VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

8.6.2016

Osada Brod oslaví výročí města malým koncertem

Brod – Oslavy města v Příbrami jsou důležité i pro další části Příbrami, které si připravily vlastní program k oslavám 800 let. Například organizátoři v Brodě v sobotu pořádají krátký koncert.

8.6.2016

V sobotu budou autobusy zdarma, provoz některých linek bude omezen

Příbram - S víkendovými oslavami souvisí i určitá omezení provozu autobusů MHD a příměstské linkové dopravy při uzavírkách komunikací v Příbrami.

3.6.2016

Výstava obrazů Jitky Hrubé vybízí k návštěvě Skalky

Mníšek, Dobříš – Padesát důvodů proč navštívit Skalku je název prodejní výstavy obrazů Jitky Hrubé, výtvarnice a pedagožky z Dobříše. Vernisáž v klášteře v Barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy se uskuteční v neděli v 15 hodin. Na vernisáž bude vypraven autobus, který odjíždí ve 14:30 od Domova pro seniory Pod Skalkou a ve 14.35 hodin z náměstí F. X. Svobody. Zpět pojede v 16.50 hodin.

2.6.2016

Vstupenky na hudební festival Novák 800 můžete zakoupit na Zámečku

Příbram - Vzhledem k četným žádostem obyvatel Příbrami jsme se rozhodli stáhnout omezené množství vstupenek z Ticketstreamu, aby bylo možné si je zakoupit přímo v našem městě.

2.6.2016

V neděli startuje Příbramské kulturní léto 2016

Příbram - I v letošním roce oslav výročí našeho města přichází Kulturní, letopisecká a památková komise a Odbor školství, kultury a sportu s nabídkou nedělních koncertů v rámci Příbramského kulturního léta.

1.6.2016

Votvírák slaví 10. narozeniny. Návštěvníci se oblečou do žluté

Milovice - Festival Votvírák, který tradičně otevírá festivalovou sezónu, oslaví 10. narozeniny. Program s časy uvnitř.

1.6.2016

Na nás rodiče neměli čas, ale já jsem už se svými dětmi chodila na dětské oslavy

Rožmitál /ROZHOVOR/ - Jak vnímá Ludmila Panýrková (81 let) z Rožmitálu dětský svátek a na co vzpomíná, když měla děti malé? 

31.5.2016

Gospelový soubor ve čtvrtek zavítá do příbramské nemocnice

Příbram – Příznivci gospelů by měli vědět, že si je v živém podání mohou poslechnout přímo v Příbrami. Ve čtvrtek od 17 hodin pořádá Oblastní nemocnice Příbram v parkovém prostoru před vstupem do hlavní budovy nemocnice v hlavním areálu tradiční Jarní koncert v podání oblíbeného sboru Maranatha Gospel Choir, což je pěvecké uskupení hudebníků a zpěváků, v jejichž repertoáru jsou gospelové písně. Do Příbrami přijíždějí opakovaně.

30.5.2016

FOTO, VIDEO: Nad dětskou oslavou v Rožmitále se vznášely obří bubliny

Rožmitál - Mezinárodní den dětí je sice až ve středu, ale někde už lidé využili k oslavám uplynulý víkend uspořádáním různých akcí. Jedna taková se tradičně, již třetím rokem, konala v neděli v Rožmitále ve sportovně rekreačním areálu.

29.5.2016

Boty dolů, sednout na zem a nechat 
se houpat. I tak lze prožít Korzo Obora

Příbram /FOTO, VIDEO/ – Jestli jste své známé dlouho nepotkali, tak v sobotu na příbramském nábřeží zřejmě ano. Říká se, že Korzo Obora je bezva akce a kdo se přijde podívat, musí jen souhlasit. Když se počasí vydaří tak, jako tentokrát (tedy než malinko sprchlo a slunce zakryly mraky), můžete se klidně zout, sednout si na zem nebo do trávy a nechat se houpat hudbou a všeobecnou pohodou.

29.5.2016

Do tajů zámecké zahrady v Dobříši zavedou speciální prohlídky

Dobříš – Francouzský park u Zámku Dobříš navštěvují turisté od dubna do října. Pouze ve vybraných dnech v roce si ale malebnou zahradu právem přezdívanou „malé Versailles" mohou projít také s odborným výkladem průvodce. Jedním z těchto dnů bude i neděle 12. června, kdy se zámek Dobříš zapojí do celoevropského projektu Víkend otevřených zahrad.

27.5.2016

V Rožmitále na děti čeká Den na farmě, v Hrachově zvířátka

Příbram /AKCE PRO DĚTI/ – Mezinárodní den dětí je sice až ve středu, ale i nadcházející víkend se nabízí k pořádání různých akcí.

27.5.2016

Tipy na víkend: na Korzo Obora nebo na koncert, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili tipy na víkend.

25.5.2016

Památník Karla Čapka u Dobříše je muzeem roku

Praha - V pražském Obecním domě se ve středu 18. května konalo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže muzeí Gloria Musaealis 2015.

23.5.2016

V Příbrami vystoupí Bratři Ebenové

Příbram - Bratři Ebenové do žádného hudebního proudu nepatří. Spojení Markovy kytary, Kryštofova klavíru či flétny, Davidova klarinetu a sopránsaxofonu vytváří ojedinělý ebenovský sound, obohacený dalšími nástroji. Jejich skladby si můžete poslechnout tuto středu v příbramském divadle. Začátek je v 19 hodin.

21.5.2016

Májové slavnosti v Dobříši pobaví všechny generace

Dobříš - Dobříšské májové slavnosti v sobotu a v neděli nabídnou hudbu, soutěže, divadlo, ale přinesou i uzavírky a dopravní omezení.

20.5.2016

Tipy na víkend: na pouť nebo na májové slavnosti, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili tipy na víkend.

20.5.2016

Páteční benefice ve Vysoké podpoří obnovu vily Rusalka

Vysoká u Příbramě - Páteční benefiční koncert v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami podpoří sídlo, kde Mistr tvořil.

18.5.2016

Autogramiáda nevídaná! Josef Fryš při ní vepsal do nové knihy stovky věnování

Příbram - Takovou autogramiádu Příbram dlouho, možná ještě nikdy, nezažila. Na uvítání nové knihy Josefa Fryše Příbram v proměnách času přišly v úterý na Skalku stovky lidí. „Je ještě hezčí, než jsme si ji představovali," sdělovali si zájemci v dlouhé frontě na věnování autora.

17.5.2016

Jakub Smolík se do Sedlčan vrací po třech letech

Sedlčany - Až se ti jednou bude zdát, Ave Maria, Už nejsi má, Blázen žárlí. To jsou asi největší hity country zpěváka Jakuba Smolíka, které určitě zazní ve čtvrtek 19. května v Sedlčanech. Dvouhodinový koncert v Kulturním domě Josefa Suka začíná v 19 hodin a vstupenky lze zakoupit v předprodeji na radnici nebo prostřednictvím internetu.

17.5.2016

Josef Fryš v úterý na Skalce přivítá novou knihu o Příbrami

Příbram – V úterý 17. května se objeví na pultech knihkupectví kniha Příbram v proměnách času od učitele a milovníka historie Josefa Fryše.

16.5.2016

Reportér a muzikant Josef Klíma zavítá v úterý do příbramského „Déčka“

Příbram - Chcete se dozvědět o některých kauzách a hlavně o kauze Kajínek? Nebo o natáčení pořadu o životních osudech novináře, kterého chtělo podsvětí zlikvidovat? 

13.5.2016

Tipy na víkend: do černé kavárny nebo na Slivici

Příbramsko - I tento týden jsme připravili několik tipů na víkendové akce. 

12.5.2016

Výstava provede návštěvníky Brdy, připravena je Muzejní noc s rosničkou

Rožmitál – V galerii Podbrdského muzea pokračuje do 27. května výstava Brdy a Podbrdsko. Návštěvníky provede biotopy Brd, poznají vzácné živočichy a rostliny, v teráriích uvidí skutečné obojživelníky. Výstava je určena i dětem.

11.5.2016

Pozdní sběr a Patrola Šlapeto potěší v Příbrami 
fanoušky různých hudeb

Příbram – Pozdní sběr a Patrola Šlapeto jsou kapely, které potěší širokou škálu posluchačů. V pátek od 19 hodin vystoupí v příbramském Divadle Antonína Dvořáka a zváni jsou milovníci folku, trampské hudby, blues, starých pražských písniček Karla Hašlera, rocku i jazzu.

10.5.2016

Skanzen Vysoký Chlumec v sobotu připomene historii včelaření

Příbramsko /TIP NA AKCI/ – Skanzen Vysoký Chlumec, pobočka Hornického muzea Příbram, v sobotu pokračuje v předvádění tradičních řemeslných a rukodělných činností s názvem Šikulové. Sedmý ročník této akce bude tentokrát zaměřen na téma „včely, med a vosk".

10.5.2016

Svatohorský sad v sobotu ožije Férovou snídaní

Příbram – Posnídat domácí dobroty v přírodě můžete v sobotu, kdy se uskuteční piknikový happening na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů – Férová snídaně NaZemi. Začne v 10 hodin ve svatohorském sadu.

6.5.2016

Tipy na víkend: na výstavu o Brdech nebo na happening do Mokrska, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několim tipů na víkendové akce.

6.5.2016

Slavná rodina Smolíkova se v sobotu chystá do příbramského divadla

Příbram – Kdo by neznal kultovní maďarský animovaný seriál Rodina Smolíkova. Příběhy Ládínka, jeho pubertální sestry Týny, rodičů Gábi a Pepy, psa Zorra, kočky Žofie a jejich neodbytného souseda dr. Halíře se nyní díky Studiu Dva dočkaly divadelní adaptace. Tuto sobotu ji pražské divadlo uvede v příbramském Divadle Antonína Dvořáka, představení začíná na Velké scéně v 19 hodin.

5.5.2016

Z Philadelphie zamířila před lety Diana Pinkasová do malých Kňovic

Sedlčany - Dianu Pinkasovou, učitelku Základní umělecké školy v Sedlčanech a vedoucí volnočasového centra Hnízda při Rodinném centru Petrklíč, má možnost veřejnost poznat také jako textilní designerku. Výstavou, která začala v pátek 30. dubna v Městském muzeu v Sedlčanech, pootevřela další komnatu svojí umělecky zaměřené osobnosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies