VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Olympijský seriál: pětiboj

Příbram - Ve druhém díle olympijského seriálu se podíváme, jak se na Příbramsku daří modernímu pětiboji. Oddíl při plaveckém klubu jde letos do své sedmé sezony, v ní bude spoléhat na tradiční opory i jednoho nováčka. O tomto sportu jsme si povídali s jedním ze zakladatelů oddílu moderního pětiboje v Příbrami Michaelem Kvasnicou.

19.2.2016
SDÍLEJ:

ČP v pětiboji mládeže - Příbram 2015.Foto: Deník/Jan Hájek

ZNÁMÁ OSOBNOST

Oddíl moderního pětiboje vznikl na jaře roku 2010 v rámci podpory středočeských sportovních oddílů, jako odnož Plaveckého klubu Příbram. Zakládajícími členy oddílu byli Přemysl Novotný, Zdena Nová a já. Z toho vyplývá, že tento rok budeme začínat sedmou sezónu.

Historicky neznám žádného známého pětibojaře, který by bydlel v Příbrami. Jelikož je tento oddíl relativně mladý, jsou nejznámějšími pětibojaři současní závodníci Veronika Novotná a Lukáš Kvasnica.

NADĚJNÝ TALENT

V současné době jsou největšími talenty výše uvedení Veronika Novotná a Lukáš Kvasnica. V nadcházející sezoně si hodně slibujeme od Daniely Karasové. Z mého pohledu je potenciál stát se olympionikem u prvních dvou jmenovaných poměrně vysoký. Záleží jen na jejich úsilí a pracovitosti. Tréninkové podmínky k tomu mají ideální.

KDE SPORTOVAT

Podmínky k fungování moderního pětiboje přímo v Příbrami nejsou ideální, ale ani úplně špatné. Plavání trénují závodníci v plaveckém klubu, běhat chodí buď individuálně a nebo do Sportingu Příbram. K tréninkům střelby máme vybudovanou vlastní střelnici se třemi stavy na klidovou střelbu (kat. U15) a jeden stav na laserovou střelbu v rámci kombinované disciplíny (kat. U17, U19, junioři, senioři). Šermířské tréninky v současné době nejsme schopni zajistit v Příbrami, tak musí závodníci dojíždět do Prahy. Ke koním jsme se ještě nedostali, protože nejstarší závodníky máme v kategorii U19, a to prvním rokem. V budoucnu předpokládám, že by tréninky parkurového skákání probíhaly v rámci tréninků Dukly Praha a nebo individuálně.

Autor: Jan Hájek

19.2.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení