VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

5.5.2016

Hudební festival pokračuje: Stratos Quartett má dnes v Příbrami premiéru

Příbram – Hudební festival Antonína Dvořáka pokračuje dnes koncertem souboru Stratos Quartett. Čtveřice mladých muzikantů tří národností – rakouské, české a japonské – Katharina Engelbrecht (housle), Magdalena Eber (viola), Jan Ryska (violoncello) a Mari Sato (klavír) vystoupí od 19 hodin v příbramské Galerii Františka Drtikola na Zámečku. Více již v rozhovoru s violoncellistou Janem Ryskou.

3.5.2016

Klasická hudba vyrazí ve středu do ulic Příbrami

Příbram /DEN S ANTONÍNEM DVOŘÁKEM/ - Myslíte si, že klasická hudba patří jen do koncertních sálů? Pojďte spolu s Hudebním festivalem Antonína Dvořáka vyzkoušet, že tomu tak není. Unikátní open air projekt Den s Antonínem Dvořákem, kdy se budete moci „potkat" s klasickou hudbou a jejími interprety přímo v ulicích města, můžete zažít již ve středu.

3.5.2016

Nešikové Pat a Mat baví generace dětí i dospělých čtyřicet let

Sedlčany – Žáci Základní školy Propojení Sedlčany se minulý čtvrtek v sále místního kina setkali s Markem Benešem, režisérem animovaných příběhů dvojice sympatických nešiků Pata a Mata. Hrdinové v červeném a žlutém triku, rádiovce a kulichu baví několik generací dětských i dospělých diváků již 40 let!

30.4.2016

Herec Lukáš Hejlík nasměroval amerického spisovatele Fulghuma do špejcharu

Drážkov – Je to až neuvěřitelné, ale jednou ze zastávek světoznámého amerického spisovatele Roberta Fulghuma při jeho turné po České republice nazvaném Létající cirkus bude Váchův špejchar v Drážkově!

29.4.2016

Josef Fryš připravil knihu o Příbrami, příznivci fotografií budou bez sebe

Příbram - V polovině května spatří světlo světa kniha Příbram v proměnách času od učitele a milovníka historie Josefa Fryše.

29.4.2016

Tipy na víkend: na čarodějnice nebo rybářské závody

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili tipy na víkend.

29.4.2016

Nadšenci, milující hudbu a zpěv, uvedou 
v příbramském divadle původní muzikál

Příbram – První květnový den bude Velká scéna příbramského Divadla Antonína Dvořáka patřit muzikálu. Parta talentovaných jihočeských nadšenců, kteří milují hudbu a zpěv, zde od 19 hodin uvede původní muzikál skladatelky Gabriely Molové a textaře Leoše Voronina s názvem Tep královské krve.

25.4.2016

Špičkový hornista Radek Baborák zahájí v Příbrami Dvořákův festival

Příbram – Jeden z nejlepších světových hráčů na hornu Radek Baborák otevře ve čtvrtek 48. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Na koncertě, který na Velké scéně příbramského Divadla Antonína Dvořáka začíná v 18 hodin, ho doprovodí hudební těleso Orquestrina.

25.4.2016

Dobříšské májové slavnosti nabízí program pro všechny

Dobříš – Organizátoři Dobříšských májových slavností se i letos snažili připravit bohatý a stylově pestrý program pro všechny generace. Více o přípravách informuje Jindřiška Kastnerová z dobříšského kulturního střediska.

22.4.2016

Tipy na víkend: na vycházku do Brd nebo na festival dechovek

Příbram - Připravili jsme pro vás další tipy na víkend a akce věnované Dni Země.

21.4.2016

Příbram vydává stříbrné pamětní medaile k 800. výročí města

Příbram - Vydání stříbrných pamětních medailí je dalším počinem města Příbrami k oslavám, kterými si v letošním roce připomínáme 800 let od první písemné zmínky. Medaile o průměru 40 mm budou raženy v omezeném počtu 350 kusů.

20.4.2016

Fotografa Milana Dlouhého bavilo poznávat téměř zapomenuté objekty

Sedlčansko – Sdružení obcí Sedlčanska vydává na rok 2017 stolní kalendář s tématikou mlýnů v regionu. Na jednotlivých stránkách nebudou poznamenána jen data konání poutí nebo posvícení, ale bude navíc obsahovat výčet akcí, které se na Sedlčansku během roku uskuteční.

19.4.2016

Památník Karla Čapka: Peroutka 
a Scheinpflugová, jak je neznáte

Strž - Zrestaurovaný hedvábný kostým z 20. let herečky a tehdejší módní ikony Olgy Scheinpflugové nebo originální konferenční stolek spisovatele a publicisty Ferdinanda Peroutky, jehož hlas nyní znovu uslyšíme i z autentické nahrávky. A také vánoční blahopřání, které Olze Scheinpflugové už coby ceněné spisovatelce poslal jako osmnáctiletý mladík Václav Havel… Tyto a další zajímavé předměty, fotografie, dokumenty i filmové a zvukové ukázky nabídnou nyní nové expozice v malebném Památníku Karla Čapka na Strži.

18.4.2016

V soutěžní přehlídce OKNA zvítězili knihovníci z Dobříše a z Plzně

Sedlčany – Městská knihovna v Sedlčanech byla pověřena Svazem knihovníků a informačních pracovníků uspořádáním dvoudenní celostátní přehlídky v knihovnických aktivitách OKNA.

16.4.2016

Přátelé folku se v sobotu sejdou na farmě v Žežicích

Žežice – Někdo má v dubnu narozeniny, někdo svátek, zkrátka vždycky se najde důvod, proč se sejít, popovídat si a „hrábnout" do strun.

15.4.2016

Tipy na víkend: na koncert nebo za motorkáři

Příbramsko -  I tento týden jsme připravili několik tipů na víkendové akce. 

12.4.2016

Václav Hudeček poblahopřeje Příbrami k narozeninám

Příbram – Slavnostní koncert k 800. výročí založení města Příbram hostí ve středu 13. dubna příbramské Divadlo Antonína Dvořáka. Na Velké scéně vystoupí od 19 hodin houslový virtuos a rodák z nedalekého Rožmitálu pod Třemšínem Václav Hudeček, klavírista Lukáš Klánský, Příbramský městský orchestr a Dětský sbor Jaroslavy Kunické. Koncert uvádí Miloň Čepelka, herec Divadla Járy Cimrmana.

9.4.2016

Divadlo Láryfáry zve malé 
i velké diváky do cirkusu

Příbram – Cirkusácká pohádka je název představení, které tuto neděli 10. dubna přiveze do příbramského Divadla Antonína Dvořáka Divadlo Láryfáry. Příběh plný humoru a písniček, který diváky zavede za oponu Cirkusu Francesco, začíná na Velké scéně v 15 hodin.

8.4.2016

Tipy na víkend: na divadelní hru nebo na výstavu, vyberte si

Příbram - Připravili jsme pro vás několik tipů na víkendové akce.

5.4.2016

Děti si připomněly nejznámější Andersenovu pohádku o malé mořské víle

Sedlčany - Noc s Andersenem se poprvé uskutečnila v České republice zásluhou knihovnic z Uherského Hradiště v roce 2000. Sedlčany se připojily k akci o pouhý rok později. Z prvních „nocležníků" jsou dnes dospělí lidé a rádi na tehdejší noční dobrodružství vzpomínají. Ochuzeni o zážitky a nocování mezi knihami nebyla ani letošní skupinka dvaadvaceti malých čtenářů. Než se po půlnoci zachumlaly děti do dek a spacáků, čekal je 1. dubna bohatý program.

2.4.2016

Klecandr: Kytary jsou moje celoživotní dobrodružství

Sedlčany – Zpěváka a kytaristu Slávka Klecandra není třeba zvláště příznivcům kapely Oboroh dlouze představovat. Folkrocková skupina hrála pod tímto názvem poprvé v roce 1989 a vznikla ze starší undergroundové bezejmenné skupiny.

31.3.2016

Kuchaři v Dobříši předvedou, jak chutně upravit rybu

Dobříš – Dobříšské sádky ožijí v sobotu 23. dubna druhým ročníkem rybího festivalu. Po úspěšné loňské premiéře na něm i letos přední kuchařští mistři předvedou, jak chutně připravit rybu. Na gurmánské přehlídce si účastníci také pochutnají na rybích specialitách z produkce místních rybníků.

31.3.2016

Vstupenky na dva večery s divadlem Ad Hoc jsou v prodeji

Příbram /KAM ZA KULTUROU/ – Jestli si chcete nechat prodloužit život prostřednictvím smíchu při sledování výkonů herců Kočovného divadla Ad Hoc, nenechte si ujít příležitost. Zastaví se totiž po dva večery v Příbrami. Právě byl zahájen předprodej vstupenek. Představení se koná 13. května v 19 hodin v Galerii Františka Drtikola Příbram a 14. května v 19 hodin na Malé scéně Divadla Antonína Dvořáka.

31.3.2016

Památník Karla Čapka zve na setkání svobodných zednářů

Stará Huť – Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše pořádá v sobotu od 14 hodin derniéru výstavy Čapkova lóže Národ Setkání se svobodnými zednáři.

27.3.2016

Skanzen voní o Velikonocích chlebem a medem

Vysoký Chlumec - Několik vesnických chalup ve vysokochlumeckém skanzenu ožilo od čtvrtka 24. do neděle 27. března řemesly. Ve světnicích bylo o Velikonocích teplo a útulno, zatímco venku se proháněly chvílemi sněhové vločky.

27.3.2016

Legiovlak v úterý přijede do Příbrami na vlakové nádraží

Příbram – Třetí zastávkou letošní pouti Legiovlaku, projektu Československé obce legionářské, který připomíná 100. výročí boje československých legií za samostatný stát, je příbramské nádraží. Souprava historických vagonů, která vznikla za podpory Ministerstva obrany a mnoha dalších institucí, projede do roku 2020 celou Českou republiku a zavítala už i krátce na Slovensko.

25.3.2016

Velikonoční zvyky na Dobříšsku stále žijí

Dobříšsko - Od Zeleného čtvrtka až do Bílé soboty ráno každoročně obcházejí děti s řehtačkami vesnici Libčice na Dobříšsku. Lidový zvyk, při kterém děti řehtačkami a klapačkami nahrazují zvony, jež v období nejpřísnějšího předvelikonočního půstu odlétají do Říma, udržují vedle Libčic také v Boroticích, Dražeticích a několika dalších vesnicích v Povltaví.

25.3.2016

Tipy na prodloužený víkend: kam za velikonočními akcemi

Příbram - Připravili jsme pro vás několik tipů na akce, které se konají o velikonočních svátcích.

25.3.2016

Dětské pacienty v nemocnici rozesmáli herci

Příbram - Vykouzlit úsměv na dětské tváři není jednoduchý úkol a pokud se to povede, je to dojemnější u dětí, které musely být hospitalizovány. A právě tento malý zázrak se povedl hercům Karle Vovsové a Tomáši Stolaříkovi prostřednictvím divadelní hry Medvídek Nebojsa.

22.3.2016

Dny řemesel v muzeu přilákaly desítky řemeslníků a čtyři stovky návštěvníků

Sedlčany – David Hroch, ředitel Městského muzea v Sedlčanech, říká: „Velikonoční výzdoba u nás doma nesmí chybět." Vysvětluje, že tím má na mysli různé kraslice, ale především věnec ze sedlčanské keramické dílny Jury Vanyi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies