VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM

Zraněného cyklistu přepravil vrtulník do Prahy

Nepomuk - V pátek po desáté hodině večerní přijalo zdravotnické operační středisko v Kladně výzvu k výjezdu. V Nepomuku spadl muž jedoucí na kole bez helmy. Přibližně čtyřicetiletý muž utrpěl vážné poranění hlavy a po pádu byl v bezvědomí. Na místo byla vyslána rychlá lékařská pomoc z Příbrami a Policie ČR.

Vranovice chybovaly v tendru na stavbu kanalizace

Příbramsko  - Vranovice na Příbramsku chybovaly v tendru na stavbu kanalizace a vodovodu. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) obec postupovala při hodnocení nabídek firem netransparentně. Nabídky musí posoudit znovu. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Rozhodnutí je pravomocné.

V sobotu zavítá do Rožmitálu královna Johanka

Rožmitál /PROGRAM/ – Už v sobotu se v Rožmitále bude konat Den s českou královnou, který je už tradiční a největší městskou slavností připomínající bohatou historii města, ale i regionu. Slavnost se uskuteční podesáté.

Královna Johanka navštíví Rožmitál

Rožmitál – Už podesáté navštíví v sobotu Rožmitál královna Johanka, druhá žena Jiřího z Poděbrad. „Na tento den se do města sjedou řemeslníci, potulní komedianti a kejklíři, aby pobavili návštěvníky všech věkových kategorií. Celodenní program začíná v 10 hodin na náměstí, kde proběhne slavnostní vernisáž k otevření nového muzea hasičstva," láká návštěvníky Marie Kabátníková u Podbrdského muzea.

Rožmitálská škola šetří přírodu, stala se Ekoškolou

Rožmitál – Tři školy ve Středočeském kraji letos získaly prestižní titul Ekoškola. Může se jím pyšnit i Základní škola Jakuba Jana Ryby v Rožmitále pod Třemšínem.

Odborníci ošetřili památnou lípu v Rožmitále

Rožmitál – Tři odborníci s mezinárodním certifikátem European Tree Worker ve čtvrtek a také ještě včera ošetřovali památnou Lípu Johanky z Rožmitálu.Na jejich práci v koruně se mohla přijít podívat široká veřejnost. Stav stromu zhodnotil tým stromolezců ve složení Ivo Peřina, Karel David Peřina a Milan Hrubín jako velmi dobrý. Provádění prací doprovázelo v Rožmitále pod Třemšínem příznivé počasí.

Hazardovala a auto skončilo v poli

Vranovice – U Vranovic na silnici I/18 havarovala ve čtvrtek v podvečer devětatřicetiletá žena za volantem felicie. Předjížděla nákladní vozidlo v místě, kde neměla dostatečný rozhled, lekla se protijedoucího auta, strhla řízení a zachytila přitom o předjížděný náklaďák. Následně vyjela mimo komunikaci do pole, kde se automobil několikrát převrátil přes střechu.

NÁŠ DOMOV: Do Hvožďan mají starosti zákaz vstupu

Hvožďany /FOTO, ROZHOVOR/ – Náš domov je seriál Příbramského deníku, který představuje obce na Příbramsku. V minulých dílech jsme představili Pičín, Obecnici, Obořiště, Dolní Hbity, Tochovice a také Milín. Nyní přinášíme střípky z další obce.

Památnou lípu v Rožmitále ošetří odborníci

Rožmitál – Památnou Lípu Johanky z Rožmitálu čeká ve čtvrtek od 15 hodin odborné ošetření a pokračovat  má i v pátek ráno.

Hvožďany oslavily dvě významná výročí

Hvožďany /FOTOGALERIE/ – Slavnostní nálada panovala o víkendu v obci uprostřed hvozdů jižních Brd. Obec totiž slavila nejen 660 let od založení, ale především 125 let trvání místního sboru dobrovolných hasičů. Připojily se i děti, aby zároveň oslavily svůj páteční svátek.

Hvožďanští oslaví už v sobotu dvě výročí najednou

Hvožďany – V sobotu si Hvožďanští připomenou dvě výročí – 660 let vzniku obce a především 125. výročí založení místního hasičského sboru.

Bombočuch musí u podezřelého předmětu zalehnout bez dotyku

Domašín – Bombočuch, požárník, drogař. Tak hantýrkou nazývají policisté psy vycvičené pro specializované činnosti. Výcvikem prochází čtyřnozí parťáci policejních psovodů v domašínském kynologickém středisku, které slouží jako základna  pro celé střední Čechy. Vedoucím oddělení služební kynologie středočeského Krajského ředitelství PČR je vrchní komisař Richard Haas z Rožmitálu.

Nehoda u Lázu uzavřela na několik hodin silnici

Láz /AKTUALIZACE/ - Dopravní nehoda na komunikaci 1/18 u obce Láz uzavřela na několik hodin silnici. Podle serveru Ředitelství silnic a dálnic se tam kolem sedmé hodiny srazil nákladní automobil s osobákem. Nehoda se obešla bez zranění a odstraňování následků zastavilo provoz na zhruba dvě hodiny. "Před devátou hodinou už byla komunikace průjezdná," řekl Deníku vedoucí dopravního inspektorátu Policie ČR v Příbrami Miroslav Ptáček.

Rožmitálská umělecká škola slaví šedesátku

Rožmitál - V Galerii Podbrdského muzea v Rožmitále je v současné době výstava k 60. výročí Základní umělecké školy J. j. Ryby v Rožmitále. Na výstavě si můžete prohlédnout práce žáků výtvarného oboru, na jejím ochozu pak výstavu z historie školy. Otevírací doba je od úterý do neděle od 9 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies