Malým házenkářům se blíží polovina sezony, na výhru čekají

Příbram – V sobotu odehráli mladší žáci Spartaku Příbram své další utkání Oblastního přeboru v házené, tentokrát v Třeboni.

25.10.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Škvára

Po oboustranně opatrném začátku se ujali Příbramští vedení střelou Hrubého, které bohužel opět neudrželi a během následujících čtyř minut pustili domácí do tříbrankového náskoku. Když rozjíždějící se domácí přibrzdili svými úspěšnými pokusy Spálenka a Vopička, zdálo se, že se příbramští žáci probudili do střeleckého dne.

Avšak v následujících minutách se domácí vzpamatovali a dovolili do konce poločasu skórovat už pouze Procházkovi. Přesto Příbramští odcházeli do šatny s přijatelným výsledkem 4:11.

I ve druhém poločase si házenkáři Spartaku dokázali vypracovat brankové příležitosti, ale jejich zakončení šlo buď na tyč branky domácích či do náručí dobře chytajícího Neužila.

To vedlo k tomu, že se domácí často dostávali do jednoduchých přečíslení , která velmi spolehlivě proměňovali. Jelikož na straně příbramských se ve druhém poločase dokázal prosadit pouze Procházka, podlehli příbramští svému soupeři 26:6.

V poslední utkání podzimní části soutěže hostí příbramští žáci 3. listopadu od 10 hodin Lokomotivu Č. Budějovice.

Sestava a střelci Spartaku Příbram: Krotký, Procházková – Vohnout, Vopička 1, Procházka 3, Hrubý 1, Daňhelka, Spálenka 1.

25.10.2012

František Rajtoral
10

Smutná zpráva. Fotbalista Rajtoral spáchal sebevraždu

SBĚRATELKA ubrousků Eva Roztočilová na vernisáži uvedla, že ubrousky nemají tak dlouhou historii. „Lidé si utírali ústa nejdříve do sena, do trávy, šlechta začala používat kousky látky a teprve se strojovou výrobou začátkem 20. století se začalo s jednoti

Eva Roztočilová má ve sbírce i ubrousek Adiny Mandlové

Fotbalisté Dobříše si poradili s Ostrovem

Dobříš – Fotbalisté Dobříše si připsali v divizi již třetí výhru v řadě. V tabulce to však k posunu nepomohlo a dál jim patří osmé místo.

Spořitelnu v centru Sedlčan uzavře rekonstrukce

Sedlčany – Česká spořitelna požádala sedlčanskou radnici o stanovisko ke kompletní rekonstrukci pracoviště v Sedlčanech. To se nachází v ulici 28. října v těsné blízkosti náměstí. Dostala souhlasné vyjádření.

V Branžeži se rozhodovalo v závěru

Branžež / Český ráj – Absolutním vítězem jubilejního 15. ročníku závodů na horských kolech Author 50 Český ráj se stal Aleš Strnad z týmu Superior Cyklofit. Padesátikilometrovou trať zajel v čase 1 hodina, 24 minut a 31 vteřin.

Školní futsalové soutěže přinesly Příbrami dvě bronzové medaile

Příbram – Duben byl také ve znamení finálových turnajů školních futsalových soutěží. Všechny urnaje o titul mistrů republiky se uskutečnily ve Žďáru.