VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘÍBRAM

Hygienici rozdali za čtvrt roku přes půl milionu pokut

Střední Čechy – Od začátku roku do konce března vykonali zaměstnanci odboru hygieny výživy Krajské hygienické stanice Středočeského kraje celkem 508 kontrol v provozovnách stravovacích služeb.

Na Třech trubkách vznikne Dům přírody Brd

Jince - Tři naučné zóny, skanzen s expozicí tradičních řemesel, venkovní expozici věnovanou vodě, ale i areál s naukou o lesních zvířatech. K tomu multifunkční sál a vnitřní expozice o nejvyšším středočeském pohoří, jeho historii a přírodě.

AKTUALIZOVÁNO

Na Orlíku uniklo z motorové lodi palivo

Příbram - V sobotu  v podvečerních hodinách došlo nedaleko obce Bohostice při neopatrné manipulaci s lodí k úniku ropných látek na hladinu Orlické přehrady. Událost byla ohlášena v 18:40 hodin. Na místo vyjela profesionální jednotka ze stanice Příbram.

Vojenské lesy představí trofeje ulovené zvěře

Brdy – Brdská divize Vojenských lesů a statků se sídlem v Jincích připravila prezentaci loveckých trofejí pro mysliveckou veřejnost u rybářské bašty na břehu Hořejšího padrťského rybníku.

Na otázky uranové zátěže odpoví odborníci

Příbram – Jak nejrychleji a nejšetrněji k přírodě a k lidem zlikvidovat pozůstatky uranové těžby na Příbramsku? Jejich správce Státní podnik Diamo už představu má, tedy spíš novou koncepci, kterou chce dnes představit veřejnosti při besedě v prostorném jednacím sále příbramského Úřadu práce na náměstí TGM od 14 hodin.

Parkovací domy často zejí prázdnotou

Region - Každý řidič mířící do center měst na úřady či k lékařům se předem děsí, kde zaparkuje. Zvlášť v dopoledních hodinách a v úředních dnech je to o nervy. Pomoci mají, a někde už fungují, parkovací domy. Často ale zejí prázdnotou. Než platit, to si šoféři raději několikrát objedou centrum, dokud nenajdou parkování bez placení.

Lidé si v nemocnici vyzkoušeli správné mytí rukou

Příbram - Světový den hygieny rukou připadal na 5. května. Příbramská nemocnice v tento den pozvala zájemce vyzkoušet si, zda si myjí ruce správně.

Děti se zapisují do mateřských škol

Příbram - U zápisu do mateřských škol se rodiče starají o papírování a děti mají možnost prohlédnout si zařízení. Učitelky po nich zatím nechtějí žádné výkony. Snaží se s dítětem komunikovat a ukázat mu prostředí, ve kterém bude trávit následující roky.

Policie podepsala dohodu s podbrdskými obcemi

Příbram - Bezpečné Podbrdsko. To je název koordinační dohody týkající se vzájemné spolupráce mezi Policií ČR a Svazkem obcí Podbrdského regionu. Účelem je stanovení společného postupu při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a bezpečnosti v daném teritoriu.

Příbramská nemocnice otevřela Centrum paliativní péče, první v kraji

Střední Čechy - Oblastní nemocnici Příbram otevřela Centrum paliativní péče. Je tak zatím jedinou ve Středočeském kraji.

Požár v bytovce pod orlickou přehradou napáchal milionovou škodu

Přední Chlum - Zřejmě při přípravě sobotního oběda vzplály v bytovém domě v obci Přední Chlum na Příbramsku plameny. Požár byl na operační středisko HZS Středočeského kraje ohlášen těsně po půl dvanácté.

Sportovci o peníze z dotací nepřijdou, věří sekretář okresního sdružení ČUS

Příbram – Sportovní veřejnost je plná očekávání, kam se posune vyšetřování kolem předsedy fotbalové asociace Miroslava Pelty a předsedy České unie sportu Miroslava Jansty.

Rady do zahrady

Příbram - Přečtěte si pravidelné Rady do zahrady od pěstitele Petra Kumšty.

Na příbramském náměstí se bude fandit hokeji

Příbram – Už dnes se bude na příbramském náměstí fandit hokeji. Začíná mistrovství světa a všichni, kdo mají rádi sdílení sportovních zážitků, se mohou dosyta vyřádit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies