VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘÍBRAM

Jak naložit s haldami? Vyjádří se veřejnost

Příbram – Zastupitelé měli v minulém týdnu při svém jednání rozhodnout, jakým způsobem by měl státní podnik Diamo jako správce hald naložit s pozůstatky po důlní činnosti.

Plážový fotbal začal v Příbrami přijímat přihlášky

Příbram – Uprostřed minulého týdne se v příbramské Cowárně uskutečnila přednáška a beseda o plážové kopané. Ta byla zároveň startovním můstkem do letošní sezony. Na závěr besedy totiž byla spuštěna možnost přihlášení na úvodní turnaj letošní Beach Soccer Tour Příbram.

KRIMIMIX: Muž nepřežil střet s autobusem

Dubenec - Na silnici I/4 v obci Dubenec se stala tragická dopravní nehoda. Stala se v pátek 28. dubna po šesté hodině večer, kdy se jednašedesátiletý chodec střetl s autobusem jedoucím ve směru od Prahy na Strakonice, a to v těsné blízkosti za přechodem.

Kniha o příbramské nemocnici z pohledu lékaře Martina Poláka

Příbram - Kniha 135 let příbramské nemocnice – historie příbramského zdravotnictví, jejíž autorem je renomovaný příbramský historik Josef Fryš, byla napsána na objednávku vedení Oblastní nemocnice Příbram. Navazuje na Vlastivědný sborník Podbrdska (sv.17, 1980), který byl vydán ke 100. výročí nemocnice, jehož autorem je archivář Stanislav Polák. Po 35 letech tak byla opět napsána kniha, která svým způsobem shrnuje historii příbramského zdravotnictví období před a po listopadu 1989. Za to patří autorovi velký dík. Kniha je vytištěna na křídovém papíře a je doplněna celou řadou dobových i novodobých fotografií. Více v textu od lékaře příbramské nemocnice Martina Poláka.

Obce na Příbramsku vydaly tipy na výlety do Brd

Příbram – Město Příbram ve spolupráci s městysem Jince a obcemi Bohutín, Láz a Obecnice vydává při příležitosti zahájení turistické sezony brožuru 10 tipů na výlety do Brd.

Divokej Bill vystoupí v Příbrami, zahraje také skladby z nového alba

Region – Plakala, Čmelák, Malování. To jsou hity kapely Divokej Bill, které zazní 3. června v příbramském letním kině. Kapela zde vystoupí v rámci jejich Lobkowitz tour. Kromě starých písní, zazní také novinky z alba Tsunami, které vychází už příští týden 5. května. Děti z Dětského domova Pepa dostanou od kapely navíc ještě speciální dárek.

Hasiči likvidovali požár střechy rodinného domu

Příbramsko - Do statistik Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje přibylo za neděli 30. dubna 12 požárů. To je asi o polovinu více oproti dennímu průměru letošního roku, ve srovnání s loňskem o pět méně.

V knihovně bude astronom přednášet o hvězdách

Příbram – Hvězdná obloha se ve čtvrtek 4. května přenese do Knihovny Jana Drdy v Příbrami. Bude tam mít od 17 hodin přednášku Petr Horálek, astronom, fotograf noční oblohy, cestovatel a spisovatel.

Parkovací dům by měl uvolnit místa v centru Příbrami

Příbram – Uvolnit parkoviště v centru by měl parkovací dům, o jehož výstavbě se v Příbrami roky mluví. Nemá stát poblíž nemocnice, jak bývalá radnice plánovala, ale u autobusového nádraží, kde by sloužil řidičům pokračujícím dál hromadnou dopravou.

Cyklisté vyjedou do Brd s průvodcem

Příbram - Destinační agentura Brdy ukáže cyklistům krásy bývalého vojenského újezdu. V pondělí na 1. máje chystají cyklovýlet do Brd s průvodcem. Zájemce čeká 40 kilometrů dlouhá trasa okolo Padrťských rybníků.

Rady do zahrady

Příbram - Přečtěte si další díl seriálu od pěstitele Petra Kumšty.

Linky vynechávají zastávky kvůli opravě Hailovy ulice

Příbram – Druhá etapa opravy Hailovy ulice u náměstí TGM a radnice v Příbrami úplně uzavřela provoz v obou směrech a objízdná trasa je vedena ulicemi Gen. R. Tesaříka, U Nemocnice a Riegrova.

FOTO, ANKETA: Hlasujte o miminko týdne

Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat.

Tanečníci soutěžili o postup do finále

Příbram – Tancem ožila v pátek dopoledne aula Základní školy Jiráskovy sady. Konalo se zde okresní kolo IX. ročníku středočeského tanečního poháru. Sešlo se rekordních 143 tanečníků. Vítězové postoupili do finále, které se bude konat 2. června v Benešově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies