VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEDLČANY

Senátor Burian: Kontroly kotlů mohou zhoršit sousedské vztahy

Sedlčany - V České republice platí od 1. ledna nový zákon o ovzduší. Provozovatelé spalovacích zdrojů v domácnostech musí pověřeným osobám umožnit přístup a kontrolu, zda neúměrně nezatěžují zplodinami životní prostředí. Novela hovoří o tom, že v případě prvního podezření na to úředníci provozovatele písemně upozorní. Zároveň ho poučí, že další porušování povinností spojených s provozem spalovacího zdroje povede k provedení přímé kontroly.

V Sedlčanech přibyli záchranáři kvůli zavřené interně

Sedlčany – V reakci na nedávné uzavření interny sedlčanské nemocnice posílila od nového roku Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje výjezdovou základnu v Sedlčanech. Zajistila tak včasný převoz pacientů na interní oddělení nemocnic v Příbrami a Benešově.

Radní v Sedlčanech „učesali“ příjmy a výdaje

Sedlčany – Radní zhodnotili účetní stav městské kasy za jedenáct měsíců loňského roku a ve vztahu k plánovanému celoročnímu rozpočtu provedli úpravy, aby hospodaření přiblížili realitě. Příjmová část rozpočtu je po těchto korekcích 158,9 milionu korun a výdajová 154,56 milionu korun. Místostarosta města Miroslav Hölzel upozornil, že skutečné výsledky za celý rok budou známy až koncem ledna 2017. „Zastupitelstvo je plánováno na pondělí 20. února, kde by měly být výsledky hospodaření města schváleny," dodal. Pro zajímavost uvedl několik příkladů, kdy položky bylo nutné „učesat."

Balíčky od Charity pomáhají také lidem na Sedlčansku

Příbramsko – Arcidiecézní charita společně s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR poskytuje pomoc osobám v nouzi formou balíčků, v nichž jsou trvanlivé potraviny a hygienické potřeby. Balíčky určené matkám s malými dětmi obsahují navíc ještě plenky. Této pomoci využívají v Příbrami i v Kosově Hoře desítky lidí, kteří se ocitli v hmotné nouzi.

Žena obviňuje sedlčanskou radnici ze snahy získat pozemky právní kličkou

Sedlčany - Pozemky za miliony korun v Sedlčanech, o které se vede soudní spor, jsou zapsány duplicitně, což je z pohledu radních neoprávněné.

Přijeďte se podívat do Sedlčan na silvestrovský rallycross

Sedlčany - Na Silvestra přivítá sedlčanská kotlina poslední podnik této sezony a to již tradiční silvestrovský rallycross.

Na vánoční myslivecký ples v Krásné Hoře zavítalo na šest stovek lidí

Krásná Hora /FOTO/ - Na tradiční a oblíbený myslivecký ples, který jako každý rok i letos na první svátek vánoční uspořádali v Kulturním domě v Krásné Hoře členové Mysliveckého sdružení Svatý Jan, zavítalo přibližně šest stovek hostů.

Situace se sedlčanskou nemocnicí je kritická, nezastírá místostarosta města

Sedlčany - Uzavření interního oddělení sedlčanské nemocnice, kterou provozuje společnost Mediterra, je velkým zásahem v zajištění základní lékařské péče pro obyvatele celého Sedlčanska. Ředitel nemocnice Roman Vanžura tvrdí, že je k tomuto kroku donutil nedostatek lékařů.

Na předvánočním trhu se mísily všemožné vůně

Sedlčany - Vůně svařeného vína, punče, horkého jablečného nápoje či medoviny, koláčů i klobás soupeřily o zájem návštěvníků při vánočně laděných farmářských trzích.

Burian: Velice se obávám toho, že jsme lůžkové oddělení interny ztratili

Sedlčany - Uzavření lůžkového oddělení interny v sedlčanské městské nemocnici k 23. prosinci letošního roku je v současné době v regionu nejžhavější téma. Společnost Mediterra, která toto zdravotnické zařízení provozuje, oznámila, že jde o opatření dočasné. Informace o znovuotevření ale chybí. Budoucnost nemocnice se dotkne spádového území Sedlčanska, v němž žije 26 tisíc lidí. O rozhovor jsme požádali Jiřího Buriana, starostu Sedlčan a senátora za Příbramsko a Benešovsko.

Zpívání koled v domově seniorů podpořil smíšený sbor Záboj

Sedlčany - Domov seniorů v Sedlčanech se již třetím rokem zapojil do akce Česko zpívá koledy. Letos seniory ve zpěvu vydatně podpořil sedlčanský smíšený pěvecký sbor Záboj se sbormistryní Vladimírou Severovou. V tomto adventním čase chodí Záboj i děti potěšit klienty pravidelně a tentokrát se podařilo jejich účinkování spojit s akcí Deníků Bohemia v jeden den.

Sedlčanská nemocnice uzavírá interní oddělení, údajně dočasně

Sedlčany - Roman Vanžura, ředitel sedlčanské nemocnice, kterou provozuje společnost Mediterra – člen skupiny VAMED, neměl pro zdravotníky a obyvatele regionu příznivou zprávu. Od 23. prosince uzavírá Meditera lůžkovou část interního oddělení. Prý na dobu dočasnou. Příjem akutních pacientů končí v pondělí 19. prosince. Interní ambulance bude v provozu i nadále v pracovních dnech, a to od 7 do 15.30 hodin. Důvodem je podle vyjádření ředitele Vanžury zhoršená personální situace.

Zástupci Příbramska přebírali certifikáty ve svátečně vyšňořené Praze

Praha – Certifikáty o přiznání hned dvou českých rekordů uskutečněných v jeden den v Sedlčanech předával zástupcům z Příbramska ve svátečně vyšňořené Praze prezident pelhřimovské agentury Dobrý den Miroslav Marek.

„Kačeři“ se při úklidu nádrže nestačili divit nepořádku po rybářích

Sedlčany - Dobrovolníci se pustili do úklidu retenční nádrže v Sedlčanech. Nasbírali až dva metráky odpadků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení