VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BŘEZNICE

Horčápsko ožije multikulturním festivalem

Horčápsko – Poslední srpnový víkend je tady a s ním také multikulturní festival Kačeři. Na louce mezi Březnicí a Příbramí v Horčápsku vyrostlo pódium pro kapely a dýdžeje, fotbalové a volejbalové hřiště a řada dalších míst a zákoutí, kde můžete strávit víkend v rytmu indie, punku, popu, elektra a house.

Pampeliška se věnuje dětem už dvanáct let

Březnice – Mateřské centrum Pampeliška čekají velké oslavy. Dětem a jejich rodičům se věnuje už 12 let. V rámci výročí chystá několik akcí.

Kovář: Umělecké zpracování kovů je autorská tvorba

Březnice /ROZHOVOR/ – Umělecký kovář Roman Pausch tvoří a žije v Bubovicích na Březnicku již zhruba šestnáct let. Teprve před třemi roky dostal možnost věnovat se intenzivně řemeslu, které bylo jeho koníčkem od základní školy – kovařině.

Uchazeči o studium nových oborů v Březnici mají čas až do září

Březnice – Vyšší odborná škola v Březnici nabízí zájemcům dva studijní  obory. Oba jsou tříleté a jsou určené pro maturanty všech typů středních škol. Po úspěšném absolutoriu, které se skládá ze zkoušky z cizího jazyka, teoretické zkoušky z odborných předmětů a z obhajoby  absolventské práce, se studenti stávají diplomovaným specialistou.

Škola v Březnici nabízí nový obor

Březnice – Nepřijali vás na školu? V tom případě můžete využít nových oborů na Vyšší odborné škole v Březnici. První se jmenuje Obchodování se zemědělsko-potravinářskými komoditami, což je denní tříleté studium. Obor je určen maturantům ze všech typů středních škol. Přihlášky do druhého kola vedení školy přijímá do 29. srpna, přijímací pohovor je následující den. Další nový obor se jmenuje Sociální práce a sociální pedagogika. Přihlášky do druhého kola škola přijímá do 20. srpna, přijímací pohovor je 30. srpna. 

Škola v Březnici nabízí nové obory

Březnice – Nepřijali vás na školu? V tom případě můžete zkusit nové obory na Vyšší odborné škole v Březnici.

Náklaďáky od září nemusí zatěžovat centrum Březnice, z polní cesty bude silnice

Březnice – Centru Březnice by se mohlo už brzy ulevit. Náklaďáky budou moci od září využívat novou silnici, která vede na Martinice.

Horčápsko se po roce připravuje na nálet Kačerů

Horčápsko – Festivalová sezona je v plném proudu. Na Příbramsku se již tradiční akcí stává hudební festival Kačeři.

Bývalé kluziště v Březnici se změní 
v oázu dokumentárních filmů

Březnice - Letní filmové kluziště je název projektu Kulturního gangu Březnice, který milovníkům kinematografie nabízí pod letní oblohou kvalitní tuzemské dokumenty. V prostoru starého kluziště vedle koupaliště promítl minulý víkend snímky Em a On a Rock života, další filmy jsou připraveny na tento pátek a sobotu.

Březnické náměstí změní podobu, lidé protestují peticí

Březnice /FOTO/ – V centru města jsou slyšet pily. K zemi padají přestárlé tisy. Dělníci se chystají vykácet zeleň z celé plochy náměstí, jehož dlouho plánovaná revitalizace začala.

V Březnici se porvali na náměstí mladíci

Březnice – V nemocnici skončil jednadvacetiletý mladík s tržnou ranou na hlavě a s podezřením na otřes mozku.

Nábřeží Vlčavy v Březnici po rekonstrukci prokoukne

Březnice – V okolí řeky Vlčavy v Březnice je v poslední době rušno. Pokračuje tam úprava nábřeží. Spočívá ve vykácení stromů a vysazení nových dřevin. Před několika dny začalo čištění a spárování dlažby v březích Vlčavy.

Od mala jsem se ráda starala o lidi a zvířata, říká stoletá Anna Beranová

Březnice /ROZHOVOR/ – V jednom domku s oranžovou fasádou na okraji Březnice je pořádně živo. A bude ještě několik dní. Vždyť dožít se „stovky" není až tak obvyklé. Stých narozenin se právě ve čtvrtek 28. června dožívá Anna Beranová.

V Březnici se po roce utkají originální plavidla na neckyádě

Březnice – Kulturní gang Březnice baví Březnici a okolí. Chyťte vlny aneb neckyáda na Vlčavě, Rockfest Březnice a několik promítání pod širým nebem. To je výčet akcí, které gang chystá.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies