VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Parkování v Dobříši: mince nahradily lístky a míst je víc

Dobříš – S měsíčním zpožděním začal v Dobříši platit nový parkovací systém. Původně měly být nové parkomaty v provozu od ledna, objevily se ale problémy na straně dodavatele, jak řekl starosta Stanislav Vacek. Pro dodavatelskou firmu podle něj zpoždění znamená sankci 50 tisíc korun.

Dobříš ničí kamiony, ulevit městu mají kruhové objezdy

Dobříš – Zklidnit v některých lokalitách dopravu, konkrétně vytlačit kamiony, je v uplynulých měsících jedno z nejdůležitějších témat dobříšské radnice. Ta se spolu s dopravními inženýry dobrala návrhu, že v ulicích Plukovníka B. Petroviče a Partyzána Svobody by měl vzniknout menší kruhový objezd, kterým neprojedou kamiony a delší auta mířící z ulice Partyzána Svobody na Mírové náměstí.

Nohu z plynu! Dobříš spustila úsekové měření rychlosti

Dobříš – Rychlost by se řidičům v Dobříši nemusela vyplatit. Město totiž spouští úsekové měření v Pražské ulici. Povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině tam podle průzkumu pořízeného radnicí nedodržuje více než polovina řidičů. Původně chtěla radnice měřit rychlost a pokutovat neukázněné motoristy od prosince, instalace zařízení se ale zkomplikovala, jak řekl starosta Stanislav Vacek.

Novinka v Dobříši: očipování psů sníží majitelům poplatky

Dobříš – Obce a města stále častěji bojují s hledáním majitelů zaběhnutých psů. Volně pobíhající pes nejen, že může napadnou člověka, ale zaměstná policisty často nesnadným odchytem a nakonec i pracovníky útulků.

V Muzeu v Dobříši zahájili turistickou sezonu

Příbram - V Muzeu v Dobříši se v úterý konalo slavnostní zahájení letošní turistické sezony. Hostem slavnosti byl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, který spolu se zakladatelem muzea Radkem Vystydem pokřtil pár rukavic, který vyrobily šikovné ruce zdejších šiček přímo v prostorách muzea.

Dobříš plánuje rozšířit kapacitu ve školkách

Dobříš – Dobříš chce rozšířit kapacitu svých školek. Radnice požádala o dotaci 12,5 milionu korun na vybudování montované přístavby, která by navazovala na budovu 5. mateřské školy.

Přemnoženou černou zvěř mohou myslivci lovit celoročně

Mníšek - Obyvatelé Mníšku mají po několika letech šanci na větší klid od přemnožených divočáků. Od Nového roku totiž platí novela, která myslivcům umožňuje celoroční odstřel černé zvěře. Ta lidem v Mníšku a okolí ztěžovala život roky.

Honza Kalina : Kapela Sto zvířat rozjede turné v Dobříši

Dobříš – Tour k novému albu rozjede kapela Sto zvířat v pátek 22. ledna v kulturním domě v Dobříši. Na jaké „pecky" se mohou návštěvníci koncertu těšit? Na to odpoví krátký rozhovor s kapelníkem Honzou Kalinou.

Policie hledá svědky nehody v Rukavičkářské ulici v Dobříši

Dobříš – Policie hledá svědky dopravní nehody v Dobříši, která se stala první lednový den mezi 8:30 a 8:40 hodin v Rukavičkářské ulici.

Otevřený stadion a měření rychlosti v Dobříši mají ohlas

Dobříš – Stejně jako jiná města a obce, tak i dobříšští zastupitelé rekapitulují úspěchy a nezdary v minulém roce a zároveň plánují, co chtějí zvládnout do roku 2020.

Na stadionu v Dobříši se po mnoha letech od Nového roku opět bruslí

Dobříš - Po dlouhých letech se od prvního dne roku 2016 opět bruslí na zimním stadionu v Dobříši. První dva víkendové dny si Dobříšští užívali ledu úplně zdarma. Od pondělí se bude na stadionu bruslit za vhodných klimatických podmínek podle zájmu veřejnosti v provozní době, která bude upřesněna na internetových stránkách provozovatele Dokasu Dobříš a na městském webu.

Turisté se vydali vzhůru do kopců a na rozhledny

Mokrsko - Silvestra a Nový rok oslavila řada obyvatel Novoknínska a Dobříšska pochody na rozhledny a vyhlídky. V poslední den roku se více než tři stovky turistů zúčastnily 8. ročníku pochodu na Veselý vrch u Mokrska.

Dobříšští gymnazisté se loučili s rokem 2015

Dobříš - Tradiční školní akademií se s rokem 2015 rozloučili studenti a profesoři Gymnázia Karla Čapka v Dobříši. Na pódiu v dobříšské sokolovně postupně předvedly svá představení všechny třídy.

Centrum aplikovaného výzkumu Dobříš zahájilo zkušební provoz

Dobříš - Centrum aplikovaného výzkumu Dobříš, jeden z nejmodernějších vědecko-technických parků v Evropě a špička v oblasti aplikace výsledků vědy a výzkumu v praxi, slavnostně zahájilo provoz. V současné chvíli se jedná o zkušební provoz, který potrvá do jara roku 2016, kdy dojde k plnému zahájení provozu. Slavnostního zahájení se účastnili jak představitelé CAVD v čele s MUDr. Lumírem Žilou a Doc. Milanem Kymličkou, tak řada významných hostů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies