VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Svatby na zámku v Dobříši: „ano“ si letos řeklo sto párů

Dobříš – Prostory jako z pohádek, kouzelné až malebné prostředí – toto je představa, kterou si pro svatební den vysní řada nevěst a ženichů. K takovým místům patří i dobříšský zámek.

Trabantový cestovatel: Svět neni tak nebezpečnej, jak vypadá

Kytín /ROZHOVOR/ – Dana Přibáně zřejmě není potřeba tolik představovat, zvlášť, když o jeho trabantových výpravách po světě šel v televizi seriál. Při sobotním setkání v Kytíně, kam jej přijeli podpořit opravdoví trabanťáci, kteří na svém vozidle mohou ruce a oči nechat, jsme se dověděli, že Dan na rozdíl od nich rozhodně není „žádnej trabanťák", jak se může zdát. O jeho smyslu pro humor není pochyb, je to taková neřízená střela.

Přemnožení divočáci v Mníšku: zatím se osvědčilo zástřelné

Mníšek – Městem se potulující divoká prasata trápí obyvatele Mníšku a okolí už několik let. Problémem nejsou ale jen rozryté zahrádky a škody na majetku, které se ročně pohybují v řádech statisíců korun. Výjimkou není ani setkání s divokým prasetem přímo v centru města nebo v okolí škol.

Diváky v Dobříši čeká Audience, roli spisovatele ztvární Jan Potměšil

Dobříš - Diváky v Dobříši čeká v úterý Audience. Zhlédnou totiž slavnou aktovku o paradoxech od našeho předního dramatika v podání nezávislého divadelního spolku Kašpar. Tuto inspirativní divadelní scénu založil Jakub Špalek s několika dalšími herci – přáteli, mezi které patří i Jan Potměšil. Od roku 1994 je Jakub Špalek ředitelem Divadla v Celetné, které je domovskou scénou i spolku Kašpar.

Dan Přibáň: Říkat, že trabant je ideální, je volovina

Kytín /MEDAILONKY/ - Co se do trabanta nevejde, to prostě nepotřebujete, konstatuje šéf několika trabantových výprav po světě Dan Přibáň a reaguje tak na udivené dotazy především z úst žen, které se pozastavují nad tím, jak je možné, že si člověk při tak dlouhých cestách vystačí s tak malým prostorem. „Říkat, že trabant je ideální, je volovina," vtipkuje a zároveň dává přihlížejícím za pravdu cestovatel.

Oprava bývalého kina vylepší i okolí a přibude parkování

Dobříš – Projekt na společenský dům, který má vzniknout z bývalé budovy kina v Dobříši, je zatím ve fázi zpracování projektu. To slibuje konec chátrání budovy a s tím spojené starosti s kriminalitou. 

Oprava Komenského náměstí slibuje bezpečnější okolí školy

Dobříš – Klidnější doprava, víc stromů a laviček, místo 
k relaxaci. To slibuje plánovaná oprava Komenského náměstí v Dobříši, kde je poblíž pošta a základní škola.

Ve stodole pod senem schoval skoro osm kilogramů marihuany

Dobříšsko - Ve vazební věznici skončil třiadvacetiletý muž z Dobříšska kvůli výrobě a distribuci drog.

Rychlé řidiče nechce Dobříš tolerovat. Zavede kamery

Dobříš – Překračování rychlosti v Dobříši bude město trestat pokutou prostřednictvím kamerového systému, na který už je vypsaný tendr. Řidiči budou muset povolit nohu z plynu v úseku od Prahy na příjezdu do Dobříše a následně v právě zrekonstruované Petrovičově ulici. Měřením chce město zajistit větší bezpečnost.

Dobříš změní od ledna parkovací systém

Dobříš – Aut je mnoho, místa málo. Stejný problém platí i v Dobříši, i když v poslední době po rekonstrukcích ulic počet parkovacích míst vzrostl.

Pokácené lípy v Mníšku nahradí nové

Mníšek – Herečka Jitka Stivínová, Eva Vavroušková ze Společnosti pro udržitelný život, baskytarista Olympicu Milan Broum, kardinál Dominik Duka (v zastoupení mníšeckého faráře Jana Dlouhého) a akademický sochař Petr Váňa se stanou patrony pětice nových lip v Barokním areálu na Skalce. Tzv. Janovy lípy kolem sochy sv. Jana Nepomuckého vysadí společně s dětmi z Klubů malých debrujárů – úspěšných mníšeckých kroužků mladých vědců. Na sousedskou slavnost, která se uskuteční v sobotu od 10 hodin, je zvána i veřejnost – lidé budou moci do pamětní schránky uložené ke kořenům stromů vložit drobný předmět jako součást poselství lipám.

On-line rozhovor s Radkem Vystydem, iniciátorem otevření Muzea rukavic

Příbram - Dalším hostem on - line rozhovru Příbramského deníku byl v úterý 13. října od 9 hodin dobříšský radní Radek Vystyd, iniciátor otevření Muzea rukavic.

Po letech si v Dobříši konečně lidé zabruslí na ledě „zimáku“

Dobříš – Zimní stadion v Dobříši sice čeká na postupnou opravu, ale to nic nebrání tomu, aby byl letos zahájen provoz. O ten se postará dosavadní správce Dokas Dobříš.

Bývalé kino v Dobříši se promění v kulturní stánek

Dobříš – Po letech diskuzí 
o osudu chátrající budovy bývalého kina v Dobříši začínají mít plány, jak s objektem naložit, jasnější obrysy. Pokud se je podaří naplnit, z budovy se stane společenský dům s mobilním sálem, kavárnou a klubovnami.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies