Malí házenkáři Spartaku Příbram vstoupili do jara třetím místem

Příbram /FOTO/ – TJ Spartak Příbram pořádal v hale Aquaparku úvodní turnaj jarní části Oblastního přeboru v házené minižáků. Při účasti šesti družstev vybojovali Příbramští vyrovnanou bilanci dvě výhry, jednu remízu a dvě prohry.

11.4.2012
Fotogalerie
6 fotografií

Turnaj Oblastního přeboru v házené minižáků.Foto: Josef Holeček

Sp. Příbram – Úvaly B 9:7.
Utkání ovládly obrany, ale domácí měli stále navrch a nakonec zvítězili i proto, že se mohli opřít o střeleckou mušku Procházky.

Příbram – Bělá p. B. 9:9.
Utkání se moc nelišilo od prvního co se týká počtu branek. Opět v něm dominovaly obrany, avšak v tomto utkání museli Příbramští dotahovat ztrátu na soupeře. Tuto ztrátu se jim podařilo stáhnout až v poslední minutě, a získali tak cennou remízu.

Příbram – Mělník 20:13.
K zápasu s Mělníkem šli domácí z pozice favorita, ale již úvodní minuty naznačily, že tato role jim nesvědčí. V důsledku toho velmi rychle prohrávali 1:4. Za tohoto stavu však nastartovali obrat, když se podařilo probudit dosud podřimující příbramský útok. K němu se v druhém poločase přidala dobrá obrana, která vedla ke spolehlivému vítězství.

Příbram – Úvaly A 17:18.
Vzhledem k vývoji turnaje bylo jasné, že vítěz tohoto utkání obsadí celkové druhé místo. Začátek se příbramskému týmu nepovedl a velmi rychle prohrával čtyřbrankovým rozdílem. Příbramští se s tím nehodlali smířit a stejně jako v utkání s Bělou začali v závěru stíhací jízdu, kterou podpořil velmi dobrým výkonem Krotký v brance. Výsledkem tohoto snažení bylo 15 vteřin před koncem vyrovnání. Jenže dvě vteřiny před koncem rozhodli hráči Úval šťastnou trefou o svém vítězství.

Příbram – M. Boleslav 11:21.
Suverén příbramského turnaje zcela ovládl úvod utkání a rychlými kombinacemi jej změnil ve svou exhibici. Zápas v klidu kontroloval a dovedli jej k jasnému vítězství.

„Vystoupení našeho družstva nelze hodnotit jinak, než jako velmi úspěšné,“ řekl po turnaji trenér příbramských minižáků Josef Holeček.

Sp. Příbram: Krotký, Procházková – Vohnout 5, Hofmann 12, Procházka 28, Hrubý 9, Spálenka 10.

Výsledky turnaje

Sp. Příbram – Ml. Boleslav 11:21, Úvaly A 17:18, Bělá p. B. 9:9, Úvaly B 9:7, Mělník 20:13.

M. Boleslav – Úvaly A 22:9, Bělá 18:5, Úvaly B 22:8, Mělník 27:16.

Úvaly A – Bělá 15:9, Úvaly B 18:15, Mělník 19:13.

Bělá p. B. – Úvaly B 18:12, Mělník 20:21.

Úvaly B – Mělník 19:15.

Pořadí: 1. Ml. Boleslav 10 b., 2. Úvaly A 8, 3. Příbram 5, 4. Bělá 3, 5. Úvaly B 2, 6. Mělník 2.

11.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Antonín Dvořák III.

Český rozhlas Region přivítá Antonína Dvořáka

Město Dobříš.

K obnově zeleně v Dobříši má veřejnost stále co říct

V galerii bude výstava Czech Press Photo

Příbram – V příbramské Galerii Františka Drtikola v Zámečku-Ernestinu se v těchto dnech připravuje výstava soutěžních snímků novinářské fotografie Czech Press Photo 2016.

Výchově školáků pomůže mobilní dopravní hřiště

Dobříš – Městu Dobříš se podařilo získat od Ministerstva dopravy pro podporu dopravní výchovy žáků základních škol mobilní dětské dopravní hřiště, které bude od dubna do června letošního roku umístěno na ploše zimního stadionu v Dobříši.

V Brdech budou v příští sezoně běžecké tratě

Příbramsko - Zima sice dospěla ke svému konci, ale milovníci zimních sportů už musí myslet na tu příští. Chráněná krajinná oblast Brdy totiž v ideálním počasí poskytuje spousty sportovních aktivit zvláště pro milovníky běžek.

Parkovacích míst přibývá a stále je to málo

Příbram – Parkování v Příbrami je stejně jako v řadě měst věčné téma. I když postupně parkovacích míst přibývá, jako je například třicet nových u hřbitova Na Hvězdičce nebo u příbramské nemocnice, největší problém najít místo je ráno v blízkosti školek nebo navečer na sídlištích.