VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedlčanští ochotníci se pobavili parodií na spartakiádu

Sedlčany – Hodnocení starého roku, plány a legraci posunuli sedlčanští divadelní ochotníci o několik dní do roku nového. Sešli se o uplynulém víkendu v restauraci TJ Tatranu, kde si nejen zabilancovali, ale hovořili i o hrách, které uvedou v letošním roce a dokonce i o plánech na jaro roku 2015.

8.1.2014
SDÍLEJ:

Miloslava Kelichová, Irena Čedíková, Richard Otradovec, Renata Holoubková, Petra Daňková a Renata Vinařová. Parodii na spartakiádu si tato šestice divadelních ochotníků připravila pro ostatní jako překvapení. Foto: Marie Břeňová

Setkání však bylo především společenské a mělo členy divadelního spolku a jejich rodinné příslušníky pobavit. Proto místo u kláves zaujal Jiří Němeček. „Zahraji lidovky, polky, valčíky, ale také melodie z představení, které jsme uvedli. Pokud nebude Jiří Dundr hlasově indisponován, připomněli bychom ústřední melodii z muzikálu Noc na Karlštejně, který jsme vloni měli v repertoáru," poznamenal. A protože byl ochotník Jiří Dundr v kondici, nebránilo nic tomu, aby během večera dali písničkou „nahlédnout do věží."

Pro obveselení předvedla svůj výstup šestice ochotníků. „Je to parodie na spartakiádní vystoupení vojáků. Budeme cvičit prostná v trenkách a tílkách," uvedla Miroslava Kelichová. Několik soutěží, v nichž si dvojice procvičily vědomosti a zručnost, připravil Jaroslav Repetný. Poznamenal, že diváci budou ochuzeni o výstup Jiřího Bosáka. „Plánoval, že se nám ukáže jako Karel Gott, ale rozbolely ho zuby a navíc nesehnal vhodné sako," omluvil kolegu Repetný.

„Posilvestrovské setkání děláme každoročně, včetně půlnočního ohňostroje," řekl Jaroslav Mrvka, předseda Spolku divadelních ochotníků Sedlčany. Potvrdil, že na jaře uvedou v režii Lidmily Sunegové hru Williama Shakespeara Veselé paničky windsorské. Sunegová tak naváže na práci zesnulého režiséra Míly Lišky. Ten hru pro soubor před několika lety připravoval, ale již svůj záměr nestačil realizovat. Zřejmě by ho potěšilo, že titul zařadili sedlčanští ochotníci do repertoáru. První čtená zkouška Veselých paniček windsorských byla stanovena na Tří krále.

A kdy premiéru uvedou? „Ještě přesně nevím. Termín nám ředitel kulturního domu Martin Severa posunul ve srovnání s tím, na který jsou návštěvníci zvyklí. Hrát budeme v druhé polovině dubna a asi do 10. května, protože kulturní dům by měl procházet rekonstrukcí – plánuje se výměna oken a zateplení pláště," sdělil předseda Mrvka.

Na podzim pod režijní taktovkou Richarda Otradovce nastudují ochotníci komedii Zítra to roztočíme, drahoušku. Potom rozdá členům souboru scénáře Jaroslava Bulínová, která chystá na jaro 2015 Parohaté pověsti aneb Jak města a obce k parohům přišla – jde o autorské představení Marie Janíčkové. „Bude to humorná záležitost. Některé nápady Marie Janíčkové jsme již využili při loňském kabaretu Sedlčanské harašení," připomněla Bulínová.

Marie Břeňová

Ochotníci také letos zasednou jako diváci. „Chceme podniknout výlety do pražských divadel. Pojedeme do Hudebního divadla v Karlíně na muzikál Aida. V divadle Radka Brzobohatého máme zamluveny lístky na skvěle nastudovanou hru Tančírna," avizoval Jaroslav Mrvka. „Na jaře nás ještě čeká valná hromada spolku, kterou podle regulí musíme každé dva roky svolat. Bude se volit nový výbor a předseda. Myslím, že bychom měli udělat při nových volbách místo mladým," usmál se.

Autor: Redakce

8.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Ilustrační foto

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Podvodníci zkoušejí na seniory nový trik s dveřmi

Příbram – Policie varuje především starší lidi, aby si dali pozor na podvodníky. Ti přišli s novým trikem. Policii jsou známy už dva případy ze srpna, kdy v Příbrami navštívili seniory muži, kteří uvedli, že jdou vyměnit staré dveře za nové bezpečnostní.

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení