VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Nácvik práce záchranářů 
v Mníšku vyvolá husí kůži

Mníšek pod Brdy /JEŠTĚ STIHNETE/ - V Mníšku pod Brdy v sobotu dopoledne pokračuje nácvik extrémních podmínek pro záchranáře. Účastníky cvičení čeká těžká dřina, ale pro veřejnost to může být zajímavá podívaná.

Hlasování pro nové hřiště v Dobříši nevyšlo, radnice přišla s řešením

Dobříš - Zklamání dětí a rodičů z neúspěšného hlasování pro Rákosníčkovo hřiště v Dobříši chce radnice vykompenzovat vylepšením těch stávajících, prostřednictvím hlasování.

Úředníci v Dobříši známkují pořádek u kontejnerů: většinou žádná sláva

Dobříš - Jednou z bolestí Dobříše jsou často přeplněné kontejnery a skládky kolem nich. Město plánuje umístění fotopastí a uvažuje o navýšení počtu odpadových míst. Úředníci zatím mapují situaci.

Rozšíření školky v Dobříši musí počkat, projekt nevyhovoval

Dobříš – Přístavba 5. Mateřské školy v Dobříši musí počkat. Město jako zřizovatel neuspělo se žádostí o dotaci. Důvodem je nevyhovující projekt. Dřevěný montovaný přístavek se zřejmě úředníkům nezdál vhodný, město se proto s projektanty dohodlo na přepracování projektu na stavbu zděnou.

Používání pyrotechniky bude mít v Dobříši své meze

Dobříš - Ohňostroje a bouchání petard v Dobříši má upravit vyhláška. Povoluje dny a hodiny.

Lidi
 v Mníšku o událostech informují esemesky

Mníšek pod Brdy – Radnice v Mníšku pod Brdy využívá k informování svých občanů službu SMS InfoKanál. S její pomocí rychle upozorní prostřednictvím esemesek obyvatele na dění ve městě, a to od náhlých krizových situací až po pozvánky na kulturní akce. Za první dva týdny se k nové službě přihlásilo více než 200 lidí a radnice očekává další rychlý nárůst odběratelů.

Půjčovna kol v Dobříši v pátek startuje, připravena je projížďka po městě

Dobříš - Projížďky po Dobříši a okolí na zapůjčeném kole už mohou využívat zájemci prostřednictvím nově zřízené půjčovny kol za Kopáčkovým domem, kde je pod dohledem lidí 
z Infocentra uzamykatelný přístřešek pro deset bicyklů.

Dobříšské májové slavnosti nabízí program pro všechny

Dobříš – Organizátoři Dobříšských májových slavností se i letos snažili připravit bohatý a stylově pestrý program pro všechny generace. Více o přípravách informuje Jindřiška Kastnerová z dobříšského kulturního střediska.

Druhá série odstřelů prasat v Mníšku: myslivci neskolili ani kus

Mníšek – Ve čtvrtek nad ránem skončila druhá série odstřelů divokých prasat v centru Mníšku, která začala v noci z pondělí na úterý. Nepadlo při ní jediné zvíře.

O stromy a keře v Mokrovratech se postaráme, slíbili školáci

Mokrovraty – V budoucnu pět metrů vysoké okrasné jabloně a dvoumetrové keře tavolníku budou poskytovat stín dětem na novém hřišti v Mokrovratech. Děti z tamní základní a mateřské školy se byly také v pondělí na jejich výsadbu podívat.

Památník Karla Čapka: Peroutka 
a Scheinpflugová, jak je neznáte

Strž - Zrestaurovaný hedvábný kostým z 20. let herečky a tehdejší módní ikony Olgy Scheinpflugové nebo originální konferenční stolek spisovatele a publicisty Ferdinanda Peroutky, jehož hlas nyní znovu uslyšíme i z autentické nahrávky. A také vánoční blahopřání, které Olze Scheinpflugové už coby ceněné spisovatelce poslal jako osmnáctiletý mladík Václav Havel… Tyto a další zajímavé předměty, fotografie, dokumenty i filmové a zvukové ukázky nabídnou nyní nové expozice v malebném Památníku Karla Čapka na Strži.

Turistickou sezonu v Dobříši zpestřuje nová půjčovna kol

Dobříš – Kolo je stále využívanějším dopravním prostředkem nejen při rodinných výletech. S nápadem půjčování bicyklů pro nalákání turistů proto loni přišli pracovníci dobříšského informačního střediska a v těchto dnech už funguje v centru města u Kopáčkova domu půjčovna, na kterou upozorňuje nově instalovaný box s deseti koly.

Další odstřely divočáků budou v centru Mníšku příští týden

Mníšek pod Brdy – Další série odstřelů divokých prasat 
v centru Mníšku se uskuteční v příštím týdnu. Termín byl po dohodě s policií a myslivci předběžně stanoven na 18. až 21. dubna, opět v nočních hodinách od 20 do 05.00 hodin. Louka Pivovárka, na níž se střílí, je veřejnosti stále nepřístupná.

Vjezdu kamionů do centra Dobříše zabrání první kruháč

Dobříš – O zklidnění dopravy v Dobříši se mají kromě měřičů rychlosti postarat také kruhové objezdy. Ty mají v první řadě zabránit průjezdu kamionů centrem města. První „kruháč" má vzniknout v křižovatce Plk. B. Petroviče a Partyzána V. Svobody, kde už probíhá stavební řízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies