VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Středočeský kraj opravil a zateplil budovu Gymnázia Karla Čapka v Dobříši

Dobříš - Studenti a profesoři Gymnázia Karla Čapka v Dobříši se od letošního roku učí v nově zrekonstruované budově.

Za opravu zimního stadionu 
lobují i hokejové hvězdy

Dobříš – Více než třiceti miliony korun se chce letos Dobříš podílet na významných akcích, jako je například rozšíření kapacity mateřské školy, modernizace sběrného dvoru, oprava střechy kostela, oprava zimního stadionu, stavební úpravy v základní škole, nákup zásahového auta pro hasiče či přeměna sportovní haly na víceúčelové centrum nebo nákup bezpečných branek pro fotbalisty. Na všechny vyjmenované akce už město požádalo o dotace.

Dobříšští fotbalisté měli ples a vyhlášení ankety

Dobříš - Ještě před zahájením jarní sezony se fotbalisté z Dobříše a jejich příznivci sešli na oblíbeném fotbalovém plese. V Kulturním domě ve Staré Huti, kde se v noci z pátka na sobotu oblíbený ples dobříšských sportovců konal, k tanci i poslechu hrála kapela Rhytmic v čele s kapelníkem Vaškem Vetchým.

Cirkus, klauni, akrobatky. Umění Františka Tichého v zámku Dobříš

Dobříš – V Galerii JCM na zámku Dobříš připravili od února novou výstavu, která představuje díla českého malíře, grafika a ilustrátora jevištních scén Františka Tichého. Expozice předního představitele české výtvarné avantgardy je prodejní a k vidění bude do konce dubna.

Měření rychlosti v Dobříši: 
za týden přes 550 přestupků

Dobříš – Rovný úsek na příjezdu od Prahy do Dobříše kolem Bobcatu a opačným směrem svádí k rychlosti, přestože tam platí „šedesátka". Mnozí šoféři tam ale neváhají profrčet i jednou tak vysokou rychlostí. Proto nyní už víc než týden úsek sledují kamery s rychloměrem a přestupkářům tak hrozí sankce, v horším případě odebrání řidičských průkazů.

Podívejte, jak a kde se nově parkuje v centru Dobříše

Dobříš – S únorem vešel v Dobříši v platnost nový systém parkování, který by měl zamezit zbytečnému dlouhodobému zabírání parkovacích míst. Na uvítanou radnice návštěvníkům v současné době nabízí u Mírového náměstí půl hodiny stání zdarma a ani ostatní parkovací zóny nenutí řidiče sahat příliš hluboko do peněženky.

Něžná noc ovládne v pátek dobříšský kulturní dům

Dobříš /ROZHOVOR/ – Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl, hudební legendy 90. let, se vracejí na pódia s novým projektem Něžná noc. Zítra vystoupí v dobříšském kulturním domě. Společně s partou zkušených muzikantů, kteří prošli kapelami jako ETC, Ivan Hlas či MCH band, zahrají od 20.30 hodin. Nejen o koncertu jsme si s Blankou Šrůmovou a Janem Saharou Hedlem povídali.

Parkování v Dobříši: mince nahradily lístky a míst je víc

Dobříš – S měsíčním zpožděním začal v Dobříši platit nový parkovací systém. Původně měly být nové parkomaty v provozu od ledna, objevily se ale problémy na straně dodavatele, jak řekl starosta Stanislav Vacek. Pro dodavatelskou firmu podle něj zpoždění znamená sankci 50 tisíc korun.

Dobříš ničí kamiony, ulevit městu mají kruhové objezdy

Dobříš – Zklidnit v některých lokalitách dopravu, konkrétně vytlačit kamiony, je v uplynulých měsících jedno z nejdůležitějších témat dobříšské radnice. Ta se spolu s dopravními inženýry dobrala návrhu, že v ulicích Plukovníka B. Petroviče a Partyzána Svobody by měl vzniknout menší kruhový objezd, kterým neprojedou kamiony a delší auta mířící z ulice Partyzána Svobody na Mírové náměstí.

Nohu z plynu! Dobříš spustila úsekové měření rychlosti

Dobříš – Rychlost by se řidičům v Dobříši nemusela vyplatit. Město totiž spouští úsekové měření v Pražské ulici. Povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině tam podle průzkumu pořízeného radnicí nedodržuje více než polovina řidičů. Původně chtěla radnice měřit rychlost a pokutovat neukázněné motoristy od prosince, instalace zařízení se ale zkomplikovala, jak řekl starosta Stanislav Vacek.

Novinka v Dobříši: očipování psů sníží majitelům poplatky

Dobříš – Obce a města stále častěji bojují s hledáním majitelů zaběhnutých psů. Volně pobíhající pes nejen, že může napadnou člověka, ale zaměstná policisty často nesnadným odchytem a nakonec i pracovníky útulků.

V Muzeu v Dobříši zahájili turistickou sezonu

Příbram - V Muzeu v Dobříši se v úterý konalo slavnostní zahájení letošní turistické sezony. Hostem slavnosti byl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, který spolu se zakladatelem muzea Radkem Vystydem pokřtil pár rukavic, který vyrobily šikovné ruce zdejších šiček přímo v prostorách muzea.

Dobříš plánuje rozšířit kapacitu ve školkách

Dobříš – Dobříš chce rozšířit kapacitu svých školek. Radnice požádala o dotaci 12,5 milionu korun na vybudování montované přístavby, která by navazovala na budovu 5. mateřské školy.

Přemnoženou černou zvěř mohou myslivci lovit celoročně

Mníšek - Obyvatelé Mníšku mají po několika letech šanci na větší klid od přemnožených divočáků. Od Nového roku totiž platí novela, která myslivcům umožňuje celoroční odstřel černé zvěře. Ta lidem v Mníšku a okolí ztěžovala život roky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení