VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedlčanští ochotníci se pobavili parodií na spartakiádu

Sedlčany – Hodnocení starého roku, plány a legraci posunuli sedlčanští divadelní ochotníci o několik dní do roku nového. Sešli se o uplynulém víkendu v restauraci TJ Tatranu, kde si nejen zabilancovali, ale hovořili i o hrách, které uvedou v letošním roce a dokonce i o plánech na jaro roku 2015.

8.1.2014
SDÍLEJ:

Miloslava Kelichová, Irena Čedíková, Richard Otradovec, Renata Holoubková, Petra Daňková a Renata Vinařová. Parodii na spartakiádu si tato šestice divadelních ochotníků připravila pro ostatní jako překvapení. Foto: Marie Břeňová

Setkání však bylo především společenské a mělo členy divadelního spolku a jejich rodinné příslušníky pobavit. Proto místo u kláves zaujal Jiří Němeček. „Zahraji lidovky, polky, valčíky, ale také melodie z představení, které jsme uvedli. Pokud nebude Jiří Dundr hlasově indisponován, připomněli bychom ústřední melodii z muzikálu Noc na Karlštejně, který jsme vloni měli v repertoáru," poznamenal. A protože byl ochotník Jiří Dundr v kondici, nebránilo nic tomu, aby během večera dali písničkou „nahlédnout do věží."

Pro obveselení předvedla svůj výstup šestice ochotníků. „Je to parodie na spartakiádní vystoupení vojáků. Budeme cvičit prostná v trenkách a tílkách," uvedla Miroslava Kelichová. Několik soutěží, v nichž si dvojice procvičily vědomosti a zručnost, připravil Jaroslav Repetný. Poznamenal, že diváci budou ochuzeni o výstup Jiřího Bosáka. „Plánoval, že se nám ukáže jako Karel Gott, ale rozbolely ho zuby a navíc nesehnal vhodné sako," omluvil kolegu Repetný.

„Posilvestrovské setkání děláme každoročně, včetně půlnočního ohňostroje," řekl Jaroslav Mrvka, předseda Spolku divadelních ochotníků Sedlčany. Potvrdil, že na jaře uvedou v režii Lidmily Sunegové hru Williama Shakespeara Veselé paničky windsorské. Sunegová tak naváže na práci zesnulého režiséra Míly Lišky. Ten hru pro soubor před několika lety připravoval, ale již svůj záměr nestačil realizovat. Zřejmě by ho potěšilo, že titul zařadili sedlčanští ochotníci do repertoáru. První čtená zkouška Veselých paniček windsorských byla stanovena na Tří krále.

A kdy premiéru uvedou? „Ještě přesně nevím. Termín nám ředitel kulturního domu Martin Severa posunul ve srovnání s tím, na který jsou návštěvníci zvyklí. Hrát budeme v druhé polovině dubna a asi do 10. května, protože kulturní dům by měl procházet rekonstrukcí – plánuje se výměna oken a zateplení pláště," sdělil předseda Mrvka.

Na podzim pod režijní taktovkou Richarda Otradovce nastudují ochotníci komedii Zítra to roztočíme, drahoušku. Potom rozdá členům souboru scénáře Jaroslava Bulínová, která chystá na jaro 2015 Parohaté pověsti aneb Jak města a obce k parohům přišla – jde o autorské představení Marie Janíčkové. „Bude to humorná záležitost. Některé nápady Marie Janíčkové jsme již využili při loňském kabaretu Sedlčanské harašení," připomněla Bulínová.

Marie Břeňová

Ochotníci také letos zasednou jako diváci. „Chceme podniknout výlety do pražských divadel. Pojedeme do Hudebního divadla v Karlíně na muzikál Aida. V divadle Radka Brzobohatého máme zamluveny lístky na skvěle nastudovanou hru Tančírna," avizoval Jaroslav Mrvka. „Na jaře nás ještě čeká valná hromada spolku, kterou podle regulí musíme každé dva roky svolat. Bude se volit nový výbor a předseda. Myslím, že bychom měli udělat při nových volbách místo mladým," usmál se.

Autor: Redakce

8.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Policie se koncem minulého týdne zaměřila na nákladní auta

Příbramsko - Dopravní policisté se koncem týdne společně s hlídkou cizinecké policie, s Generálním ředitelstvím cel a s Centrem služby pro silniční dopravu zaměřili na nákladní dopravu. Během dvou dnů zkontrolovali na Příbramsku celkem 21 nákladních aut a zjistili u nich 11 přestupků.

O voličský průkaz si můžete zažádat nejpozději ve středu

Příbram – Tento pátek a sobotu se konají parlamentní volby. Ti, kdo nemohou z nejrůznějších příčin volit doma, si mohou zažádat o voličský průkaz, aby svůj hlas mohli odevzdat jinde. 

Policisté rozbili další drogový gang na Příbramsku

Příbramsko – Další policejní zátah na drogový gang se uskutečnil minulý týden. Začátkem října již kriminalisté zahájili trestní stíhání skupiny deseti osob, které v Příbrami a na Berounsku prodávali zejména marihuanu. Nyní v síti uvízla větev dealerů omamných látek z Dobříšska a Sedlčanska.

Bývalý zaměstnanec kraje je podezřelý ze zpronevěry

Střední Čechy – Co vysvětlovat nejen bývalému zaměstnavateli, ale i kriminalistům má nyní dnes již propuštěný zaměstnanec středočeského hejtmanství, na kterého krajský úřad podal trestní oznámení kvůli podezření ze pronevěry peněz. Vnitřní šetření napovídá, že muž, jenž na úřadě pracoval devátým rokem, zneužil ve svůj prospěch dřívějších znalostí mechanismů peněžních operací v rámci účtárny. Způsobenou škodu úřad vyčíslil na 1,9 milionu korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení