VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mrzí nás, že námitky a určitá míra nepochopení jsou publikovány přes média

Příbram - Lukáš Vaculík, ředitel projektu Senior Point, reaguje na vyjádření Magdy Burianové pro Příbramský deník.

12.4.2016
SDÍLEJ:

Na otevření Senior Pointu se sešlo asi 300 hostů.Foto: MěÚ Příbram

Jménem obecně prospěšné společnosti Společně, o.p.s., která je zřizovatelem a provozovatelem Senior Pointu v Příbrami, reaguji na článek „Magda Burianová: Klacky pod nohy nám hází Senior Point" (Zdroj: http://pribramsky.denik.cz/zpravy_region/magda-burianova-klacky-pod-nohy-nam-hazi-senior-point-20160404.html") ze dne 4. 4. 2016.

Nebudu se zde vyjadřovat k věcem, které náleží do kompetence města Příbrami (poskytování dotací organizacím, nájemné, odstraňování cedulí v areálu, apod.).

V průběhu roku 2015 jsme několikrát jednali se zástupci organizací, kteří projevili zájem a ochotu spolupracovat na aktivitách pro seniory v Příbrami. Nabídli jsme jim možnost zastřešit dotační žádosti na činnost, aktivity a kancelářské potřeby. Několik organizací tuto možnost využilo a doručily nám své požadavky na kancelářské potřeby. Tyto požadavky průběžně naplňujeme, část kancelářských potřeb je již u zapojených organizací.

K nabídce aktivit, které jsme si „vytáhli, abychom je mohli sami nabízet": Začátkem prosince 2015 jsme obdrželi požadavky a plány organizací na rok 2016. Jednotlivé plány činnosti jsme se snažili konkretizovat a upřesnit tak, aby bylo možné jasněji identifikovat dopad pro cílovou skupinu (tedy pro kolik osob je daná aktivita určena), jaká bude finanční náročnost a zda nedochází k duplicitní činnosti (např. výlet do stejné lokality v průběhu několika týdnů po sobě). Zároveň jsme tyto aktivity chtěli nabídnout široké seniorské veřejnosti.

Uvědomujeme si, že některé aktivity a činnosti jsou specifické pro určitou skupinu lidí a tudíž nejsou určeny široké veřejnosti, přesto jsme i v této rovině nabídli organizacím, které o to projevily zájem, pomocnou ruku. Vždy uvádíme, že daná akce je realizována ve spolupráci s partnerem – seniorskou organizací. To, že jsou akce určeny pro obyvatele Příbrami, má jednoduché zdůvodnění: Dotace na aktivity jsou z rozpočtu MĚSTA PŘÍBRAMI, a tudíž jsou určeny obyvatelům města.

V Příbrami spolupracujeme s několika organizacemi: Svaz důchodců ČR, Svaz tělesně postižených civilizačními chorobami v ČR a další, čehož může být důkaz i 1. společné posezení u kávy, které proběhlo v pondělí 4. 4. za účasti více jak 200 seniorů. Proto nás mrzí skutečnost, že námitky a určitá míra nepochopení jsou takto publikovány přes média a ne u společného stolu, kdy bychom si mohli vzájemně vyměnit názory a dospět k všeobecně přijatelnému řešení.

Ing. Lukáš Vaculík, ředitel projektu Senior Point

Autor: Redakce

12.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Starosta Zálezlic Jiří Čížek.
61

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

FOTO, ANKETA: Hlasujte o miminko týdne

Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat.

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Příbramsko - O víkendu 19. a 20. srpna vstupuje do nového ročníku okresní fotbalová sezona na Příbramsku. První soutěžní zápasy budou tradičně odehrány v úvodním kole poháru.  

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

Předzahrádky restaurací jsou terčem kritiky

Příbram /FOTOGALERIE/ -  Třetí měsíc platí zákaz kouření v prostorách restaurací. Zapálit si cigaretu u piva či po jídle je možné jen venku. Předzahrádky snad nikdy nebyly tak obsazené jako letos.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení