VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Pořád je tu teplo domova, svěřili
 se lidé při oslavách Nového Knína

Nový Knín /FOTO, VIDEO/ - Třicet let před tím, než se historie zmiňuje o vzniku Příbrami, už prožívalo napínavé události město Nový Knín. Víkend patřil oslavám 830 let od založení zlatohorního města.

Vyřizování věcí „na městě“ bude v Dobříši jednodušší

Dobříš - Městští úředníci v Dobříši opustí jednu ze čtyř budov. Kanceláře, kam chodí nejvíc lidí, budou přístupnější.

Dopravu v Dobříši omezí stavba kruhového objezdu

Dobříš - Stavba prvního kruhového objezdu v Dobříši začne pravděpodobně v srpnu. Momentálně se upravuje podzemí.

Výstava obrazů Jitky Hrubé vybízí k návštěvě Skalky

Mníšek, Dobříš – Padesát důvodů proč navštívit Skalku je název prodejní výstavy obrazů Jitky Hrubé, výtvarnice a pedagožky z Dobříše. Vernisáž v klášteře v Barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy se uskuteční v neděli v 15 hodin. Na vernisáž bude vypraven autobus, který odjíždí ve 14:30 od Domova pro seniory Pod Skalkou a ve 14.35 hodin z náměstí F. X. Svobody. Zpět pojede v 16.50 hodin.

Rekonstrukce mostu u Dobříše potrvá do konce září

Příbramsko – Jedna z uzavírek na Příbramsku se týká výpadovky z rychlostní silnice R4 do Dobříše. Provoz je veden přes obce Obořiště a Rosovice. Uzavírka vznikla kvůli rekonstrukci mostu přes Jalovčí potok a bude pokračovat i nadále. Rekonstrukce mostu je v současnosti v plném proudu.

Ve škole prvňáčky přijímali do cechu čtenářského

Mokrovraty – Od začátku roku uběhlo už devět měsíců a žáci 1. tříd se už za tu dobu naučili číst i psát. Pěknou tradici k této významné události v životě každého dítěte udržují v Základní škole v Mokrovratech, kde jsou před koncem školního roku noví čtenáři přijímáni do cechu čtenářského.

Hasiči z Velké Lečice usilují o titul Dobráci roku

Velká Lečice - SBOR dobrovolných hasičů Velká Lečice se zapojil do soutěže Dobráci roku. Je úterý před pátou hodinou a nad Velkou Lečicí se sbíhají bouřkové mraky. Do festovního přístřešku tamní hasičské zbrojnice po chvíli bubnují těžké kapky a centimetrové kroupy. Skoro to vypadá, že namísto povídání se dobrovolní hasiči budou muset vrhnout na čerpání vody 
u sousedů ze sklepů a odklízení větví ze silnice. Ale jak bouře rychle přišla, tak odchází bez na první pohled viditelných škod. Stejně jako v ostatních menších obcích, tak i hasiči ve Velké Lečici právě v tuto dobu dojíždějí z práce. Mezi prvními se přicházejí připravit na návštěvu redaktorů 
z Českého rozhlasu Region starosta sboru Josef Beran, velitel Pavel Pouček a člen sboru a starosta obce Josef Němec.

Do tajů zámecké zahrady v Dobříši zavedou speciální prohlídky

Dobříš – Francouzský park u Zámku Dobříš navštěvují turisté od dubna do října. Pouze ve vybraných dnech v roce si ale malebnou zahradu právem přezdívanou „malé Versailles" mohou projít také s odborným výkladem průvodce. Jedním z těchto dnů bude i neděle 12. června, kdy se zámek Dobříš zapojí do celoevropského projektu Víkend otevřených zahrad.

Cyklotour pro onkologicky nemocné děti zastaví v Dobříši

Dobříš - Ve středu 8. června zavítá do Dobříše peloton 7. cyklotour Na kole dětem. Veřejná cyklotour napříč Českou republikou se koná na podporu onkologicky nemocných dětí.

Zástavbu Dukelského náměstí umožní návrat k dřívější koncepci územního plánu

Dobříš – Změna územního plánu, zástavba Dukelského náměstí a s tím související petice, která hájí zeleň před betonem, změna rekreační zóny Brodce na zastavitelné území. O tom všem se mezi obyvateli Dobříše v poslední době diskutuje.

Májové slavnosti v Dobříši pobaví všechny generace

Dobříš - Dobříšské májové slavnosti v sobotu a v neděli nabídnou hudbu, soutěže, divadlo, ale přinesou i uzavírky a dopravní omezení.

Proti zástavbě Dukelského náměstí lidé sepsali petici

Dobříš - Pokud zastupitelé v Dobříši schválí změnu územního plánu, bude se město snažit o výstavbu bytů s pečovatelskou službou na Dukelském náměstí. Lidé z jeho okolí už sepsali proti zástavbě petici.

FOTO, VIDEO: Dva dny cvičení prověřily výdrž a výkon záchranářů

Mníšek pod Brdy - Zřejmě nikde se o víkendu nesešlo tolik záchranářů, jako při nácviku extrémních podmínek u Mníšku.

Hromadné neštěstí je strašákem všech záchranářů, je potřeba to trénovat

Mníšek pod Brdy /ROZHOVOR/ – O zvýšený výskyt záchranářů mezi Dobřichovicemi a Mníškem pod Brdy se o uplynulém víkendu postaral osmý ročník soutěžního cvičení pro záchranářské týmy SOS 2016 EXTREME. Projekt, pořádaný Asociací dobrovolných záchranářů České Republiky je u nás zcela výjimečný. Čím? „Nejvíce tím, že nejde jen o soutěž, ale o promyšlenou a velmi sofistikovanou formu vzdělávání nejen pro samotné záchranáře, ale i pro širokou veřejnost," říká Lukáš Tláskal, předseda Asociace dobrovolných záchranářů ČR a ředitel soutěže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies