VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Dobříš změní od ledna parkovací systém

Dobříš – Aut je mnoho, místa málo. Stejný problém platí i v Dobříši, i když v poslední době po rekonstrukcích ulic počet parkovacích míst vzrostl.

Pokácené lípy v Mníšku nahradí nové

Mníšek – Herečka Jitka Stivínová, Eva Vavroušková ze Společnosti pro udržitelný život, baskytarista Olympicu Milan Broum, kardinál Dominik Duka (v zastoupení mníšeckého faráře Jana Dlouhého) a akademický sochař Petr Váňa se stanou patrony pětice nových lip v Barokním areálu na Skalce. Tzv. Janovy lípy kolem sochy sv. Jana Nepomuckého vysadí společně s dětmi z Klubů malých debrujárů – úspěšných mníšeckých kroužků mladých vědců. Na sousedskou slavnost, která se uskuteční v sobotu od 10 hodin, je zvána i veřejnost – lidé budou moci do pamětní schránky uložené ke kořenům stromů vložit drobný předmět jako součást poselství lipám.

On-line rozhovor s Radkem Vystydem, iniciátorem otevření Muzea rukavic

Příbram - Dalším hostem on - line rozhovru Příbramského deníku byl v úterý 13. října od 9 hodin dobříšský radní Radek Vystyd, iniciátor otevření Muzea rukavic.

Po letech si v Dobříši konečně lidé zabruslí na ledě „zimáku“

Dobříš – Zimní stadion v Dobříši sice čeká na postupnou opravu, ale to nic nebrání tomu, aby byl letos zahájen provoz. O ten se postará dosavadní správce Dokas Dobříš.

Bývalé kino v Dobříši se promění v kulturní stánek

Dobříš – Po letech diskuzí 
o osudu chátrající budovy bývalého kina v Dobříši začínají mít plány, jak s objektem naložit, jasnější obrysy. Pokud se je podaří naplnit, z budovy se stane společenský dům s mobilním sálem, kavárnou a klubovnami.

Cenu za vodu v Dobříši nejde už držet pod limitem. Podraží

Dobříš – Zatímco na elektřině domácnosti letos ušetří několik stovek ročně, v případě vody musí odběratelé počítat s jejím zdražením. Od příštího roku si za vodu připlatí i odběratelé v Dobříši. Z dosavadních 58,80 korun za metr krychlový stoupne cena na 69,80 korun včetně DPH.

Ochránci dětem umožní skvělý zážitek při setkání se zvířaty

Dobříš /TIP NA VÝLET/ – Branou zámeckého anglického parku v Dobříši projdou ve všední i sváteční dny stovky návštěvníků. Najdou zde příjemné vytržení z reality i chvíle klidu po celodenním shonu. Tuto sobotu ožije park také množstvím dětí a zvířátek. Ochrana fauny ČR zde potřetí pořádá Den se zvířátky.

Nejnáročnější jsou výjezdy k automobilovým nehodám, tvrdí šéf hasičů

Dobříš /Rozhovor/ – Náměstí plné záchranářů, sanitek a hasičských vozů přilákalo v sobotu pozornost lidí v Dobříši. Záchranáři během několika minut museli vyprostit dívku z havarovaného auta.

Led dobříšského zimního stadionu nebude chladit čpavek

Dobříš – Jedním ze žhavých témat dobříšských zastupitelů je zprovoznění zimního stadionu, po kterém veřejnost už roky volá.

Lákadly pro turisty v Dobříši bude půjčovna kol i loděk

Dobříš – Víc turistů, víc možností k vyžití. To je cílem plánů dobříšské radnice na příští jarní a letní sezonu. Zřídí půjčovnu kol a dokonce i loděk. Plánům nestojí nic v cestě, protože Dobříš uspěla se žádostí o dotaci.

Osvětlení dobříšského přechodu přes ulici Příbramská zvýší bezpečnost chodců

Dobříš - Dobříš ve středu představila nové osvětlení frekventovaného přechodu přes krajskou komunikaci. Po zebře s novými bezpečnostními prvky se poprvé prošly, a pomyslně ji tak pokřtily, děti z nedaleké základní školy.

Lidé ochutnali v Dobříši vína z dvaceti zemí světa

Dobříš /ROZHOVOR/ - Lidé v Dobříši si sobotu zpříjemnili ochutnávkou vín. Na prvním ročníku festivalu zaměřeného na českou i mezinárodní vinařskou scénu mohli degustovat tento nápoj zhruba ze dvou desítek zemí celého světa. Na Komenského náměstí nebyla nouze ani o další delikatesy, například sýry. Atmosféru podkreslila hudební vystoupení.

Svatováclavská slavnost na zámku v Dobříši se ponese na hudební vlně

Dobříš – Už popatnácté se letos na zámku v Dobříši uskuteční tradiční Svatováclavská slavnost. Vrchol turistické sezony se letos ponese na hudební vlně, zámecké komnaty se na celou sobotu 12. září promění v dobové koncertní salonky.

Tradiční motoristický závod ovládne první zářijový víkend u dobříšského zámku

Dobříš – /TIP NA AKCI/ Klání o pohár Elišky Junkové doplní výstava a slavnostní defilé v zámku v Dobříši. Poprvé se jel v roce 1908, podruhé v roce 1911 a potřetí v roce 1913. Tradice automobilového závodu do vrchu ze Zbraslavi do Jíloviště u Prahy trvá dodnes, o pohár Elišky Junkové se letos pojede v sobotu 5. září. Oproti minulým rokům se ho zúčastní pouze historická vozidla a vzpomínkový závod bude pokračovat také v neděli. Závěrečná výstava se uskuteční na nádvoří zámku Dobříš.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies