VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEDLČANY

Na předvánočním trhu se mísily všemožné vůně

Sedlčany - Vůně svařeného vína, punče, horkého jablečného nápoje či medoviny, koláčů i klobás soupeřily o zájem návštěvníků při vánočně laděných farmářských trzích.

Burian: Velice se obávám toho, že jsme lůžkové oddělení interny ztratili

Sedlčany - Uzavření lůžkového oddělení interny v sedlčanské městské nemocnici k 23. prosinci letošního roku je v současné době v regionu nejžhavější téma. Společnost Mediterra, která toto zdravotnické zařízení provozuje, oznámila, že jde o opatření dočasné. Informace o znovuotevření ale chybí. Budoucnost nemocnice se dotkne spádového území Sedlčanska, v němž žije 26 tisíc lidí. O rozhovor jsme požádali Jiřího Buriana, starostu Sedlčan a senátora za Příbramsko a Benešovsko.

Zpívání koled v domově seniorů podpořil smíšený sbor Záboj

Sedlčany - Domov seniorů v Sedlčanech se již třetím rokem zapojil do akce Česko zpívá koledy. Letos seniory ve zpěvu vydatně podpořil sedlčanský smíšený pěvecký sbor Záboj se sbormistryní Vladimírou Severovou. V tomto adventním čase chodí Záboj i děti potěšit klienty pravidelně a tentokrát se podařilo jejich účinkování spojit s akcí Deníků Bohemia v jeden den.

Sedlčanská nemocnice uzavírá interní oddělení, údajně dočasně

Sedlčany - Roman Vanžura, ředitel sedlčanské nemocnice, kterou provozuje společnost Mediterra – člen skupiny VAMED, neměl pro zdravotníky a obyvatele regionu příznivou zprávu. Od 23. prosince uzavírá Meditera lůžkovou část interního oddělení. Prý na dobu dočasnou. Příjem akutních pacientů končí v pondělí 19. prosince. Interní ambulance bude v provozu i nadále v pracovních dnech, a to od 7 do 15.30 hodin. Důvodem je podle vyjádření ředitele Vanžury zhoršená personální situace.

Zástupci Příbramska přebírali certifikáty ve svátečně vyšňořené Praze

Praha – Certifikáty o přiznání hned dvou českých rekordů uskutečněných v jeden den v Sedlčanech předával zástupcům z Příbramska ve svátečně vyšňořené Praze prezident pelhřimovské agentury Dobrý den Miroslav Marek.

„Kačeři“ se při úklidu nádrže nestačili divit nepořádku po rybářích

Sedlčany - Dobrovolníci se pustili do úklidu retenční nádrže v Sedlčanech. Nasbírali až dva metráky odpadků.

Radnice chce přehodnotit smlouvy s Mediterrou

Sedlčany – Studie Mediterry navrhovala finančně náročnou rekonstrukci, která je těžko uskutečnitelná. Za nereálné považuje vedení radnice také demolici budovy a následnou výstavbu nového pavilonu. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel potvrdil, že jednání o budoucnosti nemocnice se až do současné doby neposunula.

Senátor Jiří Burian nepochybuje, že po sedmadvaceti letech demokracie nezmizela

Sedlčany – Kašna je místem, kde se před sedmadvaceti lety scházeli odvážlivci, kteří chrastěním klíčů a třeba i mlčky dávali najevo ve dnech, kdy se teprve lámal režim, svůj jasný postoj.

Městská vyhláška zkrátí dobu nočního klidu v Sedlčanech

Sedlčany – Sedlčany reagují na legislativní změny platné od 1. října letošního roku. Radnice připravila městskou vyhlášku, kterou stanovuje konkrétní akce, při níž zkracuje obvyklou dobu nočního klidu. Radní návrh vyhlášky města č. 1 z roku 2016 schválili 9. listopadu a předloží ji do zastupitelstva v pondělí 28. listopadu.

Radnice drží dodavatele hřiště v šachu čtyřmi miliony

Sedlčany – Pokud by stavební firma z Plzně dodržela podmínky smlouvy, mohli se fotbalisté prohánět za míčem ve Zberazské ulici v lokalitě zvané Kačák již letos v říjnu. Ale ani v prodlouženém terminu do 4. listopadu, k němuž dala radnice svolení, umělý trávník „nenarostl." A kolaudace je v nedohlednu…

Okolí kostela a muzea připomínalo období rakouského mocnářství

Sedlčany – „Zachovej nám Hospodine, císaře a naši zem, dej, ať z víry moc mu plyne, ať je moudrým vladařem…," nesl se zpěv císařské hymny kostelem sv. Martina v sobotu dopoledne na závěr bohoslužby. Bylo to neobvyklé a podobný chorál ve svatostánku bylo možné slyšet snad před sto lety. Kostel zaplnily desítky vojáků v uniformách – od těch nejnižších až po ty služebně nejvyšší šarže. K cestování časem a návratu do dob rakousko-uherského mocnářství, byl dobrý důvod.

Profese strážníka je práce nedoceněná jak po finanční stránce, tak morálně

Sedlčany /ROZHOVOR/ – Stejně jsou k ničemu, akorát se starají o špatně parkující auta a komandují lidi na přechodech. Tak takové a podobné hodnocení si občas vyslechne od známých nebo jen tak mimoděk zřejmě každý, kdo se rozhodl pracovat pro město jako strážník. Je to opravdu tak zbytečná a jednoduchá profese? Na to odpovídá velitel sedlčanské městské policie Petr Krch s třiadvacetiletou praxí.

OPRAVA: Sedlčany v sobotu zažijí slavnostní nástup vojska

Sedlčany /TIP NA AKCI/ - Ve středu uplynulo 250 let ode dne, kdy se v Třebnicích u Sedlčan narodil do šlechtické rodiny Josef Václav Radecký, kterému sudičky u kolébky předvídaly vojenskou slávu. Nemýlily se. Hraběcí synek dosáhl závratné kariéry a je považován za jednoho z nejlepších vojevůdců Evropy 19. století. Jako významný vojenský velitel, stratég, politik a reformátor byl v roce 1836 jmenován polním maršálkem. O třináct let později se stal generálním guvernérem Františka Josefa I. a zůstal jím do roku 1857, kdy se stáhl z veřejného života. Tyto a mnoho dalších informací zazní na mezinárodním vědeckém semináři ve čtvrtek 3. listopadu v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech.

Při honu na uměle odchované bažanty ulovili svatojanští myslivci také dvě lišky

Svatý Jan – Tradiční hon na bažanty uspořádali na sklonku října myslivci z Mysliveckého sdružení (MS) Svatý Jan. Honu se zúčastnilo i několik pozvaných přátel svatojanských myslivců. „Lovíme uměle odchované bažanty, které každoročně vypouštíme do volné přírody," vysvětlil Mirek Votruba, předseda MS Svatý Jan.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies