VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEDLČANY

Žena obviňuje sedlčanskou radnici ze snahy získat pozemky právní kličkou

Sedlčany - Pozemky za miliony korun v Sedlčanech, o které se vede soudní spor, jsou zapsány duplicitně, což je z pohledu radních neoprávněné.

Přijeďte se podívat do Sedlčan na silvestrovský rallycross

Sedlčany - Na Silvestra přivítá sedlčanská kotlina poslední podnik této sezony a to již tradiční silvestrovský rallycross.

Na vánoční myslivecký ples v Krásné Hoře zavítalo na šest stovek lidí

Krásná Hora /FOTO/ - Na tradiční a oblíbený myslivecký ples, který jako každý rok i letos na první svátek vánoční uspořádali v Kulturním domě v Krásné Hoře členové Mysliveckého sdružení Svatý Jan, zavítalo přibližně šest stovek hostů.

Situace se sedlčanskou nemocnicí je kritická, nezastírá místostarosta města

Sedlčany - Uzavření interního oddělení sedlčanské nemocnice, kterou provozuje společnost Mediterra, je velkým zásahem v zajištění základní lékařské péče pro obyvatele celého Sedlčanska. Ředitel nemocnice Roman Vanžura tvrdí, že je k tomuto kroku donutil nedostatek lékařů.

Na předvánočním trhu se mísily všemožné vůně

Sedlčany - Vůně svařeného vína, punče, horkého jablečného nápoje či medoviny, koláčů i klobás soupeřily o zájem návštěvníků při vánočně laděných farmářských trzích.

Burian: Velice se obávám toho, že jsme lůžkové oddělení interny ztratili

Sedlčany - Uzavření lůžkového oddělení interny v sedlčanské městské nemocnici k 23. prosinci letošního roku je v současné době v regionu nejžhavější téma. Společnost Mediterra, která toto zdravotnické zařízení provozuje, oznámila, že jde o opatření dočasné. Informace o znovuotevření ale chybí. Budoucnost nemocnice se dotkne spádového území Sedlčanska, v němž žije 26 tisíc lidí. O rozhovor jsme požádali Jiřího Buriana, starostu Sedlčan a senátora za Příbramsko a Benešovsko.

Zpívání koled v domově seniorů podpořil smíšený sbor Záboj

Sedlčany - Domov seniorů v Sedlčanech se již třetím rokem zapojil do akce Česko zpívá koledy. Letos seniory ve zpěvu vydatně podpořil sedlčanský smíšený pěvecký sbor Záboj se sbormistryní Vladimírou Severovou. V tomto adventním čase chodí Záboj i děti potěšit klienty pravidelně a tentokrát se podařilo jejich účinkování spojit s akcí Deníků Bohemia v jeden den.

Sedlčanská nemocnice uzavírá interní oddělení, údajně dočasně

Sedlčany - Roman Vanžura, ředitel sedlčanské nemocnice, kterou provozuje společnost Mediterra – člen skupiny VAMED, neměl pro zdravotníky a obyvatele regionu příznivou zprávu. Od 23. prosince uzavírá Meditera lůžkovou část interního oddělení. Prý na dobu dočasnou. Příjem akutních pacientů končí v pondělí 19. prosince. Interní ambulance bude v provozu i nadále v pracovních dnech, a to od 7 do 15.30 hodin. Důvodem je podle vyjádření ředitele Vanžury zhoršená personální situace.

Zástupci Příbramska přebírali certifikáty ve svátečně vyšňořené Praze

Praha – Certifikáty o přiznání hned dvou českých rekordů uskutečněných v jeden den v Sedlčanech předával zástupcům z Příbramska ve svátečně vyšňořené Praze prezident pelhřimovské agentury Dobrý den Miroslav Marek.

„Kačeři“ se při úklidu nádrže nestačili divit nepořádku po rybářích

Sedlčany - Dobrovolníci se pustili do úklidu retenční nádrže v Sedlčanech. Nasbírali až dva metráky odpadků.

Radnice chce přehodnotit smlouvy s Mediterrou

Sedlčany – Studie Mediterry navrhovala finančně náročnou rekonstrukci, která je těžko uskutečnitelná. Za nereálné považuje vedení radnice také demolici budovy a následnou výstavbu nového pavilonu. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel potvrdil, že jednání o budoucnosti nemocnice se až do současné doby neposunula.

Senátor Jiří Burian nepochybuje, že po sedmadvaceti letech demokracie nezmizela

Sedlčany – Kašna je místem, kde se před sedmadvaceti lety scházeli odvážlivci, kteří chrastěním klíčů a třeba i mlčky dávali najevo ve dnech, kdy se teprve lámal režim, svůj jasný postoj.

Městská vyhláška zkrátí dobu nočního klidu v Sedlčanech

Sedlčany – Sedlčany reagují na legislativní změny platné od 1. října letošního roku. Radnice připravila městskou vyhlášku, kterou stanovuje konkrétní akce, při níž zkracuje obvyklou dobu nočního klidu. Radní návrh vyhlášky města č. 1 z roku 2016 schválili 9. listopadu a předloží ji do zastupitelstva v pondělí 28. listopadu.

Radnice drží dodavatele hřiště v šachu čtyřmi miliony

Sedlčany – Pokud by stavební firma z Plzně dodržela podmínky smlouvy, mohli se fotbalisté prohánět za míčem ve Zberazské ulici v lokalitě zvané Kačák již letos v říjnu. Ale ani v prodlouženém terminu do 4. listopadu, k němuž dala radnice svolení, umělý trávník „nenarostl." A kolaudace je v nedohlednu…

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies