VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘÍBRAM

Na oslavy MDŽ lidé stále rádi vzpomínají

Příbram - Oslavy MDŽ před rokem osmdesát devět patřily k hlavní události roku. Slavilo se v obcích, školách, školkách i pracovištích. Děti přednášely básničky, ženy dostaly karafiáty.

Rockeři se nevzdávají ani uzavření jediného klubu

Příbram – Ubývá míst, kam mohou lidé vyrazit za živou rockovou muzikou. Obzvlášť v Příbrami je situace z pohledu muzikantů na pováženou. Po uzavření Junior klubu je prostor pro alternativní hudbu tohoto typu snad už jen v Music Clubu U Žabáka na náměstí TGM.

Policie dopadla lupiče, mají na svědomí tři ozbrojené loupeže

Příbram - Příbramští policisté zadrželi lupiče, kteří při loupežích neváhali použít střelné zbraně. Rozsáhlá policejní akce se uskutečnila minulý týden, kdy policisté například vtrhli v Příbrami do ubytovny v Mariánské ulici.

Odchyt psů provádějí vyškolení strážníci

Příbram - Důvod odchytů zatoulaných psů je jasný. Neznámé zvíře může být hrozbou pro lidi i provoz.

Vystrašený pes při odchytu použije zuby, nezabere ani kus salámu

Příbramsko - Hrachovský útulek Domov fauny ještě pamatuje dobu, kdy museli dva psi k sobě do jednoho kotce. Je to zhruba pět, šest let, kdy se psí móda rozrostla do obřích rozměrů.

Kuželkáři Příbrami prohráli s Plzní a promarnili možnost posunu na deváté místo

Příbram - Příbramští kuželkáři měli opět smůlu. V letošní sezoně už poněkolikáté prohráli nejtěsnějším rozdílem 3:5. Tentokrát na domácí půdě se Škodou Plzeň.

Zimní stadion se otevře malým bruslařům

Příbram – Maminky s dětmi mohou ještě využít posledních týdnů zimy a vyrazit bruslit. Každé březnové úterý se Zimní stadion otevře dětem a jejich rodičům vždy od 10:45 do 11:45.

Za Drkolnovem se našly otrávené špekáčky

Příbram – Už zhruba rok se majitelé psů ze sídliště Drkolnov v Příbrami na základě častějších zdravotních potíží u psů domnívají, že se v okolí pohybuje travič.

Nízkoprahový klub řeší trable dětí i venku

Příbram – Vstup do nízkoprahové Bedny v Příbrami je vždycky anonymní. Jenže někdy tam bývá tolik mladých lidí, že se člověku mezi ně ani nechce. Zvlášť, když jsou potíže. Možná tohle je jeden z důvodů, proč pracovníci Bedny víc vyrážejí za lidmi ven, do terénu.

V Příbrami hořela chata v zahrádkářské kolonii

Požár zničil chatu v zahrádkářské kolonii v Příbrami Brod. Hasiči museli u požáru, který vypukl v noci v pátek zasahovat v dýchací technice.

Lidé už odpad třídí, města i tak doplácejí

Třídění odpadu je jednou ze základních činností lidí při nakládání s komunálními odpady. Je to povinnost vyplývající ze zákona o odpadech. Většina z nás už bere třídění odpadů jako samozřejmost, někteří ale stále vhazují plastové lahve do kontejnerů na komunální odpad.

FOTO, ANKETA: Hlasujte o miminko týdne

Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat. Proto dnes opět představujeme zástupce budoucí generace, kteří se v příbramské porodnici narodili od 23. února do 1. března 2017. Přestože víme, že každé miminko je nejkrásnější, můžete se zapojit do hlasování o miminko týdne.

Přejít ulici bývá o život, rodiče se bojí o děti

Příbram – Chodci na přechodech v Milínské ulici nejsou vidět kvůli zaparkovaným autům. Rodiče dětí žádají město, ať s tím něco udělá. Silnice je krajská, město prý pomůže.

Dopravní hřiště čeká jarní nával školáků

Střední Čechy – Dopravní hřiště získávají mnohem větší důležitost, i když se může zdát, že jsou přežitkem minulého režimu. Spíš naopak. Vzhledem k hustotě dopravy je základní znalost pravidel pro děti životně nutná.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies