VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM

Říjen v Podbrdském muzeu bude patřit Peškovým obrazům

Rožmitál – V galerii Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem bude 6. října slavnostně zahájená výstava obrazů Lubomíra Peška.

Ráno muž nadýchal v Bohutíně, večer ještě dvakrát naboural

Příbramsko – Zatímco při srpnových nehodách alkohol nefiguroval, zářijová policejní statistika opět potvrdí bezohlednost a nepoučitelnost některých řidičů, kteří jsou schopni usednout za volant 
v opilosti. Mezi ně patří i sedmačtyřicetiletý muž z Příbramska. 
V úterý ráno ho zastavila policejní hlídka v Bohutíně za výrazně překročenou rychlost. „Policisté se nestačili divit. Když u něj provedli dechovou zkoušku, přístroj ukázal 2,43 promile alkoholu. Zadrželi mu řidičák a zakázali další jízdu," uvádí policejní mluvčí Monika Schindlová.

Brdská liga ve Věšíně: nejlépe 
si vedly Nalžovice a hasičky z Bezděkova

Věšín - V sobotu 11. srpna se konalo desáté kolo Brdské ligy, tentokrát byl premiérově pořadatelem sbor dobrovolných hasičů z Bukové, který přivítal všechna sportovní družstva na fotbalovém hřišti ve Věšíně.Jak se později ukázalo, pořadatelé se role pořádajícího zhostili velmi dobře. Bukovský sbor připravil pro soutěžní družstva pestrý večerní ,doprovodný program, který avizoval již dlouho dopředu na povedených pozvánkách.

Podbrdské muzeum zahajuje výstavu fotografií z Maroka

Rožmitál – Horká náruč Maroka, takový název ponese výstava poutavých snímků marockého života v Podbrdském muzeu v Rožmitále. Výstava s názvem Expedice Maroko v galerii muzea začne v úterý v 17 hodin. Součástí vernisáže bude beseda o Maroku s ochutnávkou marockých specialit.

Děti si užívají tábora v hájovně na Dědku

Roželov - Sedmdesát dětí je v současné době na hájovně Dědek u Roželova v skautském táboře. Spolu s dětmi je na táboře asi dvacet organizátorů. Děti se baví celotáborovou hrou, do které se zapojují i ty nejmenší. Hra je založena na zručnosti, chytrosti a dalších skautských schopnostech.

Podbrdské muzeum láká děti 
i dospělé na zajímavé expozice

Rožmitál – Trávíte prázdniny s dětmi doma a nevíte, jak spolu smysluplně a zároveň příjemně strávit čas?Tip bychom měli. Můžete vyrazit třeba do Podbrdského muzea v Rožmitále.

V lese za Voltuší ležela střela z války

Rožmitálsko – Další nález v podobě nevybuchlé munice se objevil na Rožmitálsku. „Na tísňovou linku nám bylo ve středu odpoledne oznámeno, že v lese za obcí Voltuš, se nachází zřejmě nevybuchlá munice. 

Klády blokovaly průjezd u Rožmitálu, vítr převrátil přívěs

Rožmitál /AKTUALIZOVÁNO/ - Klády, které se vysypaly z převráceného přívěsu nákladního vozu, blokovaly ve středu ráno provoz na silnici I/19 v křižovatce na Starý Rožmitál.

Zraněného cyklistu přepravil vrtulník do Prahy

Nepomuk - V pátek po desáté hodině večerní přijalo zdravotnické operační středisko v Kladně výzvu k výjezdu. V Nepomuku spadl muž jedoucí na kole bez helmy. Přibližně čtyřicetiletý muž utrpěl vážné poranění hlavy a po pádu byl v bezvědomí. Na místo byla vyslána rychlá lékařská pomoc z Příbrami a Policie ČR.

Vranovice chybovaly v tendru na stavbu kanalizace

Příbramsko  - Vranovice na Příbramsku chybovaly v tendru na stavbu kanalizace a vodovodu. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) obec postupovala při hodnocení nabídek firem netransparentně. Nabídky musí posoudit znovu. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Rozhodnutí je pravomocné.

V sobotu zavítá do Rožmitálu královna Johanka

Rožmitál /PROGRAM/ – Už v sobotu se v Rožmitále bude konat Den s českou královnou, který je už tradiční a největší městskou slavností připomínající bohatou historii města, ale i regionu. Slavnost se uskuteční podesáté.

Královna Johanka navštíví Rožmitál

Rožmitál – Už podesáté navštíví v sobotu Rožmitál královna Johanka, druhá žena Jiřího z Poděbrad. „Na tento den se do města sjedou řemeslníci, potulní komedianti a kejklíři, aby pobavili návštěvníky všech věkových kategorií. Celodenní program začíná v 10 hodin na náměstí, kde proběhne slavnostní vernisáž k otevření nového muzea hasičstva," láká návštěvníky Marie Kabátníková u Podbrdského muzea.

Rožmitálská škola šetří přírodu, stala se Ekoškolou

Rožmitál – Tři školy ve Středočeském kraji letos získaly prestižní titul Ekoškola. Může se jím pyšnit i Základní škola Jakuba Jana Ryby v Rožmitále pod Třemšínem.

Odborníci ošetřili památnou lípu v Rožmitále

Rožmitál – Tři odborníci s mezinárodním certifikátem European Tree Worker ve čtvrtek a také ještě včera ošetřovali památnou Lípu Johanky z Rožmitálu.Na jejich práci v koruně se mohla přijít podívat široká veřejnost. Stav stromu zhodnotil tým stromolezců ve složení Ivo Peřina, Karel David Peřina a Milan Hrubín jako velmi dobrý. Provádění prací doprovázelo v Rožmitále pod Třemšínem příznivé počasí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies