VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BŘEZNICE

V Březnici bude od srpna pouze jeden stomatolog

Březnice – Bolest zubů dokáže pořádně potrápit. Obzvlášť, když nemáte lékaře na dosah. Své o tom ví i lidé na Březnicku. S nedostatkem stomatologů se potýkají už několik let. A na změnu k lepšímu to zatím nevypadá. Spíše naopak.

Kaktusář Vladimír Ježek opět představí květy zaplavenou sbírku

Březnice /TIP NA VÝLET/ – Kaktusy nejsou náročné na pěstování, tvrdí Vladimír Ježek z Březnice, který se chystá podělit se o pohled na svou dlouholetou sbírku zaplavenou květy s veřejností. Zimu pro jeho pichlavé miláčky hodnotí jako příznivou, a tak po potřebné dávce tepla a vody kaktusům prý nic nebrání ve zdárném růstu. 

Kaktusář z Březnice už v pátek otevře skleníky pro veřejnost

Březnice - Víte, proč se kaktusy v zimě nemají zalévat? Co je potřeba k tomu, aby každým rokem kvetly? Máte za oknem kaktusy zdeformované a různě zkroucené a nevíte, čím to je?

Oprava silnice a náměstí nezačne dříve než v září

Březnice – Opravy komunikací a náměstí v Březnici by měly pokračovat i letos.„Čeká nás rozsáhlá oprava devatenáctky, tedy silnice I. třídy. Nepříjemností pro řidiče bude s tím spojená uzavírka," řekl Příbramskému deníku starosta Březnice Petr Procházka.

Biologický odpad ze zahrad pojmou kontejnery

Březnice /Z VAŠÍ OBCE/ – V souvislosti s letos nově platnou novelou o odpadech přibyla obcím starost. Mají za povinnost obecně závaznou vyhláškou stanovit systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů vznikajících na jejich katastrálním území.

V Březnici chybí stomatolog, město nabízí byt a ordinaci

Březnice – Březnické stále trápí nedostatek zubařů. V předchozích letech situace dokonce dospěla do takového stavu, že pro více než tři tisíce lidí z Březnice a okolních obcí byl po odchodu dvou dentistů k dispozici pouze jeden stomatolog.

Březnické polotmavé pivo získalo ocenění na zemědělské soutěži

Březnice - Na výstavě Zemědělec v Lysé nad Labem převzal v sobotu březnický sládek František Pinkava z rukou středočeského hejtmana Miloše Petery za firmu Pivovar Herold Březnice ocenění za jeden z vítězných výrobků v soutěži o Nejlepší potravinářské výrobky Středočeského kraje v roce 2014.

V Březnici po letech prošel masopustní průvod

Březnice - Bláznivé masky, hudba a spousta dobrého jídla. To vše už neodmyslitelně patří k masopustu. Nic z toho nechybělo ani na masopustu v Březnici. Slavnost spojenou s hodováním a bujarým veselím obnovili v městečku po několika desetiletích.

V Březnici chtějí dát šanci umělcům na Klubových večerech, žánr nehraje roli

Březnice - Akustické vystoupení Oldřicha Janoty, jeho hluboký hlas a atmosféra podkreslená světlem svíček. Takový byl první Klubový večer v březnické vinárně. 

Březnické letos čeká oprava silnic i stavba kompostárny

Březnice – Loňský rok v Březnici nelenili. Mimo jiné opravili silnice, vybudovali dětské hřiště a začali zateplovat a vyměňovat okna v mateřinkách i základní škole. Zahálet nebudou ani tento rok.

Březnické čeká oprava náměstí za miliony

Březnice -  Obyvatele Březnice i v příštím roce potrápí rozkopané ulice. Ačkoli se už přes rok prochází po opraveném náměstí, jeho rekonstrukce ještě neskončila. V příštím roce se náměstí dočká dalších změn.

Březnické čeká příští rok oprava silnice za čtyřicet milionů

Březnice – Jeden z hlavních silničních tahů v Březnici projde zřejmě příští rok rozsáhlou rekonstrukcí.

Keks o koncertu se Smokie: Ani nám nedošlo, že máme v tom fofru docela štěstí

Březnice /ROZHOVOR/ - Rocková kapela Keks v pátek vystoupí v Březnici. Brzy ji dokonce čeká i koncert se světoznámou kapelou Smokie. Nejen o koncertování a múzách jsme si proto povídali s lídrem kapely Keks Štěpánem Kojanem.

Starostu Březnice nahradí kolega

Březnice – Povolební vyjednávání na radnicích vrcholí. Podobně je tomu i v Březnici. V zastupitelstvu získalo nejvíce mandátů nové politické hnutí Společně pro Březnici. To bude mít šest křesel. O jeden hlas méně pak dosud vládnoucí ČSSD.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies