VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

O stromy a keře v Mokrovratech se postaráme, slíbili školáci

Mokrovraty – V budoucnu pět metrů vysoké okrasné jabloně a dvoumetrové keře tavolníku budou poskytovat stín dětem na novém hřišti v Mokrovratech. Děti z tamní základní a mateřské školy se byly také v pondělí na jejich výsadbu podívat.

Památník Karla Čapka: Peroutka 
a Scheinpflugová, jak je neznáte

Strž - Zrestaurovaný hedvábný kostým z 20. let herečky a tehdejší módní ikony Olgy Scheinpflugové nebo originální konferenční stolek spisovatele a publicisty Ferdinanda Peroutky, jehož hlas nyní znovu uslyšíme i z autentické nahrávky. A také vánoční blahopřání, které Olze Scheinpflugové už coby ceněné spisovatelce poslal jako osmnáctiletý mladík Václav Havel… Tyto a další zajímavé předměty, fotografie, dokumenty i filmové a zvukové ukázky nabídnou nyní nové expozice v malebném Památníku Karla Čapka na Strži.

Turistickou sezonu v Dobříši zpestřuje nová půjčovna kol

Dobříš – Kolo je stále využívanějším dopravním prostředkem nejen při rodinných výletech. S nápadem půjčování bicyklů pro nalákání turistů proto loni přišli pracovníci dobříšského informačního střediska a v těchto dnech už funguje v centru města u Kopáčkova domu půjčovna, na kterou upozorňuje nově instalovaný box s deseti koly.

Další odstřely divočáků budou v centru Mníšku příští týden

Mníšek pod Brdy – Další série odstřelů divokých prasat 
v centru Mníšku se uskuteční v příštím týdnu. Termín byl po dohodě s policií a myslivci předběžně stanoven na 18. až 21. dubna, opět v nočních hodinách od 20 do 05.00 hodin. Louka Pivovárka, na níž se střílí, je veřejnosti stále nepřístupná.

Vjezdu kamionů do centra Dobříše zabrání první kruháč

Dobříš – O zklidnění dopravy v Dobříši se mají kromě měřičů rychlosti postarat také kruhové objezdy. Ty mají v první řadě zabránit průjezdu kamionů centrem města. První „kruháč" má vzniknout v křižovatce Plk. B. Petroviče a Partyzána V. Svobody, kde už probíhá stavební řízení.

Po rozšíření kapacity vodojemu na Svaté Anně přijde na řadu i vodárna Trnová

Dobříš – Zajistit dostatek pitné vody pro obyvatele, aby v případě sucha o ni nebyla nouze, jako loni, kdy se s nedostatkem vody potýkala například Dobříš. Zásobníky vody v okolí města jsou malé a ve špatném stavu.Odborníci proto už zpracovávají projekt na rozšíření vodojemu na Svaté Anně.

Arogance některých pejskařů je zarážející. Hřiště přece patří dětem

Dobříš – Psi mezi dětmi na dětských hřištích. Dříve naprosto běžný jev, dnes podle zásad hygieny a bezpečnosti nepřípustné. Z těchto důvodů oplocená hřiště často využívají pejskaři k venčení nebo vyběhání čtyřnohých svěřenců a není výjimkou ani pokousání dítěte, o aroganci některých majitelů psů ani nemluvě.

Dotace na opravu střechy kostelíku v Dobříši? Zamítnuto

Dobříš – Havarijní stav kostela Povýšení sv. Kříže v Dobříši zřejmě ještě nějaký čas havarijním zůstane. Dotace na opravu krovu a střechy, o něž město letos zažádalo, zamítl jak stát, tak i kraj.

Památník Karla Čapka zve na setkání svobodných zednářů

Stará Huť – Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše pořádá v sobotu od 14 hodin derniéru výstavy Čapkova lóže Národ Setkání se svobodnými zednáři.

Myslivci v Mníšku odlovili tři divočáky. Podle radnice úspěch

Mníšek pod Brdy – Místo oblíbených procházek v Mníšku, louku Pivovárka, dělila od přístupové cesty od pondělí do čtvrtku páska s přísným zákazem vstupu. Myslivci tu totiž mezi večerní osmou a čtvrtou ranní hodinou zaměřili hledáčky na přemnožená divoká prasata, s nimiž se místní setkávají i v centru města. První plánované odstřely skončily ve čtvrtek nad ránem. A byly úspěšné, jak akci hodnotí mluvčí mníšecké radnice Miloš Navrátil.

Bolestí Nového Knína jsou opravy silnic a dostavba vodovodu

Nový Knín /Z VAŠÍ OBCE/ – Neutěšený stav silnic, dostavba vodovodu a nové auto pro dobrovolné hasiče. To jsou největší bolístky Nového Knína, jak prozradil starosta Tomáš Havlíček v následujícím krátkém rozhovoru.

Dobříšské „orlice“ měly reprezentační ples

Dobříš, Stará Huť – V kulturním domě ve Staré Huti se v sobotu konal VII. ročník Reprezentačního plesu Aerobik studia Orel Dobříš, který byl zároveň jedním z posledních plesů letošní sezony na Dobříšsku.

Středočeský kraj opravil a zateplil budovu Gymnázia Karla Čapka v Dobříši

Dobříš - Studenti a profesoři Gymnázia Karla Čapka v Dobříši se od letošního roku učí v nově zrekonstruované budově.

Za opravu zimního stadionu 
lobují i hokejové hvězdy

Dobříš – Více než třiceti miliony korun se chce letos Dobříš podílet na významných akcích, jako je například rozšíření kapacity mateřské školy, modernizace sběrného dvoru, oprava střechy kostela, oprava zimního stadionu, stavební úpravy v základní škole, nákup zásahového auta pro hasiče či přeměna sportovní haly na víceúčelové centrum nebo nákup bezpečných branek pro fotbalisty. Na všechny vyjmenované akce už město požádalo o dotace.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies