VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘÍBRAM

Sobota bude ve znamení oslav Památníku Antonína Dvořáka

Vysoká – Prohlídka Vily Rusalka, Památníku Antonína Dvořáka, hasičský program, dětský den a koncerty Příbramské filharmonie, Pražské konzervatoře a skupiny Ginevra. Taková bude sobota 10. června ve Vysoké u Příbramě.

Bobcats se zřejmě podruhé za sebou nepodívají do play off

Příbram – Tým amerického fotbalu Bobcats Příbram se s největší pravděpodobností podruhé za sebou neprobojuje do play off nejvyšší české soutěže.

Příbramský archiv dá lidem nahlédnout do minulosti

Příbram – Veřejnost se může těšit na čtvrtek 8. června na Den otevřených dveří v příbramském archivu. Při příležitosti oslav Mezinárodního dne archivů bude otevřen od 9 do 19 hodin.'

Léčba rakoviny nikdy není rozhodnutím jednoho člověka

Střední Čechy – Rakovina. Slovo stále častěji skloňované. Nemoc, která dává šanci, ale i bere. Možná stále častěji slýcháme o rakovině hlavy a krku, které byl věnovaný i nedávná květinová sbírka Ligy proti rakovině. Na toto téma jsme si povídali s primářem ORL příbramské nemocnice Alešem Čočkem, jenž v Příbrami působí od října loňského roku.

Likvidaci hald je možné zkrátit na osm let

Příbram – Zastupitelstvo v Příbrami vyhodnotilo jako nejšetrnější variantu k obyvatelům města a okolních vsí přepravu kameniva z vytipovaných hald po uranové těžbě prostřednictvím zakrytovaných dopravníků.

AKTUALIZOVÁNO

Za smrt dívky na Orlické přehradě dostal mladík tři roky s podmínkou na pět let

Region - Devatenáctiletý mladík, který loni v létě způsobil tragickou nehodu na Orlíku, si v pondělí před píseckým okresním soudem vyslechl rozsudek.

U Milína se stala smrtelná nehoda, na místo letěly dva vrtulníky

Příbram – V pondělí se stala smrtelná nehoda na silnici I/4 na Milínsku. Těsně před polednem se střetl u obce Buk náklaďák s osobním autem. Na místě zasahovaly dva vrtulníky.

Téměř prázdný rybník ohrožuje velké akce

Příbram – Kdo cestuje kolem areálu Nového rybníku v Příbrami, nemůže si nevšimnout, že rybník je téměř prázdný. A to se o víkendu konají dvě obří sportovní akce, které počítají s vodními disciplínami a atrakcemi.

Pacientka příbramské nemocnice oslavila 100. narozeniny

Příbram - Prakticky nejkulatějšího možného jubilea se dožila tento týden paní Jarmila K. z Léčebny dlouhodobě nemocných v Oblastní nemocnici Příbram. Ženě, která má v rodném listě letopočet 1917, přišel k narozeninám poblahopřát i ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada.

Příbram si připomněla 125. výročí od důlního požáru

Příbram - Zástupci hornických spolků z Příbrami i z dalších měst, baráčníci, hasiči a obyvatelé si připomněli smutné 125. výročí od požáru v dole Marie na Březových Horách.

Povadlé cibuloviny nahrazují letničky

Příbram - Odkvetlé jarní cibuloviny v centru Příbrami jsou pryč a na jejich místě zapouštějí kořeny letničky. Zaměstnance příbramských technických služeb jsme při obnově městských záhonů zastihli v pátek dopoledne u památníku kousek od Zámečku.

Odvykání kouření? Nejlepší je začít od hlavy

Střední Čechy - Protikuřácký zákon, který zakazuje kouření ve společných prostorách, sice může omezovat uživatele tohoto zlozvyku, ale někteří se třeba tím spíšerozhodnou s ním seknout. Někomu se to podaří ze dne na den, jiní se neobejdou bez podpůrných prostředků z lékárny, dalším zas může pomoci poradna. O odvykání kouření jsme si popovídali s Alenou Bártíkovou, magistrou lékárny příbramské nemocnice.

Rady do zahrady

Příbram - Přečtěte si další Rady do zahrady od pěstitele Petra Kumšty.

Nová podoba bývalého dobříšského kina? Projektanti představí v pondělí návrhy

Dobříš – Projektanti v pondělí představí veřejnosti návrh budovy bývalého kina, které roky chátrá. Účastníci třetího kulatého stolu budou diskutovat nad návrhy Městské knihovny Dobříš, spolků a zástupců města, aby se docílilo řešení pro všechny a oživil se tak kulturní a společenský život.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies