VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM

Rožmitálští podepisují petici, nesouhlasí s rušením programu pro postižené žáky

Rožmitál – Lidé v Rožmitále se ohrazují proti rušení programu pro žáky s mentálním postižením. Místostarosta a také ředitel této školy Pavel Bártl proto vyzval veřejnost k podpisu petice vyjadřující nesouhlas s tímto krokem.

ŘÁD SRDCE: Boj proti těžbě zlata není jen běh na dlouhou trať, spíš maraton

Hvožďany /ROZHOVOR/ – Markéta Balková. Rodilá Pražačka, sedmnáctým rokem obyvatelka Hvožďan, šest let starostka. Starostování se ujala v lednu 2009 poté, co ve funkci končil bývalý dlouholetý starosta obce. „Zpočátku to pro mě pro jako „náplavu" nebylo vůbec lehké, ale nyní už bych si život bez Hvožďan nedokázala představit," říká Markéta Balková, mimo jiné vytrvalec v boji proti těžbě zlata na Hvoždansku. Více prozradí následující rozhovor.

Úsměv a dobré slovo jsou zadarmo, přitom dělají zázraky

Rožmitál /ŘÁD SRDCE/ – Marie Kabátníková a Hana Křepelková. Nerozlučná dvojka z Podbrdského muzea v Rožmitále. Prvně se potkaly na pedagogické fakultě, poté učily dvacet let, obě na jiné škole v jiném městě. Po 20 letech ve školství se obě, jak přiznávají, cítily trochu vyčerpané, a jak to tak někdy v životě bývá, zasáhla náhoda.

V Rožmitále vystoupí už tuto neděli hvězdy Národního divadla v Praze

Rožmitál - Ve Společenském centru v Rožmitále pod Třemšínem se bude konat v neděli 13. prosince od 18 hodin program nazvaný Pěvecká pocta Antonínu Dvořákovi s vynikajícími umělci a křtem CD.

Řád srdce: Stopy ve mě zanechává pohled na zraněné děti u nehod

Rožmitál – Když se zeptáte Františka Poláka z Rožmitálu na koníčky, okamžitě odpoví, že hasičina. Dobrovolným hasičem je od roku 1964. Mezi tím pracoval 30 let jako hasič 
z povolání v Příbrami.

ŘÁD SRDCE: Přišla o zrak, ale ne o chuť pomáhat druhým

Příbramsko – Maturita. Mezník mladého života. Rozlet, svoboda, nádhera. Pro Andreu Hlaváčkovou z Rožmitálu byla složená zkouška dospělosti také krásná. Tušila už ale, že přijde zkouška životní, zkouška výdrže. Cítila, že se jí zhoršuje zrak a věděla od lékařů, že o něj může přijít. Svět kolem sebe ještě o prázdninách viděla, v polovině září ale po nástupu na vyšší odbornou školu v Praze už místo tabule viděla zelený flek.

Advent přivítali lidé v Rožmitále jarmarkem

Rožmitál - Vůně svařeného vína, punče a vánočního cukroví přilákala davy lidí první adventní sobotu na rožmitálský jarmark . Ve společenském centru nebo v Podbrdském muzeu lidé navštívili nejen velký jarmark lidových řemesel, ale obdivovali i práci lidových řemeslníků.

K opravené kapličce v Pozdyni přišla stovka lidí

Hvožďany – Kolem stovky lidí se přišlo v sobotu podívat na opravenou kapličku v Pozdyni u Hvožďan, která prošla kompletní opravou za téměř 400 tisíc korun.

Zemřel Karel Mařík, motokrosová legenda ze Zalán

Zalány /VZPOMÍNKA/ - Ve věku 75 let zemřel 29. října v odpoledních hodinách zakládající člen motokrosu v Zalánech a motokrosová legenda Karel Mařík. Sám byl aktivním a úspěšným motokrosovým závodníkem, později funkcionářem a ředitelem mnoha závodů. Byl zapálený sportovní fanoušek, dobrý organizátor, podnikatel, dobrodruh, vypravěč, kamarád.

Heligónkáře ve Hvožďanech čeká soutěž v sympatii

Hvožďany /TIP NA AKCI/ – Příznivci české písničky se mohou těšit na tradiční 17. festival heligónkářů s názvem Třemšínská heligónka 2015, který se koná v sobotu od 16 hodin v kulturním domě ve Hvožďanech. „Toto přátelské hudební setkání nabídne program úžasných heligónkářů, různých heligónkářských skupin a jiných šikovných muzikantů," zve k muzice Josef Janoušek z Heligónkářské ligy, jehož Toulavá kapela bude také součástí programu.

Petráškova hora je naše. Hurá! Jásá starostka Hvožďan

Hvožďany /Z VAŠÍ OBCE/ – Tři roky neúnavného boje proti zlatokopům se zatím vyplatily. Minulý týden obdržela hvožďanská radnice potvrzující rozhodnutí ministra životního prostředí o zamítnutí stanovení průzkumného území Vacíkov pro průzkum výhradního ložiska zlata. Rozhodnutí je pravomocné.

Podbrdské muzeum otevřelo truhlářskou dílnu a slévárnu

Rožmitál – Na výlety do muzeí si nepotrpí každý. Vyrazit ale do Podbrdského muzea v Rožmitálu rozhodně není ztrátou času. A je jedno, zda jste děti či dospělí.

Bezděkovští "Drtiči": Jen co se u nás narodí dítě, už má v ruce proudnici

Bezděkov – Dobrovolní hasiči z Bezděkova pod Třemšínem jsou opět mistři republiky v požárním útoku. Z nedělních extraligových závodů se vraceli s pohárem, přičemž tak obhájili loňské vítězství. Nejen o cestě do extraligy jsme si povídali s členem týmu bezděkovkých „Drtičů" Petrem Petákem.

Supertropických dní bylo letos v létě celkem deset

Rožmitál - Hubert Hoyer, správce meteorologické stanice v Rožmitále pod Třemšínem bilancuje srpnové počasí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení