VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM

Podbrdské muzeum zahajuje výstavu fotografií z Maroka

Rožmitál – Horká náruč Maroka, takový název ponese výstava poutavých snímků marockého života v Podbrdském muzeu v Rožmitále. Výstava s názvem Expedice Maroko v galerii muzea začne v úterý v 17 hodin. Součástí vernisáže bude beseda o Maroku s ochutnávkou marockých specialit.

Děti si užívají tábora v hájovně na Dědku

Roželov - Sedmdesát dětí je v současné době na hájovně Dědek u Roželova v skautském táboře. Spolu s dětmi je na táboře asi dvacet organizátorů. Děti se baví celotáborovou hrou, do které se zapojují i ty nejmenší. Hra je založena na zručnosti, chytrosti a dalších skautských schopnostech.

Podbrdské muzeum láká děti 
i dospělé na zajímavé expozice

Rožmitál – Trávíte prázdniny s dětmi doma a nevíte, jak spolu smysluplně a zároveň příjemně strávit čas?Tip bychom měli. Můžete vyrazit třeba do Podbrdského muzea v Rožmitále.

V lese za Voltuší ležela střela z války

Rožmitálsko – Další nález v podobě nevybuchlé munice se objevil na Rožmitálsku. „Na tísňovou linku nám bylo ve středu odpoledne oznámeno, že v lese za obcí Voltuš, se nachází zřejmě nevybuchlá munice. 

Klády blokovaly průjezd u Rožmitálu, vítr převrátil přívěs

Rožmitál /AKTUALIZOVÁNO/ - Klády, které se vysypaly z převráceného přívěsu nákladního vozu, blokovaly ve středu ráno provoz na silnici I/19 v křižovatce na Starý Rožmitál.

Zraněného cyklistu přepravil vrtulník do Prahy

Nepomuk - V pátek po desáté hodině večerní přijalo zdravotnické operační středisko v Kladně výzvu k výjezdu. V Nepomuku spadl muž jedoucí na kole bez helmy. Přibližně čtyřicetiletý muž utrpěl vážné poranění hlavy a po pádu byl v bezvědomí. Na místo byla vyslána rychlá lékařská pomoc z Příbrami a Policie ČR.

Vranovice chybovaly v tendru na stavbu kanalizace

Příbramsko  - Vranovice na Příbramsku chybovaly v tendru na stavbu kanalizace a vodovodu. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) obec postupovala při hodnocení nabídek firem netransparentně. Nabídky musí posoudit znovu. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Rozhodnutí je pravomocné.

V sobotu zavítá do Rožmitálu královna Johanka

Rožmitál /PROGRAM/ – Už v sobotu se v Rožmitále bude konat Den s českou královnou, který je už tradiční a největší městskou slavností připomínající bohatou historii města, ale i regionu. Slavnost se uskuteční podesáté.

Královna Johanka navštíví Rožmitál

Rožmitál – Už podesáté navštíví v sobotu Rožmitál královna Johanka, druhá žena Jiřího z Poděbrad. „Na tento den se do města sjedou řemeslníci, potulní komedianti a kejklíři, aby pobavili návštěvníky všech věkových kategorií. Celodenní program začíná v 10 hodin na náměstí, kde proběhne slavnostní vernisáž k otevření nového muzea hasičstva," láká návštěvníky Marie Kabátníková u Podbrdského muzea.

Rožmitálská škola šetří přírodu, stala se Ekoškolou

Rožmitál – Tři školy ve Středočeském kraji letos získaly prestižní titul Ekoškola. Může se jím pyšnit i Základní škola Jakuba Jana Ryby v Rožmitále pod Třemšínem.

Odborníci ošetřili památnou lípu v Rožmitále

Rožmitál – Tři odborníci s mezinárodním certifikátem European Tree Worker ve čtvrtek a také ještě včera ošetřovali památnou Lípu Johanky z Rožmitálu.Na jejich práci v koruně se mohla přijít podívat široká veřejnost. Stav stromu zhodnotil tým stromolezců ve složení Ivo Peřina, Karel David Peřina a Milan Hrubín jako velmi dobrý. Provádění prací doprovázelo v Rožmitále pod Třemšínem příznivé počasí.

Hazardovala a auto skončilo v poli

Vranovice – U Vranovic na silnici I/18 havarovala ve čtvrtek v podvečer devětatřicetiletá žena za volantem felicie. Předjížděla nákladní vozidlo v místě, kde neměla dostatečný rozhled, lekla se protijedoucího auta, strhla řízení a zachytila přitom o předjížděný náklaďák. Následně vyjela mimo komunikaci do pole, kde se automobil několikrát převrátil přes střechu.

NÁŠ DOMOV: Do Hvožďan mají starosti zákaz vstupu

Hvožďany /FOTO, ROZHOVOR/ – Náš domov je seriál Příbramského deníku, který představuje obce na Příbramsku. V minulých dílech jsme představili Pičín, Obecnici, Obořiště, Dolní Hbity, Tochovice a také Milín. Nyní přinášíme střípky z další obce.

Památnou lípu v Rožmitále ošetří odborníci

Rožmitál – Památnou Lípu Johanky z Rožmitálu čeká ve čtvrtek od 15 hodin odborné ošetření a pokračovat  má i v pátek ráno.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení