VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEDLČANY

Kontrolní šachty přivaděče se plní vodou, 
radnice v Sedlčanech řeší závady

Sedlčany - Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel připouští, že náklady za vodu budou vyšší než radnice předpokládala.

Selské slavnosti v Brzině nabídnou prohlídky hospodářství a ukázky kovářství

Brzina - V pořádání celodenních Selských slavností pro rodiny s dětmi a seminářů jak pro odbornou, tak širokou veřejnost, které se vždy konají na statcích členů Asociace soukromého zemědělství ČR v různých koutech republiky, pokračuje Asociace i v letošním roce, a to v rámci projektu Voda, půda a sedláci. Druhá letošní slavnost se uskuteční v sobotu 18. června na farmě Kunclův mlýn v Brzině na Sedlčansku, která se v roce 2015 stala držitelem prestižního titulu Farma roku.

Svátek svého patrona oslavili v Sedlčanech hasiči z Příbramska i Benešovska

Sedlčany – Svatý Florián o oslavu svého svátku v Sedlčanech ani letos nepřišel. Svého patrona uctili v neděli 29. května odpoledne členové Hasičského sboru města Sedlčan a k ukázkám přizvali také jednotky sborů dobrovolných hasičů z blízkého i vzdálenějšího okolí. Při zásahu s nimi spolupracovala rychlá zdravotnická záchranná služba, svoje úkoly plnila i městská policie.

Cyklistickou sezonu na Sedlčansku otevřelo 271 účastníků

Sedlčany - Jedenáctý ročník otevírání cyklistické sezony na Sedlčansku přilákal před sedlčanské muzeum v neděli hodinu po poledni celkem 271 účastníků nejrůznějšího věku.

Zkoušku dospělosti skládalo třiasedmdesát studentů

Sedlčany - Třiasedmdesát studentů skládalo letos v květnu na Gymnáziu a Střední odborné škole ekonomické v Sedlčanech zkoušku dospělosti.

Městská teplárenská skončila téměř půlmilionovou ztrátou

Sedlčany - Z původních 780 městských bytů jich po privatizaci bytového fondu v současné době zbývá neprodaných 200. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel upřesnil, že z toho jich je přibližně sto neprodejných, protože jde o byty v domě s pečovatelskou službou a nebo o další jednotky, které jsou blokovány, protože na ně byla v minulosti poskytnuta podle určitých pravidel státní dotace.

Dětí je nedostatek, mateřská školka zopakuje zápis!

Sedlčany – Zatímco některá města řeší v současné době nedostatek míst v mateřských školách, v Sedlčanech je letos poprvé situace opačná. Nedávný zápis ukázal, že kapacita je nejen dostatečná, ale naopak děti chybí! Proto se ředitelka školky Milena Říčařová po konzultaci s vedením radnice rozhodla, že se zápis zopakuje v dodatečném termínu 3. června.

Hřiště s umělou trávou
 se může začít stavět

Sedlčany – Radní v květnu odsouhlasili závěry hodnotící komise, která vybírala dodavatele pro hřiště s umělým povrchem ve Zberazské ulici – na takzvaném „Kačáku."

Ladislav Hadraba se s fotoaparátem skamarádil před pětašedesáti lety

Sedlčany – Ladislav Hadraba, známý sedlčanský fotograf, který řadu let spolupracoval s Příbramským deníkem, slaví 27. května 85. narozeniny. Nikdo by mu rok narození 1931 nehádal!

V Kosově Hoře je od neděle zakázán podomní prodej

Kosova Hora – Zastupitelé Kosovy Hory se rozhodli, že si do obce nepustí „šmejdy". Problému se věnovali na květnovém zasedání. Shodli se na tom, že proti nekalým praktikám jsou nejméně odolní senioři, kteří si nechají vnutit předražené nebo nekvalitní zboží a pak toho hořce litují. A tak podobně jako v Sedlčanech a řadě dalších měst a vesnic je v Kosově Hoře zakázán podomní a pochůzkový prodej.

ZE ZÁCHRANNÉ STANICE: Do čápice v Hoděticích uhodil blesk. Nepřežila

Hrachov – Zvířecí záchranáři se nemohou vždy pochlubit jen šťastným koncem. O jeden smutný zážitek v minulém týdnu se podělili pracovníci Ochrany fauny ČR v Hrachově. A je zajímavé, až dojemné, jak si lidé všímají zvířat ve svém okolí.

O kompost z Kosovy Hory je mezi obyvateli veliký zájem

Sedlčansko - Kompostárnu v areálu bývalé městské skládky v Kosově Hoře o kapacitě 1400 tun ročně zprovoznily Sedlčanské technické služby vloni, kdy zpracovala 500 tun kompostu. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel počítá, že letos bude množství ještě větší. Nakrmí ji zaměstnanci technických služeb při sekání trávy a pravidelné porce dostane kompostárna i díky některým okolním obcím, s nimiž bude uzavřena smlouva o likvidaci bioodpadu. A nejen to.

Sedlčany dostaly k svátku Corpus Domini pamětní list podepsaný kardinálem Dukou

Sedlčany – Od Staroměstské radnice v Praze se vydala v neděli 15. května skupinka Čechů a Italů na pěší pouť dlouhou 500 kilometrů. Podesáté jdou po stopách kněze Petra, který podnikl v roce 1263 cestu do Říma. Na základě svatého ztělesnění, ke kterému mělo dojít v italském městě Bolseno, papež ustanovil svátek Corpus Domini. Ten se slaví vždy devět týdnů po velikonočních svátcích.

Zvířecí stanice v Hrachově přijala první letošní srnče

Hrachov - Sezona v záchranné stanici Ochrany fauny ČR v Hrachově se rozjela na plné obrátky. Po příjmu malé lišky, kun, a zajíčků se klientela stanice pomalu rozšiřuje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies