VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEDLČANY

Letos poprvé u skanzenu na karavanu dohlížel Jakub Krčín

Vysoký Chlumec – Putování za Jakubem Krčínem se stalo s příchodem podzimu hezkou tradicí, kterou oživují Vysoký Chlumec a Petrovice vzpomínku na rožmberského regenta a stavitele rybníků, který v regionu zanechal nejen 50hektarový Musík, ale řadu menších vodních staveb.

Novou miniškolku v učilišti provozuje Farní charita

Sedlčany – V prostorách sedlčanského Středního odborného učiliště v ulici Petra Bezruče, konkrétně na Domově mládeže, funguje od začátku letošního školního roku nová služba. Jedná se o hlídání a péči o děti do šesti let v dětské skupině, jejímž provozovatelem je Farní charita Starý Knín. Té učiliště pronajímá své prostory.

O kompost mají lidé takový zájem, že nabídka nestačí

Sedlčany – Nová kompostárna Sedlčanských technických služeb za celý loňský rok zpracovala takřka tisíc tun přijatého bioodpadu.

Michal Viewegh: Přibližně za tři týdny mi vyjde nový román

Sedlčany – S létem se rozloučili čtenáři – účastníci Čtenářské ligy – v sobotu 17. září fotbalovým utkáním. Tradičně proti nim nastoupil tým spisovatelů a ilustrátorů.

V Sedlčanech cena pitné vody výrazněji neporoste

Sedlčany – Cena pitné vody v Sedlčanech by neměla v příštím roce doznat razantních změn. Podle prvotního odhadu bude vyšší o desetihaléře. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel ale upozornil, že návrhy cen za vodné a stočné bude vedení radnice teprve s 1. Středočeskou vodárenskou společností projednávat – a to nejdéle v listopadu. Dosud vše nasvědčuje tomu, že celková cena za kubík se bude pohybovat kolem současných 75 korun.

Tráva se na veřejných plochách seká až pětkrát ročně

Sedlčany – Městský rozpočet počítá na údržbu městské zeleně přibližně s částkou 2,5 milionu korun ročně, z toho přibližně 1,5 milionu představuje sekání trávy. „Letošní rok byl mimořádně na sekání trávy a úpravu městské zeleně nákladný. Finančně vyjádřeno, jednalo se o náklady přibližně o 250 až 300 tisíc vyšší než v loňském roce, který byl ale mimořádně suchý," uvedl místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel.

Mládež získala v Sedlčanech nové workoutové hřiště

Sedlčany – Ve správě Sedlčanských technických služeb je v současné době deset dětských hřišť – šest jich je v Sedlčanech a čtyři v osadách města. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel upozornil, že z toho dvě jsou nová.

Kvůli deštivému počasí dorazila na sedlčanské náměstí polovina prodejců

Sedlčany – Necelé čtyři desítky farmářů a dalších prodejců se přihlásily na podzimní farmářské trhy. Na sedlčanské náměstí jich však kvůli vydatnému rannímu dešti dorazila přibližně polovina. Byli především z regionu – z Vrchotových Janovic, Nedrahovic, Křepenic, Prosenic…

Psí útulek není jen o ubytování, ale 
o péči a přípravě pro nový domov

Hrachov /ROZHOVOR, SNÍMKY PSŮ/ – Když někdo nenechá jediného psa bez povšimnutí, říká se mu „psí máma". Jestli se také někomu říká „psí táta", tak mezi ně jistě patří i Karel Stehlík, vedoucí Domova Fauny v Hrachově, který se stará o odložené, opuštěné a zaběhnuté psy. Karel Stehlík, stejně jako jeho předchůdce Karel Soukup, je schopný při telefonátu mluvit zároveň i na psa, který si zrovna v tu chvíli vyžaduje pozornost.

Brdská liga 2016 skončila vítězstvím obou líchovských družstev

Sedlčany - Brdská liga 2016 má své letošní čerstvé vítěze. A zřejmě nikoho nepřekvapí, že po finále v Sedlčanech se opět slavilo v hasičském sboru v Líchovech.

V pivovaru se slavilo tentokrát „na stojáka"

Vysoký Chlumec - Prohlídky pivovaru, kapely Blue Orchestra, AC/DC Revival, Alkehol, Mandrage a Keks byly v sobotu 10. září lákadly, za kterými návštěvníci všech generací směřovali do podhradí. Jídla a pití bylo také dostatek. V pivovaru Vysoký Chlumec se vyrábí pěnivý nápoj od roku 1466. Je jasné, že na narozeninových oslavách nechyběly tradiční značky piva a pro slavnostní příležitost byl uvařen také sváteční třináctistupňový polotmavý speciál. Na jeho výrobu byl použit americký chmel.

Návštěvníky přitahoval unikátní vůz ze Slovenska i salónní vagón arcivévody

Sedlčany - Sedlčanské nádraží zažilo v neděli 11. září nezvykle velký nápor návštěvníků a zájemců o jízdy historickými vlaky.Sdružení Posázavský Pacifik představilo v Sedlčanech salonní vagón s výstavkou „Osudová cesta Františka Ferdinanda d´ Este" s figurínami arcivévody, jeho ženy vévodkyně Žofie, princeznou Sophií a princi Ernstem a Maxmiliánem. Víc než o arcivévodovu rodinu se ale příchozí zajímali o modely zahradních železnic, na kterých mohli zejména kluci a tatínkové oči nechat.

Úpravy v městských kotelnách v Sedlčanech výrazně sníží účty za teplo

Sedlčany - Podle kalkulace Městské teplárenské společnosti by měli letos odběratelé zaplatit za gigajoule tepla 650 korun. Cílem vedení radnice je účet za teplo vyráběné v městských kotelnách ještě snížit. Úspora kolem padesáti korun za gigaloule by se měla promítnout již v příští topné sezóně! Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel předpokládá, že k podpisu smlouvy s ČEZ Energo, která instaluje v centrálním tepelném zdroji na Severním sídlišti kogenerační jednotku, dojde v průběhu podzimu letošního roku.

Autobus u Mokrska zachvátily plameny, cestující vyvázli bez zranění

Příbramsko - V pondělí po 10. hodině byl na tísňovou linku Středočeských hasičů náhlášen požár autobusu mezi obcemi Mokrsko a Čelina na Příbramsku. Pasažéři vyvázli bez zranění.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies