VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM

Policisté rozdávali pokuty cizincům ve firmě na Rožmitálsku

Příbram – Policisté z Odboru cizinecké policie z Příbrami spolu s pracovníky z Oblastního inspektorátu práce pro Středočeský kraj zaměřili v týdnu pozornost na jednu firmu z Rožmitálska, která zaměstnává několik desítek cizích státních příslušníků. Při akci se muselo legitimovat deset namátkově vybraných lidí z Ukrajiny, Bulharska a Slovenska.

Rožmitálský meteorolog: Nynější vedra jsou na červen výjimečná

Rožmitál – Současná vlna veder způsobená prouděním tropického vzduchu z Afriky, která nás sužují po celý týden, je na červen výjimečná. V minulosti touto dobou sice rtuť teploměru také někdy vystoupala k 35 stupňům Celsia, ale to se týkalo jen jednotlivých dní. „Celá série extrémně teplých dnů je v červnu abnormální," řekl správce meteorologické stanice v Rožmitále Hubert Hoyer, který počasí sleduje už téměř 50 let.

Rožmitál se připravuje na příjezd královny

Rožmitál – Tradiční letní slavnost Den s českou královnou v Rožmitále je tady znovu po roce. V sobotu se koná už pojedenácté a město opět navštíví královna Johana, druhá žena Jiřího z Poděbrad. Program vypukne dopoledne v 10 hodin a skončí až v pozdních večerních hodinách.

AKTUALIZOVÁNO: Závodníci v Rožmitále zakončili zimní pohár

Rožmitál /FOTOGALERIE, VÝSLEDKY/ – Čmoud, prach a řev motorů. Když se tohle smíchá s vůní klobás a grilovaného masa, není pro nadšence do všeho, co má motor, příjemněji stráveného času. Ani na pátém a posledním sobotním autocrossovém zimním poháru v Rožmitále u bývalých kasáren to není jiné.

Rybáři slovili "Kotelák", v sobotu loví Sobeňský rybník

Rožmitál /OBRAZEM/ - Jarní výlovy rybníků na Rožmitálsku jsou v plném proudu. Minulou sobotu slovili rožmitálští rybáři Velký Kotelský rybník v Hutích pod Třemšínem, tuto sobotu zatáhnou sítě na Sobeňském rybníku.

Web Rožmitálu zabodoval 
v soutěži s verzí pro seniory

Rožmitál – Oficiální webové stránky města Rožmitál pod Třemšínem zvítězily v krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí v kategorii elektronická služba.

V bunkrech mezi Borovnem 
a Míšovem vzniká nové muzeum

Míšov /FOTOGALERIE/ – V jednom z celkem dvou podzemních bunkrů v areálu bývalých sovětských kasáren mezi obcemi Míšov a Borovno vyrůstá nové muzeum. Bude zajímat především lidi, kteří se věnují vojenství, ale i ty, kteří rádi poznávají historii naší země a historii lidstva jako celek.

Arcibiskupství pražské žádá o navrácení části lesů v Brdech

Rožmitálsko – Před časem zveřejnila Česká televize informaci, že jedna z několik podaných žádostí církve o navracení majetku se týká také našeho regionu. Konkrétně brdských lesů na Rožmitálsku. V reportáži zaznělo, že by stát mohl vracet 3,5 tisíce hektarů lesních pozemků v okolí Rožmitálu včetně zámečku v Roželově. Česká televize to 10. ledna oznámila v hlavní zpravodajské relaci Události.

Sdružení se snaží vybojovat zákaz průzkumu a těžby zlata v Česku

Rožmitál /CO SLIBUJÍ TĚŽAŘI LIDEM UVNITŘ ČLÁNKU/ – Po osmnácti letech znovu hrozí průzkum a těžba zlata technologií kyanidového loužení v Petráškově hoře u Vacíkova. Příbramský deník o tom již informoval. Kvůli obavám z devastace krajiny znovu ožívá i sdružení obcí Čechy nad zlato. Ve středu mělo sdružení mimořádné jednání v Rožmitále. Jeho cílem bylo aktivizovat činnost sdružení v souvislosti se snahou o zamezení průzkumu a těžby zlata v českém masivu. Podle dostupných informací již několik prospektorských firem zažádalo příslušné úřady o stanovení průzkumného území na těžbu zlata.

Zlatá horečka znovu vypukla, prospektoři chtějí rozebrat Petráškovu horu

Hvožďany – Po zhruba dvaceti letech se vrací na Hvožďansko jako zlý sen zlatá horečka. Tehdy se pokoušela britská těžařská společnost získat povolení k průzkumným a přípravným pracím na těžbu zlata v Petráškově hoře u Vacíkova. Neprošlo to. Stálo to ale mnoho času, úsilí a nervů starostů obcí, kterých se to týkalo. Jednalo se tehdy kromě Hvožďanska i o Mokrsko nebo Kašperské Hory.

Rožmitál čeká letos rekonstrukce komunikací

Rožmitál /ROZHOVOR/– Rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci dvou ulic má letos v plánu Rožmitál. O plánech a rozpočtu jsme hovořili se starostou Rožmitálu Josefem Vondráškem.

Josef Vondrášek: Přecpu se dobrotami

Rožmitál /ROZHOVOR/ - Pokračujeme ve vánočních rozhovorech. Tentokrát si můžete přečíst povídání se starostou Rožmitálu Josefem Vondráškem.

Blanka Pazderníková: Ráda vyrazím na půl dne mezi lidi

Rožmitál /ROZHOVOR/ – Najít pod stromečkem knihu nemusí být nutně otrava ani pro zarputilé odpůrce čtení. Zvlášť, když obsahuje zajímavosti a snímky z Rožmitálska a okolní brdské přírody.

Rožmitálští zahájili advent jarmarkem a křtili nové knihy

Rožmitál /FOTOGALERIE/ – Víkend byl v mnoha obcích na Příbramsku ve znamení vítání adventu. Jarmarkem lidových řemesel opět přivítali předvánoční období lidé v Rožmitále.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies