VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEDLČANY

Upletl jsem si na sebe bič, žertuje Petr Štěpánek

Petrovice - Do krajského zastupitelstva usedne také Petr Štěpánek (Starostové a nezávislí), starosta Petrovic.

Jan Saudek navštíví ve čtvrtek sedlčanské muzeum, zahájí zde svou výstavu

Sedlčany – Ve čtvrtek navštíví sedlčanské muzeum fotograf Jan Saudek. V 18 hodin zde zahájí svou výstavu Podoby krásy.

Lenka Mottlová: S tolerancí k hendikepu to není tak zlé

Nalžovice /ROZHOVOR/ – Před nedávnem došlo ke sloučení kamýcké organizace Krok s Nalžovickým zámkem. Jak tato změna ovlivní hendikepované klienty a proč k tomuto sloučení došlo? Na to odpovídá ředitelka Nalžovického zámku Lenka Mottlová v následujícím rozhovoru.

Detektor kovů přispívá k větší bezpečnosti dětských hřišť

Sedlčany – Strážníci městské policie mají zdatného pomocníka. Nově jsou vybaveni detektorem kovů. Přístroj neleží v koutě na jejich služebně, ale je s nimi v terénu, kdy objíždí na kontrolu dětských hřišť. Petr Krch, velitel městské policie, vysvětlil, že jednou z oblastí, kde působí strážníci, je i prevence úrazů.

Letos poprvé u skanzenu na karavanu dohlížel Jakub Krčín

Vysoký Chlumec – Putování za Jakubem Krčínem se stalo s příchodem podzimu hezkou tradicí, kterou oživují Vysoký Chlumec a Petrovice vzpomínku na rožmberského regenta a stavitele rybníků, který v regionu zanechal nejen 50hektarový Musík, ale řadu menších vodních staveb.

Novou miniškolku v učilišti provozuje Farní charita

Sedlčany – V prostorách sedlčanského Středního odborného učiliště v ulici Petra Bezruče, konkrétně na Domově mládeže, funguje od začátku letošního školního roku nová služba. Jedná se o hlídání a péči o děti do šesti let v dětské skupině, jejímž provozovatelem je Farní charita Starý Knín. Té učiliště pronajímá své prostory.

O kompost mají lidé takový zájem, že nabídka nestačí

Sedlčany – Nová kompostárna Sedlčanských technických služeb za celý loňský rok zpracovala takřka tisíc tun přijatého bioodpadu.

Michal Viewegh: Přibližně za tři týdny mi vyjde nový román

Sedlčany – S létem se rozloučili čtenáři – účastníci Čtenářské ligy – v sobotu 17. září fotbalovým utkáním. Tradičně proti nim nastoupil tým spisovatelů a ilustrátorů.

V Sedlčanech cena pitné vody výrazněji neporoste

Sedlčany – Cena pitné vody v Sedlčanech by neměla v příštím roce doznat razantních změn. Podle prvotního odhadu bude vyšší o desetihaléře. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel ale upozornil, že návrhy cen za vodné a stočné bude vedení radnice teprve s 1. Středočeskou vodárenskou společností projednávat – a to nejdéle v listopadu. Dosud vše nasvědčuje tomu, že celková cena za kubík se bude pohybovat kolem současných 75 korun.

Tráva se na veřejných plochách seká až pětkrát ročně

Sedlčany – Městský rozpočet počítá na údržbu městské zeleně přibližně s částkou 2,5 milionu korun ročně, z toho přibližně 1,5 milionu představuje sekání trávy. „Letošní rok byl mimořádně na sekání trávy a úpravu městské zeleně nákladný. Finančně vyjádřeno, jednalo se o náklady přibližně o 250 až 300 tisíc vyšší než v loňském roce, který byl ale mimořádně suchý," uvedl místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel.

Mládež získala v Sedlčanech nové workoutové hřiště

Sedlčany – Ve správě Sedlčanských technických služeb je v současné době deset dětských hřišť – šest jich je v Sedlčanech a čtyři v osadách města. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel upozornil, že z toho dvě jsou nová.

Kvůli deštivému počasí dorazila na sedlčanské náměstí polovina prodejců

Sedlčany – Necelé čtyři desítky farmářů a dalších prodejců se přihlásily na podzimní farmářské trhy. Na sedlčanské náměstí jich však kvůli vydatnému rannímu dešti dorazila přibližně polovina. Byli především z regionu – z Vrchotových Janovic, Nedrahovic, Křepenic, Prosenic…

Psí útulek není jen o ubytování, ale 
o péči a přípravě pro nový domov

Hrachov /ROZHOVOR, SNÍMKY PSŮ/ – Když někdo nenechá jediného psa bez povšimnutí, říká se mu „psí máma". Jestli se také někomu říká „psí táta", tak mezi ně jistě patří i Karel Stehlík, vedoucí Domova Fauny v Hrachově, který se stará o odložené, opuštěné a zaběhnuté psy. Karel Stehlík, stejně jako jeho předchůdce Karel Soukup, je schopný při telefonátu mluvit zároveň i na psa, který si zrovna v tu chvíli vyžaduje pozornost.

Brdská liga 2016 skončila vítězstvím obou líchovských družstev

Sedlčany - Brdská liga 2016 má své letošní čerstvé vítěze. A zřejmě nikoho nepřekvapí, že po finále v Sedlčanech se opět slavilo v hasičském sboru v Líchovech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies