VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Po rozšíření kapacity vodojemu na Svaté Anně přijde na řadu i vodárna Trnová

Dobříš – Zajistit dostatek pitné vody pro obyvatele, aby v případě sucha o ni nebyla nouze, jako loni, kdy se s nedostatkem vody potýkala například Dobříš. Zásobníky vody v okolí města jsou malé a ve špatném stavu.Odborníci proto už zpracovávají projekt na rozšíření vodojemu na Svaté Anně.

Arogance některých pejskařů je zarážející. Hřiště přece patří dětem

Dobříš – Psi mezi dětmi na dětských hřištích. Dříve naprosto běžný jev, dnes podle zásad hygieny a bezpečnosti nepřípustné. Z těchto důvodů oplocená hřiště často využívají pejskaři k venčení nebo vyběhání čtyřnohých svěřenců a není výjimkou ani pokousání dítěte, o aroganci některých majitelů psů ani nemluvě.

Dotace na opravu střechy kostelíku v Dobříši? Zamítnuto

Dobříš – Havarijní stav kostela Povýšení sv. Kříže v Dobříši zřejmě ještě nějaký čas havarijním zůstane. Dotace na opravu krovu a střechy, o něž město letos zažádalo, zamítl jak stát, tak i kraj.

Památník Karla Čapka zve na setkání svobodných zednářů

Stará Huť – Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše pořádá v sobotu od 14 hodin derniéru výstavy Čapkova lóže Národ Setkání se svobodnými zednáři.

Myslivci v Mníšku odlovili tři divočáky. Podle radnice úspěch

Mníšek pod Brdy – Místo oblíbených procházek v Mníšku, louku Pivovárka, dělila od přístupové cesty od pondělí do čtvrtku páska s přísným zákazem vstupu. Myslivci tu totiž mezi večerní osmou a čtvrtou ranní hodinou zaměřili hledáčky na přemnožená divoká prasata, s nimiž se místní setkávají i v centru města. První plánované odstřely skončily ve čtvrtek nad ránem. A byly úspěšné, jak akci hodnotí mluvčí mníšecké radnice Miloš Navrátil.

Bolestí Nového Knína jsou opravy silnic a dostavba vodovodu

Nový Knín /Z VAŠÍ OBCE/ – Neutěšený stav silnic, dostavba vodovodu a nové auto pro dobrovolné hasiče. To jsou největší bolístky Nového Knína, jak prozradil starosta Tomáš Havlíček v následujícím krátkém rozhovoru.

Dobříšské „orlice“ měly reprezentační ples

Dobříš, Stará Huť – V kulturním domě ve Staré Huti se v sobotu konal VII. ročník Reprezentačního plesu Aerobik studia Orel Dobříš, který byl zároveň jedním z posledních plesů letošní sezony na Dobříšsku.

Středočeský kraj opravil a zateplil budovu Gymnázia Karla Čapka v Dobříši

Dobříš - Studenti a profesoři Gymnázia Karla Čapka v Dobříši se od letošního roku učí v nově zrekonstruované budově.

Za opravu zimního stadionu 
lobují i hokejové hvězdy

Dobříš – Více než třiceti miliony korun se chce letos Dobříš podílet na významných akcích, jako je například rozšíření kapacity mateřské školy, modernizace sběrného dvoru, oprava střechy kostela, oprava zimního stadionu, stavební úpravy v základní škole, nákup zásahového auta pro hasiče či přeměna sportovní haly na víceúčelové centrum nebo nákup bezpečných branek pro fotbalisty. Na všechny vyjmenované akce už město požádalo o dotace.

Dobříšští fotbalisté měli ples a vyhlášení ankety

Dobříš - Ještě před zahájením jarní sezony se fotbalisté z Dobříše a jejich příznivci sešli na oblíbeném fotbalovém plese. V Kulturním domě ve Staré Huti, kde se v noci z pátka na sobotu oblíbený ples dobříšských sportovců konal, k tanci i poslechu hrála kapela Rhytmic v čele s kapelníkem Vaškem Vetchým.

Cirkus, klauni, akrobatky. Umění Františka Tichého v zámku Dobříš

Dobříš – V Galerii JCM na zámku Dobříš připravili od února novou výstavu, která představuje díla českého malíře, grafika a ilustrátora jevištních scén Františka Tichého. Expozice předního představitele české výtvarné avantgardy je prodejní a k vidění bude do konce dubna.

Měření rychlosti v Dobříši: 
za týden přes 550 přestupků

Dobříš – Rovný úsek na příjezdu od Prahy do Dobříše kolem Bobcatu a opačným směrem svádí k rychlosti, přestože tam platí „šedesátka". Mnozí šoféři tam ale neváhají profrčet i jednou tak vysokou rychlostí. Proto nyní už víc než týden úsek sledují kamery s rychloměrem a přestupkářům tak hrozí sankce, v horším případě odebrání řidičských průkazů.

Podívejte, jak a kde se nově parkuje v centru Dobříše

Dobříš – S únorem vešel v Dobříši v platnost nový systém parkování, který by měl zamezit zbytečnému dlouhodobému zabírání parkovacích míst. Na uvítanou radnice návštěvníkům v současné době nabízí u Mírového náměstí půl hodiny stání zdarma a ani ostatní parkovací zóny nenutí řidiče sahat příliš hluboko do peněženky.

Něžná noc ovládne v pátek dobříšský kulturní dům

Dobříš /ROZHOVOR/ – Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl, hudební legendy 90. let, se vracejí na pódia s novým projektem Něžná noc. Zítra vystoupí v dobříšském kulturním domě. Společně s partou zkušených muzikantů, kteří prošli kapelami jako ETC, Ivan Hlas či MCH band, zahrají od 20.30 hodin. Nejen o koncertu jsme si s Blankou Šrůmovou a Janem Saharou Hedlem povídali.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies