VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEDLČANY

Strnadovským mlýnem se nesl zpěv v sedmi jazycích

Strnadovský mlýn /VAŠE PŘÍSPĚVKY/ - Poslední týden v červenci se Strnadovským mlýnem (nedaleko města Sedlec-Prčice) nesl zpěv v sedmi jazycích. V rámci evropského projektu výměny mládeže Erasmus+ s názvem Songs We Sing (Písně, které zpíváme) se zde sešly týmy mladých lidí z Portugalska, Rumunska, Belgie, Makedonie, Slovenska, Polska a České republiky. Každý z nich přivezl svou oblíbenou píseň, kterou se pak pod vedením učitelky hudby z Rumunska učili zpívat ostatní. Na závěr bylo všech sedm písní s doprovodem hudebních nástrojů nahráno a umístěno na sociální sítě a na cloudové úložiště. Uskutečnily se i dva živé koncerty.

Háček čtyřkajaku Daniel Havel: Na Rio se připravuji už od Londýna

Region /ROZHOVOR/ – Na olympijských hrách v Riu de Janeiru, které začínají za několik dnů, bude obhajovat olympijskou medaili český čtyřkajak s pětadvacetiletým „háčkem" Danielem Havlem, odchovancem kanoistického oddílu Tatran Sedlčany.

O demolici budovy staré přední polikliniky radnice zatím neuvažuje

Sedlčany – Mediterra provozující městskou nemocnici v Sedlčanech dostala koncem června k dispozici architektonickou studii o možném stavebním řešení – přestavbě budovy nemocnice.

Do oprav komunikací dají letos Sedlčany 5,5 milionu korun

Sedlčany - Rozpočet Sedlčan počítá letos s investicí pět a půl milionu korun do oprav místních komunikací. Peníze budou využity především na zvýšení a zkvalitnění parkovacích míst a úpravy také přispějí k větší bezpečnosti chodců v několika zónách.

Rybář Václav Calta si ulovil na mistrovství světa zlato

Sedlčany - Mladí čeští rybáři a jejich trenéři mají velký důvod k oslavě. Čtyřčlenný reprezentační tým, do kterého byli za celoroční vynikající výsledky nominováni dva Středočeši, jeden Jihočech a junior ze severní Moravy, přivezli z Mistrovství světa v rybolovné technice zlatou medaili, a tím se stali pro rok 2016 mistry světa. Titul rovněž získalo družstvo českých juniorek. Úspěchů dosáhli Středočeši také jako jednotlivci.

Páté kolo Brdské ligy v Nalžovicích: ani déšť nezabránil skvělým výkonům

Nalžovice - V sobotu 16. července se uskutečnilo páté kolo Brdské ligy, tentokrát v zámeckém parku v Nalžovicích. Počasí závodníkům příliš nepřálo a během závodu hned několikrát zapršelo, i přesto bylo ale možné vidět spoustu skvělých výkonů.

Někteří bývalí studenti už udělali ve zpěvu v zahraničí kariéru

Sedlčany – Mladé talentované studenty a jejich lektory z České republiky, Slovenska, Polska a Německa hostí dvanáct dnů Petrovice u Sedlčan. Od 13. července se zde zdokonaluje více než dvacet účastníků v sólovém zpěvu a seznamuje se s technikami používanými v jiných státech. V Petrovicích v zámečku dostali k dispozici tři učebny, dvě v základní škole a režisér Státní opery v Praze Lubor Cukr nacvičoval v nově rekonstruovaném Obecním domě scénicky ztvárněné árie na závěrečné vystoupení.

Na Sedlčany Fest dorazí sedm stylově pestrých kapel z celé republiky

Sedlčany – Na již tradičním místě v přírodním areálu u zahrádek nedaleko známé kotliny se v sobotu 23. července uskuteční již 15. ročník Sedlčany Festu. Dvanáctihodinový hudební maratón startuje v 15 hodin a předprodej vstupenek nabízí sedlčanský Farmářský obchod v obchodní zóně Pasáž 7.

Pavel Bekeni na tři roky vymění Českou republiku za Jižní Koreu

Vysoký Chlumec /ROZHOVOR/ – Lobkowiczký pivovar na Vysokém Chlumci po třech letech opouští dosavadní ředitel Pavel Bekeni. Českou republiku vymění na tři roky za Jižní Koreu. I když v těchto dnech mění zaměstnavatele, pivovarnictví se bude věnovat i nadále. Potvrdil to i v rozhovoru, který nám poskytl.

U viklanu, kde Jan Hus kdysi kázal, zněly středověké písně

Petrovicko - Husova kazatelna u Petrovic byla ve středu 6. července místem, které přilákalo více než stovku lidí. Místostarostka Petrovic Vlasta Roubíková je za spoluorganizátory akce přivítala a představila jmenovitě zástupce několika církví, kteří si přišli připomenout 601. výročí kazatelovy mučednické smrti. Na místě, kde kdysi Hus kázal podle pověsti prostým lidem, byla krátká bohoslužba. „Jezu Kriste, štědrý kněže, s Otcem, s Duchem je den Bože, štědrost tvá je naše zbožje, z tvé milosti," zazněla sborově slova Husovy písně.

U Husova viklanu se uskutečnila vzpomínková akce

Petrovice - Památné místo, kde Mistr Jan Hus kázal a předával své myšlenky lidem bez rozdílu jejich postavení, ožilo ve středu 6. července slavnostním setkáním.

Škola Propojení se po třiadvaceti letech loučila se školníkem Bohoušem

Sedlčany – Bohumil Vodička, školník 2. ZŠ Sedlčany, tradičně na konci školního roku sejmul ze stožáru vlajku školy a pečlivě ji složil. Po prázdninách ji už ale znovu vyvěsí jeho nástupce.

Opakovaný zápis kapacitu mateřské školky nenaplnil

Sedlčany – Nevytíženost mateřské školky je v současné době v Sedlčanech žhavým tématem. Zatímco jiná města a obce se potýkají s nedostatkem volných míst v předškolním zařízení, v Sedlčanech je to naopak. Dětí je málo!

Stopaři z Dublovic po závodu vzkazují: Svět a lidé v něm jsou skvělí

Dublovice – Stopaři Michaela Šofková a David Švec jsou už z dobrodružných cest zpátky doma. Z Mistrovství České republiky v autostopu, kterého se zúčastnili společně s dalšími jedenácti páry, se vrátili nejen s pomyslnou bronzovou medailí, ale i řadou nezapomenutelných zážitků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies