VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEDLČANY

Návštěvníky přitahoval unikátní vůz ze Slovenska i salónní vagón arcivévody

Sedlčany - Sedlčanské nádraží zažilo v neděli 11. září nezvykle velký nápor návštěvníků a zájemců o jízdy historickými vlaky.Sdružení Posázavský Pacifik představilo v Sedlčanech salonní vagón s výstavkou „Osudová cesta Františka Ferdinanda d´ Este" s figurínami arcivévody, jeho ženy vévodkyně Žofie, princeznou Sophií a princi Ernstem a Maxmiliánem. Víc než o arcivévodovu rodinu se ale příchozí zajímali o modely zahradních železnic, na kterých mohli zejména kluci a tatínkové oči nechat.

Úpravy v městských kotelnách v Sedlčanech výrazně sníží účty za teplo

Sedlčany - Podle kalkulace Městské teplárenské společnosti by měli letos odběratelé zaplatit za gigajoule tepla 650 korun. Cílem vedení radnice je účet za teplo vyráběné v městských kotelnách ještě snížit. Úspora kolem padesáti korun za gigaloule by se měla promítnout již v příští topné sezóně! Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel předpokládá, že k podpisu smlouvy s ČEZ Energo, která instaluje v centrálním tepelném zdroji na Severním sídlišti kogenerační jednotku, dojde v průběhu podzimu letošního roku.

Autobus u Mokrska zachvátily plameny, cestující vyvázli bez zranění

Příbramsko - V pondělí po 10. hodině byl na tísňovou linku Středočeských hasičů náhlášen požár autobusu mezi obcemi Mokrsko a Čelina na Příbramsku. Pasažéři vyvázli bez zranění.

Slavnosti v Nalžovicích propojí světy postižených i zdravých lidí

Nalžovice /TIP NA VÝLET/ – Třetí zářijový den v Nalžovicích bude ve znamení zámeckých slavností. Ty jsou oslavou úspěchů a pokroků osob se zdravotním postižením na jejich cestě za lepším, důstojnějším a kvalitnějším životem.

Daniel Havel přivezl ukázat olympijský bronz do Sedlčan

Sedlčany /ROZHOVOR/ - Háček čtyřkajaku Daniel Havel přijel v sobotu do Sedlčan ukázat bronzovou olympijskou medaili, kterou na olympiádě v Riu pro Českou republiku posádka vybojovala. Jela v osvědčeném složení: Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba. Sympatický odchovanec kanoistického oddílu TJ Sedlčany avizoval, že po besedě při autogramiádě se s ním a s medaili mohou zájemci vyfotografovat a to také splnil. Před besedou poskytl čtenářům Příbramského deníku rozhovor.

Brdskou ligu čeká finále v Sedlčanech

Radíč – O uplynulém víkendu postoupila Brdská liga do své poslední části. Na hřišti v Radíči totiž proběhlo poslední dvoukolo letošního ročníku. O body, které by mohly zlepšit celkové umístění týmů, tak budou moci závodníci zabojovat už jen v samotném finálovém kole, které se bude konat 10. září v Sedlčanech.

V areálu Pod duby byly stovky živých exponátů

Sedlčany – Sedmapadesát vystavovatelů drobného zvířectva se účastnilo o víkendu 31. ročníku Povltavské výstavy králíků, holubů a drůbeže v Sedlčanech. I tentokrát byla prezentace spojená s okresní soutěží. Základní organizace Českého svazu chovatelů Sedlčany ji pořádala ve svém areálu Pod duby.

Kalendář Mlýny na Sedlčansku je hotov

Sedlčansko – Sdružení obcí Sedlčanska vydalo nákladem 2650 kusů stolní kalendář s názvem Mlýny na Sedlčansku. Jsou v něm zaznamenány všechny poutě, posvícení, významné výstavy, kulturní, sportovní a další akce v regionu v roce 2017, z nichž si mohou lidé s předstihem vybírat.

Zchátralá fara by po opravě mohla sloužit seniorům

Nechvalice /Z VAŠÍ OBCE/ – Zastupitelé Nechvalic vyjádřili plným počtem podporu výstavbě pečovatelských bytů, případně další variantě, kterou je komunitní dům pro seniory. Se záměrem je seznámil starosta obce Jiří Hejhal.

Hana Kosinová (91 let) v Cholíně: Znám tady už každý kámen

Cholín /ROZHOVOR/ – Tisíce rekreantů tráví léto u Vltavy. Mezi oblíbená místa k odpočinku patří Slapská přehrada, oblast Cholína. Od dětství se sem z Roudnice nad Labem ráda vrací Hana Kosinová, ve svých jednadevadesáti letech, aby zasvětila do krás zdejší přírody nejmladší členy rodiny. Má tu totiž hluboké kořeny a ještě si pamatuje, jak dědečkovu hospodu navždy zaplavila voda, když lidská obydlí musela ustoupit přehradě.

Krčínova cyklostezka má propojit bezpečně Sedlčany a Sedlec-Prčici

Sedlčany – Starostové Sedlčan, Sedlce-Prčice, Kosovy Hory a Jesenice se sešli v kanceláři Sdružení obcí Sedlčanska, aby jednali o záměru vybudovat Krčínovu cyklostezku.

FOTO: Tábor u ochránců zvířat je jako přírodověda hrou

Hrachov - V záchranné zvířecí stanici v Hrachově se koná třetí ročník příměstských táborů. Děti si užily ve společnosti zvířat a šikovných lektorů druhý turnus.

Starostové měst a obcí o další kontroly nestojí, senát je podpořil

Region – Senátor a sedlčanský starosta Jiří Burian je přesvědčen, že kontrol, které prověřují hospodaření obcí, je víc než dost. Proto v senátu nesouhlasil se zákonem, který by měl zvýšit pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu ČR (dále NKÚ).

Usnesení zastupitelstva v Sedlčanech už radnice nezveřejňuje v plném znění

Sedlčany – Někteří zastupitelé a kontrolní výbor zastupitelstva města požadovali, aby měli občané větší přístup elektronickou formou k informacím ze schůzí městské rady a zastupitelstva. Na minulém jednání zastupitelstva to rozpoutalo debatu a k tématu se vrátí zastupitelé také v pondělí 29. srpna. Začíná tradičně v Kulturním domě Josefa Suka od 17 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies