VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEDLČANY

Zastupitelé Sedlčan schválí po desáté večerní jen pravidelné venkovní akce

Sedlčany - Pokud venkovní zábava nebo oslava, která není přesně vymezena vyhláškou, skončí později, riskují organizátoři zásah policie a pokutu do pěti tisíc korun.

Většina kaprů lysců z Musíku poputuje do Německa

Sedlčansko – Výlov padesátihektarového Musíku, který je největším rybníkem na Sedlčansku, přilákal o státním svátku a o víkendu proudy lidí. Ukázka umění rybářů Štičí líhně Esox z Nedrahovic a z Tábora byla o to větším lákadlem, že tradiční akci přálo počasí.

Na koncert učitelů zavítaly čtyři stovky lidí

Sedlčany /ROZHOVOR/ – Desátý jubilejní ročník Koncertu učitelů Základní umělecké školy Sedlčany si přišlo do Kulturního domu Josefa Suka vychutnat 400 posluchačů. Nabídl pestrou směs vystoupení současných, ale i bývalých pedagogů školy. Ředitelka ZUŠ Sedlčany Vladimíra Severová v rozhovoru přiblížila jeho průběh a odpověděla i na další otázky.

Gabriela Falcová chystá knihu, pojmenovala ji Diagnóza: Učitelka

Příbramsko /ROZHOVOR/ – Učitelka Gabriela Falcová, která působí v Základní škole Dublovicích třináct let, dokončila knihu. Dala jí název podle jedné kapitoly – Diagnóza: Učitelka. Dostat by se ke čtenářům měla na jaře nebo v létě příštího roku. Jejího vydání se ujalo prestižní nakladatelství Triton. Křest plánuje autorka v Městské knihovně v Sedlčanech a také ve Váchově špýcharu v Drážkově. V rozhovoru nám svůj počin přiblížila.

Mistři světa ve sportovním aerobiku se znají od školky

Sedlčansko - Dvanáctiletý Luboš Hanus se zná s Michaelou Zelenkovou od školky. V té době by se jejich rodiče asi usmáli věštbě, že se z jejich dětí jednou stanou v párovém aerobiku partneři a dokonce tak dobří, že získají titul mistrů Evropy a mistrů světa! Student víceletého sedlčanského gymnázia Luboš přivezl o víkendu z MS ve sportovním aerobiku a fitness z Vídně dvě zlaté medaile – za sólové vystoupení, kdy jeho sestavu ve španělských rytmech doprovázela píseň Ricky Martina a zlato „ulovil" v párové exhibici s Míšou Zelenkovou. Ta je jen o několik měsíců starší a je žačkou 2. ZŠ Propojení v Sedlčanech.

Titulky ani slovenština nejsou pro diváky filmového festivalu bariérou

Sedlčany - Třetí ročník přehlídky dětských filmů s názvem Sedlčanská filmová školka přinesl 
o víkendu pět snímků méně obvyklé produkce. Hlavní pořadatel Petr Sokol, který vede Filmový klub v Sedlčanech, se 
u pokladny kina setkal s tvářemi, které znal z předchozích ročníků. Věděl, že návštěvníci jsou místní nebo z Kňovic, Příbrami a zvlášť si pochvaloval filmové příznivce z Počepic.

Michaela a Luboš přivezli z Vídně zlato

Sedlčany - Na mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness ve Vídni se českým sportovcům dařilo. Na medailové bilanci české reprezentace se významně podíleli také mladí sportovci z Příbramska. Luboš Hanus ze Žemličkovy Lhoty u Petrovic a Michaela Zelenková ze Sedlčan se o víkendu vrátili domů hned se třemi zlatými kovy.

Ředitel školy: Je absurdní, že i mléko dotované státem se nesmí v bufetu prodat

Příbramsko – Před několika dny uzavřela Hanka Suchá ve 2. ZŠ Propojení v Sedlčanech školní bufet. Rozhodla se tak po deseti letech jeho provozování. Důvodem je podle jejího názoru přísná legislativa. „S novou takzvanou pamlskovou vyhláškou nesplňovala určené požadavky polovina výrobků, které si u nás v bufíku mohly děti koupit. Bufety navíc budou povinny mít také registrační pokladny," vysvětluje.

Obce Dublovice a Příčovy řeší problémy 
s nedostatkem kvalitní pitné vody

Dublovice – Zastupitelé Dublovic zvažovali několik variant, jak garantovat obyvatelům do budoucna dostatečné množství pitné vody. Přiklonili se k připojení přes přípojku k vodárenskému systému Sedlčan. Sedlčany jsou zásobovány od loňského roku vodou ze Želivky. Podle předběžných odhadů půjde o náklady ve výši kolem 60 milionů korun.

Věčné téma: Volně pobíhající psi

Sedlčany – Venčit psa bez vodítka nebo ho pustit z dohledu se nemusí vyplatit. Upozornil na to Petr Krch, velitel Městské policie Sedlčany. Uvedl, že nezodpovědného majitele může nepříjemně překvapit pokuta. Připomněl, že strážníci dodržují zákon a proto nemohou být shovívaví k případům, kdy pes znečišťuje veřejné prostranství nebo pokud strážci pořádku zjistí, že zvíře není ovladatelné.

Upletl jsem si na sebe bič, žertuje Petr Štěpánek

Petrovice - Do krajského zastupitelstva usedne také Petr Štěpánek (Starostové a nezávislí), starosta Petrovic.

Jan Saudek navštíví ve čtvrtek sedlčanské muzeum, zahájí zde svou výstavu

Sedlčany – Ve čtvrtek navštíví sedlčanské muzeum fotograf Jan Saudek. V 18 hodin zde zahájí svou výstavu Podoby krásy.

Lenka Mottlová: S tolerancí k hendikepu to není tak zlé

Nalžovice /ROZHOVOR/ – Před nedávnem došlo ke sloučení kamýcké organizace Krok s Nalžovickým zámkem. Jak tato změna ovlivní hendikepované klienty a proč k tomuto sloučení došlo? Na to odpovídá ředitelka Nalžovického zámku Lenka Mottlová v následujícím rozhovoru.

Detektor kovů přispívá k větší bezpečnosti dětských hřišť

Sedlčany – Strážníci městské policie mají zdatného pomocníka. Nově jsou vybaveni detektorem kovů. Přístroj neleží v koutě na jejich služebně, ale je s nimi v terénu, kdy objíždí na kontrolu dětských hřišť. Petr Krch, velitel městské policie, vysvětlil, že jednou z oblastí, kde působí strážníci, je i prevence úrazů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies