VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM

Robert Wiesinger: Model stavím někdy i měsíce

Rožmitál – Stavění modelů občas vyžaduje pořádnou dávku trpělivosti. Své o tom ví také Robert Wiesinger, který se modelařině věnuje od dětství. Jeho nejoblíbenější téma je období druhé světové války. Některé z jeho modelů také získaly ocenění na výstavách a soutěžích. Modely Roberta Wiesingera jsou nyní součástí výstavy Stopy druhé světové války v rožmitálském muzeu. S jakým modelem se nejvíc natrápil, to Robert Wiesinger prozradil Příbramskému deníku v následujícím rozhovoru.

Sběratel Petr Stoklasa: Mám radost z každého nového kousku

Rožmitál -  Dobová bojová vozidla, uniformy a medaile to jsou lákadla nové výstavy v rožmitálském muzeu, která připomíná 70. výročí od ukončení 2. světové války. K nejcennějším kouskům patří obojživelný vůz Schwimmwagen KDF 166. Návštěvníci si kromě vozidel prohlédnou také širokou škálu zbraní, vyznamenání a také dobových fotografií.

Masopustnímu veselí neodolali ani v Bezděkově

Bezděkov - Masopustnímu veselí neodolali ani v neděli v Bezděkově. Tradice zkrátka dodržují, takže ještě před polednem se desítky maškar vydaly na několikahodinovou túru napříč vesnicí.

V jednání proti chátrání zámku chce letos rožmitálská radnice přitvrdit

Rožmitál /Z VAŠÍ OBCE/ – Dokončená druhá etapa rekonstrukce městských komunikací, zateplení dalších sedmi objektů v majetku města, kompostárna, víceúčelové hřiště pro osady, pěkná venkovní učebna se zázemím pro mateřinku. A to zdaleka není všechno, co se Rožmitálu loni podařilo zvládnout.

Na Prahu vyšlápla necelá tisícovka turistů. Poloviční účast kvůli počasí

Nepomuk - PŘESTOŽE sobotní povětrnostní podmínky kdekomu napovídaly zůstat raději pod střechou, dvanáctému ročníku Výstupu na Prahu nezabránily. Důkazem oblíbenosti tradiční akce na podporu dětí ze solenického domova byla velká účast, přesto oproti loňsku poloviční. 

Hvožďany letos opraví kapličku v Pozdyni. I bez dotace

Hvožďany /Z VAŠÍ OBCE/ – Za jednu z největších a nejradostnějších akcí loňského roku ve Hvožďanech by se dalo považovat otevření dětského hřiště u mateřské školy na první školní den. Jinak se celý loňský rok nesl v duchu rekonstrukcí a oprav obecních budov, oslav a kulturních akcí.

Rybáři lovili Hořejší padrťský rybník ve vojenských Brdech

Rožmitál /OBRAZEM/ - Rybáři lovili ve čtvrtek druhým dnem Hořejší padrťský rybník ve vojenských Brdech. Počasí se vydařilo, bylo chladno a to je dobré pro ryby, aby se v lovišti nezačaly dusit.

Třemšínská heligónka v sobotu zase po roce zavítá do Hvožďan

Hvožďany – Pro všechny milovníky dobré české písničky je určeno tradiční, již 16. setkání heligónkářů Třemšínská heligónka 2014, které se koná v sobotu v prostorách Kulturního domu ve Hvožďanech. Začátek je v 16 hodin.

Když se sny stanou skutečností.....

Bezděkov - Walt Disney kdysi řekl: „Všechny naše sny se stanou skutečností, pokud se za nimi odvážíme jít." A hoši z Bezděkova pod Třemšínem se odvážili.....Trochu poupravené přísloví: „Když se sny stanou skutečností" použil Jirka Ptáček z Chrástu jako gratulaci pro kluky z Bezděkova 30.8.2014.

Okresní hasičská soutěž mužů ve Věšíně ukázala, že jim roky navíc síly neubraly

Věšín – Za svou zdatnost se mužská část sborů dobrovolných hasičů z Příbramska stydět nemusí. Hlavně ti, kteří už patří mezi starší ročníky a nemají tudíž šanci si zasoutěžit při hasičských kláních, kde už nyní kráčí vyloženě o nejlepší časy.

Rožmitálu dělá ostudu zámek

Rožmitál – Připojení osad na kanalizaci, vybudování kompostárny, zateplení veřejných budov, modernizace sportovišť. opravy dalších komunikací. To je jen výčet akcí, které by nyní měla vládnoucí rožmitálská garnitura zařadit na první místo.

Mikuláš Pešta: Film bude pohádkou pro dospělé 
s nadsázkou a černým humorem

Rožmitál – Členové občanského sdružení Rosenthal z Rožmitálu už řadu let zpestřují kulturní život v regionu svým divadelním a šermířským vstoupením, pořádáním výstav a dobrodružných programů. Ani o prázdninách ale čas nemarní. Připravují totiž film s názvem Prach a broky. O natáčení jsme si proto povídali s hercem a scénáristou snímku Mikulášem Peštou.

Královna Johanka dorazila i s družinou do Rožmitálu

Rožmitál - Honosné šaty, zlacená koruna a úsměv na rtech. „Už přijíždí," neslo se v sobotu rožmitálským náměstím. Kdo? No přeci královna Johanka! A i tento rok dorazila se svou početnou družinou.

Hvožďanští si připomněli památku rodáka Jana Šentygara

Hvožďany - Slavnostní oděv, povznesená nálada a především úcta ke vzdělanosti a kultuře provázely účastníky sobotního slavnostního aktu ve Hvožďanech, při němž se zhruba čtyřicet lidí přišlo poklonit památce místního rodáka Mistra Jana Šentygara, od jehož narození uplynulo 500 let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies