VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

28.6.2016

Fulghum v Drážkově: Nabíjí mě čtenáři, proto za nimi jezdím

Drážkov /ROZHOVOR/ - Spisovatel Fulghum, který zaujal v roce 1988 svoji knihou Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce, má na kontě už kolem dvacítky knih. V Drážkově na Sedlčansku, kam zamířil v rámci svého turné minulou sobotu, si vyšetřil chvilku na rozhovor speciálně pro čtenáře Příbramského deníku. Prý doufá, že patří i oni k příznivcům jeho knížek.

28.6.2016

V Drážkově pohostili Fulghuma uzeným z komína s křenem a pivem

Drážkov – Čtyřiačtyřicet měst navštíví a odhadem padesát stejných, přesto vždy něčím originálních představení, uvidí během svého turné po České republice světoznámý spisovatel Robert Fulghum.

27.6.2016

Výtvarná a literární soutěž byla letos 
na téma nebezpečných dětských her

Příbram /VAŠE PŘÍSPĚVKY/ - Územní odbor HZS Příbram spolu s obecně prospěšnou společností Elrond v lednu 2016 vyhlásil již 13. ročník výtvarné a literární soutěže na téma Nebezpečné hry dětí pro žáky MŠ a ZŠ.

26.6.2016

Robert Fulghum si v Drážkově fotil čtenáře, aby viděl, pro koho píše

Drážkov - Váchův špejchar v Drážkově zažil v sobotu opravdu mimořádnou událost. Známý americký spisovatel, který si získal srdce čtenářů ve více než stovce zemí, zařadil do svého turné po České republice také tuto malebnou vesnici na Sedlčansku.

24.6.2016

Tipy na víkend: na Den s královnou nebo za spisovatelem Fulghumem, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkend.

22.6.2016

Příbram vydala stříbrné pamětní medaile k 800. výročí města

Příbram - Vydání stříbrných pamětních medailí je dalším počinem města Příbrami k oslavám, kterými si v letošním roce připomínáme 800 let od první písemné zmínky.

22.6.2016

Při vernisáži se podávaly telecí řízky, které kdysi přivezl do Čech Radecký

Sedlčany – Původ, mládí, kariéru, osobní a dlouhý život c. k. Polního maršála Jana Josefa Václava Radeckého připomíná výstava, kterou připravilo Městské muzeum v Sedlčanech za přispění dalších patrnerů: Národního muzeua v Praze, Hornického muzea Příbram a Muzea v Milevsku.

21.6.2016

Ďábel, tma i štěstí aneb tipy na čtení na léto

Příbramsko - Nakladatelství Albatros Media přichází s další porcí čtení, které se může hodit právě před letní dovolenou jako tip na poklidné prázdninové chvíle.

19.6.2016

Na Rose se potkali dva nejslavnější čeští vojáci – Radecký a Josef Švejk

Sedlčany – Na slavnostech Rosa se na náměstí potkali v pátek při zahájení akce dva nejslavnější a nejznámější čeští vojáci- polní maršál Jan Josef Václav Radecký a prostý voják Josef Švejk. Oba sloužili Rakousku-Uhersku, ale každý v jiné době a jinému císaři pánu.

17.6.2016

Tipy na víkend: na zámeckou slavnost nebo na Rosu, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili tipy na víkend.

14.6.2016

Farmářské trhy v Sedlčanech přilákaly i Bohumila Klepla

Sedlčany – Farmářské trhy v Sedlčanech se uskutečnily letos podruhé a měly co nabídnout! Vypravil se na ně i známý herec Bohumil Klepl se svojí partnerkou, která pochází z Chramost a pokud to čas dovolí, jezdí sem společně na chalupu.

13.6.2016

Svatohorští gymnazisté připravili výstavu fotografií historických budov Příbrami

Příbram /VAŠE PŘÍSPĚVKY/ - Měsíc červen je v Příbrami ve znamení oslav 800 let města. Svou troškou do mlýna se připojuje i svatohorské gymnázium. Studenti Štěpán Jobek, Jan Chvalník a Eliška Hamplová za odborné pomoci PaedDr. Josefa Velfla připravili výstavu fotografií s názvem Významné budovy města Příbrami očima studentů Gymnázia pod Svatou Horou. Ta byla instalována ve vestibulu školy.

12.6.2016

Zbojníci a loupežníci zavítají do lesního divadla na Skalce

Příbram – Byl rebelem s přirozenou touhou po svobodě, vymykal se všem konvencím. Stal se zbojníkem z vlastní vůle, ale i z nutnosti. A kde jinde by měl loupežník Nikola Šuhaj být, než v lesích? Tam on patří. Tam je doma. A chcete ho potkat? Pokud ano, tak si v diáři zaškrtněte datum 14. července.

12.6.2016

Petra Cihelková ze Sedlčan je rytířkou Řádu krásného slova

Praha/Sedlčany - Příbramsko se může pochlubit rytířkou krásného slova. Byla na ni pasována ve středu 1. června v Konírně Nostického paláce v Praze jedenáctiletá Petra Cihelková ze Sedlčan. Podobné pocty se dotalo pouze dalším čtrnácti dětským čtenářům z celé České republiky.

11.6.2016

Na Novák můžete přijít i s kočárkem, do letního kina ne

Příbram - O nadcházejícím víkendu čekají Příbram a její návštěvníky velkolepé oslavy. Kromě hornické slávy proběhnou i městské oslavy v přírodním areálu Nový rybník a také v Letním kině. Při vstupu bude nutné dodržet určité bezpečnostní zásady. Vzhledem k častým dotazům jsme si pro návštěvníky slavností připravili odpovědi na nejčastější otázky.

10.6.2016

Tipy na víkend: na hornické setkání nebo oslavy města, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkend.

10.6.2016

Příbram při oslavách přivítá horníky a hutníky z mnoha zemí

Příbram /PROGRAM/ - Horníci a hornické ceremonie, spolky, průvody, koncerty či ohňostroj. To vše můžete zažít o tomto víkendu na příbramských hornických slavnostech.

9.6.2016

Knihovnice z Příbramska se shodly: Za celý okres vybraly za rytířku Petru Cihelkovou

Praha/Sedlčany - Příbramsko se může pochlubit rytířkou krásného slova. Byla na ni pasována ve středu 1. června v Konírně Nostického paláce v Praze jedenáctiletá Petra Cihelková ze Sedlčan. Podobné pocty se dotalo pouze dalším čtrnácti dětským čtenářům z celé České republiky.

9.6.2016

V pátek se koná Noc kostelů

Příbram - Již sedmým rokem se letos 10. června ve večerních hodinách v Příbrami rozezní zvony místních kostelů, aby tak otevřely své brány široké veřejnosti. Jak jistě tušíte, jedná se o tradiční NOC KOSTELŮ, která probíhá v celé České republice i v některých dalších evropských zemích.

8.6.2016

Při oslavách pomůžou tři stovky dobrovolníků

Příbram – Na příval návštěvníků je Příbram o tomto víkendu připravena. Po městě bude postaveno mnoho pivních stanů, které zajistí návštěvníkům úkryt před sluncem, ale případně i před nepřízní počasí. Stany budou na náměstí T. G. Masaryka, v areálu Nového rybníka a Letního kina a také na Březových Horách. Zajištěno je přes 2 200 míst k sezení.

8.6.2016

Osada Brod oslaví výročí města malým koncertem

Brod – Oslavy města v Příbrami jsou důležité i pro další části Příbrami, které si připravily vlastní program k oslavám 800 let. Například organizátoři v Brodě v sobotu pořádají krátký koncert.

8.6.2016

V sobotu budou autobusy zdarma, provoz některých linek bude omezen

Příbram - S víkendovými oslavami souvisí i určitá omezení provozu autobusů MHD a příměstské linkové dopravy při uzavírkách komunikací v Příbrami.

3.6.2016

Výstava obrazů Jitky Hrubé vybízí k návštěvě Skalky

Mníšek, Dobříš – Padesát důvodů proč navštívit Skalku je název prodejní výstavy obrazů Jitky Hrubé, výtvarnice a pedagožky z Dobříše. Vernisáž v klášteře v Barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy se uskuteční v neděli v 15 hodin. Na vernisáž bude vypraven autobus, který odjíždí ve 14:30 od Domova pro seniory Pod Skalkou a ve 14.35 hodin z náměstí F. X. Svobody. Zpět pojede v 16.50 hodin.

2.6.2016

Vstupenky na hudební festival Novák 800 můžete zakoupit na Zámečku

Příbram - Vzhledem k četným žádostem obyvatel Příbrami jsme se rozhodli stáhnout omezené množství vstupenek z Ticketstreamu, aby bylo možné si je zakoupit přímo v našem městě.

2.6.2016

V neděli startuje Příbramské kulturní léto 2016

Příbram - I v letošním roce oslav výročí našeho města přichází Kulturní, letopisecká a památková komise a Odbor školství, kultury a sportu s nabídkou nedělních koncertů v rámci Příbramského kulturního léta.

1.6.2016

Votvírák slaví 10. narozeniny. Návštěvníci se oblečou do žluté

Milovice - Festival Votvírák, který tradičně otevírá festivalovou sezónu, oslaví 10. narozeniny. Program s časy uvnitř.

1.6.2016

Na nás rodiče neměli čas, ale já jsem už se svými dětmi chodila na dětské oslavy

Rožmitál /ROZHOVOR/ - Jak vnímá Ludmila Panýrková (81 let) z Rožmitálu dětský svátek a na co vzpomíná, když měla děti malé? 

31.5.2016

Gospelový soubor ve čtvrtek zavítá do příbramské nemocnice

Příbram – Příznivci gospelů by měli vědět, že si je v živém podání mohou poslechnout přímo v Příbrami. Ve čtvrtek od 17 hodin pořádá Oblastní nemocnice Příbram v parkovém prostoru před vstupem do hlavní budovy nemocnice v hlavním areálu tradiční Jarní koncert v podání oblíbeného sboru Maranatha Gospel Choir, což je pěvecké uskupení hudebníků a zpěváků, v jejichž repertoáru jsou gospelové písně. Do Příbrami přijíždějí opakovaně.

30.5.2016

FOTO, VIDEO: Nad dětskou oslavou v Rožmitále se vznášely obří bubliny

Rožmitál - Mezinárodní den dětí je sice až ve středu, ale někde už lidé využili k oslavám uplynulý víkend uspořádáním různých akcí. Jedna taková se tradičně, již třetím rokem, konala v neděli v Rožmitále ve sportovně rekreačním areálu.

29.5.2016

Boty dolů, sednout na zem a nechat 
se houpat. I tak lze prožít Korzo Obora

Příbram /FOTO, VIDEO/ – Jestli jste své známé dlouho nepotkali, tak v sobotu na příbramském nábřeží zřejmě ano. Říká se, že Korzo Obora je bezva akce a kdo se přijde podívat, musí jen souhlasit. Když se počasí vydaří tak, jako tentokrát (tedy než malinko sprchlo a slunce zakryly mraky), můžete se klidně zout, sednout si na zem nebo do trávy a nechat se houpat hudbou a všeobecnou pohodou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies