VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nechodí na kroužky ani do divadla, ale street dance je vždycky nadchne

Příbram /FOTOGALERIE/ - Sídliště Křižák ožije již pošesté hudbou a tancem. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bedna pořádá v rámci celorepublikového Týdne nízkoprahových klubů akci Bednění 2017. Zájemci mohou nahlédnout pod pokličku jindy anonymního prostředí ve čtvrtek. Čeká je od 14 do 18 hodin pestrý zábavný program. 

15.9.2017
SDÍLEJ:

Při Bednění si děti užívaly her i umění.Foto: Kateřina Chourová

Cílem kulturně zábavného odpoledne je podpořit zájmy dětí a mladých lidí, nabídnout jim nové způsoby trávení volného času a pokusit se je pro něco nadchnout. „Mladí lidé, se kterými se setkáváme, často tráví svůj volný čas pasivně, nenavštěvují zájmové kroužky, nemají dostatek zkušeností s kulturními zážitky nebo je pro ně běžná kulturní nabídka města z různých důvodů nedostupná. Program Bednění je každoročně volen s ohledem na streetovou kulturu, která mladé lidi oslovuje,“ říká pracovnice Bedny Dana Pastuchová. 


Odpolední menu obsahuje streetdance, graffiti workshop, cirkus art workshop. Zájemci si mohou nechat vytvořit dočasné tetování, vyrobit si vlastní ozdobnou placku, zahrát stolní fotbálek, zaskákat si na trampolíně pod vedením zkušeného lektora. Součástí programu bude také výtvarná soutěž na téma Kdybych měl/a kouzelnou hůlku. Účastníci mohou zapojit svou fantazii a zasoutěžit si o hlavní cenu. 


Bednění je určené nejen dětem a mladým lidem, ale také široké veřejnosti. V rámci odpoledne mohou zájemci navštívit prostory klubu, seznámit se s pracovníky a dozvědět se více o poskytované službě. 


Bedna pracuje s dětmi a mladými lidmi od roku 2010. Zařízení nabízí lidem od 11 do 20 let bezpečný prostor pro trávení volného času a zároveň podporu a pomoc při řešení obtížných životních situací. Od ledna 2015 Bedna rozšířila nabídku o terénní služby. Pracovníci tráví s dětmi a mladými lidmi třikrát v týdnu čas v ulicích a v okolí příbramských ubytoven. 


Bednění se jako v minulých letech koná s podporou příbramské radnice, která příspěvkem umožnila veřejnosti vstup zdarma.

Autor: Markéta Lišková

15.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ilustrační foto.

Ve středu v Příbramském deníku: prvňáčci z 2. ZŠ Bratří Čapků!

Zastupitelé udělali tečku za aférou kolem kotlíkových dotací. Přidali peníze

Střední Čechy – Dodatečné peníze pro žadatele o dotaci na výměnu starých kotlů v rodinných domech za nové schválili v úterý středočeští zastupitelé. Po delší debatě přikývli argumentu, že je spravedlivé, aby v rámci druhého kola výzvy kotlíkových dotací byli uspokojeni i žadatelé čekající na sklonku zimy ve frontě před krajským úřadem, na které by se dostalo, kdyby je nepředběhly žádosti doručené prostřednictvím kurýrů. V kauze provázené emocemi nakonec zastupitelé dospěli k vzácné shodě: pro se zvedlo 46 rukou, proti nebyl nikdo – a sedm volených zástupců občanů se hlasování zdrželo.

Srdíčkové dny opět pomáhají vážně nemocným dětem

Příbramsko - Na zdravotní a kompenzační pomůcky vážně nemocnému ročnímu Honzíkovi, ale i dalším dětem v celé republice, pomáhají letošní podzimní srdíčkové dny. Obecně prospěšná společnost Život dětem organizuje veřejné sbírky již osmnáct let.

Řada živočichů v Brdech na objevení ještě čeká

Brdy /FOTOGALERIE/ - V Chráněné krajinné oblasti Brdy může návštěvník při svých toulkách potkat druhy vzácných živočichů, které se vyskytují jen na několika dalších místech v Evropě. Jaké druhy to jsou a další zajímavé informace k nim prozradil zoolog David Fischer z Hornického muzea Příbram.

Sedlčanské učiliště oslaví v sobotu 130 let své existence

Sedlčany - Oslavy 130ti let zemědělského školství v Sedlčanech připravilo na celý sobotní den 23. září místní Střední odborné učiliště. Ve formě přátelského setkání a posezení, na které jsou zváni všichni absolventi a bývalí učitelé školy, se uskuteční v areálu učiliště v Bezručově ulici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení