VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

5.8.2016

Tipy na víkend: na festival do lesního divadla nebo na skoky do Hřiměždic

Příbram - Opět jsme pro vás připravili několik zajímavých tipů, jak strávit víkendový čas. Stačí si jen vybrat.

5.8.2016

Muzikál Postřižiny se o víkendu rozloučí na mníšeckém zámku

Mníšek pod Brdy /KAM ZA KULTUROU/ – Beznadějně vyprodaná hlediště. Takový ohlas má představení muzikálu Postřižiny plné divácky oblíbených scén. Letošní derniéra se koná v o víkendu v Mníšku.

2.8.2016

Petrovické řezbování přilákalo letos sedm účastníků

Petrovice – Sedm řezbářů přijalo o víkendu pozvánku na šestý ročník Petrovického řezbování. Během třech dnů tak vznikly pozoruhodné výrobky. „Z vykotlané lípy jsem vyrobil dřevěný propletenec, kterému jsem nedal ani jméno, to bude na vás," představil svoje dílo tradiční účastník akce Jan Holub. Domácí kumštýře zastupoval Filip Šíma, za kterého představil dřevěnou houbu starosta Petrovic Petr Štěpánek, protože autor na vernisáži v neděli chyběl.

1.8.2016

Řezbáři v Petrovicích posadili starostu Štěpánka na trůn

Petrovice - Sedm řezbářů v petrovickém zámeckém parku od pátku do neděle pracovalo s motorovou pilou, dlátem, bruskou, hoblíkem a dalším náčiním a vytvářelo podle vlastní fantazie dřevěné plastiky. Od díla je občas odehnal déšť, přesto svoji práci perfektně zvládli.

1.8.2016

Strnadovským mlýnem se nesl zpěv v sedmi jazycích

Strnadovský mlýn /VAŠE PŘÍSPĚVKY/ - Poslední týden v červenci se Strnadovským mlýnem (nedaleko města Sedlec-Prčice) nesl zpěv v sedmi jazycích. V rámci evropského projektu výměny mládeže Erasmus+ s názvem Songs We Sing (Písně, které zpíváme) se zde sešly týmy mladých lidí z Portugalska, Rumunska, Belgie, Makedonie, Slovenska, Polska a České republiky. Každý z nich přivezl svou oblíbenou píseň, kterou se pak pod vedením učitelky hudby z Rumunska učili zpívat ostatní. Na závěr bylo všech sedm písní s doprovodem hudebních nástrojů nahráno a umístěno na sociální sítě a na cloudové úložiště. Uskutečnily se i dva živé koncerty.

25.7.2016

Někteří bývalí studenti už udělali ve zpěvu v zahraničí kariéru

Sedlčany – Mladé talentované studenty a jejich lektory z České republiky, Slovenska, Polska a Německa hostí dvanáct dnů Petrovice u Sedlčan. Od 13. července se zde zdokonaluje více než dvacet účastníků v sólovém zpěvu a seznamuje se s technikami používanými v jiných státech. V Petrovicích v zámečku dostali k dispozici tři učebny, dvě v základní škole a režisér Státní opery v Praze Lubor Cukr nacvičoval v nově rekonstruovaném Obecním domě scénicky ztvárněné árie na závěrečné vystoupení.

25.7.2016

Divadelní festival v Březnici pobaví děti Kapsou plnou pohádek

Březnice – Kapsa plná pohádek je název divadelního festivalu, který od úterý 26. července do 4. srpna pořádá Divadlo Kapsa Andělská Hora na Zámku Březnice. Jeho součástí budou čtyři divadelní pohádky, Letní divadelní dílna a představení, které z této dílny vzejde.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

22.7.2016

Tipy na víkend: na Třemšínský hvozdík nebo oslavy Nového Knína, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkend.

18.7.2016

Na Sedlčany Fest dorazí sedm stylově pestrých kapel z celé republiky

Sedlčany – Na již tradičním místě v přírodním areálu u zahrádek nedaleko známé kotliny se v sobotu 23. července uskuteční již 15. ročník Sedlčany Festu. Dvanáctihodinový hudební maratón startuje v 15 hodin a předprodej vstupenek nabízí sedlčanský Farmářský obchod v obchodní zóně Pasáž 7.

17.7.2016

Filmovar připomene narozeniny starého kluziště

Březnice – Před padesáti lety začala v Březnici výstavba hokejového hřiště, které v létě sloužilo jako hřiště na košíkovou a odbíjenou. Výročí chce spolek K.G.B. s odborem kultury Města Březnice připomenout letním filmfestivalem s názvem Filmovar, který se na kluzišti bude konat od středy 20. do neděle 24. července. Nejen o něm jsme si povídali s jednou z organizátorek Dášou Nesvedovou.

15.7.2016

Tipy na víkend: na výstavu nebo farmářské trhy, vyberte si

Příbram - Připravili jsme pro vás několik tipů na víkend.

13.7.2016

Komentované prohlídky francouzského parku obohatí sokolnické ukázky

Dobříš – Letošní letní výstava na zámku Dobříš nese název Zbraně mušketýrů. Tematika se odvíjí od seriálu Tři mušketýři, který se na zámku minulý rok natáčel. Vedle interiérů využili britští filmaři i úchvatné prostory francouzského parku, kde se o prázdninách konají každou neděli komentované prohlídky.

12.7.2016

Lucie Bílá míří po příbramském vystoupení do zámku Dobříš

Dobříš – Zpěvačka Lucie Bílá byla v červnu hlavní hvězdou Nováku 800, kde zazpívala s kapelou své největší hity, a rozpohybovala publikum. Česká nejpopulárnější zpěvačka zamíří do našeho regionu tento rok ještě jednou. A to velkolepě na zámek Dobříš.

11.7.2016

Noční prohlídky na zámku Dobříš přenesou návštěvníky do období Tří mušketýrů

Dobříš – Na výpravu za třemi mušketýry, legendárními románovými postavami Alexandra Dumase staršího, se můžete v červenci a v srpnu vypravit každou středu večer na zámku Dobříš. Letošní prázdninové noční prohlídky přenesou návštěvníky do poloviny sedmnáctého století, období francouzského absolutismu, na pozadí nějž se příběh mušketýrů odehrává.

8.7.2016

Také v létě lze strávit několik hodin nad dobrou knihou

Příbramsko - Letní prázdniny jsou v plném proudu. Slunné dny svádějí k tomu, abychom si lehli někam k vodě nebo do parku a strávili několik hodin nad dobrou knihou. Máme pro vás několik tipů od nakladatelství Albatros Media.

8.7.2016

Josef Hudeček: Zakládající herce nahradit nelze

Podlesí /ROZHOVOR/ – Ještě v pátek a v sobotu mohou příznivci přírodních divadel vyrazit do Nového Podlesí na hru Podskalák v podání Divadelního spolku Skalka v režii Josefa Hudečka. Lesní divadlo Na Skalce letos slaví sedmdesátku a my jsme si na toto téma s Josefem Hudečkem popovídali.

8.7.2016

Tipy na víkend: do muzea nebo do lesního divadla, vyberte si

Příbram /AKTUALIZACE/ - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkend.

6.7.2016

U Husova viklanu se uskutečnila vzpomínková akce

Petrovice - Památné místo, kde Mistr Jan Hus kázal a předával své myšlenky lidem bez rozdílu jejich postavení, ožilo ve středu 6. července slavnostním setkáním.

5.7.2016

VIDEO A FOTO: V lesním divadle u Podlesí můžete ještě vidět Podskaláka

Podlesí /KAM ZA KULTUROU/ - Ještě v úterý, ve středu a pak v pátek a v sobotu, vždy od 21 hodin, můžete s dekou a raději i deštníkem vyrazit do lesního divadélka Na Skalce v Novém Podlesí.

4.7.2016

Novák ožije hudbou, na Fialka Festu vystoupí i Prago Union

Příbram - Čtvrtý ročník Fialka Festu je za rohem, stále na stejném místě, stále poslední sobotu v červenci. Letos se mlžete těšit na kapely Prago Union, The Rocket Dogz, The Unholy Preachers, Black Burley, Zlomenou 14 a Chilliguns.

4.7.2016

Z ARCHIVU: O Prokopské kapli a pouti

Příbram - V březohorské hornické osadě byla po dlouhá staletí pouze zvonice, až roku 1721 vyhlásil hormistr a zároveň příbramský primátor Jiří Tomáš Pusch veřejnou sbírku na stavbu kaple. Nejvíc přispěl březohorský obecní starší Pavel Káš, který dal 100 zl., druhý obecní starší Antonín Illing dal 40 zl. a třetí obecní starší Jan Zaprášil 40 zl. Bývalý březohorský rychtář Matěj Chocholín se uvolil obcházet Příbram, ale vybral jen 3 zl. a 4 kr.

1.7.2016

Prokopská pouť představí novou trasu 
v podzemí a nový minerál Příbramit

Příbram – Tradiční Prokopská pouť o tomto víkendu nabídne pestrý doprovodný program včetně zpřístupnění nové trasy historického podzemí a prezentace geologického objevu mezinárodního významu.

1.7.2016

Tipy na víkend: Na Prokopskou pouť nebo na výstavu, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkend.

30.6.2016

Emeritní biskup Radkovský zahájil výstavu Lilie za ostnatým drátem

Příbram – Stálá výstava s názvem Lilie za ostnatým drátem v Památníku Vojna, za jejímž vznikem stojí Old skaut a publicista Slavomil Janov s kolektivem spolupracovníků, je vhodně doplněna kresbami z vězení akad. malíře Otmara Olivy, jenž se ocitl za mřížemi komunistického vězení v souvislosti s podpisem Charty 77. Spoluorganizátorem této pietní akce je již tradičně Česká křesťanská akademie Milín.

28.6.2016

Fulghum v Drážkově: Nabíjí mě čtenáři, proto za nimi jezdím

Drážkov /ROZHOVOR/ - Spisovatel Fulghum, který zaujal v roce 1988 svoji knihou Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce, má na kontě už kolem dvacítky knih. V Drážkově na Sedlčansku, kam zamířil v rámci svého turné minulou sobotu, si vyšetřil chvilku na rozhovor speciálně pro čtenáře Příbramského deníku. Prý doufá, že patří i oni k příznivcům jeho knížek.

28.6.2016

V Drážkově pohostili Fulghuma uzeným z komína s křenem a pivem

Drážkov – Čtyřiačtyřicet měst navštíví a odhadem padesát stejných, přesto vždy něčím originálních představení, uvidí během svého turné po České republice světoznámý spisovatel Robert Fulghum.

27.6.2016

Výtvarná a literární soutěž byla letos 
na téma nebezpečných dětských her

Příbram /VAŠE PŘÍSPĚVKY/ - Územní odbor HZS Příbram spolu s obecně prospěšnou společností Elrond v lednu 2016 vyhlásil již 13. ročník výtvarné a literární soutěže na téma Nebezpečné hry dětí pro žáky MŠ a ZŠ.

26.6.2016

Robert Fulghum si v Drážkově fotil čtenáře, aby viděl, pro koho píše

Drážkov - Váchův špejchar v Drážkově zažil v sobotu opravdu mimořádnou událost. Známý americký spisovatel, který si získal srdce čtenářů ve více než stovce zemí, zařadil do svého turné po České republice také tuto malebnou vesnici na Sedlčansku.

24.6.2016

Tipy na víkend: na Den s královnou nebo za spisovatelem Fulghumem, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies