VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM

ŘÁD SRDCE: Přišla o zrak, ale ne o chuť pomáhat druhým

Příbramsko – Maturita. Mezník mladého života. Rozlet, svoboda, nádhera. Pro Andreu Hlaváčkovou z Rožmitálu byla složená zkouška dospělosti také krásná. Tušila už ale, že přijde zkouška životní, zkouška výdrže. Cítila, že se jí zhoršuje zrak a věděla od lékařů, že o něj může přijít. Svět kolem sebe ještě o prázdninách viděla, v polovině září ale po nástupu na vyšší odbornou školu v Praze už místo tabule viděla zelený flek.

Advent přivítali lidé v Rožmitále jarmarkem

Rožmitál - Vůně svařeného vína, punče a vánočního cukroví přilákala davy lidí první adventní sobotu na rožmitálský jarmark . Ve společenském centru nebo v Podbrdském muzeu lidé navštívili nejen velký jarmark lidových řemesel, ale obdivovali i práci lidových řemeslníků.

K opravené kapličce v Pozdyni přišla stovka lidí

Hvožďany – Kolem stovky lidí se přišlo v sobotu podívat na opravenou kapličku v Pozdyni u Hvožďan, která prošla kompletní opravou za téměř 400 tisíc korun.

Zemřel Karel Mařík, motokrosová legenda ze Zalán

Zalány /VZPOMÍNKA/ - Ve věku 75 let zemřel 29. října v odpoledních hodinách zakládající člen motokrosu v Zalánech a motokrosová legenda Karel Mařík. Sám byl aktivním a úspěšným motokrosovým závodníkem, později funkcionářem a ředitelem mnoha závodů. Byl zapálený sportovní fanoušek, dobrý organizátor, podnikatel, dobrodruh, vypravěč, kamarád.

Heligónkáře ve Hvožďanech čeká soutěž v sympatii

Hvožďany /TIP NA AKCI/ – Příznivci české písničky se mohou těšit na tradiční 17. festival heligónkářů s názvem Třemšínská heligónka 2015, který se koná v sobotu od 16 hodin v kulturním domě ve Hvožďanech. „Toto přátelské hudební setkání nabídne program úžasných heligónkářů, různých heligónkářských skupin a jiných šikovných muzikantů," zve k muzice Josef Janoušek z Heligónkářské ligy, jehož Toulavá kapela bude také součástí programu.

Petráškova hora je naše. Hurá! Jásá starostka Hvožďan

Hvožďany /Z VAŠÍ OBCE/ – Tři roky neúnavného boje proti zlatokopům se zatím vyplatily. Minulý týden obdržela hvožďanská radnice potvrzující rozhodnutí ministra životního prostředí o zamítnutí stanovení průzkumného území Vacíkov pro průzkum výhradního ložiska zlata. Rozhodnutí je pravomocné.

Podbrdské muzeum otevřelo truhlářskou dílnu a slévárnu

Rožmitál – Na výlety do muzeí si nepotrpí každý. Vyrazit ale do Podbrdského muzea v Rožmitálu rozhodně není ztrátou času. A je jedno, zda jste děti či dospělí.

Bezděkovští "Drtiči": Jen co se u nás narodí dítě, už má v ruce proudnici

Bezděkov – Dobrovolní hasiči z Bezděkova pod Třemšínem jsou opět mistři republiky v požárním útoku. Z nedělních extraligových závodů se vraceli s pohárem, přičemž tak obhájili loňské vítězství. Nejen o cestě do extraligy jsme si povídali s členem týmu bezděkovkých „Drtičů" Petrem Petákem.

Supertropických dní bylo letos v létě celkem deset

Rožmitál - Hubert Hoyer, správce meteorologické stanice v Rožmitále pod Třemšínem bilancuje srpnové počasí.

Bezděkovští hasiči jsou mistři republiky v požárním útoku

Bezděkov – Dobrovolní hasiči z Bezděkova pod Třemšínem jsou opět mistři republiky v požárním útoku. Z nedělních extraligových závodů se vraceli s pohárem, přičemž tak obhájili loňské vítězství.

Meteorologický ústav do října zmodernizuje oba své srážkové radary v Česku

Příbramsko - Meteorologové budou mít do října zrekonstruované oba hlavní radary na měření srážek v Česku. V květnu skončila modernizace radaru Brdy, jehož prostřednictvím sleduje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) z vrchu Praha v Brdské vrchovině počasí nad Čechami. Nyní se pracuje na obnově radaru na vrchu Skalky u Benešova na Blanensku, jímž dohlížejí odborníci na vývoj počasí na Moravě. ČTK to dnes řekl mluvčí ústavu Petr Dvořák. Projekt přijde na 53 milionů korun.

Nevidomá Andrea Hlaváčková: Začínám s lukostřelbou

Rožmitál – Dvacetiletá Andrea Hlaváčková z Rožmitálu je holka plná elánu. Studuje, chodí na koncerty a dokonce se chystá i střílet z luku. Na tom by nebylo nic až tak zarážejícího až na to, že už téměř dva roky se musí obejít bez zraku. Jak se potýká s každodenními nástrahami a jak nejlépe může okolí nevidomým pomoci? To prozradila Příbramskému deníku v následujícím rozhovoru.

Na sucho doplácí i Nepomuk, obec na noc zavírá vodovod

Nepomuk – Téměř žluté břízy, seschlé listy ovocných stromů, suchá tráva, spadané nedozrálé plody. A ruku v ruce s tím hlídání zásob vody.

Zápasník MMA Viktor Pešta: Na bolest si člověk z části zvykne

Rožmitál - /ROZHOVOR/ Pětadvacetiletý Viktor Pešta z Rožmitálu se věnuje jednomu z nejtvrdších sportů a v současnosti je jediným českým zástupcem v nejprestižnější MMA organizaci na světě americké UFC. Jak tvrdá byla cesta za snem? To prozradil Příbramskému deníku v následujícím rozhovoru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies