VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rally Příbram odstartuje show na náměstí

Příbram – Po mnoha týdnech náročných příprav je již téměř vše připraveno k tomu, aby mohla být dnes předstartovní show zahájena již 35. Enteria Rally Příbram.

4.10.2013
SDÍLEJ:

Logo 35. ročníku Enteria Rally Příbram.Foto: archiv

Fanoušci mohou získat
cenný autogram

Na dvacítku nejzajímavějších posádek se diváci budou moci přijít podívat v 18 hodin na náměstí TGM, kde každá z pozvaných posádek bude mít prostor pro to, aby se příbramským divákům představila a pozdravila je. A bude samozřejmě možné ulovit i případný podpis takových závodníků jako jsou Jan Kopecký (mistr Evropy 2013), Václav Pech (několikanásobný mistr ČR), či loňský vítěz Rally Příbram Jaromír Tarabus.

Z příbramských posádek budou moci diváci pozdravit domácí oblíbence Josefa Petáka či Emila Trinera a také mistra republiky ve třídě 2WD (automobily s jednou poháněnou nápravou) pro letošní rok Honzu Černého.

S krásnými historickými vozy pak na show i na tratích rally přivítáme nejen významného zahraničního hosta Itala Giussepe Voltu s jedinečnou Lancií 037, ale i naše zástupce, například Jindřicha Štolfu, Jiřího Kalistu a další.

Velkým lákadlem pak bude po dlouhé době přítomnost vozů WRC v rámci poháru Deutsch Rally Serie, kde se Škodou Fabia WRC bude startovat Matthias Kahle a se Subaru Impreza WRC Coffey Graham. Exotickými rally vozy pro naše diváky pak zajisté budou vozy Porsche 997 GT3 v rukou Maika Stölzela a Karla Macka.

Posádky vyrazí do obou
závodních dnů z letiště

Start samotného závodu je naplánován na zítřejší 8. hodinu na letišti v Dlouhé Lhotě.

Odtud soutěžní vozy vyrazí na rychlostní zkoušku Horčápsko – Hořejany (start v 8:33), a Milín – Bohostice (9:03). Bude následovat přeskupení na letišti v Dlouhé Lhotě a následně se pojede opět RZ Horčápsko – Hořejany (11:10) a Milín – Bohostice (11:40).

Odpolední sekce bude obsahovat taktéž dvě rychlostní zkoušky, a to Sedlčany – Křečovice (start v 13:58 a v 16:30), a Nalžovice – Líchovy (start v 14:31 a v 17:03). I tato odpolední sekce bude rozdělena přeskupením, tedy více jak hodinovou přestávkou, která proběhne na autobusovém nádraží v Sedlčanech (od 14:56).

V neděli se bude startovat stejně jako v sobotu z letiště v Dlouhé Lhotě v 8.00. Posádky budou muset zdolat nástrahy celkem 6 RZ, tvořených dvěma průjezdy tří známých rychlostních zkoušek.

Tradiční a příbramákům nejdostupnější RZ Bohutín – Sádek (start v 8:43 a v 12:06), další RZ je trasa Neřežín – Zaječov (start v 9:21 a v 12:44) a závěrečná RZ je nejkratší měřený úsek Ohrazenice – Jince (start v 10:09 a v 13:32). Cíl rally bude opět na letišti v Dlouhé Lhotě ve 14 hodin.

Na webových stránkách www.rally-pribram.cz naleznou diváci všechny potřebné informace, například přehled prodejních míst oficiálního programu rally, mapy závodu a časový harmonogram, nebo také soutěže pro fotografy a děti. Návštěvníci rally dále budou moci v servisní zóně na letišti v Dlouhé Lhotě, v tiskovém středisku, zakoupit plakát a také samolepky s logem 35. Enteria Rally Příbram.

Vjezd aut je zpoplatněn
částkou dvě stě korun

Méně populární záležitostí je pak regulace diváků na příjezdech k tratím RZ a do servisního areálu.

Zde bylo z důvodu zajištění bezpečného a organizovaného přístupu nutno sáhnout po variantě výběru vstupného pro vozidla návštěvníků, a to formou samolepky „Volný vjezd". Platí se částka 200 Kč. Vozidlo opatřené takovouto samolepkou pak může navštívit kterékoliv divácké místo či servisní areál.

Věříme, že u tratí 35. Enteria Rally Příbram přivítáme velké množství zodpovědných diváků, kteří ať již přijdou podpořit svého favorita, nebo přijdou na rally poprvé či jen ze zvědavosti, budou vždy respektovat pokyny pořadatelů a budou sledovat rally s rozumem.

Dík patří sponzorům,
dobrovolníkům i obcím

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem obyvatelům obcí, kterými trasa rally vede, za jejich toleranci a jejich zastupitelům za pomoc při přípravě naší rally. Velké poděkování patří také více jak 800 pořadatelům, kteří budou po celé trase rally dbát na bezpečnost diváků a soutěžících.

A nemůžeme samozřejmě nezmínit i naše sponzory a partnery, bez jejichž pomoci bychom takovouto soutěž, přesahující nejenom hranice našeho regionu, nemohli vůbec uskutečnit.

Autor: Jan Hájek

4.10.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem
76

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Dobříšský sportovec Jan Tománek si vylepšil osobní rekord v polovičním Ironmanovi a pojede na mistrovství světa.
45

Tománek si vylepšil osobní rekord a získal nominaci na MS

OBRAZEM: Olympijský běh se letos pořádal i v Mníšku pod Brdy

Mníšek pod Brdy - Ve středu se na mnoha místech v České republice konal T-mobil Olympijský běh. Část výtěžku z akce putuje České olympijské nadaci. Ta pomáhá sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin, které nemohou sportovat právě kvůli nedostatku finančních prostředků. Celkově se běhu účastnilo kolem sedmdesáti tisíc běžců.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Násilník pokousal strážníka a nešetřil kopanci do hlavy

Březnice – Až čtyři roky ve vězení hrozí osmadvacetiletému muži, který v týdnu vyhrožoval ženě v Březnici podřezáním. Trochu pomohlo, když násilníka policie vyzvala, aby toho nechal, ale dal se na útěk.

OBRAZEM: Příbram uspořádala Podvečer pro Antonína Dvořáka III.

Příbram /FOTOGALERIE/ - Koncem května zemřel ve věku 88 let Antonín Dvořák III., vnuk slavného českého hudebního skladatele. Město Příbram proto ve středu v podvečer uspořádalo v Galerii Františka Drtikola za účasti zástupců města, rodiny a blízkých přátel Antonína Dvořáka III. a veřejnosti Podvečer pro Antonína Dvořáka III.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies