VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEDLČANY

Cestu k opravě stadionu otevře směna pozemků

Sedlčany - Rekonstrukci lehkoatletického stadionu Taverny považuje sedlčanská radnice za jednu z priorit letošního roku. Majitelem části pozemků na tomto stadionu je Jan Pejša a s ním radnice konečně po letech došla ke shodě.

Učitelka z Bosny v Sedlčanech: Hudbu a práci beru jako životní styl

Sedlčany /ROZHOVOR/ - Jednou týdně vyučuje na Základní umělecké škole v Sedlčanech Aida Mujačic. Mladá sympatická devětadvacetiletá žena pochází z Bosny a Hercegoviny. Žal, smutek i radost jako by při jejím zpěvu tryskaly přímo ze srdce. Jak uvedla, výběr písní není nahodilý. Vloni se s jejím emotivním hudebním projevem mohli setkat návštěvníci dvou vernisáží v Městském muzeu v Sedlčanech – doplňoval zahájení výstavy výtvarnice Diany Pinkasové a světoznámého fotografa Jana Saudka.

Středisko výchovné péče už v Sedlčanech nefunguje. Nevýhoda hlavně pro děti

Sedlčany – V Sedlčanech přestala fungovat smlouva se Střediskem výchovné péče (dále SVP) Příbram s odůvodněním, že je toto opatření nutné z personálních příčin.

Přestupkové komise nejvíc řeší spory mezi lidmi

Příbramsko – Komise pro projednávání přestupků, kterou ustavuje podle legislativy starosta města, patří ve městech mezi nejvytíženější zvláštní orgány.

Na uzavření sedlčanské interny doplácejí i senioři

Sedlčany - Sedlčanská radnice dostala začátkem roku dopis, kde společnost Vamed, která provozuje sedlčanskou nemocnici, odpověděla na negativní reakci města k přerušení činnosti interního oddělení. Vedení nemocnice v dopise slibuje dialog.

Bývalá úřednice pyká za zpronevěru, část dluhu splatila pozemkem

Sedlčany - Z více než půlmilionové zpronevěry bývalé úřednice dostala sedlčanská radnice zpět část peněz z prodeje pozemku.

Senátor Burian: Kontroly kotlů mohou zhoršit sousedské vztahy

Sedlčany - V České republice platí od 1. ledna nový zákon o ovzduší. Provozovatelé spalovacích zdrojů v domácnostech musí pověřeným osobám umožnit přístup a kontrolu, zda neúměrně nezatěžují zplodinami životní prostředí. Novela hovoří o tom, že v případě prvního podezření na to úředníci provozovatele písemně upozorní. Zároveň ho poučí, že další porušování povinností spojených s provozem spalovacího zdroje povede k provedení přímé kontroly.

V Sedlčanech přibyli záchranáři kvůli zavřené interně

Sedlčany – V reakci na nedávné uzavření interny sedlčanské nemocnice posílila od nového roku Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje výjezdovou základnu v Sedlčanech. Zajistila tak včasný převoz pacientů na interní oddělení nemocnic v Příbrami a Benešově.

Radní v Sedlčanech „učesali“ příjmy a výdaje

Sedlčany – Radní zhodnotili účetní stav městské kasy za jedenáct měsíců loňského roku a ve vztahu k plánovanému celoročnímu rozpočtu provedli úpravy, aby hospodaření přiblížili realitě. Příjmová část rozpočtu je po těchto korekcích 158,9 milionu korun a výdajová 154,56 milionu korun. Místostarosta města Miroslav Hölzel upozornil, že skutečné výsledky za celý rok budou známy až koncem ledna 2017. „Zastupitelstvo je plánováno na pondělí 20. února, kde by měly být výsledky hospodaření města schváleny," dodal. Pro zajímavost uvedl několik příkladů, kdy položky bylo nutné „učesat."

Balíčky od Charity pomáhají také lidem na Sedlčansku

Příbramsko – Arcidiecézní charita společně s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR poskytuje pomoc osobám v nouzi formou balíčků, v nichž jsou trvanlivé potraviny a hygienické potřeby. Balíčky určené matkám s malými dětmi obsahují navíc ještě plenky. Této pomoci využívají v Příbrami i v Kosově Hoře desítky lidí, kteří se ocitli v hmotné nouzi.

Žena obviňuje sedlčanskou radnici ze snahy získat pozemky právní kličkou

Sedlčany - Pozemky za miliony korun v Sedlčanech, o které se vede soudní spor, jsou zapsány duplicitně, což je z pohledu radních neoprávněné.

Přijeďte se podívat do Sedlčan na silvestrovský rallycross

Sedlčany - Na Silvestra přivítá sedlčanská kotlina poslední podnik této sezony a to již tradiční silvestrovský rallycross.

Na vánoční myslivecký ples v Krásné Hoře zavítalo na šest stovek lidí

Krásná Hora /FOTO/ - Na tradiční a oblíbený myslivecký ples, který jako každý rok i letos na první svátek vánoční uspořádali v Kulturním domě v Krásné Hoře členové Mysliveckého sdružení Svatý Jan, zavítalo přibližně šest stovek hostů.

Situace se sedlčanskou nemocnicí je kritická, nezastírá místostarosta města

Sedlčany - Uzavření interního oddělení sedlčanské nemocnice, kterou provozuje společnost Mediterra, je velkým zásahem v zajištění základní lékařské péče pro obyvatele celého Sedlčanska. Ředitel nemocnice Roman Vanžura tvrdí, že je k tomuto kroku donutil nedostatek lékařů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies