VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Dobříši jsou tradiční májové slavnosti

Dobříš /PROGRAM/ - Podeváté se konají Dobříšské májové slavnosti, která začínají v sobotu od 9 hodin. Tradiční součástí programu je vždy pokus o rekord.

21.5.2010
SDÍLEJ:

Dobříšský zámek.Foto: archiv autora

„Doufáme, že náš plán vypustit rekordní počet thajských lampionů nic nezhatí. Samozřejmě ale nebude jako vždy chybět bohatý kulturní program, vystoupení místních škol a spolků, motorkářská jízda a doprovodné akce na náměstí a v jeho okolí,“ zvou pořadatelé.

Pokus o zápis do knihy rekordů vypukne na Mírovém náměstí ve 22 hodin po skončení koncertu kapely Wohnout. Loňský rekord vytvořený v Sokolově činí 365 vypuštěných lampiónů. Každý smí vypustit pouze jeden lampión a z bezpečnostních důvodů zakoupený za zvýhodněnou cenu třiatřicet korun za kus u pódia od 12 hodin.

V době vypouštění bude v oblasti náměstí zhasnuto veřejné osvětlení, aby celá světelná paráda lépe vynikla a přinesla všem nezapomenutelný zážitek. Organizátoři se těší na hojnou účast a přejí všem příjemnou zábavu.

Součástí oslav je i jízda parním vlakem. Ten vypravují České dráhy. „Soupravu z historických vozů 3. třídy a bufetového vozu poveze parní lokomotiva „Čtyřkolák“ (434.2186) z roku 1917. Vlak doprovodí hudební skupina Vlak na Dobříš. Pro cestující je navíc připraven zajímavý dárek: cestující s jízdenkou do parního vlaku získají 50% slevu ze vstupného do zámku, do zahrady a expozice motocyklů mají vstup zdarma. Mezi nádražím a centrem města bude vozit cestující bezplatný autobus,“ řekl Petr Pošta z tiskové oddělení Českých drah.

Parní vlak vyjede z nádraží Praha-Braník v 09.46 hodin a do Dobříše dorazí ve 12.24 hodin. Cestou zastaví ve stanicích Praha-Zbraslav, Vrané nad Vltavou, Měchenice, Čisovice, Mníšek pod Brdy a Malá Hraštice.

V Měchenicích se mohou cestující podívat na doplnění vody do lokomotivy, čekání zpříjemní písničky skupiny Dixie Stars. Hned po příjezdu do Dobříše přivítají cestující hudební skupiny Vlak na Dobříš a Eldorado.

Odpoledne ve 14 hodin se parní vlak vydá na výletní jízdu z Dobříše do Malé Hraštice a zpět. Odjezd z Dobříše zpět do Prahy je naplánován na 15.35 hodin.

PROGRAM

Exhibice poweriser original

„Umíte vyskočit přes 3 metry vysoko, dokážete běžet až 40 km/h rychlostí? Věřte, že je to možné, díky novým skákacím botám Poweriser ® „ Náš promo tým Vám předvede, co vše je možné a poté si boty budete moci vyzkoušet pod odborným dohledem! www.poweriser.cz. Poweriser® je nové sportovní náčiní vyrobené v high-tech kvalitě (skákací pružiny a součástky jsou vyrobeny v leteckém průmyslu). Poweriser® je novou výzvou pro
všechny, jejichž kolečkové brusle, skateboard a snowboard se doma již ztrácejí pod vrstvou prachu.

Vlak na Dobříš

V sobotu 22. května vyjede z nádraží Praha Braník parní lokomotiva řady 434.2186 z roku 1917 v čele historického vlaku do Dobříše. Vlak zastaví ve stanicích Praha Zbraslav, Vrané nad Vltavou, Měchenice, Čísovice, Mníšek pod Brdy a Malá Hraštice. Doba potřebná pro doplnění vody do parní lokomotivy v ŽST Měchenice bude vyplněna písničkami skupiny DIXIE STARS Honzy Kašpara. Po příjezdu do žel. stanice Dobříš ve 12.24 hodin je v prostorách nádraží připraven koncert skupin Vlak na Dobříš a Eldorado.

Mezi nádražím – zámkem a centrem města bude zavedena bezplatná kyvadlová autobusová doprava. Ve 14 hodin se parní vlak vydá na výletní jízdu z Dobříše do Malé Hraštice a zpět (zpáteční jízdenka Dobříš – Malá Hraštice: 100,- Kč, děti do 6 let bez nároku na místo k sezení (místenku) zdarma). Návrat do Prahy je plánován v 17.08 hodin s odjezdem z Dobříše v 15.35 hodin. Tradičně bude v soupravě parního vlaku zařazen i bufetový vůz.

Připraveno je pamětní razítko. Bližší informace obdrží zájemci na tel. 972 228 853 a 972 228 101. www: parnijizdy.ic.cz E-mail: pavlik@zst.cd.cz. Předprodej jízdenek a místenek v osobní pokladně na nádraží Praha Braník denně od 7 do 18 hodin. Rezervace jízdenek není možná.

Jízdní řád

příjezd odjezd příjezd odjezd
9:46 Praha Braník 17:08
9:58 9:59 Praha Zbraslav I I
10:06 10:08 Vrané nad Vlt. I I
10:14 11:18 Měchenice 16:42 16:43
11:40 11:42 Čísovice 16:24 16:25
11:53 11:55 Mníšek p/B. 16:15 16:16
12:07 12:09 Malá Hraštice 15:50 15:59
12:24 Dobříš 15:35

Vyhlídková jízda:
příjezd odjezd příjezd odjezd
14:00 Dobříš 14:44
14:16 Malá Hraštice 14:30

2. májové deskohraní

Klub deskových her tábornického oddílu Zlatý list Dobříš si vás dovoluje pozvat na 2. májové deskohraní, které se bude konat 22. května 2010 od 16.15 hodin v Kulturním domě Dobříš. Letos se opět můžete zúčastnit turnaje v Carcassonne či ve velmi populární hře Bang. Hraje se o hodnotné ceny.

Můžete si také přijít vyzkoušet zahrát některou z mnoha her, které náš klub vlastní. Zvláště doporučujeme hry od českého autora Vlaadi Chvátila Through the Ages, Galaxy Trucker, Šestiměstí či Vládci podzemí, které si nejen v našem Klubu našli místo mezi záplavou her zahraničních autorů.

Trénovat či si jen tak zahrát můžete přijít vždy ve středu mezi 16.00 a 18.30 hodin, kdy jsou pravidelné schůzky Klubu. Jednou měsíčně je také otevřeno v úterý od 20 do 22.30 hodin, kdy se schází hlavně starší a pracující hráči (termíny do letních prázdnin 11. května a 8. června).

21.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z představení muzikálu Postřižiny v podání známých herců a ochotníků.
3

Postřižiny se definitivně rozloučí v Mníšku

Jak reklamovat koupený dům či byt

Fotbalisté Dobříše vybojovali v Roudném všechny body

Dobříš - Fotbalisté Dobříše jeli ve druhém kole divize na hřiště soupeře. Po dobrém výkonu uspěli a zaslouženě si odvezli první tři body.

Na ruční česání přijela posila z Moravy

Přílepy – Mezi prvními letos opět padly v sobotu štoky na chmelnici u Kutílků při dalším mistrovství v ručním česání chmele. Začátek letos odstartoval výstřel z pistole na návsi. Odtud se česáči chvatně vydali na chmelnici. Museli bojovat s pěkným bahnem, protože se tu v noci přehnala pořádná bouřka. Ale to nikoho neodradilo.

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.

V příbramském letním kině si prvně zahráli The Tap Tap

Příbram /FOTOGALERIE/ – Šest hodin dobré zábavy a hudby si mohli diváci užívat v sobotu odpoledne a večer v Letním kině Příbram na společném koncertu Jaroslava Uhlíře a skupin The Tap Tap a Keks.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení