VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

26.9.2016

Do českých kin přijde Anthropoid, natáčel se i v Brdech

Praha - Do českých kin ve středu, na svátek sv. Václava, vstoupí britsko-český film Anthropoid, který přibližuje atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. Na úterní slavnostní premiéru přijede vedle režiséra Seana Ellise také představitel Jozefa Gabčíka, herec Cillian Murphy. Promítání by se měli zúčastnit také Gabčíkovi příbuzní, stejně jako rodina druhého parašutisty, Jana Kubiše.

26.9.2016

Ve Svatém Poli soutěžili o nejlepší svatopolskobudíneckou buchtu

Svaté Pole – Jako tradičně každý rok v druhé polovině září se ve Svatém Poli u Dobříše koná pouťové posezení občanů. V loňském roce se konaly oslavy 115 let od založení SDH Svaté Pole a křtil se nový znak obce. „Letošní oslavy se nesly v duchu oslav 200 let od vybudování místní školy, v níž se nachází Mateřská škola Sovička. Návštěvníci mohli nahlédnout do míst, kde vyrůstají naši nejmenší a prohlédnout si dobové fotografie z cyklu Poznej svého kamaráda, spolužáka, souseda," sdělil Příbramskému deníku Petr Kozohorský, místostarosta obce.

25.9.2016

Podbrdský trh přilákal spousty lidí do Rožmitálu

Rožmitál /OBRAZEM/ - Podbrdský farmářský a řemeslný trh se uskutečnil v sobotu na nádvoří Podbrdského muzea a na náměstí v Rožmitále. Na program byla i prezentace úspěšných projektů Programu rozvoje venkova, Celostátní sítě pro venkov, Krajského informačního středisky Středočeského kraje, Zemědělského svazu a MAS Podbrdsko.

24.9.2016

V Sedlčanech se v sobotu na jednom pódiu setkají dvě legendární punkové kapely

Sedlčany – Znouzectnost a NVÚ. Dvě legendy na jednom pódiu. Atraktivní turné pro všechny milovníky punkové hudby se zastaví i v Sedlčanech, obě kapely ještě v doprovodu formace Nástroj snahy zahrají v sobotu od 21 hodin v sedlčanském klubu Pohoda. Před koncertem jsme vyzpovídali zpívajícího baskytaristu Znouzectnosti Goldu.

23.9.2016

Tipy na víkend: na farmářský trh nebo do Domu Natura, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás opět připravili několik zajímavých tipů na akce o víkendu.

22.9.2016

Zábavný i naučný pořad propojí v Sedlčanech mluvené slovo s hudbou

Sedlčany – Kulturní dům Josefa Suka bude ve čtvrtek 22. září patřit botanikovi Václavu Větvičkovi, písničkářce Janě Rychterové a muzikantům z její kapely. Zábavný i lehce naučný pořad Moje dobrá jitra, propojující vyprávění a čtení populárního botanika s hudbou, začíná v 19.30 hodin.

21.9.2016

Michal Viewegh: Přibližně za tři týdny mi vyjde nový román

Sedlčany – S létem se rozloučili čtenáři – účastníci Čtenářské ligy – v sobotu 17. září fotbalovým utkáním. Tradičně proti nim nastoupil tým spisovatelů a ilustrátorů.

19.9.2016

Hornické muzeum Příbram je nejnavštěvovanějším muzeem regionu

Příbram - Ze statistických údajů mapujících návštěvnost turistických cílů v roce 2015, které zpracovala agentura CzechTourism a organizace NIPOS, vyplývá, že Hornické muzeum Příbram se v rámci Středočeského kraje v tabulce TOP 10 po krajích stalo sedmou nejnavštěvovanější lokalitou. V kategorii zahrnující pouze muzea a galerie ve středních Čechách zvítězilo a v rámci celé ČR figuruje na 13. místě.

17.9.2016

Do Sedlčan míří v neděli Jů, Hele a další populární loutky

Sedlčany – Na kouzelném paloučku je název dětské loutkové revue, kterou v neděli 18. září hostí sedlčanský Kulturní dům Josefa Suka. Od 15 hodin ji sehraje loutkoherecká skupina Loudadlo, které spolupracuje s Českou televizí. Vstupenky za 80 korun je možné si zakoupit v předprodeji na radnici, přes internet nebo před začátkem představení v místě konání.

16.9.2016

Tipy na víkend: na festival nebo za pohádkovými postavičkami, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.

16.9.2016

Osudy šlechticů v bouřlivém období českého národa zachycuje nová výstava

Dobříš – Weikhard (čti vikard) Colloredo-Mannsfeld, hrabě, který se narodil v roce 1914, vlastnil před druhou světovou válkou zámek a velkostatek v Dobříši.

15.9.2016

Jana Paulová si bude s Pavlem Zedníčkem povídat bez předsudků

Příbram – V jediném volném pokoji motelu musí neplánovaně přespat Diego s Fionou, dva letití přátelé. Společná noc jim nabídne možnost otevřeně si popovídat o věcech, na které se ženy jinak ostýchají ptát mužů a muži žen. To je výchozí situace hry Bez předsudků, kterou ve čtvrtek 15. září v 19 hodin přiveze pražské Divadlo Kalich do příbramského Divadla Antonína Dvořáka.

14.9.2016

V Příbrami bude bigbeatový festival k oslavám 800. výročí města

Příbram – Už tuto sobotu od 12 do 24 hodin se v příbramském Junior klubu uskuteční festival místních beatových a rockových kapel za podpory Města Příbram a sponzorů v rámci oslav Příbram 800 let. Jeho cílem je dostat do jednoho koncertu průřez místní minulou i současnou scénou, hosty z Dobříše, Sedlčan a Rožmitálu pod Třemšínem. Měst, jejichž beatové a rockové podhoubí se s místním historicky doplňuje a prolíná.

13.9.2016

Gymnazisté budou hostit australský dívčí bigband

Příbram /POZVÁNKA/ - Ojedinělý kulturní zážitek čeká Příbram ve čtvrtek v 18 hodin, kdy na náměstí T. G. Masaryka začne koncert, na němž se představí školní orchestr Gymnázia Příbram, Legionářů a také školní bigband z australského Sydney. Ten tvoří studentky tamější Presbyterian Ladies' College.

10.9.2016

Vlaková nádraží v sobotu pobaví divadlem, hudbou i exkurzemi

Příbram – V sobotu se koná Den železnice a připomínka výročí 140 let od zahájení provozu na železniční trati Zdice – Protivín. Příznivci vlaků mají opět šanci prožít zajímavý program.

10.9.2016

Zámecká slavnost nabídne kostýmované prohlídky i bohatý program v parku

Dobříš – Už pošestnácté vyvrcholí turistická sezona na zámku Dobříš tradiční Svatováclavskou slavností. Už pošestnácté je připraven program pro všechny generace na nádvoří zámku, v expozici i ve francouzském parku. Součástí komentovaných prohlídek zámku bude dobová výprava za Třemi mušketýry.

9.9.2016

Příbramská svatohorská šalmaj letos dvoudenní

Příbram /PROGRAM/ - Dějinný videomaping, historický průvod, hudba, tanec a zábava. To vše a mnohem více můžete zažít na slavnosti hudby, tance, divadla a lidových řemesel. Příbramská svatohorská šalmaj proběhne ve dnech 9. a 10. září 2016 na náměstí T. G. Masaryka a nádvoří Svaté Hory. V sobotu 10. září se uskuteční v rámci slavností Běh hasičů do Svatohorských schodů. Akci pořádá hudební skupina Ginevra v čele s Václavem Plecitým, město Příbram rozpočet akce podpořilo částkou 980 tisíc korun.

9.9.2016

Tipy na víkend: Na Šalmaj nebo Den železnice, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.

8.9.2016

Výstavu nožů obohatí i tábor lovců kožišin a dvě soutěže

Příbram – Začátek září v Příbrami již tradičně patří nožům a ani letos tomu není jinak. Mezinárodní prodejní výstava nožů a chladných zbraní Nože 2016 se koná v sobotu 10. a neděli 11. září. Součástí výstavy jsou zajímavé doprovodné programy. Více nám v rozhovoru prozradil za pořadatele Pavel Formánek, který je předsedou sdružení Nože-cz.

7.9.2016

Zázračné počasí, zaplněné nádvoří, nečekaný song. To byl koncert Lucie Bílé

Dobříš - Lucie Bílá zamířila v neděli v tomto roce již potřetí do našeho okresu. V nedělní podvečer vystoupila na nádvoří dobříšského zámku. Očekávaný zájem o koncert se naplnil. Jak se říká, byl plný dům. Zázrak se stal tak trošku v počasí, kdy už všichni počítali s nejhorším.

2.9.2016

Tipy na víkend: Na farmářské trhy nebo rockfest, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás znovu připravili několik tipů na víkendové akce.

31.8.2016

Slavnosti v Nalžovicích propojí světy postižených i zdravých lidí

Nalžovice /TIP NA VÝLET/ – Třetí zářijový den v Nalžovicích bude ve znamení zámeckých slavností. Ty jsou oslavou úspěchů a pokroků osob se zdravotním postižením na jejich cestě za lepším, důstojnějším a kvalitnějším životem.

31.8.2016

K letošním oslavám města se v Žežicích připojí tradiční festival Huntík

Žežice – Třetí zářijový den hodinu po poledni zazní 
z pódia K – farmy v Žežicích první tóny pohodové hudby při 41. ročníku tradičního festiválku Huntík Zdeňka Hejkrlíka.

26.8.2016

Tipy na víkend: Na Truck Tour nebo na obří skluzavku, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás opět připravili několik tipů na víkend.

26.8.2016

Farní charita Příbram pomáhá už čtvrt století

Příbram - Hudba, zpěv a dobré jídlo patří ke každé správné oslavě, zvlášť, když jde o 25. narozeniny. Tak dlouho už totiž v Příbrami funguje Farní charita.

24.8.2016

Kapela přestrojila kamion na pojízdné pódium, v pátek se zastaví v Příbrami

Příbram – Kapela CKB přestrojila klasický kamion na pojízdné pódium. S tímto truckem jezdí po republice a v rámci Proměny Života Truck Tour zastavuje v různých městech. V pátek zakotví v Příbrami na Flusárně, kde od 18 do 22 hodin vystoupí tři skupiny. Důležité je, že tento projekt dává šanci nejen zkušeným, ale i mladým a začínajícím kapelám.

20.8.2016

Freska by mohla o pouti přilákat víc návštěvníků

Sedlčany – Zrestaurovanou středověkou fresku Klanění Tří králů, která pochází ze 14. století, je možné mimořádně vidět v kostele sv. Martina v Sedlčanech ještě o sedlčanské pouti v sobotu 20. srpna a v sobotu 27. srpna.

19.8.2016

Kačeři lákají na pětadvacet kapel i našlapanou DJ stage

Horčápsko – Jedenáctý ročník festivalu Kačeři se blíží. Na louce v Horčápsku u Březnice se o víkendu 19. a 20. srpna představí 25 českých i zahraničních kapel, které si fanoušci užijí hned na dvou pódiích. Kdo se na InternetPB live stage a Alternativ stage předvede?

19.8.2016

Tipy na víkend: Na festival nebo za netopýry, vyberte si

Příbram - Připravili jsme pro vás několk tipů na víkendové akce.

18.8.2016

Skanzen Vysoký Chlumec představí dvě desítky řemesel

Vysoký Chlumec – Areál Skanzenu ve Vysokém Chlumci, který je pobočkou Hornického muzea Příbram, ožije tuto sobotu více než dvěma desítkami řemesel spjatých s venkovským hospodářstvím a lidovým stavitelstvím.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies