Na cyklisty čekalo 165 kilometrů rozdělených do jedenácti okruhů. Jelo se na úzkých cestách, v každém kole byly dva sice prudké, ale krátké kopce, ovšem závod ztížil poměrně silný vítr.

Devítka jezdců Dukly Praha měla prakticky celou dobu závod pod kontrolou. Tři okruhy před cílem zvýšili aktivitu závodníci stáje Bauknecht Author. Několikrát se jim podařilo z hlavního pole poodskočit, ale nikdy náskok uprchlíků nebyl větší jak třicet sekund.

Dráhaři Dukly spoléhali na závěrečný spurt, a ten jim vyšel dokonale. V hlavním poli dojeli i čtyři příbramští jezdci.

Úřadující český šampion Milan Kadlec zvýšil svůj náskok v průběžném pořadí GO! Českého poháru. Ze čtyř startů jednou vyhrál a dvakrát skončil na druhém místě. „Okruh byl jako podstavený na nás. V posledních kolech se sice peloton rozdělil, ale v závěru jsme si byli jistí. Na taktické poradě jsme si řekli jak pojedeme a všichni kluci splnili stanovené úkoly do puntíku. Byla to dokonalá týmová práce, bez problémů jsme eliminovali veškeré snahy soupeřů," řekl v cíli Milan Kadlec.

Výsledky ČP GO! v Blatné

Muži (165 km): 1. Kaňkovský (Dukla Praha) 3:55:43, 2. Kadlec (Dukla Praha), 3. Lechner (Bohemia Cycling Team), 4. Maňousek (Bauknecht Author), 5. Kesl, 6. Hebík, 35. Šimek, 49. Novotný všichni stejný čas, 57. Smola (vš. CK Příbram) – 12.min.

Družstva: 1. Dukla Praha 239, 2. Baukmecht Author 238, 3. CK Příbram a Fa Brno 200.