VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEDLČANY

U Husova viklanu se uskutečnila vzpomínková akce

Petrovice - Památné místo, kde Mistr Jan Hus kázal a předával své myšlenky lidem bez rozdílu jejich postavení, ožilo ve středu 6. července slavnostním setkáním.

Škola Propojení se po třiadvaceti letech loučila se školníkem Bohoušem

Sedlčany – Bohumil Vodička, školník 2. ZŠ Sedlčany, tradičně na konci školního roku sejmul ze stožáru vlajku školy a pečlivě ji složil. Po prázdninách ji už ale znovu vyvěsí jeho nástupce.

Opakovaný zápis kapacitu mateřské školky nenaplnil

Sedlčany – Nevytíženost mateřské školky je v současné době v Sedlčanech žhavým tématem. Zatímco jiná města a obce se potýkají s nedostatkem volných míst v předškolním zařízení, v Sedlčanech je to naopak. Dětí je málo!

Stopaři z Dublovic po závodu vzkazují: Svět a lidé v něm jsou skvělí

Dublovice – Stopaři Michaela Šofková a David Švec jsou už z dobrodružných cest zpátky doma. Z Mistrovství České republiky v autostopu, kterého se zúčastnili společně s dalšími jedenácti páry, se vrátili nejen s pomyslnou bronzovou medailí, ale i řadou nezapomenutelných zážitků.

Do zvířecí stanice v Hrachově letos zavítaly už čtyři tisíce návštěvníků

Hrachov – Pracovníci záchranné stanice mají dva hlavní úkoly, a to starat se o zraněná zvířata z volné přírody a jejich opětovné vypouštění zpět.

Robert Fulghum si v Drážkově fotil čtenáře, aby viděl, pro koho píše

Drážkov - Váchův špejchar v Drážkově zažil v sobotu opravdu mimořádnou událost. Známý americký spisovatel, který si získal srdce čtenářů ve více než stovce zemí, zařadil do svého turné po České republice také tuto malebnou vesnici na Sedlčansku.

Při vernisáži se podávaly telecí řízky, které kdysi přivezl do Čech Radecký

Sedlčany – Původ, mládí, kariéru, osobní a dlouhý život c. k. Polního maršála Jana Josefa Václava Radeckého připomíná výstava, kterou připravilo Městské muzeum v Sedlčanech za přispění dalších patrnerů: Národního muzeua v Praze, Hornického muzea Příbram a Muzea v Milevsku.

Prodloužené noční služby strážníků se osvědčují

Sedlčany – Stížnostmi na rušení nočního klidu o víkendech, zejména v lokalitě Severního sídliště, se zabývalo podrobněji již březnové zastupitelstvo a navrhlo některá opatření. O tom, jak byla splněna a jak se osvědčila, informoval zastupitele v pondělí 6. června místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel.

Na Rose se potkali dva nejslavnější čeští vojáci – Radecký a Josef Švejk

Sedlčany – Na slavnostech Rosa se na náměstí potkali v pátek při zahájení akce dva nejslavnější a nejznámější čeští vojáci- polní maršál Jan Josef Václav Radecký a prostý voják Josef Švejk. Oba sloužili Rakousku-Uhersku, ale každý v jiné době a jinému císaři pánu.

Policisté v Sedlčanech objasnili každý druhý případ

Sedlčansko – Kamerový systém v Sedlčanech přispívá k prevenci trestné činnosti. Shodli se na tom zástupci Policie ČR i Městské policie Sedlčany, kteří podali v červnu členům městské rady informace o situaci v Sedlčanech a v regionu.

Farmářské trhy v Sedlčanech přilákaly i Bohumila Klepla

Sedlčany – Farmářské trhy v Sedlčanech se uskutečnily letos podruhé a měly co nabídnout! Vypravil se na ně i známý herec Bohumil Klepl se svojí partnerkou, která pochází z Chramost a pokud to čas dovolí, jezdí sem společně na chalupu.

Petra Cihelková ze Sedlčan je rytířkou Řádu krásného slova

Praha/Sedlčany - Příbramsko se může pochlubit rytířkou krásného slova. Byla na ni pasována ve středu 1. června v Konírně Nostického paláce v Praze jedenáctiletá Petra Cihelková ze Sedlčan. Podobné pocty se dotalo pouze dalším čtrnácti dětským čtenářům z celé České republiky.

Stopaři ze Sedlčanska: Těšíme se, kolik zajímavých lidí potkáme

Sedlčany – Cestování stopem může být zdlouhavé, únavné a nudné. Ale představte si, že byste měli stopem ujet 5 200 kilometrů a navíc přitom závodit s dalšími jedenácti páry. Přesně taková výzva stojí před Michaelou Šofkovou a Davidem Švecem z Dublovic na Sedlčansku, kteří se již 18. června zúčastní Mistrovství České republiky v Autostopu.

Sedmiboj na stadionu Taverny se nesl v bojovném a zároveň v přátelském duchu

Sedlčany - Na dvě stě školáků 1. ZŠ Sedlčany si mohlo v pondělí 6. června alespoň trochu vychutnat atmosféru, kterou budou zažívat o dva měsíce později účastníci Letních olympijských her v brazilském městě Rio de Janeiro.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies