VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Policie hledá svědky nehody v Rukavičkářské ulici v Dobříši

Dobříš – Policie hledá svědky dopravní nehody v Dobříši, která se stala první lednový den mezi 8:30 a 8:40 hodin v Rukavičkářské ulici.

Otevřený stadion a měření rychlosti v Dobříši mají ohlas

Dobříš – Stejně jako jiná města a obce, tak i dobříšští zastupitelé rekapitulují úspěchy a nezdary v minulém roce a zároveň plánují, co chtějí zvládnout do roku 2020.

Na stadionu v Dobříši se po mnoha letech od Nového roku opět bruslí

Dobříš - Po dlouhých letech se od prvního dne roku 2016 opět bruslí na zimním stadionu v Dobříši. První dva víkendové dny si Dobříšští užívali ledu úplně zdarma. Od pondělí se bude na stadionu bruslit za vhodných klimatických podmínek podle zájmu veřejnosti v provozní době, která bude upřesněna na internetových stránkách provozovatele Dokasu Dobříš a na městském webu.

Turisté se vydali vzhůru do kopců a na rozhledny

Mokrsko - Silvestra a Nový rok oslavila řada obyvatel Novoknínska a Dobříšska pochody na rozhledny a vyhlídky. V poslední den roku se více než tři stovky turistů zúčastnily 8. ročníku pochodu na Veselý vrch u Mokrska.

Dobříšští gymnazisté se loučili s rokem 2015

Dobříš - Tradiční školní akademií se s rokem 2015 rozloučili studenti a profesoři Gymnázia Karla Čapka v Dobříši. Na pódiu v dobříšské sokolovně postupně předvedly svá představení všechny třídy.

Centrum aplikovaného výzkumu Dobříš zahájilo zkušební provoz

Dobříš - Centrum aplikovaného výzkumu Dobříš, jeden z nejmodernějších vědecko-technických parků v Evropě a špička v oblasti aplikace výsledků vědy a výzkumu v praxi, slavnostně zahájilo provoz. V současné chvíli se jedná o zkušební provoz, který potrvá do jara roku 2016, kdy dojde k plnému zahájení provozu. Slavnostního zahájení se účastnili jak představitelé CAVD v čele s MUDr. Lumírem Žilou a Doc. Milanem Kymličkou, tak řada významných hostů.

Svatby na zámku v Dobříši: „ano“ si letos řeklo sto párů

Dobříš – Prostory jako z pohádek, kouzelné až malebné prostředí – toto je představa, kterou si pro svatební den vysní řada nevěst a ženichů. K takovým místům patří i dobříšský zámek.

Trabantový cestovatel: Svět neni tak nebezpečnej, jak vypadá

Kytín /ROZHOVOR/ – Dana Přibáně zřejmě není potřeba tolik představovat, zvlášť, když o jeho trabantových výpravách po světě šel v televizi seriál. Při sobotním setkání v Kytíně, kam jej přijeli podpořit opravdoví trabanťáci, kteří na svém vozidle mohou ruce a oči nechat, jsme se dověděli, že Dan na rozdíl od nich rozhodně není „žádnej trabanťák", jak se může zdát. O jeho smyslu pro humor není pochyb, je to taková neřízená střela.

Přemnožení divočáci v Mníšku: zatím se osvědčilo zástřelné

Mníšek – Městem se potulující divoká prasata trápí obyvatele Mníšku a okolí už několik let. Problémem nejsou ale jen rozryté zahrádky a škody na majetku, které se ročně pohybují v řádech statisíců korun. Výjimkou není ani setkání s divokým prasetem přímo v centru města nebo v okolí škol.

Diváky v Dobříši čeká Audience, roli spisovatele ztvární Jan Potměšil

Dobříš - Diváky v Dobříši čeká v úterý Audience. Zhlédnou totiž slavnou aktovku o paradoxech od našeho předního dramatika v podání nezávislého divadelního spolku Kašpar. Tuto inspirativní divadelní scénu založil Jakub Špalek s několika dalšími herci – přáteli, mezi které patří i Jan Potměšil. Od roku 1994 je Jakub Špalek ředitelem Divadla v Celetné, které je domovskou scénou i spolku Kašpar.

Dan Přibáň: Říkat, že trabant je ideální, je volovina

Kytín /MEDAILONKY/ - Co se do trabanta nevejde, to prostě nepotřebujete, konstatuje šéf několika trabantových výprav po světě Dan Přibáň a reaguje tak na udivené dotazy především z úst žen, které se pozastavují nad tím, jak je možné, že si člověk při tak dlouhých cestách vystačí s tak malým prostorem. „Říkat, že trabant je ideální, je volovina," vtipkuje a zároveň dává přihlížejícím za pravdu cestovatel.

Oprava bývalého kina vylepší i okolí a přibude parkování

Dobříš – Projekt na společenský dům, který má vzniknout z bývalé budovy kina v Dobříši, je zatím ve fázi zpracování projektu. To slibuje konec chátrání budovy a s tím spojené starosti s kriminalitou. 

Oprava Komenského náměstí slibuje bezpečnější okolí školy

Dobříš – Klidnější doprava, víc stromů a laviček, místo 
k relaxaci. To slibuje plánovaná oprava Komenského náměstí v Dobříši, kde je poblíž pošta a základní škola.

Ve stodole pod senem schoval skoro osm kilogramů marihuany

Dobříšsko - Ve vazební věznici skončil třiadvacetiletý muž z Dobříšska kvůli výrobě a distribuci drog.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies