VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Světáky mají diváci rádi nejen v televizi, ale i v divadle

Sedlčany – Světáci je povedená hudební komedie, kterou lze vidět znovu a znovu – nejen ve filmové podobě s vynikajícími českými herci, ale také v provedení souboru sedlčanských divadelních ochotníků.

18.4.2017
SDÍLEJ:

Na snímku si fasádníci (zleva) Honza (Miroslav Bouček), Tonda (Jiří Dundr) a Gustav (Jaroslav Repetný) nechávají ušít oblek v tom nejdražším pražském salónu.Foto: Marie Břeňová

Poprvé ji uvedli v režii Lidmily Sunegové v Sedlčanech před šesti lety. Zaznamenala tak velký divácký úspěch, že se režisérka rozhodla nabídnout ji publiku znovu. Obnovenou premiéru Zdeňka Podskalského a Vratislava Blažka uvedl sedlčanský soubor nejprve 1. dubna v Komárově na Berounsku. Na domácí scéně příběhem fasádníků toužících se blýsknout v nóbl večerním pražském podniku pobavili Sedlčanští zaplněný Kulturní dům Josefa Suka v úterý 18. dubna. Další představení jsou plánována na čtvrtek 20., sobotu 22., úterý 25. a pátek 28. dubna.

„Ke Světákům jsme se vrátili, protože cítíme, že lidem v dnešní době smích pomáhá a chtějí se bavit. Navíc jsme si řekli, že představitelé svoje role znají a protože si je pamatují, tak představení nebude tak obtížné znovu nastudovat. Nápověda opravdu velkou práci ve Světácích nemá, ochotníci texty zvládají i po šesti letech. Trochu nás však zaskočily problémy technického rázu. Obnovená premiéra byla v Komárově, kde je zas jiné divadelní zázemí než v Sedlčanech. Vše se ale podařilo doladit," říká režisérka. „Není úplně pravdou, že herecké obsazení zůstalo stejné. Tři role jsme museli změnit a obsazení jsme rozšířili při tanečním vystoupení o tři mladé nové tváře. Jedna z novicek chce s námi hrát divadlo dál," dodává spokojeně. Režisérka upřesňuje, že roli stavbyvedoucího Hovorky místo Jana Náhody převzal Josef Sosnovec. „Nikdy předtím divadlo nehrál, ale osvědčil se," chválí.

Marie Břeňová

Autor: Redakce

18.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Horálek se podíval i do Číny.

V knihovně bude astrolog přednášet o hvězdách

Parkovací dům. Ilustrační foto.

Parkovací dům by měl uvolnit místa v centru Příbrami

Sukovo stezkou pochodovalo přes padesát lidí

Sedlčany – Od Kulturního domu Josefa Suka, který nese jméno slavného hudebního skladatele, vyšlo v sobotu 51 pěších účastníků a na kole vyjelo několik skupinek cyklistů.

Dálnice má zlepšit dopravu i na jih Evropy

Sedlčany – Spolek pro výstavbu dálnice D3 a rychlostní komunikace R4 svolal do Kulturního domu Josefa Suka v Sedlčanech na pondělí 24. dubna setkání, kterého se zúčastnili kromě zástupců Ředitelství silnic a dálnic nebo Státního fondu dopravní infrastruktury ČR také starostové dotčených obcí.

Cyklisté vyjedou do Brd s průvodcem

Příbram - Destinační agentura Brdy ukáže cyklistům krásy bývalého vojenského újezdu. V pondělí na 1. máje chystají cyklovýlet do Brd s průvodcem. Zájemce čeká 40 kilometrů dlouhá trasa okolo Padrťských rybníků.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies