VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Softbalová Amasoma chce odlepit děti od počítačů a zve je do týmu

Příbram – Softballový tým Amasoma Příbram opět otvírá dveře žákům základních škol, kteří by se chtěli věnovat tomuto sportu.

5.12.2016
SDÍLEJ:

Družstvo kadetů softbalového klubu Amasoma Příbram.Foto: archiv klubu

„Žijeme v uspěchané době a ač to chceme slyšet nebo ne, venku tráví volný čas čím dál méně dětí. Mnoho z nich si navyklo sedět doma u počítače, trávit volný čas na sociálních sítích a pohyb jim naopak chybí," myslí si předseda softbalového klubu Amasoma Příbram Roman Kříž.

Málokdo ví, že má softball v Příbrami více jak třicetiletou tradici a že se zakladatelé významně podíleli na utváření softballového prostředí v Čechách. „Tým vychoval v minulosti několik hráčů, kteří se stali oporami českého národního týmu. Dodnes je členská základna aktivní ve výchově mládeže a snaží se je k pohybu přijmout," připomíná Kříž a dodává: „Neříkám, že je to při současné konkurenci sportů jednoduché, na druhou stranu dodávám, že jsme jeden z mála oddílů, který nikoho neodmítá a poskytne dětem jak odbornou výchovu, tak materiální výpomoc v začátcích."

V zimě probíhají softbalové tréninky v prostorách tělocvičny 7. základní školy každé pondělí od 18.30 hodin, kam může kdokoliv své děti přivést. Jakmile na jaře počasí dovolí, tráví trenéři s dětmi čas na čerstvém vzduchu dvakrát v týdnu na vlastním hřišti v Brodské ulici.

„Družstvo kadetů máme momentálně přihlášené v soutěži 2. ligy, což obnáší pět až šest strávených víkendů mimo Příbram a účast na vypsaných turnajích v rámci České softballové asociace. V loňském roce i v tom letošním jsme jako jediný tým v Čechách se svou mládeží odjezdili všechny takto vypsané víkendové turnaje a za to patří dík hlavně trenérům Karlu Senglovi a Mírovi Kášovi, kteří se o organizaci a vyplnění volných chvílí dětí starají," popsal Roman Kříž ve stručnosti činnost nejstaršího mládežnického družstva Amasomy Příbram.

O financování oddílu se starají z velké části členové tělovýchovné jednoty přispívající ročním členským příspěvkem, který ale nijak nezatíží rodinný rozpočet. Kromě toho se daří každoročně získávat prostředky z vypsaných dotací nejen od města Příbram, ale i z fondu podpory sportu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. „I když tyto prostředky bezpečně kryjí roční provoz spolku, v posledních letech děláme všechno pro to, abychom zrealizovali projekt, který je zatím jen na papíře a získali peníze pro výstavbu sociálních prostor hráčům, rozhodčím a divákům. Opět bychom se pak mohli stát konkurencí pro lépe financované pražské týmy, které již takové zázemí vybudované mají," prozradil jeden z hlavních plánů příbramského softbalového klubu jeho předseda Roman Kříž.

„Naše hřiště stále jako jedno z mála v České republice vyhovuje světovým standardům pro pořádání významných mezinárodních turnajů, které již v minulosti v městě Příbram hostovány byly a v přímém přenosu je přenášela i Česká televize," upozornil na obrovský potenciál hřiště Roman Kříž.

Autor: Jan Hájek

5.12.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Ilustrační foto

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Podvodníci zkoušejí na seniory nový trik s dveřmi

Příbram – Policie varuje především starší lidi, aby si dali pozor na podvodníky. Ti přišli s novým trikem. Policii jsou známy už dva případy ze srpna, kdy v Příbrami navštívili seniory muži, kteří uvedli, že jdou vyměnit staré dveře za nové bezpečnostní.

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení