VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM

V bunkrech mezi Borovnem 
a Míšovem vzniká nové muzeum

Míšov /FOTOGALERIE/ – V jednom z celkem dvou podzemních bunkrů v areálu bývalých sovětských kasáren mezi obcemi Míšov a Borovno vyrůstá nové muzeum. Bude zajímat především lidi, kteří se věnují vojenství, ale i ty, kteří rádi poznávají historii naší země a historii lidstva jako celek.

Arcibiskupství pražské žádá o navrácení části lesů v Brdech

Rožmitálsko – Před časem zveřejnila Česká televize informaci, že jedna z několik podaných žádostí církve o navracení majetku se týká také našeho regionu. Konkrétně brdských lesů na Rožmitálsku. V reportáži zaznělo, že by stát mohl vracet 3,5 tisíce hektarů lesních pozemků v okolí Rožmitálu včetně zámečku v Roželově. Česká televize to 10. ledna oznámila v hlavní zpravodajské relaci Události.

Sdružení se snaží vybojovat zákaz průzkumu a těžby zlata v Česku

Rožmitál /CO SLIBUJÍ TĚŽAŘI LIDEM UVNITŘ ČLÁNKU/ – Po osmnácti letech znovu hrozí průzkum a těžba zlata technologií kyanidového loužení v Petráškově hoře u Vacíkova. Příbramský deník o tom již informoval. Kvůli obavám z devastace krajiny znovu ožívá i sdružení obcí Čechy nad zlato. Ve středu mělo sdružení mimořádné jednání v Rožmitále. Jeho cílem bylo aktivizovat činnost sdružení v souvislosti se snahou o zamezení průzkumu a těžby zlata v českém masivu. Podle dostupných informací již několik prospektorských firem zažádalo příslušné úřady o stanovení průzkumného území na těžbu zlata.

Zlatá horečka znovu vypukla, prospektoři chtějí rozebrat Petráškovu horu

Hvožďany – Po zhruba dvaceti letech se vrací na Hvožďansko jako zlý sen zlatá horečka. Tehdy se pokoušela britská těžařská společnost získat povolení k průzkumným a přípravným pracím na těžbu zlata v Petráškově hoře u Vacíkova. Neprošlo to. Stálo to ale mnoho času, úsilí a nervů starostů obcí, kterých se to týkalo. Jednalo se tehdy kromě Hvožďanska i o Mokrsko nebo Kašperské Hory.

Rožmitál čeká letos rekonstrukce komunikací

Rožmitál /ROZHOVOR/– Rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci dvou ulic má letos v plánu Rožmitál. O plánech a rozpočtu jsme hovořili se starostou Rožmitálu Josefem Vondráškem.

Josef Vondrášek: Přecpu se dobrotami

Rožmitál /ROZHOVOR/ - Pokračujeme ve vánočních rozhovorech. Tentokrát si můžete přečíst povídání se starostou Rožmitálu Josefem Vondráškem.

Blanka Pazderníková: Ráda vyrazím na půl dne mezi lidi

Rožmitál /ROZHOVOR/ – Najít pod stromečkem knihu nemusí být nutně otrava ani pro zarputilé odpůrce čtení. Zvlášť, když obsahuje zajímavosti a snímky z Rožmitálska a okolní brdské přírody.

Rožmitálští zahájili advent jarmarkem a křtili nové knihy

Rožmitál /FOTOGALERIE/ – Víkend byl v mnoha obcích na Příbramsku ve znamení vítání adventu. Jarmarkem lidových řemesel opět přivítali předvánoční období lidé v Rožmitále.

Lupič se zbraní přepadl benzínku v Rožmitále

Rožmitál – Neznámý pachatel přepadl benzínovou čerpací stanici Pap Oil v Rožmitále. V pondělí před sedmou večer vstoupil dovnitř muž s dlouhou střelnou zbraní a chtěl peníze. Odnesl si 12 tisíc korun. 

Policie vyhlásila pátrání po muži z Rožmitálska

Příbram - Od 15. listopadu pátrají příbramští kriminalisté po pětapadesátiletém muži. Okresní státní zastupitelství v Příbrami na něj vydalo souhlas k zadržení, hledaným je František Kulovaný, který je podezřelý ze spáchání pokračujícího přečinu porušování domovní svobody a nebezpečné vyhrožování. "Muž nespolupracuje s orgány činnými v trestním řízení, nepřebírá poštovní zásilky, nereaguje na telefonické výzvy a záměrně se skrývá," informovovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

Vondrášek: Byl jsem optimista, ale takový výsledek pro KSČM jsem nečekal

Rožmitál /KRAJSKÉ VOLBY/ – Dvě volební období strávil v zastupitelstvu Středočeského kraje rožmitálský starosta Josef Vondrášek (62). Vždy kandiduje jako nestraník na listině KSČM. Tentokrát se mu ale nedařilo a ani preferenční hlasy mu nestačily na to, aby se potřetí stal středočeským zastupitelem. Na kandidátce byl až na 28. místě. Zvláště druhé volební období v krajském zastupitelstvu si Josef Vondrášek pochvaluje jako roky, kdy se toho podařilo pro region udělat hodně a to už i investicemi, které pomohly rozvoji jinak zanedbaného území v sousedství vojenského újezdu. Josefu Vondráškovi jsme položili několik otázek týkajících se působení v zastupitelstvu a také jsme se ho zeptali, co říká na výsledky voleb.

Benzinku v Tochovicích přepadl lupič v kukle

Tochovice - Loupežné přepadení se odehrálo v úterních odpoledních hodinách v Tochovicích.

OBRAZEM: Na Zalánech se konala svatováclavská pouť

Zalány /FOTO/ - V Zalánech u Rožmitálu se konaly v sobotu oslavy svatováclavské pouti. Zahájila je poutní mše svatá, kterou u kapličky sloužil starorožmitálský farář P. Jan Kuník.

Rybáři z Rožmitálu věnovali prodloužený víkend výlovům

Rožmitál /FOTOGALERIE/ - Rybáři z místní organizace z Rožmitálu využili prodlouženého víkendu a zahájili podzimní výlovy. Za tři dny stačili vylovit čtyři rybníky v Rožmitále a okolí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies