VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBŘÍŠ

Dobříšské májové slavnosti nabízí program pro všechny

Dobříš – Organizátoři Dobříšských májových slavností se i letos snažili připravit bohatý a stylově pestrý program pro všechny generace. Více o přípravách informuje Jindřiška Kastnerová z dobříšského kulturního střediska.

Druhá série odstřelů prasat v Mníšku: myslivci neskolili ani kus

Mníšek – Ve čtvrtek nad ránem skončila druhá série odstřelů divokých prasat v centru Mníšku, která začala v noci z pondělí na úterý. Nepadlo při ní jediné zvíře.

O stromy a keře v Mokrovratech se postaráme, slíbili školáci

Mokrovraty – V budoucnu pět metrů vysoké okrasné jabloně a dvoumetrové keře tavolníku budou poskytovat stín dětem na novém hřišti v Mokrovratech. Děti z tamní základní a mateřské školy se byly také v pondělí na jejich výsadbu podívat.

Památník Karla Čapka: Peroutka 
a Scheinpflugová, jak je neznáte

Strž - Zrestaurovaný hedvábný kostým z 20. let herečky a tehdejší módní ikony Olgy Scheinpflugové nebo originální konferenční stolek spisovatele a publicisty Ferdinanda Peroutky, jehož hlas nyní znovu uslyšíme i z autentické nahrávky. A také vánoční blahopřání, které Olze Scheinpflugové už coby ceněné spisovatelce poslal jako osmnáctiletý mladík Václav Havel… Tyto a další zajímavé předměty, fotografie, dokumenty i filmové a zvukové ukázky nabídnou nyní nové expozice v malebném Památníku Karla Čapka na Strži.

Turistickou sezonu v Dobříši zpestřuje nová půjčovna kol

Dobříš – Kolo je stále využívanějším dopravním prostředkem nejen při rodinných výletech. S nápadem půjčování bicyklů pro nalákání turistů proto loni přišli pracovníci dobříšského informačního střediska a v těchto dnech už funguje v centru města u Kopáčkova domu půjčovna, na kterou upozorňuje nově instalovaný box s deseti koly.

Další odstřely divočáků budou v centru Mníšku příští týden

Mníšek pod Brdy – Další série odstřelů divokých prasat 
v centru Mníšku se uskuteční v příštím týdnu. Termín byl po dohodě s policií a myslivci předběžně stanoven na 18. až 21. dubna, opět v nočních hodinách od 20 do 05.00 hodin. Louka Pivovárka, na níž se střílí, je veřejnosti stále nepřístupná.

Vjezdu kamionů do centra Dobříše zabrání první kruháč

Dobříš – O zklidnění dopravy v Dobříši se mají kromě měřičů rychlosti postarat také kruhové objezdy. Ty mají v první řadě zabránit průjezdu kamionů centrem města. První „kruháč" má vzniknout v křižovatce Plk. B. Petroviče a Partyzána V. Svobody, kde už probíhá stavební řízení.

Po rozšíření kapacity vodojemu na Svaté Anně přijde na řadu i vodárna Trnová

Dobříš – Zajistit dostatek pitné vody pro obyvatele, aby v případě sucha o ni nebyla nouze, jako loni, kdy se s nedostatkem vody potýkala například Dobříš. Zásobníky vody v okolí města jsou malé a ve špatném stavu.Odborníci proto už zpracovávají projekt na rozšíření vodojemu na Svaté Anně.

Arogance některých pejskařů je zarážející. Hřiště přece patří dětem

Dobříš – Psi mezi dětmi na dětských hřištích. Dříve naprosto běžný jev, dnes podle zásad hygieny a bezpečnosti nepřípustné. Z těchto důvodů oplocená hřiště často využívají pejskaři k venčení nebo vyběhání čtyřnohých svěřenců a není výjimkou ani pokousání dítěte, o aroganci některých majitelů psů ani nemluvě.

Dotace na opravu střechy kostelíku v Dobříši? Zamítnuto

Dobříš – Havarijní stav kostela Povýšení sv. Kříže v Dobříši zřejmě ještě nějaký čas havarijním zůstane. Dotace na opravu krovu a střechy, o něž město letos zažádalo, zamítl jak stát, tak i kraj.

Památník Karla Čapka zve na setkání svobodných zednářů

Stará Huť – Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše pořádá v sobotu od 14 hodin derniéru výstavy Čapkova lóže Národ Setkání se svobodnými zednáři.

Myslivci v Mníšku odlovili tři divočáky. Podle radnice úspěch

Mníšek pod Brdy – Místo oblíbených procházek v Mníšku, louku Pivovárka, dělila od přístupové cesty od pondělí do čtvrtku páska s přísným zákazem vstupu. Myslivci tu totiž mezi večerní osmou a čtvrtou ranní hodinou zaměřili hledáčky na přemnožená divoká prasata, s nimiž se místní setkávají i v centru města. První plánované odstřely skončily ve čtvrtek nad ránem. A byly úspěšné, jak akci hodnotí mluvčí mníšecké radnice Miloš Navrátil.

Bolestí Nového Knína jsou opravy silnic a dostavba vodovodu

Nový Knín /Z VAŠÍ OBCE/ – Neutěšený stav silnic, dostavba vodovodu a nové auto pro dobrovolné hasiče. To jsou největší bolístky Nového Knína, jak prozradil starosta Tomáš Havlíček v následujícím krátkém rozhovoru.

Dobříšské „orlice“ měly reprezentační ples

Dobříš, Stará Huť – V kulturním domě ve Staré Huti se v sobotu konal VII. ročník Reprezentačního plesu Aerobik studia Orel Dobříš, který byl zároveň jedním z posledních plesů letošní sezony na Dobříšsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení