VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘÍBRAM

AKTUALIZOVÁNO

Nemocnice už nemusí odmítat rodičky. Nová porodnice má místa dost

Příbram /FOTOGALERIE/ – Čtvrté patro hlavní budovy příbramské nemocnice je ve čtvrtek dějištěm oslavy. Důvod přípitků a proslovů? Otevření nové porodnice včetně sálů za účasti vedení tohoto zdravotnického zařízení, tak i Středočeského kraje.

Březnický Filmovar ozdobí Slam poetry show

Březnice – Odbor kultury březnické radnice opět připravil ve spolupráci s místním spolkem Kulturní gang letní festival s názvem Filmovar. Není určen pouze milovníkům filmů, ale i divadla a nově také poezie. Na starém kluzišti začíná ve čtvrtek 20. července rodinnou komedií Špunti na vodě. 

Hřiště je otevřené. Konečně děti nekňourají, když jdeme kolem, říkají rodiče

Příbram /FOTOGALERIE/ - Pokaždé, když Hana míjela s malou Barborkou hřiště vedle Q-klubu, musela dokola vysvětlovat dceři, proč je zavřené. Teď už se na něm mohou vyřádit ti, kterým je určené.

Cukrářská patriotka Andrea Žižková: K náhražkám mě drahé máslo nedožene

Příbram - Živočišné máslo je neodmyslitelnou surovinou při výrobě krémů. Tedy alespoň pro odpůrce náhražek. Mezi cukrářské patrioty patří například Andrea Žižková z Hájů u Příbrami. Jak se cena másla projevila v cenách jejích výrobků a co na to zákazníci? To prozradí krátký rozhovor.  

Máslo zdražilo. Lidé jsou při slevě schopni se o něj poprat

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Zákazníci dostali další ránu pod pás. Čtvrtkilová kostka živočišného másla vyšplhala na padesát korun. To nikdo ještě před měsícem nepředpokládal.  

Cyklista se zranil v Brdech a nevěděl, kde je. Našli ho bez vrtulníku i dronu  B

Brdy - Integrované složky mají za sebou úspěšnou pátrací akci v Brdech. V úterý pátrali policisté společně s hasiči po zraněném cyklistovi, který si telefonicky přivolal pomoc, nebyl však schopen určit přesné místo, kde se nachází. 

Vstupné na Novák? Letos návštěvníky mine

Příbram /FOTOGALERIE/ - Změny vzhledu a vybavení areálu Nového rybníku v Příbrami letos přitahuje mnoho rodin s dětmi. Mohou tu strávit koupáním celý den a žádné vstupné neplatí.  

Na novou rozhlednu v pátek vystoupají první návštěvníci

Milešov – V pátek se slavnostně otevře nová rozhledna na vrchu Krchov, blízko obce Přední Chlum. Jmenuje se Milada a nabízí široký výhled na řeku Vltavu.

Při hlídání dětí ve vodě máme srdce v krku, říká vedoucí tábora

Slivice /FOTOGALERIE/ – Nikdy jindy zřejmě slivická fara nemá na své zahradě tak živo, jako právě teď. Několik stanů postavených proti sobě svědčí o dětském letním táboření. A nejen to. Ze dvora fary se do ticha malé, klidné obce ozývá fandění a dětské hlasy. Necelá třicítka menších i větších dětí prosázená dospělým dohledem z trávníku pozoruje rytířské klání na dřevěné kládě.

Stavba dálnice D4? Řidiči zažívají chaos

Příbram /FOTOGALERIE/ - Kromě dopravních omezení a změny trasy se nepravidelným cestujícím po D4 mezi Skalkou a křižovatkou u obce Háje naskýtá šokující pohled.  

Policie se teď více zaměřuje na neukázněné řidiče

Příbramsko /FOTOGALERIE/ – Policisté se o letních prázdninách zaměřují na zajištění bezpečnosti dopravy se snahou ovlivnit neukázněné řidiče. V letních měsících totiž dochází ke značnému zvýšení hustoty provozu a také nehodovosti.

Nemocnice otevře novou porodnici a pozve veřejnost

Příbram – Oblastní nemocnice v Příbrami ve čtvrtek slavnostně otevře novou porodnici. Otevření se zúčastní jak vedení Oblastní nemocnice Příbram, tak i Středočeského kraje.

Ochránci tuší, že v Brdech najdou vzácné druhy netopýrů

Brdy /FOTOGALERIE/ - Neprozkoumané Brdy jsou plné vzácných druhů zvířat, jak tuší ochránci přírody zí organizace Nyctalus, kteří provádějí s podporou Lesů České republiky průzkum výskytu netopýrů v naší nejnovější chráněné krajinné oblasti. Při něm používají moderní způsoby mapování s využitím speciálního technického vybavení. Předpokládají, že objeví zajímavé druhy.  

Nevhodné prvky na hřišti nahradily nové. Už tam mohou děti

Příbram - Strom s ptačími hnízdy, dvacetimetrová lanová dráha, lanová houpačka a lanová šplhací zahrada. To jsou nové prvky, které "vyrostly" v prostoru Klidové zóny Ryneček jako náhrada za původní lanové centrum. Hřiště v sobotu převzaly do správy Technické služby města Příbrami. Konečně si děti z okolí zase mají kde hrát. Měl by tak být konec patáliím, které město s dodavatelskou firmou vyřešilo dohodou, jinak by spor skončil u soudu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení