VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Mokřicích se sešli rodáci a slavili i hasiči

Mokřice - Několik stovek bývalých i současných obyvatel obce Mokřice a jejich přátel se zúčastnilo setkání rodáků a hasičských oslav v této malebné povltavské obci. Mokřice spolu s více než desítkou dalších osad patří pod město Krásná Hora nad Vltavou.

5.6.2017
SDÍLEJ:

Několik stovek bývalých i současných obyvatel obce Mokřice a jejich přátel se zúčastnilo setkání rodáků a hasičských oslav v této malebné povltavské obci.Foto: Jiří Kubík

„Mokřičtí patří k nejaktivnějším občanům našeho města. Zejména zdejší hasiči a myslivci se neúnavně starají o kulturní dění ve své osadě i ve městě Krásná Hora. Zejména je chválím za to, že si vlastním úsilím vybudovali kulturní dům," řekl starosta Krásné Hory Jiří Urban.

Oslavy začaly na návsi v Mokřicích slavnostní mší svatou u kapličky. Bohoslužbu pod širým nebem sloužil správce zdejší farnosti P. Jindřich Jan Nepomuk Löffelmann. Po skončení bohoslužby místní občané uctili památku svých předků položením věnce k pomníku padlých v 1. světové válce.

Druhá část oslav se konala v kulturním domě v Mokřicích, který vznikl přestavbou bývalého vepřína. „Většinu prací jsme si dělali svépomocí. Nakupovali jsme si prakticky jen materiál. Velmi děkujeme vedení města Krásná Hora za podporu," řekl starosta mokřických hasičů Martin Kortánek.


Setkání rodáků a přátel se v Mokřicích konalo letos již pošesté. To první se uskutečnilo v roce 1994, na to letošní přijelo téměř 180 rodáků z Mokřic a jejich rodinných příslušníků. Oslava v kulturním domě měla báječnou atmosféru, lidé si užívali pestrý raut a bavili se při hudbě populární hudební skupiny Pučmeláci. Zejména dětem udělala největší radost čokoládová fontána s ovocným fondue.

„Setkáním rodáků a přátel Mokřice začíná období oslav a zábav u nás. V létě se u nás na hřišti zvaném Šikmá plocha budou konat fotbalové turnaje, zábavy a hasičské soutěže. Na podzim se uskuteční výlov rybníku, na který přijíždí 300 až 400 lidí," vysvětlil Pavel Kabíček, místostarosta mokřických hasičů a jeden z hlavních organizátorů setkání.

JIŘÍ KUBÍK

Autor: Redakce

5.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Příbramský cyklista Vojtěch Sedláček (uprostřed) se stal juniorským mistrem České republiky v časovce jednotlivců.

Sedláček zářil, ve světové časovce dojel jedenáctý!

Třída I. B ZŠ Příbram v ulici Bratří Čapků pod vedením učitelky Heleny Ryčlové.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze základní školy v Příbrami

Obce investují miliony, aby udržely lékaře

Příbramsko – Dětský lékař, praktický lékař, zubař v menší obci už zdaleka není takovou samozřejmostí, jako tomu bývalo dříve. Po pediatrech, kteří odešli do důchodu, zůstaly prázdné, často i dobře vybavené ordinace. Obyvatel vesnic, ale i menších měst, se proto dojíždění do těch větších nevyhnou. Vybavená, ale opuštěná ordinace zůstala před dvěma lety například v Milíně po odchodu pediatra do důchodu.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Ve středu v Příbramském deníku: prvňáčci z 2. ZŠ Bratří Čapků!

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 6. základní školy. Už ve středu v Příbramském deníku.

Zastupitelé udělali tečku za aférou kolem kotlíkových dotací. Přidali peníze

Střední Čechy – Dodatečné peníze pro žadatele o dotaci na výměnu starých kotlů v rodinných domech za nové schválili v úterý středočeští zastupitelé. Po delší debatě přikývli argumentu, že je spravedlivé, aby v rámci druhého kola výzvy kotlíkových dotací byli uspokojeni i žadatelé čekající na sklonku zimy ve frontě před krajským úřadem, na které by se dostalo, kdyby je nepředběhly žádosti doručené prostřednictvím kurýrů. V kauze provázené emocemi nakonec zastupitelé dospěli k vzácné shodě: pro se zvedlo 46 rukou, proti nebyl nikdo – a sedm volených zástupců občanů se hlasování zdrželo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení