VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Už první vlna veder připravila Dobříš o většinu pitné vody

Dobříš – Vlna veder může ohrozit zásoby pitné vody. Podstatný úbytek už v první vlně letních teplot zaznamenali vodohospodáři v Dobříši.

Dobříš obnoví městskou zeleň

Dobříš – Dobříš plánuje rozsáhlou obnovu městské zeleně a počítá i s ošetřením a doplněním alejí a stromořadí vysazených z dotací v 90. letech minulého století.

Principál Joo: Když mě tygr z lásky kousl 
do hlavy, lidi ječeli a prchali

Dobříš /ROZHOVOR, VIDEO/ - Na louce v Dobříši kousek od Prachandy parkují vozy Národního cirkusu Jo –Joo. Je čtvrtek, právě dorazil z Blatné a bude tu do neděle. V maringotkách cinká nádobí, ženy připravují oběd. Uprostřed rozestavěného šapitó mezi tyčemi a konstrukcemi všeho možného si sedí v křesle principál Jaromír Joo a mazlí se s kočkou. Zblízka už to není obyčejná kočka, ale čtyřměsíční mládě pumy americké. Jakým způsobem si kotě principál od samice z klece vyžádal, ví jen on sám. Jisté ale je, že vrácení mláděte se obešlo naprosto v klidu s neuvěřitelnou důvěrou zvířete v člověka. Cirkus se letos pyšní několika novými přírůstky nejen mezi šelmami.

Cirkus Jo-Joo přiveze do Dobříše program inspirovaný filmem Madagaskar

Dobříš - První český Národní cirkus představuje v tomto roce zcela nový program inspirovaný filmem Madagaskar v cirkusu. Jde o rodinnou show plnou veselých a komických situací, které nečekaně nastávají i při klasických cirkusových disciplínách jakými jsou artistika, akrobacie či výcvik zvířat.V programu účinkuje tým artistů s mezinárodním zastoupení. 

Koncert v Dobříši v zámku přispěje na obnovu varhan

Dobříš – Další ze série slavnostních koncertů pořádaných v Zrcadlovém sále na zámku Dobříš se uskuteční v pátek 12. června. Vystoupení Příbramské filharmonie a jejích hostů bude mít navíc benefiční potenciál – výtěžek z něj půjde do veřejné sbírky na obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši.

Turisté vyrazili na trasu okolo Dobříše

Dobříš - Na 2. ročník Pochodu okolo Dobříše se v sobotu dopoledne vydalo přibližně osm desítek turistů. Mohli se vydat po jedné ze tří tras dlouhých deset, 17 a 26 kilometrů. 

V Mokrovratech pasovali prvňáčky na čtenáře

Mokrovraty - Pěknou tradici udržují v jedné z nejmenších škol na Příbramsku – v Mokrovratech. Na závěr školního roku jsou tady přijímáni do cechu čtenářského nejmladší školáci, kteří vloni v září poprvé usedli do školních lavic.

Májové slavnosti v Dobříši přinesou zajímavý program, ale také omezení v dopravě

Dobříš /ROZHOVOR, PROGRAM, TIPY/ – Zpěváci Lenka Dusilová, Michal Hrůza, kapela Baromantika. Nově otevřená expozice rukavičkářského muzea, druhá muzea městského. To je jen malá ochutnávka pro dobříšské Májové slavnosti, které svou rozsáhlostí dávají organizátorům pořádně zabrat. Podrobný program slavností naleznete v následujícím textu.

Auto vylétlo ze silnice, pro řidičku přiletěl vrtulník

Nový Knín - Ve čtvrtek po 19. hodině přijal dispečink tísňové linky informaci o dopravní nehodě osobního auta mezi obcemi Libčice a Nový Knín, při které vozidlo vylétlo ze silnice a skončilo v poli.

V Dobříši je rukavičkářské muzeum

Rukavičkářské muzeum bylo v sobotu slavnostně otevřeno v Dobříši. Stalo se tak za účasti hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery, poslankyně Parlamentu ČR Heleny Langšádlové, velvyslance státu Izrael v ČR Gary Korena a dalších hostů.

Také Dobříš oslaví konec války ukázkou bojů

Dobříš – Rekonstrukce posledních válečných výstřelů se v sobotu od 16 hodin prvně zúčastní Dobříš. Důvodem je oslava letošního sedmdesátého výročí od konce druhé světové války.

Papež v Dobříši zůstane zřejmě vypuštěný přes léto. Kvůli úřadům

Dobříš – Zápach a komáři se budou v následujících měsících šířit od rybníku Papež v Dobříši. Je vypuštěný kvůli opravě zařízení, které se věkem porouchalo a nyní je v havarijním stavu.

V Rybníkách a okolí nasbírali přes jedenáct tun odpadu

Rybníky - Odvézt ohromné množství odpadků a zlikvidovat několik černých skládek se podařilo lidem, kteří se zapojili do akce Ukliďme Česko v Rybníkách u Dobříše.

Finalistka Miss hasička Eliška Budková chce být porodní asistentkou

Nový Knín – Studentka třetího ročníku Střední zdravotnické školy v Příbrami Eliška Budková bude novoknínský dobrovolný sbor reprezentovat při Hasičském dni Středočeských hasičů na finále soutěže královen krásy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies