VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEDLČANY

Slavnosti v Nalžovicích propojí světy postižených i zdravých lidí

Nalžovice /TIP NA VÝLET/ – Třetí zářijový den v Nalžovicích bude ve znamení zámeckých slavností. Ty jsou oslavou úspěchů a pokroků osob se zdravotním postižením na jejich cestě za lepším, důstojnějším a kvalitnějším životem.

Daniel Havel přivezl ukázat olympijský bronz do Sedlčan

Sedlčany /ROZHOVOR/ - Háček čtyřkajaku Daniel Havel přijel v sobotu do Sedlčan ukázat bronzovou olympijskou medaili, kterou na olympiádě v Riu pro Českou republiku posádka vybojovala. Jela v osvědčeném složení: Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba. Sympatický odchovanec kanoistického oddílu TJ Sedlčany avizoval, že po besedě při autogramiádě se s ním a s medaili mohou zájemci vyfotografovat a to také splnil. Před besedou poskytl čtenářům Příbramského deníku rozhovor.

Brdskou ligu čeká finále v Sedlčanech

Radíč – O uplynulém víkendu postoupila Brdská liga do své poslední části. Na hřišti v Radíči totiž proběhlo poslední dvoukolo letošního ročníku. O body, které by mohly zlepšit celkové umístění týmů, tak budou moci závodníci zabojovat už jen v samotném finálovém kole, které se bude konat 10. září v Sedlčanech.

V areálu Pod duby byly stovky živých exponátů

Sedlčany – Sedmapadesát vystavovatelů drobného zvířectva se účastnilo o víkendu 31. ročníku Povltavské výstavy králíků, holubů a drůbeže v Sedlčanech. I tentokrát byla prezentace spojená s okresní soutěží. Základní organizace Českého svazu chovatelů Sedlčany ji pořádala ve svém areálu Pod duby.

Kalendář Mlýny na Sedlčansku je hotov

Sedlčansko – Sdružení obcí Sedlčanska vydalo nákladem 2650 kusů stolní kalendář s názvem Mlýny na Sedlčansku. Jsou v něm zaznamenány všechny poutě, posvícení, významné výstavy, kulturní, sportovní a další akce v regionu v roce 2017, z nichž si mohou lidé s předstihem vybírat.

Zchátralá fara by po opravě mohla sloužit seniorům

Nechvalice /Z VAŠÍ OBCE/ – Zastupitelé Nechvalic vyjádřili plným počtem podporu výstavbě pečovatelských bytů, případně další variantě, kterou je komunitní dům pro seniory. Se záměrem je seznámil starosta obce Jiří Hejhal.

Hana Kosinová (91 let) v Cholíně: Znám tady už každý kámen

Cholín /ROZHOVOR/ – Tisíce rekreantů tráví léto u Vltavy. Mezi oblíbená místa k odpočinku patří Slapská přehrada, oblast Cholína. Od dětství se sem z Roudnice nad Labem ráda vrací Hana Kosinová, ve svých jednadevadesáti letech, aby zasvětila do krás zdejší přírody nejmladší členy rodiny. Má tu totiž hluboké kořeny a ještě si pamatuje, jak dědečkovu hospodu navždy zaplavila voda, když lidská obydlí musela ustoupit přehradě.

Krčínova cyklostezka má propojit bezpečně Sedlčany a Sedlec-Prčici

Sedlčany – Starostové Sedlčan, Sedlce-Prčice, Kosovy Hory a Jesenice se sešli v kanceláři Sdružení obcí Sedlčanska, aby jednali o záměru vybudovat Krčínovu cyklostezku.

FOTO: Tábor u ochránců zvířat je jako přírodověda hrou

Hrachov - V záchranné zvířecí stanici v Hrachově se koná třetí ročník příměstských táborů. Děti si užily ve společnosti zvířat a šikovných lektorů druhý turnus.

Starostové měst a obcí o další kontroly nestojí, senát je podpořil

Region – Senátor a sedlčanský starosta Jiří Burian je přesvědčen, že kontrol, které prověřují hospodaření obcí, je víc než dost. Proto v senátu nesouhlasil se zákonem, který by měl zvýšit pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu ČR (dále NKÚ).

Usnesení zastupitelstva v Sedlčanech už radnice nezveřejňuje v plném znění

Sedlčany – Někteří zastupitelé a kontrolní výbor zastupitelstva města požadovali, aby měli občané větší přístup elektronickou formou k informacím ze schůzí městské rady a zastupitelstva. Na minulém jednání zastupitelstva to rozpoutalo debatu a k tématu se vrátí zastupitelé také v pondělí 29. srpna. Začíná tradičně v Kulturním domě Josefa Suka od 17 hodin.

Vzácná freska v Sedlčanech je zatím přístupná jen před bohoslužbou

Sedlčany - Vzácnou středověkou fresku Klanění Tří králů, která byla vloni za půl milionu korun v kostele sv. Martina v Sedlčanech zrestaurována, mohou obyvatelé nebo návštěvníci města vidět zatím jen před začátkem bohoslužby nebo po ní.

Petrovické řezbování přilákalo letos sedm účastníků

Petrovice – Sedm řezbářů přijalo o víkendu pozvánku na šestý ročník Petrovického řezbování. Během třech dnů tak vznikly pozoruhodné výrobky. „Z vykotlané lípy jsem vyrobil dřevěný propletenec, kterému jsem nedal ani jméno, to bude na vás," představil svoje dílo tradiční účastník akce Jan Holub. Domácí kumštýře zastupoval Filip Šíma, za kterého představil dřevěnou houbu starosta Petrovic Petr Štěpánek, protože autor na vernisáži v neděli chyběl.

Ředitel nemocnice: Rekonstrukce staré polikliniky se nevyplatí

Sedlčany /ROZHOVOR/ – Mediterra, která provozuje sedlčanskou městskou nemocnici, předložila k nahlédnutí vedení radnice architektonickou studii o možném stavebním řešení – přestavbě budovy nemocnice. Konkrétně šlo o využití staré přední polikliniky, kde má v současné době ordinaci pouze dětský lékař. Studie byla vypracována ve třech variantách. O bližší informace jsme požádali ředitele nemocnice Romana Vanžuru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies