

4.7.2016

Z ARCHIVU: O Prokopské kapli a pouti

Příbram - V březohorské hornické osadě byla po dlouhá staletí pouze zvonice, až roku 1721 vyhlásil hormistr a zároveň příbramský primátor Jiří Tomáš Pusch veřejnou sbírku na stavbu kaple. Nejvíc přispěl březohorský obecní starší Pavel Káš, který dal 100 zl., druhý obecní starší Antonín Illing dal 40 zl. a třetí obecní starší Jan Zaprášil 40 zl. Bývalý březohorský rychtář Matěj Chocholín se uvolil obcházet Příbram, ale vybral jen 3 zl. a 4 kr.

1.7.2016

Prokopská pouť představí novou trasu 
v podzemí a nový minerál Příbramit

Příbram – Tradiční Prokopská pouť o tomto víkendu nabídne pestrý doprovodný program včetně zpřístupnění nové trasy historického podzemí a prezentace geologického objevu mezinárodního významu.

1.7.2016

Tipy na víkend: Na Prokopskou pouť nebo na výstavu, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkend.

30.6.2016

Emeritní biskup Radkovský zahájil výstavu Lilie za ostnatým drátem

Příbram – Stálá výstava s názvem Lilie za ostnatým drátem v Památníku Vojna, za jejímž vznikem stojí Old skaut a publicista Slavomil Janov s kolektivem spolupracovníků, je vhodně doplněna kresbami z vězení akad. malíře Otmara Olivy, jenž se ocitl za mřížemi komunistického vězení v souvislosti s podpisem Charty 77. Spoluorganizátorem této pietní akce je již tradičně Česká křesťanská akademie Milín.

28.6.2016

Fulghum v Drážkově: Nabíjí mě čtenáři, proto za nimi jezdím

Drážkov /ROZHOVOR/ - Spisovatel Fulghum, který zaujal v roce 1988 svoji knihou Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce, má na kontě už kolem dvacítky knih. V Drážkově na Sedlčansku, kam zamířil v rámci svého turné minulou sobotu, si vyšetřil chvilku na rozhovor speciálně pro čtenáře Příbramského deníku. Prý doufá, že patří i oni k příznivcům jeho knížek.

28.6.2016

V Drážkově pohostili Fulghuma uzeným z komína s křenem a pivem

Drážkov – Čtyřiačtyřicet měst navštíví a odhadem padesát stejných, přesto vždy něčím originálních představení, uvidí během svého turné po České republice světoznámý spisovatel Robert Fulghum.

27.6.2016

Výtvarná a literární soutěž byla letos 
na téma nebezpečných dětských her

Příbram /VAŠE PŘÍSPĚVKY/ - Územní odbor HZS Příbram spolu s obecně prospěšnou společností Elrond v lednu 2016 vyhlásil již 13. ročník výtvarné a literární soutěže na téma Nebezpečné hry dětí pro žáky MŠ a ZŠ.

26.6.2016

Robert Fulghum si v Drážkově fotil čtenáře, aby viděl, pro koho píše

Drážkov - Váchův špejchar v Drážkově zažil v sobotu opravdu mimořádnou událost. Známý americký spisovatel, který si získal srdce čtenářů ve více než stovce zemí, zařadil do svého turné po České republice také tuto malebnou vesnici na Sedlčansku.

24.6.2016

Tipy na víkend: na Den s královnou nebo za spisovatelem Fulghumem, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkend.

22.6.2016

Příbram vydala stříbrné pamětní medaile k 800. výročí města

Příbram - Vydání stříbrných pamětních medailí je dalším počinem města Příbrami k oslavám, kterými si v letošním roce připomínáme 800 let od první písemné zmínky.

22.6.2016

Při vernisáži se podávaly telecí řízky, které kdysi přivezl do Čech Radecký

Sedlčany – Původ, mládí, kariéru, osobní a dlouhý život c. k. Polního maršála Jana Josefa Václava Radeckého připomíná výstava, kterou připravilo Městské muzeum v Sedlčanech za přispění dalších patrnerů: Národního muzeua v Praze, Hornického muzea Příbram a Muzea v Milevsku.

21.6.2016

Ďábel, tma i štěstí aneb tipy na čtení na léto

Příbramsko - Nakladatelství Albatros Media přichází s další porcí čtení, které se může hodit právě před letní dovolenou jako tip na poklidné prázdninové chvíle.

19.6.2016

Na Rose se potkali dva nejslavnější čeští vojáci – Radecký a Josef Švejk

Sedlčany – Na slavnostech Rosa se na náměstí potkali v pátek při zahájení akce dva nejslavnější a nejznámější čeští vojáci- polní maršál Jan Josef Václav Radecký a prostý voják Josef Švejk. Oba sloužili Rakousku-Uhersku, ale každý v jiné době a jinému císaři pánu.

17.6.2016

Tipy na víkend: na zámeckou slavnost nebo na Rosu, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili tipy na víkend.

14.6.2016

Farmářské trhy v Sedlčanech přilákaly i Bohumila Klepla

Sedlčany – Farmářské trhy v Sedlčanech se uskutečnily letos podruhé a měly co nabídnout! Vypravil se na ně i známý herec Bohumil Klepl se svojí partnerkou, která pochází z Chramost a pokud to čas dovolí, jezdí sem společně na chalupu.

13.6.2016

Svatohorští gymnazisté připravili výstavu fotografií historických budov Příbrami

Příbram /VAŠE PŘÍSPĚVKY/ - Měsíc červen je v Příbrami ve znamení oslav 800 let města. Svou troškou do mlýna se připojuje i svatohorské gymnázium. Studenti Štěpán Jobek, Jan Chvalník a Eliška Hamplová za odborné pomoci PaedDr. Josefa Velfla připravili výstavu fotografií s názvem Významné budovy města Příbrami očima studentů Gymnázia pod Svatou Horou. Ta byla instalována ve vestibulu školy.

12.6.2016

Zbojníci a loupežníci zavítají do lesního divadla na Skalce

Příbram – Byl rebelem s přirozenou touhou po svobodě, vymykal se všem konvencím. Stal se zbojníkem z vlastní vůle, ale i z nutnosti. A kde jinde by měl loupežník Nikola Šuhaj být, než v lesích? Tam on patří. Tam je doma. A chcete ho potkat? Pokud ano, tak si v diáři zaškrtněte datum 14. července.

12.6.2016

Petra Cihelková ze Sedlčan je rytířkou Řádu krásného slova

Praha/Sedlčany - Příbramsko se může pochlubit rytířkou krásného slova. Byla na ni pasována ve středu 1. června v Konírně Nostického paláce v Praze jedenáctiletá Petra Cihelková ze Sedlčan. Podobné pocty se dotalo pouze dalším čtrnácti dětským čtenářům z celé České republiky.

11.6.2016

Na Novák můžete přijít i s kočárkem, do letního kina ne

Příbram - O nadcházejícím víkendu čekají Příbram a její návštěvníky velkolepé oslavy. Kromě hornické slávy proběhnou i městské oslavy v přírodním areálu Nový rybník a také v Letním kině. Při vstupu bude nutné dodržet určité bezpečnostní zásady. Vzhledem k častým dotazům jsme si pro návštěvníky slavností připravili odpovědi na nejčastější otázky.

10.6.2016

Tipy na víkend: na hornické setkání nebo oslavy města, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkend.

10.6.2016

Příbram při oslavách přivítá horníky a hutníky z mnoha zemí

Příbram /PROGRAM/ - Horníci a hornické ceremonie, spolky, průvody, koncerty či ohňostroj. To vše můžete zažít o tomto víkendu na příbramských hornických slavnostech.

9.6.2016

Knihovnice z Příbramska se shodly: Za celý okres vybraly za rytířku Petru Cihelkovou

Praha/Sedlčany - Příbramsko se může pochlubit rytířkou krásného slova. Byla na ni pasována ve středu 1. června v Konírně Nostického paláce v Praze jedenáctiletá Petra Cihelková ze Sedlčan. Podobné pocty se dotalo pouze dalším čtrnácti dětským čtenářům z celé České republiky.

9.6.2016

V pátek se koná Noc kostelů

Příbram - Již sedmým rokem se letos 10. června ve večerních hodinách v Příbrami rozezní zvony místních kostelů, aby tak otevřely své brány široké veřejnosti. Jak jistě tušíte, jedná se o tradiční NOC KOSTELŮ, která probíhá v celé České republice i v některých dalších evropských zemích.

8.6.2016

Při oslavách pomůžou tři stovky dobrovolníků

Příbram – Na příval návštěvníků je Příbram o tomto víkendu připravena. Po městě bude postaveno mnoho pivních stanů, které zajistí návštěvníkům úkryt před sluncem, ale případně i před nepřízní počasí. Stany budou na náměstí T. G. Masaryka, v areálu Nového rybníka a Letního kina a také na Březových Horách. Zajištěno je přes 2 200 míst k sezení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies