VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příbramská florbalová liga má zatím dvanáct účastníků

Příbram /ROZHOVOR/ – Od května se bude hrát nově založená Příbramská florbalová liga. O tom, jak probíhají přípravy, kolik je již přihlášených týmů a dalších zajímavostech jsme si povídali s jedním z členů vedení této soutěže Petrem Velebilem (na snímku).

24.4.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Šimr

Jak jste spokojení se zájmem o chystanou soutěž?
Zájem o soutěž nás utvrdil v názoru, že florbal má v Příbrami velký potenciál. Do budoucna bychom se rádi trochu přiblížili takovým masovým amatérským sportům, jako malá kopaná. I když ta tradice a kvalita je u ní nepopíratelná. Některé skupiny lidí, kteří chodí pravidelně hrát florbal, ještě váhají s přihláškou, ale věříme, že se řady přihlášených do soutěže ještě rozrostou. Startovné je nastaveno nízko tak, aby se soutěž stala dostupnou pro všechny, třeba i skupiny studentů. Přihlášeným týmům budou k dispozici zdarma i dvě kompletní sady brankářské výstroje, jejíž pořízení je pro tým asi finančně nejnáročnější. Tímto chceme vyjít všem vstříc, tak aby je start v soutěži zbytečně finančně neodrazoval.

Kolik je v tuto chvíli přihlášených týmů?
K dnešnímu dni máme přihlášených 11 týmů, s tím, že dvanáctý je dá se říci stoprocentní, pouze se ještě jeho členové nedomluvili na oficiálním názvu. Zatím to lehce předčí naší původní představu na tuto nultou sezonu, kdy jsme počítali prvotně s účastí deseti týmů.

Stanovili jste si nějakou horní hranici kolik týmů maximálně přijmete?
Horní hranici stanovenou nemáme, přijmeme všechny přihlášené. Racionálně nevěříme v účast např. 30 týmů, ale i tento počet si myslím bychom byli schopni zvládnout. Jediný problém by mohl nastat s volnými termíny ve sportovní hale, ale při letním provozu by se jich určitě našlo dost.

Už máte vymyšlený model soutěže?
S počtem přihlášených souvisí i model soutěže, který máme přichystaný. S dvanáctým a každým dalším přihlášeným týmem budou tyto rozděleny do dvou divizí. Po základní části následuje play off křížem na dva vítězné zápasy s tím, že při případném třetím zápase se hraje až do rozhodnutí. Nechceme praktikovat model s nájezdy, ten náš převzatý z NHL se nám zdá mnohem spravedlivější. Vyvrcholením nultého ročníku bude finálový den, který plánujeme pojmout v atraktivním duchu, abychom přilákali co nejvíce fanoušků florbalu v Příbrami. Chceme umožnit start ve vyřazovacích bojích všem týmům, tudíž je možné podle konečného počtu týmů, že bude play off rozděleno na předkolo a čtvrtfinále s přímým nasazením těch nejúspěšnějších po základní části.

Jak vlastně vznikla myšlenka uspořádat v Příbrami ligu? Vycházíte z nějakého vzoru v jiném městě?
Myšlenka uspořádání florbalové ligy se zrodila nezávisle u dvou lidí, kteří se v té době vlastně ani neznali. Tím prvním jsem byl já. Asi třetím nebo čtvrtým rokem jsme chodili s partou známých převážně z malé kopané hrát o víkendech florbal, který nás okamžitě pohltil a jelikož mám několikaleté zkušenosti s organizováním fotbalových turnajů, tak nápad uspořádání florbalového turnaje či soutěže byl okamžitý. Vzhledem k dostupnosti volných a dostačujících hal či tělocvičen se však tento nápad neustále oddaloval. Zlom nastal naší angažovaností v týmu SK Panthers Příbram, kde byl hnacím motorem Honza Franc. Ten de facto tento nultý ročník spustil. Naše myšlenka byla začít od podzimu, na který jsme již všechno chystali, ale spojili jsme naše myšlenky a nápad zkoušky nultého ročníku v letním období je vlastně ten nejlogičtější. Inspiraci jsme v jiných městech nehledali, jdeme spíše vlastní cestou. Chceme mít i do budoucna vlastní model, kdy nehodláme týmy třídit do sestupových lig, ale při případném vyšším počtu týmů je rozdělit do divizí, jakási kopie zámořských soutěží. Soutěž řídíme společně s Honzou a obětujeme veškeré agendě hodně volného času. Jednáme s partnery, kteří by umožnili všem členům soutěže výhodné nákupy nejen florbalového vybavení, v jednání je samozřejmě i sponzoring. Dostali jsme i možnost odkoupení mantinelů za velmi výhodných podmínek, to je ovšem hudba budoucnosti. V tuto chvíli se snažíme vše organizačně zvládnout tak, abychom již 1. května při zahajovací schůzi měli vše připravené do posledního detailu.

Autor: Jan Hájek

24.4.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Starosta Zálezlic Jiří Čížek.
61

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

FOTO, ANKETA: Hlasujte o miminko týdne

Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat.

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Příbramsko - O víkendu 19. a 20. srpna vstupuje do nového ročníku okresní fotbalová sezona na Příbramsku. První soutěžní zápasy budou tradičně odehrány v úvodním kole poháru.  

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

Předzahrádky restaurací jsou terčem kritiky

Příbram /FOTOGALERIE/ -  Třetí měsíc platí zákaz kouření v prostorách restaurací. Zapálit si cigaretu u piva či po jídle je možné jen venku. Předzahrádky snad nikdy nebyly tak obsazené jako letos.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení