VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportovci napříč různými disciplínami se spojují pro akci Movember

Příbramsko – Měsíc listopad spojí hned několik sportovců z Příbrami napříč všemi různými odvětvími v jednu skupinu. Začíná totiž charitativní akce Movember a v Příbrami vzniká při této příležitosti skupina MO Brothers.

30.10.2013
SDÍLEJ:

ROK 2012: Do akce Movember se vloni zapojili a kníry si nechali narůst i hokejisté Techniky Brno.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

„Vítáni k účasti jsou úplně všichni sportovci, ale samozřejmě i jejich přátelé. Čím více nás bude, tím bude účel celé akce naplněn lépe," říká zakladatel skupiny MO Brothers Viktor Šmucler.

Po úvodním oslovení několika sportovců se vytvořila skupina asi deseti lidí, kteří se bez váhání rozhodli zúčastnit akce, zaměřené na poukázání závažnosti typicky mužského onemocnění rakoviny prostaty.

„Vše, co je potřeba udělat, abyste se mohli zúčastnit, je, že během měsíce listopadu si necháte narůst knírek. Právě ten je hlavním symbolem akce Movember. V dnešní době už jej tolik lidí běžně nenosí, takže když si jej někdo nechá narůst, poutá na sebe určitou pozornost. A o to právě jde. Upoutat pozornost. A až se vás někdo zeptá, co to máte pod nosem, vysvětlit, o co jde," dodává Šmucler.

Akce má celosvětový ráz. Každý rok se k ní připojuje více lidí. Známých i těch obyčejných. Loni se k akci například přihlásil kompletní tým HC Lev Praha, hrající Kontinentální ligu. Knír ale narostl například i sportovnímu redaktorovi Boleslavského deníku Jaroslavu Bílkovi.

V příbramské skupině MO Brothers je zatím zastoupený fotbal, hokej, bojové sporty i futsal. Další členové jsou očekáváni. „Až se to rozkřikne, věřím, že se přidají i další lidé. Nechceme, aby šlo o hurá akci, ale plánujeme i vybrat nějaké peníze pro nadaci a zakoupit oficiální trika akce," upřesňuje Viktor Šmucler.

Pokud byste se také chtěli připojit k příbramské skupině MO Brothers, stačí si ji najít na Facebooku nebo na oficiálních stránkách Movemberu: cz.movember.com, kde se nejprve zaregistrujete a pak najdete skupinu, ke které chcete patřit. Pokud se nechcete registrovat, pak stačí prostě přijít v pátek 1. listopadu ve 14 hodin do sportovní haly, kde se uskuteční úvodní focení.

Příbramský deník bude činnost skupiny MO Brothers Příbram sledovat.

MOVEMBER

- je charitativní a každoročně se konající celosvětová akce. Účelem charity je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadá na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Název charity vznikl jako složenina dvou anglických slov: knír (moustache) a listopad (November).

Autor: Jan Hájek

30.10.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení