VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Cenu za vodu v Dobříši nejde už držet pod limitem. Podraží

Dobříš – Zatímco na elektřině domácnosti letos ušetří několik stovek ročně, v případě vody musí odběratelé počítat s jejím zdražením. Od příštího roku si za vodu připlatí i odběratelé v Dobříši. Z dosavadních 58,80 korun za metr krychlový stoupne cena na 69,80 korun včetně DPH.

Ochránci dětem umožní skvělý zážitek při setkání se zvířaty

Dobříš /TIP NA VÝLET/ – Branou zámeckého anglického parku v Dobříši projdou ve všední i sváteční dny stovky návštěvníků. Najdou zde příjemné vytržení z reality i chvíle klidu po celodenním shonu. Tuto sobotu ožije park také množstvím dětí a zvířátek. Ochrana fauny ČR zde potřetí pořádá Den se zvířátky.

Nejnáročnější jsou výjezdy k automobilovým nehodám, tvrdí šéf hasičů

Dobříš /Rozhovor/ – Náměstí plné záchranářů, sanitek a hasičských vozů přilákalo v sobotu pozornost lidí v Dobříši. Záchranáři během několika minut museli vyprostit dívku z havarovaného auta.

Led dobříšského zimního stadionu nebude chladit čpavek

Dobříš – Jedním ze žhavých témat dobříšských zastupitelů je zprovoznění zimního stadionu, po kterém veřejnost už roky volá.

Lákadly pro turisty v Dobříši bude půjčovna kol i loděk

Dobříš – Víc turistů, víc možností k vyžití. To je cílem plánů dobříšské radnice na příští jarní a letní sezonu. Zřídí půjčovnu kol a dokonce i loděk. Plánům nestojí nic v cestě, protože Dobříš uspěla se žádostí o dotaci.

Osvětlení dobříšského přechodu přes ulici Příbramská zvýší bezpečnost chodců

Dobříš - Dobříš ve středu představila nové osvětlení frekventovaného přechodu přes krajskou komunikaci. Po zebře s novými bezpečnostními prvky se poprvé prošly, a pomyslně ji tak pokřtily, děti z nedaleké základní školy.

Lidé ochutnali v Dobříši vína z dvaceti zemí světa

Dobříš /ROZHOVOR/ - Lidé v Dobříši si sobotu zpříjemnili ochutnávkou vín. Na prvním ročníku festivalu zaměřeného na českou i mezinárodní vinařskou scénu mohli degustovat tento nápoj zhruba ze dvou desítek zemí celého světa. Na Komenského náměstí nebyla nouze ani o další delikatesy, například sýry. Atmosféru podkreslila hudební vystoupení.

Svatováclavská slavnost na zámku v Dobříši se ponese na hudební vlně

Dobříš – Už popatnácté se letos na zámku v Dobříši uskuteční tradiční Svatováclavská slavnost. Vrchol turistické sezony se letos ponese na hudební vlně, zámecké komnaty se na celou sobotu 12. září promění v dobové koncertní salonky.

Tradiční motoristický závod ovládne první zářijový víkend u dobříšského zámku

Dobříš – /TIP NA AKCI/ Klání o pohár Elišky Junkové doplní výstava a slavnostní defilé v zámku v Dobříši. Poprvé se jel v roce 1908, podruhé v roce 1911 a potřetí v roce 1913. Tradice automobilového závodu do vrchu ze Zbraslavi do Jíloviště u Prahy trvá dodnes, o pohár Elišky Junkové se letos pojede v sobotu 5. září. Oproti minulým rokům se ho zúčastní pouze historická vozidla a vzpomínkový závod bude pokračovat také v neděli. Závěrečná výstava se uskuteční na nádvoří zámku Dobříš.

Rukavičkářské řemeslo ještě žije, jak je vidět v novém muzeu

Dobříš – Jak se říká zkoseně seříznutým proužkům kůže, které se všívají mezi prsty rukavic? Jak vzniká střih rukavic nebo jak zpracovaná kůže voní? A jak dlouho trvá, než vznikne celý pár fešných rukaviček, které ještě u maminek dnešních čtyřicátníků patřily do nepostradatelné výbavy šatníků? To všechno se mohou zájemci dovědět v sobotu odpoledne od 13 do 16 hodin v dobříšském muzeu, které od jara prezentuje historii rukavičkářského řemesla, právě pro Dobříšsko typického.

Pobočka dobříšského finančního úřadu od ledna končí

Dobříš - Od Nového roku zeštíhlí o 23 územní pracoviště finančních úřadů na celém území České republiky.

Summer fest v Dobříši nabídne známé i regionální kapely

Dobříš – Přinést pohodu malým i velkým návštěvníkům je hlavním cílem dobříšského Summer festu. Stejně jako v loňském roce se bude konat na letní scéně za sportovní halou zítra a v sobotu. Páteční program bude patřit známým kapelám, sobotní především místním formacím a dětem.

Dobříš potřebuje zklidnit dopravu, plánuje kruhové objezdy i úseková měření

Dobříš – Zklidnit v některých lokalitách dopravu. Jak? To by měla obsahovat další studie, kterou se zabývá dobříšská radnice spolu s dopravními inženýry.

Dobrá zpráva pro turisty: Dobříš plánuje půjčovat turistům kola

Dobříš – Usnadnit cestování po památkách a zajímavých místech v Dobříši a okolí pomohou zapůjčená kola. Tedy pokud dobře dopadne žádost o dotaci na tento projekt.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies