VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Dobříši se ve správnou chvíli sešli správní lidé

Dobříš – Pohádkou a rozkrojením dortu oslaví v sobotu 14. listopadu dobříšské mateřské centrum Dobříšek své osmé narozeniny. Od 16 hodin jsou do centra zvány nejen děti, ale také jejich rodiče a prarodiče, vstupné je dobrovolné. Na uplynulých sedm let může být Dobříšek hrdý.

12.11.2009
SDÍLEJ:

Snímek z loňských oslav.Foto: archiv autora

„Ze skromného záměru vytvořit místo pro setkávání rodičů s dětmi jsme postupně "vyrostli" ve fungující neziskovou organizaci, která nabízí alternativu maminkám, tatínkům a prarodičům s malými dětmi z Dobříše a okolí. Kromě toho aktivně ovlivňuje komunitní život města i regionu,“ uvedla koordinátorka centra Petra Štěpová.

Nadstavbou běžné činnosti mateřského centra je každoroční benefiční akce zaměřená na pomoc potřebným. Letos to byl říjnový Irský večer, který na dofinancování výstavby a vybavení Azylového domu sv. Ludmily přinesl více než 142 tisíc korun.
Dobříšek funguje i díky dobré spolupráci s dobříšskou radnicí.

„Poslední tři roky tady na Dobříši zažíváme něco jako zlatý věk spolupráce a snad k této atmosféře pomohlo i mateřské centrum. Sešli se prostě ti správní lidé v tu správnou chvíli. Máme štěstí, že žijeme ve městě, které v roce 2008 zvítězilo ve své kategorii v celostátní soutěži Obec přátelská rodině. Nebo možná Dobříš má štěstí, že má nadšené dobrovolníky v neziskovkách?,“ poznamenala se smíchem Petra Štěpová.

V sobotu pogratuluje centru i Divadlo ŠUS, které přiveze představení Čtyři pohádky. Jedná se o čtyři klasické veršované pohádky Františka Hrubína, konkrétně Kuřátko v obilí, Otesánek, O veliké řepě a Zvířátka a loupežníci, v netradičním zpracování. Každá pohádka je hrána jinou loutkohereckou technikou a některé verše jsou i zhudebněny. Také hudební předěly tvoří snadno zapamatovatelná píseň na Hrubínův text, doprovod obstará kytara.

V příštím roce čeká mateřské centrum nutná investiční akce. Je třeba vyměnit Archu, hlavní herní prvek hřiště, které bylo vybudováno před pěti lety. „Momentálně vyřizujeme povolení k veřejné sbírce a v prosinci s tímto nutným záměrem seznámíme veřejnost a požádáme ji o pomoc. Jinak chceme samozřejmě zůstat tím centrem, které stále nabízí všechno, co si od takového místa slibují zejména maminky na rodičovské dovolené,“ zdůraznila koordinátorka.

Karel Souček

12.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

K velkému životnímu jubileu přijela Marii Krejčové popřát Jaroslava Němcová, radní pro oblast sociálních věcí.

Marie Krejčová oslavila 101. narozeniny

Ilustrační foto.

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Příbramský deník

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Na farmu v Žežicích přijede 42. příbramský huntík Zdeňka Hejkrlíka

Příbram /FOTOGALERIE/ - Rok se s rokem sešel a opět k posluchačům pohodové hudby přijíždí Příbramský huntík plný muziky. Jako několik posledních let se i letos festiválek uskuteční na K-Farmě v Žežicích, a to 2. září od 13 hodin.

Krmením mohou návštěvníci zvířata v malé zoo zabít

Příbram /FOTOALERIE/ - Na ovce kamerunské, ale nově i na muflony se mohou zájemci přijít podívat do příbramského Lesoparku Litavka. V prostoru za fotbalovým stadionem již od loňska funguje neveliká obora s těmito zvířaty.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení