VC Hradce Králové

Závodu na 60 minut a jedno kolo se zúčastnilo 140 startujících z 11 států, do cíle jich však dojelo pouze 26!

„Náročné kritérium vyhrál pražský voják Kaňkovský. Z našich dojel 14. Jan Šimek. Kesl měl smůlu, když v posledním okruhu na výhodné pozici za vítězným Kaňkovským spadl," komentoval páteční závod generální manažer příbramských cyklistů Jiří Wimmer.

Grand prix UCE 1.2

Porci 178 km zvládl v konkurenci 136 startujících ze 14 států nejlépe další pražský voják, tentokrát Vojta Hačecký. V hlavní skupině se ztrátou dvaceti vteřin pak dojela trojice příbramských cyklistů: 18. Kesl, 25. Jan Šimek, 45. Adam Šimek.

VC Helia sport Jeseníky

Na osmdesátku závodníků čekala profilově hodně náročná trať, s několika těžkými stoupáními, jako z Bělé pod Pradědem na Červenohorské sedlo nebo z Koutů nad Desnou k přečerpávací elektrárně Dlouhé Stráně, kde je na distanci 13,3 km převýšení přes jeden výškový kilometr. Toto závěrečné stoupání museli cyklisté zdolat hned dvakrát.

Závodu kralovali Slovinci Jan Polanc a Luca Pibernik, kteří vytvořili společně s dvojicí Stanislav Kozubek a Tomáš Bucháček z Whirlpool-Author uniknuvší skupinku. Polanc pak závod pro sebe rozhodl samostatným únikem. Druhý dojel Pibernik a až třetí místo bral nejlepší z Čechů Kozubek.

Do cíle zvládlo dojet jen devatenáct cyklistů a mezi nimi i dva Příbramáci: 11. Kesl a 16. Blažek.