VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strategický plán města bude schválen po úpravách a doplnění

Příbram - Jako reakci na článek příbramského zastupitele dr. Řiháka, který byl publikován na sociálních sítích a na internetu zaslalo vedení města následující vyjádření.

3.2.2015
SDÍLEJ:

Příbramská radnice. Foto: Kateřina Chourová

Strategický plán rozvoje města Příbram bude dle usnesení Zastupitelstva doplněn a upraven dle návrhů a připomínek, které vycházejí z nových, aktuálních potřeb. Jedná se o úpravy, které odrážejí současný stav, a se kterými původní tvůrci tohoto dokumentu nemohli počítat a je třeba je nově zapracovat. Jedná se o opodstatněné připomínky laické i odborné veřejnosti, které je nutné brát v potaz.

V žádném případě nedochází ke znevážení práce lidí, kteří na tomto dokumentu pracovali předtím. Drtivá většina obsahu bude zachována a ty oblasti, které již neodpovídají současné situaci nebo potřebám, budou upraveny tak, aby odpovídaly aktuálnímu stavu.

To, jestli Strategický plán rozvoje města Příbram bude schválen před nebo až po úpravách, nemusí být na první pohled důležité. Z logického hlediska je však smysluplnější schvalovat něco, co je aktuální a o čem jsou předkladatelé přesvědčeni, že je správně.

Ke kritice, že již došlo ke zrušení projektů, které mohly přinést užitek. První zmiňovaný projekt na zateplení příbramského Aquaparku nebyl schválen, protože nové vedení radnice tento projekt shledalo jako nerentabilní a z hlediska přínosu za diskutabilní. Zde bylo konstatováno, mimo jiné i po místním šetření, konzultaci s ředitelem Sportovních zařízení města Příbram a stavebními odborníky, že zmiňované zateplení není v současnosti potřeba. Spíše je třeba zaměřit se na investice do vnitřního vybavení Aquaparku a zkvalitnění poskytovaných služeb pro veřejnost.

Kamerový systém městské policie se bude řešit. Nikoliv však neefektivní investicí do stávajícího zastaralého systému a jeho dílčího rozšíření. Vedení města považuje za správné, aby celý kamerový systém byl změněn od základů a odpovídal moderním trendům dohledové a monitorovací činnosti a zásadním způsobem zlepšil svou funkčnost a technické možnosti.

Je nám líto, že ČSSD opozice v čele s dr. Řihákem dělá ze všech rozhodnutí nové radnice politická témata a nedokáže reálně zhodnotit faktickou podstatu věci. I přes tento fakt, budeme i nadále prosazovat takové věci, o kterých jsme přesvědčeni, že jsou správné, budeme je logicky zdůvodňovat a seznamovat s nimi veřejnost. Máme jediný cíl: dělat věci efektivně a správně.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

Autor: Redakce

3.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Vítěz turnaje Hospoda Cup 2017.

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Uživatelé skateparku se těší na "bazén"

Příbram /FOTOGALERIE/ - Nad tratí u bývalého Junior klubu se rozevírá křoví a po písčité vyježděné cestě z něho vyjíždí na kole s nízko nastaveným sedlem zhruba sedmnáctiletý kluk v kšiltovce, s batohem na zádech a tetováním na krku. Je trochu zklamaný, nikdo tam není.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení